Τοποθέτηση Λατινοπούλου για τις γυναικείες "ατέλειες"

Ποια η γνώμη σας για το βίντεο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 48)
  • Το θεωρώ απαράδεκτο/επικίνδυνο

    Ψήφοι: 32 66.7%
  • Απλώς διαφωνώ

    Ψήφοι: 5 10.4%
  • Απλώς συμφωνώ

    Ψήφοι: 4 8.3%
  • Το βρίσκω ολόσωστο

    Ψήφοι: 4 8.3%
  • Ούτε συμφωνώ ούτε διαφωνώ

    Ψήφοι: 3 6.3%

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Σε οποιαδηποτε σοβαρή συζητηση -οχι επιπεδου πρωιναδικων με μανταμιτσες οπως η Σκορδα και η Καινουργιου- που βγάζουν τα λεφτά τους ενω ασχολουνται με τις ζωές των άλλων θα ειχες βγει νοκ άουτ μέσα σε 1 - 2 λεπτά.... γιατι αγνοεις στοιχειωδη πράγματα οπως το τεκμηριο της αθωότητας.

Ο κατηγορουμενος - οποιος και αν ειναι - έχει δικαιωματα και τεκμαιρεται οτι ειναι αθώος μέχρι αποδειξεως του εναντιου απο επισημο δικαστηριο... οχι απο το δικαστηριο του στεκιου που προεδευεις εσυ και άλλοι πιθανοι αξιοπιστοι παντογνωστες.

Πάρε το παραπάνω να το εχεις κατα νου να θυμασαι οτι στο έμαθε κάποιος για τον οποιον έγραφες ασυναρτησιες σε ένα φορουμ.

Στη δε Δημοκρατια επισης ο καθε πολιτης εχει δικαιωμα να εκφρασει την αποψη του δημοσια... δικαιωμα σου επισης ειναι να μην τον θέλεις στη παρέα σου, δικαιωμα σου ειναι να τον αντικρουσεις.... οχι ομως να τον μειώσεις ή να προσπαθησεις να τον συκοφαντησεις επαγγελματια και στην προσωπικοτητα του. Και εσυ απο οτι βλέπω εχεις ροπη στη συκοφαντια οταν δεν σου λένε αυτα που θεωρεις εσυ σωστά. Την ιδια ροπη ειχε και η Σκορδιτσα και της την έκανε ο Καρατσωλης τον οποιο οχι ΔΕΝ θαυμαζω ΑΛΛΑ σε αυτο του βγαζω το καπέλο. Μάθετε να διαβαζετε προσεκτικα αυτα που σας λένε και να μην παρερμηνευετε κατα το δοκούν.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε οποιαδηποτε σοβαρή συζητηση -οχι επιπεδου πρωιναδικων με μανταμιτσες οπως η Σκορδα και η Καινουργιου- που βγάζουν τα λεφτά τους ενω ασχολουνται με τις ζωές των άλλων θα ειχες βγει νοκ άουτ μέσα σε 1 - 2 λεπτά....
Ε βγάλε με, τι σε κρατάει; Μου πιπιλας πάλι τα περί τεκμηρίου αθωότητας. Τα έχει απαντήσει πολύ καλύτερα από μένα άλλος εδώ και δεν έχεις βρει αντίλογο. Βαριέμαι. Και υπεκφεύγεις.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα να πει την άποψή του. Όχι όμως όταν προσβάλλει και όχι με τρόπο απρεπή και εξυβριστικό. Και στις δύο περιπτώσεις που αναφέρθηκαν, ο τρόπος ήταν απρεπής και εξυβριστικός. Όλοι έχουμε δικαίωμα να λέμε τη γνώμη μας, απλώς όχι με τρόπο που προσβάλλει τους άλλους. Το δικαίωμά μας στην ελεύθερη έκφραση τελειώνει εκεί που αρχίζει το δικαίωμα του άλλου στην προσωπικότητα.

Νομίζω ότι συμφωνώ με το @Libertus . Χάρη της κάνουμε της κυρίας, της δίνουμε δημοσιότητα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα να πει την άποψή του. Όχι όμως όταν προσβάλλει και όχι με τρόπο απρεπή και εξυβριστικό. Και στις δύο περιπτώσεις που αναφέρθηκαν, ο τρόπος ήταν απρεπής και εξυβριστικός. Όλοι έχουμε δικαίωμα να λέμε τη γνώμη μας, απλώς όχι με τρόπο που προσβάλλει τους άλλους. Το δικαίωμά μας στην ελεύθερη έκφραση τελειώνει εκεί που αρχίζει το δικαίωμα του άλλου στην προσωπικότητα.

Νομίζω ότι συμφωνώ με το @Libertus . Χάρη της κάνουμε της κυρίας, της δίνουμε δημοσιότητα.

