Το ιδανικό σπίτι

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
98afdfa71196de395f1c7741ef322c6d.jpg
e1c082ed894a8ac0cb8ed013beaec711.jpg



Εεεε??
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

f7e373699d448093e73dba8d60482b54.jpg
baad757e2f1b81a285d8cc652267be3c.jpg
a2ba1af64654b95f1227844c874598c9.jpg
06377365e4c9acfc6eb376be8aa36c82.jpg



Άνετη καρεκλα φίλε μου..Να τρως και να μην πιάνεται ο πωπος σου.
<3 ❤️

Να ενα τετοιο πλυσταριό δεν θα με χαλαγε (μιλαμε τωρα για μια κατασταση..ιδανικο σπιτι ,ειμαστε πλούσιοι κλπ )
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

View attachment 129327
View attachment 129328
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,770 μηνύματα.
Εμένα το ιδανικό σπίτι θα μου έφτανε να έχει ένα τζάκι και μια τεράααααστια βιβλιοθήκη. Και ένα ωραίο γραφείο για να γράφω τις ιστορίες μου, κοιτώντας παράλληλα από ένα παράθυρο τη θέα του Ολύμπου. Αααααααχχ...... όνειρο.
Πχ κάτι τέτοιο θα μου άρεσε, αν και είναι πολύ σκοτεινό και κάπως υπερβολικό.
1707739011461.png


1707739543088.png

Αυτό θα ήταν το πιο ωραίο βέβαια, πιο συμμαζεμένο:
1707739176191.png


Αλλά και μια μικρή γωνιά θα μου έφτανε, αν και δε βρίσκω κατάλληλη φωτογραφία τώρα για αυτό.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Εμένα το ιδανικό σπίτι θα μου έφτανε να έχει ένα τζάκι και μια τεράααααστια βιβλιοθήκη. Και ένα ωραίο γραφείο για να γράφω τις ιστορίες μου, κοιτώντας παράλληλα από ένα παράθυρο τη θέα του Ολύμπου. Αααααααχχ...... όνειρο.
Πχ κάτι τέτοιο θα μου άρεσε, αν και είναι πολύ σκοτεινό και κάπως υπερβολικό.
View attachment 129340

View attachment 129342
Αυτό θα ήταν το πιο ωραίο βέβαια, πιο συμμαζεμένο:
View attachment 129341

Αλλά και μια μικρή γωνιά θα μου έφτανε, αν και δε βρίσκω κατάλληλη φωτογραφία τώρα για αυτό.
Το πρώτο εμένα μαρεσει, είναι της αρεσκείας μου🙂
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,770 μηνύματα.
Το πρώτο εμένα μαρεσει, είναι της αρεσκείας μου🙂
Ναι και εμένα αλλιώς δε θα το έβαζα :laugh: . Απλά είναι λίγο σκοτεινό. Και στη δεύτερη απλά μου αρέσει πουη βιβλιοθήκη έχει και δεύτερο όροφο, δεν το έχω ξαναδεί.
Το τρίτο είναι αυτό που με καλύπτει περισσότερο προσωπικά. Έχει το παράθυρο σχεδόν ακριβώς στη θέση που θα ήθελα και ένα γραφείο. Μια χαρά.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Ναι και εμένα αλλιώς δε θα το έβαζα :laugh: . Απλά είναι λίγο σκοτεινό. Και στη δεύτερη απλά μου αρέσει πουη βιβλιοθήκη έχει και δεύτερο όροφο, δεν το έχω ξαναδεί.
Το τρίτο είναι αυτό που με καλύπτει περισσότερο προσωπικά. Έχει το παράθυρο σχεδόν ακριβώς στη θέση που θα ήθελα και ένα γραφείο. Μια χαρά.
Η αλήθεια είναι ότι μαρεσει η επίπλωση στην πρώτη φωτό. Γενικά μαρεσουν τα φωτεινά σπίτια και ιδίως αυτά που έχουν θέα πράσινο, θάλασσα η βλέπουν σε κεντρικό δρόμο με καταστήματα και φωτεινές ταμπέλες ιδίως το βραδυ (το δικό μου εκεί βλέπει) μαρεσει το βραδινό φως της πόλης χωρίς να εξαιρω τα προηγούμενα που ανέφερα.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,870 μηνύματα.
Εμένα το ιδανικό σπίτι θα μου έφτανε να έχει ένα τζάκι και μια τεράααααστια βιβλιοθήκη. Και ένα ωραίο γραφείο για να γράφω τις ιστορίες μου, κοιτώντας παράλληλα από ένα παράθυρο τη θέα του Ολύμπου. Αααααααχχ...... όνειρο.
Πχ κάτι τέτοιο θα μου άρεσε, αν και είναι πολύ σκοτεινό και κάπως υπερβολικό.
View attachment 129340

