Τι όνειρο είδατε χθες;

Κατερίνα18

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Τον Μέγα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Έμενα λέει μόνιμα στο Μόναχο, και για κάποιον λόγο που δεν θυμάμαι έπρεπε να γυρίσω πίσω. Με θυμάμαι στο αεροδρόμιο να κλαίω.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Έμενα λέει μόνιμα στο Μόναχο, και για κάποιον λόγο που δεν θυμάμαι έπρεπε να γυρίσω πίσω. Με θυμάμαι στο αεροδρόμιο να κλαίω.:redface:



Αν δεις στον ύπνο σου αεροδρόμιο, το όνειρό σου συμβολίζει την αλλαγή και τη μετάβαση σε μια νέα κατάσταση. Πιο συγκεκριμένα, αν δεις ότι βρίσκεσαι εσύ ο ίδιος σε αυτό το χώρο, θα υπάρξουν μεγάλες αλλαγές στη ζωή σου, όπως είναι παραδείγματος χάριν μια αλλαγή δουλειάς ή αλλαγή ερωτικού συντρόφου. Επίσης, να ξέρεις ότι αυτή η καταλληλότερη περίοδος για να ανοίξεις μια επιχείρηση, καθώς θα σου αποφέρει πολλά κέρδη, που θα βελτιώσουν την προσωπική σου ζωή.


Το κλάμα και τα δάκρυα στα όνειρα συνήθως έχει αντίθετη έννοια και θεωρείτε παραδοσιακά ως προάγγελος χαράς και ευημερίας.
Όσο περισσότερο το κλάμα και τα δάκρυα που χύνετε και όσο πιο ακράτητα κλαίτε τόσο μεγαλύτερη η χαρά, οι επιτυχίες και οι απολαβές που θα πάρετε.


Μια χαρα! :)

Εγω ειδα πως κοντα στο σπιτι μου ειχε ανοιξει ενα νεο καταστημα ρουχων και περνουσα απεξω και λεω ''αα ναρθω μια μερα!'':confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Εγω ποτε δεν θυμαμαι τα ονειρα μου αν και εχω δει οτι ειμαστε πολυ δημιουργικοι το βραδυ στον υπνο,το καλυτερο που εχουμε με να κανουμε ειναι να τα ξεχναμε και να μην πιστευουμε οτι ειναι οιωνοι η κατι καλο η κακο καθοτι ετσι κιαλλιως η μοιρα δεν ερχεται το βραδυ αλλα την συναντας παντου εαν πιστευεις στη μοιρα δηλαδη και δεν την δημιουργεις ο ιδιος.

παντως εγω σε μια φαση δημιουργιας που περναγα καθομουνα στον υπνο μου και εφτιαχνα τραγουδια γιατι οι ομοιοκαταληξεις και η τεχνη ερχονται νερακι στον υπνο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω ποτε δεν θυμαμαι τα ονειρα μου αν και εχω δει οτι ειμαστε πολυ δημιουργικοι το βραδυ στον υπνο,το καλυτερο που εχουμε με να κανουμε ειναι να τα ξεχναμε και να μην πιστευουμε οτι ειναι οιωνοι η κατι καλο η κακο καθοτι ετσι κιαλλιως η μοιρα δεν ερχεται το βραδυ αλλα την συναντας παντου εαν πιστευεις στη μοιρα δηλαδη και δεν την δημιουργεις ο ιδιος.

Το λες επειδη δεν τα θυμασαι. Εμενα συνηθως τα ονειρα μου βγαινουν και πιστευω σε αυτα... Ειναι αλλοτε σκεψεις στο υποσυνειδητο, αλλοτε αν εχεις κοιμηθει με συγκεκριμενες σκεψεις το προηγουμενο βραδυ κι αλλοτε προμηνυματα. Και οι 3 περιπτωσεις εξακριβωμενες..

Ενα απλο παραδειγμα- δεν πιστευω να δημιουργησα εγω μοιρα να πεθανει καποιος και να ειδα την προηγουμενη να μου φευγουν τα δοντια και στο καπακι το πρωι να λαμβανω τηλεφωνο οτι ο ταδε πεθανε:P Τυχαιο? Δε νομιζω:)
Απλως σε καποιους βγαινουν, σε αλλους οχι ειτε επειδη δεν τα θυμουνται ειτε επειδη δε δινουν τη δεουσα σημασια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Σκεψεις στο υποσυνειδητο ειναι συνηθως...
τι προμηνυματα?
Ξερεις το εχω ακουσει και εγω...προμηνυματα..το εχω δει σε κοπελα αλλα δεν το εχω παθει ποτε..δεν ξερω
Εσυ σε τι μορφη προμηνυματος σου ηρθε μικρη πυθια?Για δωσε ενα παραδειγμα.

