Το πρώτο σας φιλί

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Ντάξει... Νομίζω ότι τα φιλιά του νηπιαγωγείου και του δημοτικού (όπως και τα παιχνίδια "γιατρός" ή "δείξε μου το δικό σου να σου δείξω το δικό μου") δεν πιάνονται. Όπως δεν μετράνε και τα φιλιά της αρχής του γυμνασίου όταν τα "φτιάχναμε" το πρωί και "χωρίζαμε" το απόγευμα. Και της "μπουκάλας" τα φιλιά δεν πρέπει να παίζουν κι αυτά. Φαντάζομαι ότι το ερώτημα αφορά το πρώτο πραγματικά ερωτικό φιλί που δώσαμε. Πάμε λοιπόν:

Ήταν μέσα στις εξετάσεις του Μαΐου. Τελείωνα την Α λυκείου κι εκείνη τη Γ γυμνασίου. Είμασταν μαζί από μικρά, καθώς οι γονείς μας ήταν φίλοι. Εκείνο το απόγευμα ήρθε σπίτι μου να τη βοηθήσω λίγο στα μαθηματικά της. (Από μικρός το είχα το κουσούρι). Κλειστήκαμε στο δωματιό μου και οι απορίες της λύθηκαν γρήγορα (αρκετά αργότερα έμαθα ότι ήταν πρόσχημα), έτσι καθήσαμε στο κρεβάτι μου και ακούγαμε μουσική. (Παρένθεση: Από καιρό εκείνο που ένοιωθα μέσα μου για το κορίτσι αυτό δεν ήταν η παιδική μας φιλία, επιθυμούσα έντονα να συναντηθούμε και όταν ήμασταν μαζί το στομάχι μου έτρεμε. Ήθελα να της πω ή να κάνω κάτι, αλλά δεν είχα το θάρρος, ντρεπόμουν, φοβόμουν και δεν τολμούσα. Κλείνει η παρένθεση). Ακούγοντας λοιπόν παλιά μουσική (ήταν Pink Floyd "wish you were here", ξέρετε εκείνο το μεγάλο κομμάτι) αρχίσαμε παιχνιδάκια και χαδάκια. Σε μια στιγμή παίρνω τη μεγάλη απόφαση, σκέφτομαι μερικά αρχαία ρητά (ή ταν ή επί τας, θαρσείν χρη, ή τώρα ή ποτε κλπ), οπότε προγραμματίζω έναν αυθορμητισμό, τη βουτάω και της δίνω ένα δυνατό φιλί. Ανταποκρίθηκε απαλά, αλλά αμέσως μετά έμεινε για λίγο ακίνητη. Παγώνω, λέω μέσα μου: ωχ τώρα την πατήσαμε, θα μου πει να μείνουμε φίλοι και τέτοια, οπότε πάει το όνειρο. Και τι μου λέει το ...παλιόπαιδο? "Βρε χαζούλη, γιατί άργησες τόσο να το κάνεις αυτό?" και με βουτάει και με φιλάει κι αυτή..... Νομίζω ότι η συνέχεια είναι αυτονόητη. Θα προσθέσω μόνον ότι με την κοπέλα αυτή είμαστε ακόμα μαζί....

:huglove: :'( πολύ συγκινητικό και όμορφο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Ήταν πέρυσι, Ιούλιος ήταν θυμάμαι λίγες μέρες πριν δώσω για το lower το οποίο και πήρα, επιτέλους. Με το παιδί αυτό δεν γνωριζόμασταν ούτε μια μέρα, απλά βρεθήκαμε και τα είπαμε. Φαίνεται τον έτρωγε....η νηστεία στο ερωτικό τομέα. Και τέλος πάντων επειδή και γω τότε αισθανόμουν κάπως άβολα και αμήχανα σκύβει και με φιλάει. Δεν μπορώ να πω πως με ενθουσίασε, ντάξει. Ενα φιλί ήταν μόνο από αυτά τα πεταχτά θα έλεγα, τίποτα σπουδαίο. Δεν ήταν και ο τύπος μου κιόλας για να τον φιλήσω και περισσότερο, δεν μου άρεσε οπότε δεν τον άφησα να με φιλάει για πολύ. Ζήτημα είναι αν μιλάγαμε κανένα μισάωρο, μετά από αυτό δεν με ξέρεις δεν σε ξέρω. Α, μόνο προς τα χριστούγεννα μου μίλησε για να με ρωτήσει αν έχω καμία φίλη ώστε να την γνωρίσει. Του μαράθηκε λογικά και θέλει πότισμα, ε τότε με θυμήθηκε. :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,778 μηνύματα.
4 χρονων οταν ημουν νηπιαγωγειο :P Ειχα δει μια ταινια που ενας εκανε προταση γαμου σε μια κοπελα και το εκανα και γω με μεγαλη επιτυχια! Μπροστα σε ολα τα παιδια εσκυψα και της εδωσα ενα απο αυτα τα πλαστικα δαχτυλιδια και την φιλησα. Ακομα θυμαμαι τις νηπιαγωγους μου που ηταν σε φαση "γουτσου" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
ίσως δεν έχει νόημα να το μετανιώσω, ήταν λάθος επιλογή σίγουρα. και όσο περνάει ο καιρός συνειδητοποιώ πως ήταν και με λάθος άτομο. ευτυχώς εδώ και καιρό ο συγκεκριμένος έχει φύγει για γερμανία και αν όλα πάνε καλά δεν θα τον ξαναδώ ποτέ.
YAY

