Το νησί

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
To δευτερο μου αρεσε πιο πολυ απο το πρωτο επεισοδιο. Εριξα και το κλαμα μου μια χαρα .... αντε παμε για το τριτο τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Η πρεμιέρα σηκωσε ψηλά τον πύχη και ηταν λογικό να μην συνεχίσει σε τοσο εντυπωσιακά υψηλό επίπεδο . Πάντως σε γενικές γραμμές, ηταν αρκετά καλο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
ποσοι να ειδαν το 2ο επεισοδιο? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Λοιπόν, το σκηνικό λίγο πολύ το ίδιο.

Αυτή τη φορά, ήμασταν καθηλωμένοι στους δέκτες μας, εγώ, η μητέρα μου και η ξαδέρφη μου. Το δεύτερο επεισόδιο ήταν καλύτερο και πιο συναισθηματικό. Μακάρι να (ξανα)κάνει καλή τηλεθέαση.

Αύριο θα σας ενημερώσω για το ποσοστό τηλεθέασης:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μόνο μια λέξη μπορεί να χαρακτηρίσει αυτό το επεισόδιο "απογοήτευση".

Εκνευριστικά αργή δράση και παράλληλα σημαντικά κομμάτια δεν μας τα δείχνουν. Δεν έδειξε καθόλου τη οικογένεια του Δημητράκη και την φυγή της. Απλώς ανέφερε ο Γιώργης στην Ελένη ότι έφυγαν από τη Πλάκα. Την αποστροφή ολόκληρης της τοπικής κοινωνίας στις οικογένειες με μέλος της λεπρό τις έδειξαν σε δυο σκηνές. Η πρώτη σκηνή στο καφενείο και η δεύτερη η σκηνή με το μαντήλι. Αυτές οι σκηνές δεν με πείσανε. Δεν μου δώσανε να καταλάβω το μέγεθος αυτής της αποστροφής.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα της σειράς είναι οι ηθοποιοί για τους δευτερεύοντες ρόλους. Τα παιδάκια στην Σπιναλόγκα παίζανε άθλια, το ίδιο και οι κάτοικοι του νησιού. Η σειρά μέχρι τώρα δεν έχει καθόλου ανατροπές και είναι στατική. Δεν σου δίνει τη διάθεση να παρακολουθήσεις το επόμενο επεισόδιο.

Τα νούμερα θα συνεχίσουν να είναι ψηλά αλλά για μένα είναι κατώτερη των προσδοκιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Αυτή τη φορά, ήμασταν καθηλωμένοι στους δέκτες μας, εγώ, η μητέρα μου και η ξαδέρφη μου. Το δεύτερο επεισόδιο ήταν καλύτερο και πιο συναισθηματικό. Μακάρι να (ξανα)κάνει καλή τηλεθέαση.

Αύριο θα σας ενημερώσω για το ποσοστό τηλεθέασης:)

τι αγχος και αυτο βρε jj με τα ποσοστα τηλεθεασης??:P
τι και να κανει 5%, τι 19%, τι 40%, τι και αν κανει και 80%.
ουτε ποσοστα απο το καναλι να παιρνες. τι με νοιαζει εμενα αν ο ιδιοκτητης του μεγκα θα βγαλει περισσοτερα λεφτακια για να μεγαλωσει την πισινα του απο τις διαφημισεις?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
βασικα θα συμφωνησω οτι ηταν αρκετα στατικο...δεν υπαρχουν εντονες εναλλαγες στις σκηνες...
και εμενα με ενοχλει και το κομματι που παιζει συνεχειααααααα!!!!!!!!!!!! γιατι δεν το αλλαζουν??
κατα τ αλλα πλ καλο ειδικα η τελευταια σκηνη αλλα νμζω και εγω οχι σαν το πρωτο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Ίσως επειδή δεν εχω διαβάσει το βιβλίο, μου αρέσει η σειρά... Θεωρώ πως έχει γίνει καλή επιλογή ηθοποιών για τους βασικούς ρόλους... Θα προτιμούσα βέβαια να ακούω περισσότερη κρητική διάλεκτο... Γενικά όμως τα πλάνα και τα χρώματα, προσδίδουν πολύ ωραία και ομαλά, θεωρώ, τα συναισθήματα των πρωταγωνιστών... Πάντως, πάλι έψαχνα τα χαρτομάντηλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Είδα το δεύτερο επεισόδιο. Το πρώτο δεν το είχα δει. Βαρετό και καταθλιπτικό. Γεμάτο από κλισέ. Η δε μουσική τελείως εκτός κλίματος.