Προμηνυω οτι αν με βρεις σε 30 χρονια θα το εχω ψαξει λιγο,μεχρι τοτε η μεταφυσικη στη μορφη που βρισκεται στην Ελλαδα και γενικα τρωει Χ

εντιτ:Βουρτσιζε τα και εαν ξαναφυγουν παρε κολα logo μπας και γλυτωσει κανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Σου εδωσα ηδη ενα παραδειγμα, προμηνυμα το θεωρησα εγω
κι αλλα βεβαια μου χουν συμβει που δε θυμαμαι τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

:P:P:P Ήταν τρομακτικό και άθλιο πάντως:P
Αλλά από ότι φαίνεται μου βγαίνει σε καλό ;)

Προχθές είδα πως με διακρίθηκα στον διαγωνισμό που διεξάγει η γερμανική πρεσβεία και πήρα μέρος...
Μακάρι να συμβεί πραγματικά Θεέ μου:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
:P:P:P Ήταν τρομακτικό και άθλιο πάντως:P
Αλλά από ότι φαίνεται μου βγαίνει σε καλό ;)

Προχθές είδα πως με διακρίθηκα στον διαγωνισμό που διεξάγει η γερμανική πρεσβεία και πήρα μέρος...
Μακάρι να συμβεί πραγματικά Θεέ μου:redface:

Αν στα όνειρα λαμβάνουμε επαίνους είναι μια προειδοποίηση ότι και στην πραγματική μας ζωή θα πάρουμε επαίνους.

Ελαα! Φτιαχτηκες παλι Γερμανιδα!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 9,970 μηνύματα.
..Ότι ήμουν στο Fornsbach
Έμενα λέει μόνιμα στο Μόναχο, και για κάποιον λόγο που δεν θυμάμαι έπρεπε να γυρίσω πίσω. Με θυμάμαι στο αεροδρόμιο να κλαίω.
Προχθές είδα πως με διακρίθηκα στον διαγωνισμό που διεξάγει η γερμανική πρεσβεία και πήρα μέρος...
Μια απορία: Σε ποια γλώσσα "μιλάνε" τα όνειρά σου; Μήπως έχουν και υπότιτλους από κάτω;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Δεν ξέρω πως και γιατί αλλά είδα τον Καλφαγιάννη. Μετά από αυτό είναι κάπως δύσκολο να σηκωθείς και να πας σχολείο, ενώ το μόνο που θες είναι να κλείσεις τα μάτια σου μήπως και τον δεις λίγο ακόμη. :redface:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Μια απορία: Σε ποια γλώσσα "μιλάνε" τα όνειρά σου; Μήπως έχουν και υπότιτλους από κάτω;


Μπορεί να ειναι στα ελληνικά με "γερμανική" προφορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μια απορία: Σε ποια γλώσσα "μιλάνε" τα όνειρά σου; Μήπως έχουν και υπότιτλους από κάτω;


Εξαρτάται:P
Πολλά είναι στα γερμανικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Τελευταία έχω παρατηρήσει ότι δεν θυμάμαι καθόλου τα όνειρα μου(και είναι λογικό αφού η "ανάμνηση" του ονείρου δεν αποθηκεύεται στην μακροπρόθεσμη αλλά στην βραχυπρόθεσμη μνημη του ανθρώπου-δηλαδή φυσιολογικά τα θυμόμαστε μόνο για τα 5 πρώτα λεπτάκια εκτός αν τότες προσπαθήσουμε να το ξαναφέρουμε στο μυαλό μας), οπότε δεν μπορώ να απαντήσω ακριβώς στο ερώτημα του τόπικ:P

