Τι όνειρο είδατε χθες;

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
ότι ζούσε η μαμά μου :/:

Αναστασία μου βρήκα αυτό στον ονειροκρίτη και είπα να στο πω, επειδή και εγώ βλέπω τέτοια όνειρα αυτές τις μέρες

Αν ονειρευτείτε την πεθαμένη μητέρα σας, προειδοποιείστε να ελέγξετε την τάση για καλλιέργεια νοσηρής και κακόβουλης διάθεσης προς τους συνανθρώπους σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Εγώ όταν δω στο όνειρο έναν που έχει πεθάνει το έχω καλό, το έχω δύναμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Εγώ όταν δω στο όνειρο έναν που έχει πεθάνει το έχω καλό, το έχω δύναμη.

είναι καλό αν δεις κάποιο νεκρό ενώ είναι ζωντανός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
είναι καλό αν δεις κάποιο νεκρό ενώ είναι ζωντανός

Αυτό που λες δεν το ξέρω, εγώ όταν δω κάποιον που έχει πεθένει, το θεωρώ δύναμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αναστασία μου βρήκα αυτό στον ονειροκρίτη και είπα να στο πω, επειδή και εγώ βλέπω τέτοια όνειρα αυτές τις μέρες

Αν ονειρευτείτε την πεθαμένη μητέρα σας, προειδοποιείστε να ελέγξετε την τάση για καλλιέργεια νοσηρής και κακόβουλης διάθεσης προς τους συνανθρώπους σας.
ναι ε? :/:
είπα κάτι κακίες προχτές για τη συννυφάδα μου :worry:
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sesilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ράνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
είδα ότι κρατούσα μια κορνίζα με μια φωτογραφια μου
παλιά..ότι έπεσε κ έσπασε...κ στεναχωρέθηκα αλλα δεν μπορουσα να την κολλήσω με τίποτα.ότι να ναι όνειρο.άκυρο..εντελώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Είδα ότι έπρεπε να ανέβω μια μεγάλη ανηφόρα κι έκανε ζέστη περόλο που ήταν νύχτα. Εγώ ετοίμαζα τα πραγματά μου και καθυστερούσα επίτηδες για να μην ξεκινήσω. Όταν ξύπνησα δεν είχα ξεκινήσει ακόμα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
Εγω τελευταια δεν βλεπω ονειρα γιατι κοιμαμε αρκετα βαθια το βραδυ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jesus ate your cake

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χεσούς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Δε μου λετε παιδες, εχει δει κανεις {στο ονειρο του} να συνευρισκεται ερωτικα με καποιο μελος της οικογενειας του ;:hmm:

Εγω τελευταια δεν βλεπω ονειρα γιατι κοιμαμε αρκετα βαθια το βραδυ :)

Δε νομιζω οτι εχει σχεση το ποσο βαθια κοιμασαι. Προσωπικα τον αν θα δω ονειρα ή οχι εξαρταται αποκλειστηκα απ' τη ποιοτητα της ζωης μου. Σε καλες περιοδους βλεπω ονειρα, σε αρνητικες, τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Σας προετοιμάζω πως αρχικά θα γελάσετε πολύ... :hehe:
Τελικά δεν είχε και τόσο ευχάριστο τέλος.. και με έκανε να ξυπνήσω στις 06.08 το πρωί, ναι τόσο τρομαγμένη ήμουν! :/:

Λοιπόν.. είχαμε (το e-steki εννοώ) λέει κανονίσει πάρτυ καλοκαιρινό στο Water Park της Ρόδου.. και είχε μαζευτεί πάρα πολύς κόσμος.. είχαμε οργανώσει ένα σωρό παιχνίδια, ανά κατηγορίες.. για φιλοξενούμενους, τακτικους θαμώνες.. σοβαρά εθισμένους κλπ :hehe:

Είχε πολλή πλάκα με κάθε moderator να έχει την ομάδα του.. και να μη σταματάμε να παίζουμε.. :D