Ακομη και ο ορος προσβολη ειναι υποκειμενικος γιατι κάποιοι προσβάλλονται ακομη και οταν διαφωνεις μαζι τους. Προσωπικα κ εγω εχω ρυτιδες ( εμφανισα στα 35 μου) αλλα δεν προσβληθηκα , χέστηκα κιολας. Οποιος έχει τη μυγα και μυγιαζεται και ειναι ανασφαλής λογικό να νευριάσει.

Και στη τελικη βρες μου εναν απο ολους αυτους τους αναμαρτητους ιεροκραχτες που δεν έχουν προσβάλλει ποτέ κάποιον , και ειναι σε όλα σωστοί και τυπικοι έχουν σοβαρές γνώσεις και δεν πετάνε ποτέ μαλακίες. Υπάρχει ένας ; εγω πιστευω όχι.

Απλα κάθονται σαν τα κοράκια... να σου πω εγω τι γινεται.... καθονται κ περιμενουν σαν τα κοράκια να πει ενας μια μαλακία... στη προκειμενη την ειπε αυτη (θα μπορουσα να την έλεγα κ εγω) και να βγουν να κράξουν για να φανούν ανωτεροι. Ουσιαστικα οτι κάνει αυτη το κάνουν κ αυτοι που την κράζουν.

Αυτη θέλει να φανει ανωτερη απο οσες οπως λεει έχουν κυταριτιδα γιατι αυτη έτυχε να χει το χάρισμα να μην έχει ή εστω ετσι παρουσιάζεται.... και αυτοι που τη κράζουν με τη σειρά τους την απαξιωνουν για να φανουν επισης ανωτεροι της. Ανωτεροι στην ομάδα τους.... ανώτεροι στο κοσμο.... ανωτεροι σε οποιον τους διαβάζει... ανωτεροι στον εαυτο τους γενικα αυτο ειναι και το κίνητρο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άρα όταν κάποιος πετάει μια κοτσάνα για να φανεί ανώτερος μη τολμήσετε και αντιμιλήσετε γιατί θα κατηγορηθείτε για το ίδιο πράγμα. Βρε βρε τι βολική λογική για κάποιους :) Θα θέλατε.

Η Λατινοπούλου υποβαθμίζει εαυτόν εις βόθρο με όσα λέει. Οι αντιδράσεις αντιθέτως αναβαθμίζουν την θέση όσων εκείνη προσέβαλε και δεν υποβαθμίζουν τίποτα.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Την βαρεθήκαμε αυτήν
Φέρτε το επόμενο cancel στην αρένα
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Πέτυχα σήμερα (δυστυχώς) το παρακάτω βίντεο της Αφροδίτης Λατινοπούλου, πολιτευόμενης με τη ΝΔ.

Βίντεο εδώ

Το οποίο μέσα σ' όλα χαρακτηρίζει αποκρουστικά και μη φυσιολογικά κάποια στοιχεία όπως η γυναικεία τριχοφυΐα, οι πανάδες, οι ραγάδες, η κυτταρίτιδα, αλλά και η αποτρίχωση και το βάψιμο στους άντρες, το να φοράει μια γυναίκα αντρικά ρούχα και τουμπαλιν κ.ό.κ. Ταυτόχρονα, οπως μπορεί να παρατηρήσει κανείς, η ίδια δείχνει να έχει πειράξει το πρόσωπο της με fillers και φίλτρα του κινητού.

Αυτό που με θορυβησε περισσότερο, ωστόσο, ήταν ένα retweet από μια κοπέλα κοντά στην ηλικία μου (ίσως λίγο πιο μεγάλη) η οποία όχι μόνο επικροτουσε, αλλά ανέφερε χαρακτηριστικά ότι "πολλοί σκεφτόμαστε έτσι αλλά λίγοι έχουν το θάρρος να μιλήσουν όπως εσύ!" και γι' αυτό θα ήθελα ν' ακούσω και τις δικές σας απόψεις.
Το βίντεο της Μουτιδου είναι η απάντηση σε όσα λέει. Και πάντως, για να ξέρει εκείνη, εγώ νιώθω άβολα βλέποντας την να φαίνεται λες και έχει 10 κιλά μέικ απ πάνω της να λέει πως την ενοχλεί να βλέπει φωτό με γυναικείες τρίχες (που ούτε εμένα μου αρέσει, αλλά αν κάποια θέλει να ανεβάσει εμένα δεν με αφορά και δεν πρέπει να με αφορά).
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Το βίντεο της Μουτιδου είναι η απάντηση σε όσα λέει. Και πάντως, για να ξέρει εκείνη, εγώ νιώθω άβολα βλέποντας την να φαίνεται λες και έχει 10 κιλά μέικ απ πάνω της να λέει πως την ενοχλεί να βλέπει φωτό με γυναικείες τρίχες (που ούτε εμένα μου αρέσει, αλλά αν κάποια θέλει να ανεβάσει εμένα δεν με αφορά και δεν πρέπει να με αφορά).
Δεν ήξερα την ηλικία της και νόμιζα ότι ήταν γύρω στα 40 μέχρι που έψαξα και έμεινα άφωνη. Από τον πολυ στόκο φαίνεται 10 χρόνια μεγαλύτερη 🤣
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ήξερα την ηλικία της και νόμιζα ότι ήταν γύρω στα 40 μέχρι που έψαξα και έμεινα άφωνη. Από τον πολυ στόκο φαίνεται 10 χρόνια μεγαλύτερη
Κι αυτό είναι ενα είδος shaming όμως.
Με αφορμή αυτό θα πώ πως το να την κράζουμε για τα δικά της ψεγάδια δεν μας κάνει καλύτερους.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Εντωμεταξυ πως και δεν έχει βγει κάποιο δημόσιο πρόσωπο να μιλήσει κάπως έτσι για τα δηθενικα πρότυπα ομορφιάς που μας πλασάρουν στα κοινωνικά δίκτυα και στην τηλεόραση ανεξαρτήτως φύλου. Δεν γίνεται όλες οι γυναίκες να πρέπει να μοιάζουν με κοπια μοντέλων της Victoria Secret ή όλοι οι άνδρες να είναι πιστό αντίγραφο μοντέλων που εμφανίζονται σε διαφημίσεις μαγιό. Μετά κάποιος που δεν πλησιάζει καθόλου εκείνα τα πρότυπα και έχει χαμηλό self esteem εννοείται πως θα νιώθει μειονεκτικά.