Το τελευταίο όνειρο που θυμάμαι ήταν σκέτη φρίκη...Θυμάμαι ότι ήμουν μέσα στο σαλόνι του σπιτιού και είχαμε γεμίσει ένα σωρό έντομα(πράγμα πρωτοφανές)τα οποία με απειλούσαν μάλιστα και άρχισαν ξαφνικά να πετάνε και να επιτήθενται από εδώ και από εκεί...Όχι ότι γενικά έχω καμία φοβία με τα έντομα, εγώ είμαι από αυτούς που αν δουν καμιά από αυτές τις αραχνούλες μπροστά μου προσπαθώ απλά να την πετάξω απλά έξω στην αυλή, αλλά στα όνειρα γίνονται όλα ανάκατα σαν ταινία φαντασίας ένα πράγμα...Μετά από εκείνο το όνειρο δεν μπόρεσα να ξανακοιμηθώ για όλην υην υπόλοιπη νύχτα...:P
Με την ευκαιρία, καλώς σας βρήκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Τελευταία βλέπω αρκετά όνειρα - εφιάλτες με θρίλερ περιεχόμενο. Ίσως οφείλεται στην κούραση κι έλλειψη του ύπνου. Τις προάλλες το όνειρο που είδα έμοιαζε λες και ήμουν στην πραγματικότητα. Είχαμε πάει λέει με τον αδερφό μου στο σπίτι των προπαππούδων μας σε ένα χωριό της Ηπείρου (Υπάρχει όντως αυτό το σπίτι, είχα πάει μια φορά πολύ μικρός, δεν μένει κανείς εκεί πια εδώ και πολλά χρόνια). Θα μαζευόμασταν οι συγγενείς για το γάμο μιας ξαδέρφης μας (Ό,τι να ναι ). Μπαίνουμε στο σπίτι με τον αδερφό μου, ήταν νύχτα και μέσα σχεδόν σκοτάδι δεν φαινόταν να ήταν κανείς. Ανεβαίνουμε τις ξύλινες σκάλες, ενώ από το ταβάνι έσταζε η βροχή που έπεφτε έξω. Λέω πάμε στο 2ο όροφο που είναι τα δωμάτια να κοιμηθούμε μέχρι να έρθουν και οι άλλοι.Σε ένα δωμάτιο υπήρχε το μπαούλο, που στην πραγματικότητα έχουμε στο σπίτι μας στη σοφίτα (πώς βρέθηκε εκεί ; :confused:). Το ανοίγω για να βρω ρούχα και διαπιστώνω πώς μέσα βρίσκεται ένα πτώμα με τα μάτια ανοιχτά, με νύχια μεγάλα σε μέγεθος αλλά και γυρισμένα προς τα πίσω...Ξαφνικά ο αδερφός μου λέει ότι κάποιος είναι στο απέναντι δωμάτιο και μας κοιτάζει. Του λέω πήγαινε κλείδωσε την πόρτα και πέσε να κοιμηθούμε ! Κάπου εκεί πρέπει να ξύπνησα από το όνειρο. Για μερικά δευτερόλεπτα νομίζα ότι ήμουν στο δωμάτιο εκείνου του σπιτιού και κοίταζα δεξιά αριστερά και κάτω από το κρεβάτι, να δω αν το μπαούλο ήταν εκεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Ένα από τα πιο γλυκά όνειρα που είδα ποτέ μου. Και δεν το είδα χθες αλλά πρόσφατα.
Με είδα ξαπλωμένη σε μια πολύ άνετη εξωτερική πολυθρόνα, σε ένα εξοχικό σπίτι γεμάτο δέντρα και λουλούδια γύρω, με έναν άσπρο φουντωτό τεράστιο σκύλο στην αγκαλιά να έχει ζαβλακωθεί από την ζέστη και να προσπαθεί να κοιμηθεί πάνω μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Είδα ότι έδωσα Πανελλήνιες, πέρασα, και οι γονείς μου δεν με άφηναν να πάω για σπουδές και εγώ έκλαιγα και τους παρακαλούσα, ότι να 'ναι.
Να δω μέχρι πότε θα βλέπω όνειρα με τις Πανελλήνιες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εγώ ειδα ένα φοβερο εφιάλτη: ότι ήμουν παντρεμένη!!! :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:Ξυπνάω λοιπόν ταραγμένη αντιλαμβανόμενη ότι είδα απλώς ένα κακό όνειρο, οπότε με ξαναπήρε ο ύπνος.:P
Α, είδα κι ενα μπλε φορεμα, που το έχω λατρέψει, αλλά είναι ακριβο και δυστυχώς δεν θα το αγοράσω.:/::/:

Δεν βαριέσαι, βρε αδερφε, μου φτάνουν αυτά που έχω. Το δευτερο ονειρο δεν ηταν τιποτα. Το πρώτο με συντάραξε!:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

your_idol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο your_idol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Να δω μέχρι πότε θα βλέπω όνειρα με τις Πανελλήνιες. :P
Μέχρι να πιάσει το παπόρι Κρήτη :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top