Με τα πολλά εγώ ξαφνικά βρέθηκα σε ένα λιμάνι και μου έπιασε την κουβέντα ένας Αφρομαερικανός, δείχνοντάς μου κάτι τραγούδια στο κινητό του, που του είχε στείλει o tetragrammaton και η Δανάη! :hehe:

Προσπάθησα να τον αποφύγω γιατί μου φάνηκε παράξενος και το κατάφερα.. μπήκα στο καράβι και έβλεπα απ΄το κατάστρωμα άλλους μαύρους να κουβαλάνε φορτία προκειμένου να τους δώσουν free ticket!
Σε όλη τη διαδρομή κρυβόμουν μη με βρει, μέχρι που γνώρισα μια παρέα και παίζαμε παντομίμα :P

Ξαφνικά βρίσκομαι στο χωριό μου, που μόνο λιμάνι δεν έχει πάνω στα κατσάβραχα που βρίσκεται, με όοοοοοολη μου την οικογένεια, ξαδέρφια μπαρμπάδες, η μόνη που έλειπε ήταν η αδερφή μου. Εκεί που τρώγαμε όλοι μαζί.. γίνεται ένας φοβερός σεισμός που κράτησε για πολλή ώρα.. και πέφτει η στέγη του σπιτιού χωρίς να πλακώσει κανέναν μας. Αμέσως ανησύχησα για την αδερφή μου και τον φίλο μου και άρχισα να τους παίρνω και τους δύο τηλ, χωρίς να μπορώ να βρω κανέναν. Μες το άγχος .. που δεν ήξερα τι να κάνω.. αποφασίζω να πάω να βρω την αδρφή μου.
Στο δρόμο με σταμτάνε κάτι αστυνομικοί και με ενημερώνουν πως ο μπαμπάς μου είναι στο νοσκομείο και κρατείται γιατι κατηγορέιται πως σκότωσε κάποιον. (Ο μπαμπάς μου είναι αστυνομικός)
Άρχισα να κλαίω.. πήγα και έδωσα κατάθεση πως ο πατέρας μου αποκλείεται να έκανε κάτι τέτοιο.. και μου έδειξαν τη σκηνή που τον πυροβολούν στο στήθος σε βίντεο. Πραγματικά συγκλονιστικό, έμοιαζε για τόσο αληθινό!
Πιο πέρα ήταν ένας δημοσιογράφος που προσπαθούσε να κάνει gros plan στα δακρυσμένα μου μάτια.. και με είχε εκνευρίσει απίστευτα!:P

Κάπου εκεί ξύπνησα κλαμμένη.. :(

Πρώτη φορά είδα τόσο μεγάαααααλο σε διάρκεια όνειρο, τόσο άκυρο και όλους τους γνωστούς μου μέσα σε αυτό μαζί!



ΥΓ. Καλή η ιδέα πάντως για το πάρτυ ε;
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sesilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ράνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
δεν ήταν κάτι τραγικο αλλά ξύπνησα με ένα πολυ άχημο κ βαρύ συναίσθημα.είδα πως η μητέρα μου είχε μαγειρέψει φασολάδα και εγώ όχι απλά τη δοκίμασα που ούτε να το βλέπω αυτό το
φαγητό δεν θέλω αλλά την έφαγα όλη μετά άρχισε να μου φωνάζει "κ έφαγες όλο το φαγητό κ τι θα φάει ο μπαμπάς σου τώρα που θα σχολάσει?"κ μόλις λέει γύρισε ο μπαμπάς μου από τη δουλειά ξέσπασα σε λιγμούς και του ζητούσα συγνώμη κ του έλεγα όλα οσα με ποοβληματίζουν συναισθηματικα-δουλειές και έβγαζα όλα τα παράπονά μου με πολλά κλάματα και τα νιωθα αυτά τα συναισθήματα όσο κοιμόμουνα πολύ έντονα.