Αυτά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρκέλλα Μ.

Νεοφερμένος

Η markella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
που να δεις την συνεχεια.. δεν ξέρω αν έχεις διαβασει το βιβλίο αλλα είναι συναρπαστικο.. εχουμε να ριξουμε κλάμαααα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το φοβερό μυστικό της Σπιναλόγκας

Φυλάκιζαν και υγιείς μαζί με τους λεπρούς για τιμωρία στην Σπιναλόγκα.
Για πρώτη φορά το νησί των λεπρών στην Κρήτη, αποκαλύπτει το φοβερό μυστικό του: Στα χρόνια του εμφύλιου πολέμου και για μια δεκαετία ακόμα, άνθρωποι υγιείς εξορίζονταν στην Σπιναλόγκα για να κολλήσουν τη νόσο του «Χάνσεν» και έτσι να τιμωρηθούν, αλλά και να παραμείνει «ανοιχτό» το νησί για πολλά χρόνια.
Η απίστευτη αυτή τραγωδία για εκατοντάδες υγιείς ανθρώπους, γίνεται γνωστή για πρώτη φορά μετά από δημοσιογραφική έρευνα που θα παρουσιαστεί απόψε (19/10/2010) στις 23.00 στο ALTER, στην εκπομπή του Κώστα Χαρδαβέλλα, «ΑΘΕΑΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ».
Άνθρωποι που έζησαν το φρικιαστικό αυτό γεγονός μιλούν για πρώτη φορά ανοιχτά μαζί με τους κατοίκους της Σπιναλόγκας και αποκαλύπτουν όλη την κόλαση που βίωσαν στο νησί των λεπρών για πρώτη φορά στην κάμερα.
Τα στόματα όσων γνωρίζουν αυτό το έγκλημα σε βάρος εκατοντάδων ανθρώπων με δημοκρατικό φρόνημα, ανοίγουν σήμερα, με αφορμή το σήριαλ "Το Νησί" που προβάλλεται από το MEGA και έχει συγκινήσει το πανελλήνιο.
Υπάρχουν μαγνητοφωνημένες μαρτυρίες θυμάτων αυτής της τραγωδίας, αλλά και συγγενών τους, που έβλεπαν τους ανθρώπους τους να είναι απόλυτα υγιείς, να «κλείνονται» στο "νησί των λεπρών" για να αρρωστήσουν εκεί και να μην επιστρέψουν ποτέ πια στα σπίτια τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Είδα το δεύτερο επεισόδιο. Το πρώτο δεν το είχα δει. Βαρετό και καταθλιπτικό. Γεμάτο από κλισέ. Η δε μουσική τελείως εκτός κλίματος.
παρομοια εντυπωση εχω και εγω και οι γονεις μου που το ειδανε..

μονο που εγω δεν το ειδα..ουτε αυτο το επεισοδιο ουτε τα αλλα..

εχω περασει καταθλιψη,,δεν θελω και αλλη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Δεύτερο επεισόδιο της σειράς. Έσπασε και το ρεκόρ του:eek:

Η τηλεθέαση στα νεανικά κοινά, άγγιξε το 70,2% (πτώση 2,6%) και στον γενικό πληθυσμό, 68,3% (άνοδος 5,2%). Δυστυχώς, το 2% των νεανικών κοινών του προηγούμενου επεισοδίου, ήθελε να δει την Καγιά να ξεμαλλιάζεται:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
εγω ειχα και τις 2 τηλ στην κουζινα ανοιχτες!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
τηλεορασεις ηθελα ν α πω αλλα κολλησε το πσ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Nαι, αλλά γιατί είχες και τις 2 ανοιχτές;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Nαι, αλλά γιατί είχες και τις 2 ανοιχτές;:worry:
ναι,,για να ακουει
Dolby Surround..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
γτ εβλεπα το μεγα και το αντενα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
είσαι ιδιοφυία (ο μπόρατ έχει σκάσει από την ζήλεια του)
εγώ μόνο όλα τα δελτία ειδήσεων μπορώ να βλέπω συγχρόνως ή όλες τις διαφημίσεις , γιατί λένε ταυτόχρονα τις ίδιες μ@λ@κίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top