Και αν η θέση αυτού του προσώπου δεν εμενε χωρίς απάντηση, πολλοί θα ένιωθαν πως δεν αξίζουν σαν άνθρωποι και τέτοια.

Έστω σε αυτό για τις τρίχες που λέει (οι οποίες δεν είναι αντιαισθητικες, αν και η υπερβολή που περιγράφει είναι λίγο ακραία ίσως, αν και δεν μας αφορά), αλλά εκεί που έλεγε για ραγαδες και τέτοια (πάλι καλά που δεν μίλησε και για την ακμή) έγινε αυτόματα μισητό άτομο σε εμένα, άτομο που έχει και ραγαδες και ακμή. Αλλά στο τέλος δεν μας ενδιαφέρει η άποψη ενός ατόμου που το ενδιαφέρει περισσότερο η εμφάνιση της παρά η πνευματική καλλιέργεια και η μόρφωση
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Αλλά στο τέλος δεν μας ενδιαφέρει η άποψη ενός ατόμου που το ενδιαφέρει περισσότερο η εμφάνιση της παρά η πνευματική καλλιέργεια και η μόρφωση
Ή όπως λένε στο χωριό μου, μίλα με κώλους ν' ακούς πορδές.
Με το συμπάθειο.
 

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Να μαντέψω ότι αποφοίτησε από γνωστό κολλέγιο της πόλης;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Κι αυτό είναι ενα είδος shaming όμως.
Με αφορμή αυτό θα πώ πως το να την κράζουμε για τα δικά της ψεγάδια δεν μας κάνει καλύτερους.
Μονο που ο στοκος στην φατσα της ειναι επιλογη της. Οι ραγαδες και η κυτταριτιδα οχι.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μονο που ο στοκος στην φατσα της ειναι επιλογη της. Οι ραγαδες και η κυτταριτιδα οχι.
Έχεις δίκιο σε αυτό.
Και στον τρόπο που σκέφτεσαι.
Ωστόσο προσπαθούμε να ξορκίσουμε την ρίζα του κακού που είναι να μην σχολιάζουμε ή κατακρίνουμε την επιλογή ( στόκος ή αξύριστη μασχάλη) ή την μη επιλογή κάποιου ατόμου.
Εν τέλει φυσικά μπορείς να εχεις την δική σου άποψη για την επιλογή της να βάλει τόσο μεικ απ.
Μια παρατήρηση έκανα.
 

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τι αστείο
να βγαίνει μία χαζή να λέει τις χαζομάρες της
και καπάκι οι γνωστοί ανηθομαϊντανοί του instagram να ανεβάζουν φωτογραφίες χωρίς φίλτρα για τα λάηκς για το μπόντι ποζιτίβιτι.


Ίνσταδραμ, η πλατφόρμα που δίνει αξία στα μηδενικά και μηδενίζει τις αξίες.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Μονο που ο στοκος στην φατσα της ειναι επιλογη της. Οι ραγαδες και η κυτταριτιδα οχι.

Καλά τα λές. Το μεγαλυτερο shaming ειναι να προσπαθούν να μας κάνουν να ντραπουμε για τις αποψεις μας. Ειναι επισης ανθρωπινο δικαιωμα η διαφορετική άποψη , το να εισαι διαφορετικος... να εισαι μαμάκιας - μπαμπάκιας - εργενης - ανυπαντρος - να μη γουστάρεις να εισαι μέρος μιας παρέας και να καλοπιάνετε ο ένας τον άλλον για να παραμένετε ομάδα- οτιδήποτε. Δεν θα μας κανει κανείς να ντραπουμε για αυτο που είμαστε εφοσον δεν ειμαστε εγκληματιες και παλιάνθρωποι.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top