View attachment 129342
Αυτό θα ήταν το πιο ωραίο βέβαια, πιο συμμαζεμένο:
View attachment 129341

Αλλά και μια μικρή γωνιά θα μου έφτανε, αν και δε βρίσκω κατάλληλη φωτογραφία τώρα για αυτό.
Όμορφο και αυτό το νεοκλασικό κάπως! Αλλά μου βγάζει πάντα μια μουντιλα..ίσως αν ζουσα σε ένα βουνό πιο μεγάλη, σε μια κουνιστη καρέκλα, παρέα με ένα κρασάκι και βιβλίο, να μ'άρεζε :P

Εμένα μαρεσει πολύ έτσι αυτό το cozy, ρομαντικό και απλο! Βέβαια θα ήθελα λίγο παραπάνω χρώμα όχι μόνο άσπρα, αλλά να ένα παράδειγμα:

0b698e07ec63a81830bac0eb827312b6.jpg
1d1c0cc965ad0a15f9c2e1121c198a08.jpg
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
είναι ύπουλες! εμένα το καλοκαίρι, μου ζητιάνευε ψάρι σε ψαροταβέρνα. Της έδωσα, το έφαγε και μετά με γρατζούνισε, για το ευχαριστώ. Και η κίνηση της ήταν ακαριαία, δεν πρόλαβα να τραβήξω το χέρι.
Μόνο τη γατούλα που πηγαίνει στη μητερα μου αγαπώ. Έχει τρομερή ενσυναίσθηση. 3 μηνες που έλειπε η μαμά, καθόταν έξω απ τη μπαλκονόπορτα. Μόλις ήρθε, έκανε κάτι χαρές!!! Τώρα της βάζουν οι φροντίστριες φαγητό (η μαμά εχει φροντιστρια), τρωει, καθαρίζεται και πάει έξω απ τη μπαλκονοπορτα και της κάνει παρέα. Είναι φοβερή. Όταν τη βγάζουμε στη βεραντα τη μαμά, πάει και κάθεται δίπλα της
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


τι παλάτι είναι τούτο;!!
Μη μου πεις, πως μένεις εκεί μέσα εσύ!
Καλέ αυτό είναι υποτίθεται μια ιδέα από το ιδανικό σπίτι που θα θέλαμε να έχουμε κάποια στιγμή (pinterest)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όμορφο και αυτό το νεοκλασικό κάπως! Αλλά μου βγάζει πάντα μια μουντιλα..ίσως αν ζουσα σε ένα βουνό πιο μεγάλη, σε μια κουνιστη καρέκλα, παρέα με ένα κρασάκι και βιβλίο, να μ'άρεζε :P

Εμένα μαρεσει πολύ έτσι αυτό το cozy, ρομαντικό και απλο! Βέβαια θα ήθελα λίγο παραπάνω χρώμα όχι μόνο άσπρα, αλλά να ένα παράδειγμα:

View attachment 129346View attachment 129347
Ναι ναι συμφωνώ απόλυτα αλλά εδώ βλέπουμε ένα σπιτάκι.. νορμαλ ζεστό όμορφο.. λέμε αν είχαμε του κόσμου τα χρήματα πως θα το θέλαμε.. :)
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,870 μηνύματα.
Ναι ναι συμφωνώ απόλυτα αλλά εδώ βλέπουμε ένα σπιτάκι.. νορμαλ ζεστό όμορφο.. λέμε αν είχαμε του κόσμου τα χρήματα πως θα το θέλαμε..
Έτσι θα το ήθελα! Δεν μαρεσουν οι υπερβολές ακόμα και αν ειχα λεφτά, ούτε τα πολυ φορτωμένα σπίτια!