τι πράματα είναι αυτά...περίεργα...καλά είναι ο ύπνος..άστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εγώ πάλι είδα ότι είμαι σε ένα μεγάλο κτίριο με πολύ κόσμο, και ήξερα πολλά άτομα- κανένα εκ των οποίων δε γνωρίζω στην πραγματική ζωή! :confused: Μου δώσανε τσιγάρο και κάπνισα :confused::confused: (ούτε που έχω δοκιμάσει ποτέ), και μετά ήρθε ένας κοκκινομάλλης που ήταν το αγόρι μου με τον δίδυμο αδελφό του :confused::confused::confused: (ό,τι να ναι μιλάμε...) και κάτι έγινε εκείνη την ώρα και το πλήθος άρχισε να κινείται προς κάθε κατεύθυνση και τους έχασα όλους. Και μετά ξύπνησα :confused:

Άντε βγάλε άκρη! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Εγώ πάλι είδα ότι είμαι σε ένα μεγάλο κτίριο με πολύ κόσμο, και ήξερα πολλά άτομα- κανένα εκ των οποίων δε γνωρίζω στην πραγματική ζωή! :confused: Μου δώσανε τσιγάρο και κάπνισα :confused::confused: (ούτε που έχω δοκιμάσει ποτέ), και μετά ήρθε ένας κοκκινομάλλης που ήταν το αγόρι μου με τον δίδυμο αδελφό του :confused::confused::confused: (ό,τι να ναι μιλάμε...) και κάτι έγινε εκείνη την ώρα και το πλήθος άρχισε να κινείται προς κάθε κατεύθυνση και τους έχασα όλους. Και μετά ξύπνησα :confused:

Άντε βγάλε άκρη! :whistle:


:eek:

Το τσιγάρο, όταν το καπνίζεις σημαίνει ερωτικές περιπέτειες. Για πλάκα το ψάξαμε όταν το'χε δει μια φίλη μου και όντως βγήκε.
Τσεκαριμένο. Θα με θυμηθείς.;)

Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Απιστευτο αυτο που είδα χτες...λεει οτι φιλιώμουν με έναν παλιό φίλο...φιλο φιλο΄...οχι γκομενο... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metallou19

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Λοιπόν είδα να μου στέλνει μήνυμα το μοναμούρι μου να του τηλεφωνήσω σε ένα αριθμό άγνωστο. (Επειδή συνήθως δεν έχει κάρτα στην πραγματικότητα) αλλά μόνο τα πρώτα ψηφία θυμάμαι. . :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Σ είδα στον ύπνο μου χθες βράδι
και ήσουνα σαν ζωγραφιά
αυτές, που κάνουν τα παιδιά
και μίλαγες μες το σκοτάδι...
μου πες, μου έλειψες κι εμένα
και ήτανε σαν μαχαιριά
ρώτησες τάχα τι να έχουν
τα μάτια μου κι είναι υγρά

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ήμουν με έναν πολύ καλό μου φίλο και οδηγούσα... στο αμέσως επόμενο πλάνο άναψε τσιγάρο αυτός (σιγά που δεν θα άναβε, κλασικός Ζ :D) και μετά άναψα κι εγώ. Πάλι. (βλ. παραπάνω, όνειρο προ μηνών)

Πολύ καπνίζω τελικά στον ύπνο μου
και θα ξυπνήσω καμιά μέρα με κανέναν καρκίνο στους πνεύμονες, από τις πολλές καταχρήσεις.
Αν είναι δυνατόν :D
:D

πς. πάλι ερωτικές περιπέτειες θα έχω; γιατί την προηγούμενη φορά δεν μου βγήκε. :angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Είδα ότι ήμουν με μια φίλη μου γερμανίδα σε ένα βουνό, και μάζευα κάτι παράξενα λουλούδια και αυτή τα έβαζε στο αυτοκίνητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Είδα ότι ήμουν με μια φίλη μου γερμανίδα σε ένα βουνό, και μάζευα κάτι παράξενα λουλούδια και αυτή τα έβαζε στο αυτοκίνητο.
Και μετά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Ξύπνησα.Περιμένω να δω τι θα βγεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top