Άσε που η ποντιακή μου φύση δεν θα ήθελε καμία υπηρέτρια να με καθαρίζει, μονη μου θα το έκανα και αυτό και ως γνωστόν όσα πιο πολλά έχει τόσο πιο πολύ καθαρίζεις :lol:
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,460 μηνύματα.
Εγώ λατρεύω τα σκούρα ξύλινα σπίτια
Design Considerations for Dark Wood Flooring in your Interior Décor -  Carlisle Wide Plank Floors
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 928 μηνύματα.
Εγώ λατρεύω τα σκούρα ξύλινα σπίτια
Design Considerations for Dark Wood Flooring in your Interior Décor -  Carlisle Wide Plank Floors
σκοτεινό, δε μ αρεσει:(
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

View attachment 129329View attachment 129330


Εεεε??
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

View attachment 129331View attachment 129332View attachment 129333View attachment 129334


Άνετη καρεκλα φίλε μου..Να τρως και να μην πιάνεται ο πωπος σου.
<3 ❤️

Να ενα τετοιο πλυσταριό δεν θα με χαλαγε (μιλαμε τωρα για μια κατασταση..ιδανικο σπιτι ,ειμαστε πλούσιοι κλπ )
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

View attachment 129327
View attachment 129328
απ όλα τα σπίτια, αυτό ψηφίζω. Ανοιχτόχρωμο, φωτεινό, χαρούμενο!
Τις φωτογραφιες του ριζορτ δίπλα στη θάλασσα, τις αφηνω, είναι εξωπραγματικές και πιθανότατα θα τις κόψει και η πολεοδομία, τόσο κοντά στη θάλασσα
πάμε στους εσωτερικούς χωρους: οι κουζινες είναι δυο διαφορετικές, όπως βλέπω: μια στο χωριάτικο στυλ και μια στο γιαλιστερό, πιο μοντέρνο. Μ αρεσουν και οι δυο. Θα διάλεγα την πιο μοντέρνα, αλλά πλακάκια σαν τα πρώτα, τουβλοπλακάκια.
Σίγουρα θα διάλεγα και αυτά τα λαχταριστά τσουρεκάκια. Μα πώς γίνεται στις φωτογραφίες μόλις τελειώνει η ζαχαροπλαστική, να καθαρίζουν το νερoχύτη σε χρόνο dt?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
σκοτεινό, δε μ αρεσει:(
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


απ όλα τα σπίτια, αυτό ψηφίζω. Ανοιχτόχρωμο, φωτεινό, χαρούμενο!
Τις φωτογραφιες του ριζορτ δίπλα στη θάλασσα, τις αφηνω, είναι εξωπραγματικές και πιθανότατα θα τις κόψει και η πολεοδομία, τόσο κοντά στη θάλασσα
πάμε στους εσωτερικούς χωρους: οι κουζινες είναι δυο διαφορετικές, όπως βλέπω: μια στο χωριάτικο στυλ και μια στο γιαλιστερό, πιο μοντέρνο. Μ αρεσουν και οι δυο. Θα διάλεγα την πιο μοντέρνα, αλλά πλακάκια σαν τα πρώτα, τουβλοπλακάκια.
Σίγουρα θα διάλεγα και αυτά τα λαχταριστά τσουρεκάκια. Μα πώς γίνεται στις φωτογραφίες μόλις τελειώνει η ζαχαροπλαστική, να καθαρίζουν το νερoχύτη σε χρόνο dt?
Αχαχαχα,
Διάβασες το μυαλό μου για τα τσουρέκια αχαχαχα
 

paolo1

Νεοφερμένος

Ο paolo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
H μπανιέρα ολα τα λεφτά!!!
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Εμένα το ιδανικό σπίτι θα μου έφτανε να έχει ένα τζάκι και μια τεράααααστια βιβλιοθήκη. Και ένα ωραίο γραφείο για να γράφω τις ιστορίες μου, κοιτώντας παράλληλα από ένα παράθυρο τη θέα του Ολύμπου. Αααααααχχ...... όνειρο.
Πχ κάτι τέτοιο θα μου άρεσε, αν και είναι πολύ σκοτεινό και κάπως υπερβολικό.
View attachment 129340

View attachment 129342
Αυτό θα ήταν το πιο ωραίο βέβαια, πιο συμμαζεμένο:
View attachment 129341

Αλλά και μια μικρή γωνιά θα μου έφτανε, αν και δε βρίσκω κατάλληλη φωτογραφία τώρα για αυτό.
Λίγο δικηγορικό γραφείο αλλά...καταλαβαίνω το concert
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,636 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει η vintage και η country αισθητική, όπως και τα χρώματα.. Τα πολλά χρώματα.. Πχ
35 Great Ideas for Decorating a Kitchen 2019 - Page 6 of 37 - My Blog.jpeg
54204112-22b1-4189-9cef-98f533d74a7c.jpeg
Bathroom Upgrade_ 7 Simple Ideas to Transform Your Bathroom into a Luxurious Retreat - Melani...jpeg
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,770 μηνύματα.
Λίγο δικηγορικό γραφείο αλλά...καταλαβαίνω το concert
Φαντάσου, ακόμη και από αυτό φαίνεται ότι σε κάποια φάση της ζωής μου ήθελα να πάω νομική :laugh: (και ακόμη το σκέφτομαι)
Αν αποκτήσω τέτοιο γραφείο θα είναι επειδή έγινα επιτυχημένη συγγραφέας πάντως (δηλαδή δε θα το αποκτήσω ποτέ, αλλά κλάιν)
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,770 μηνύματα.

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει η vintage και η country αισθητική, όπως και τα χρώματα.. Τα πολλά χρώματα.. Πχ View attachment 129353View attachment 129354View attachment 129355
Ωραίο κ αυτό.. το μεσαίο μπάνιο λίγο κρύο...αλλα ωραιο ..

Κι εμενα όσο μου αρέσουν τα μπεζ ήσυχα ανοιχτόχρωμα σπίτια αλλο τόσο μου αρέσουν τα εργαστήρια κ τα τρελουτσικα.. αν ήμουν ευκατάστατη θα είχα.. πχ ένα κι ένα.. αλλά για μόνιμη κατοικία ένα τέτοιο ανοιχτόχρωμο ζεστό καθαρό σπίτι <3 ❤️
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Φαντάσου, ακόμη και από αυτό φαίνεται ότι σε κάποια φάση της ζωής μου ήθελα να πάω νομική :laugh: (και ακόμη το σκέφτομαι)
Αν αποκτήσω τέτοιο γραφείο θα είναι επειδή έγινα επιτυχημένη συγγραφέας πάντως (δηλαδή δε θα το αποκτήσω ποτέ, αλλά κλάιν)
Θα το αποκτήσεις !!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Εμένα το ιδανικό σπίτι θα μου έφτανε να έχει ένα τζάκι και μια τεράααααστια βιβλιοθήκη. Και ένα ωραίο γραφείο για να γράφω τις ιστορίες μου, κοιτώντας παράλληλα από ένα παράθυρο τη θέα του Ολύμπου. Αααααααχχ...... όνειρο.
Πχ κάτι τέτοιο θα μου άρεσε, αν και είναι πολύ σκοτεινό και κάπως υπερβολικό.
1707739011461.png

Με έβαλε κατευθείαν στο πνεύμα του φθινοπώρου. Εγκρίνω!!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top