σαν γεγονός ήταν αρκετά ενδιαφέρον πάντως αν σκεφτούμε πως ήταν 8 το πρωί με κάποιον που έβλεπα από κοντά πρώτη φορά συν τις 4 πρώτες ώρες κοπάνας που έκανα :hehe:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

wherever

Δραστήριο μέλος

Η wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Καθε χρονο οταν ημουν μικρη πηγαινα τα καλοκαιρια στη γιαγια.Εκει ηταν δυο γειτονακια αδερφια μεταξυ τους 2-3χρονια μεγαλυτερα μου.Παιζαμε κλασσικα αυτα
που κανουν τα μικρα στο νηπιο καθε μερα!:P Ε σε μια φαση ειχα ξαπλωσει εγω με το αλλο κοριτσακι και μας πηρε ο υπνος.Τοτε ερχεται το αγορακι με ξυπναει και με πηγαινει στην πισω πλευρα του σπιτιου.Εγω νομιζα οτι κατι βρηκε και ηθελα να μου το δειξει,γιατι τοτε βρισκαμε τα εντομα εκει τριγυρω(μυρμηγκακια,σαυρουλες,τετοια!:P)Ε δεν ηθελε τελικα να μου δειξει κατι...κοιταξε τριγυρω μην ερθει κανενας και με φιλησε!!:redface::redface:Μετα μας φωναξε η αδερφη του που ειχε ξυπνησει και φυγαμε απο εκει!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Καθε χρονο οταν ημουν μικρη πηγαινα τα καλοκαιρια στη γιαγια.Εκει ηταν δυο γειτονακια αδερφια μεταξυ τους 2-3χρονια μεγαλυτερα μου.Παιζαμε κλασσικα αυτα
που κανουν τα μικρα στο νηπιο καθε μερα!:P Ε σε μια φαση ειχα ξαπλωσει εγω με το αλλο κοριτσακι και μας πηρε ο υπνος.Τοτε ερχεται το αγορακι με ξυπναει και με πηγαινει στην πισω πλευρα του σπιτιου.Εγω νομιζα οτι κατι βρηκε και ηθελα να μου το δειξει,γιατι τοτε βρισκαμε τα εντομα εκει τριγυρω(μυρμηγκακια,σαυρουλες,τετοια!:P)Ε δεν ηθελε τελικα να μου δειξει κατι...κοιταξε τριγυρω μην ερθει κανενας και με φιλησε!!:redface::redface:Μετα μας φωναξε η αδερφη του που ειχε ξυπνησει και φυγαμε απο εκει!!:P
τα φιλιά σε νηπιακή ηλικία δε νομίζω πως μετράνε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Το πρώτο μου κανονικό φιλί (όχι πεταχτό) δόθηκε στα σκαλιά του σπιτιού μιας φίλης μου.
Μιλούσα για σειρές με έναν κοινό μας φίλο όσο αυτός έκανε τσιγάρο, και όταν τελείωσε με άρπαξε και μπουμ! συνέβη. :P

Μετά μου έλεγε πως του αρέσω κτλ. :P

Είχα μείνει άναυδη, του τύπου "wtf είμαστε με τα καλά μας;" και μετά τον φίλησα και εγώ.
Δεν ήξερα τι έκανα, είχα αλλάξει χίλια χρώματα, έτρεμα κιόλας. :|

Στο τέλος του έδωσα το κολιέ μου να με θυμάται, και του είπα "ωραίο ήταν αλλά έχω αγόρι, μη περιμένεις κάτι άλλο". :(
Αυτά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

wherever

Δραστήριο μέλος

Η wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
τα φιλιά σε νηπιακή ηλικία δε νομίζω πως μετράνε :P
Γιατι να μην μετραει;Και διαρκεια ειχε και παθος και το θυμαμαι ακομα!!8)

Ενταξει το καταλαβα μετα που το ειχα ποσταρει το μηνυμα αλλα ηταν πλεον αργα!:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dune

Νεοφερμένος

Η dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Το πρωτο μου φιλι ηταν στα 17 μετα απο μια συναυλια με ενα παιδι που μου αρεσε πολυ. Ηταν το πρωτο φιλι και των δυο μας και περιεργως ηταν πολυ ωραιο. Οοολο το υπολοιπο βραδυ φιλιομασταν. Ηταν κι ενας φιλος του εκει και ειχε ξενερωσει τελειως γιατι τον ειχαμε αφησει μονο του. Μεχρι που εφτασε στο αμην και παραπονεθηκε ο κακομοιρης :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Πρώτο φιλί με κοπέλα φέτος τον Γενάρη. Και ναι, ήταν πολύ ωραίο :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jddrs

Νεοφερμένος

Ο jddrs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα, προβληματίζομαι επειδή είμαι 21 ετών και δεν έχω δώσει ακόμα το πρώτο μου φιλί, για την ακρίβεια δεν είχα καν κανονική σχέση. Οι περισσότεροι από τους φίλους μου τα ίδια πράγματα και γενικά στην σχολή δεν νομίζω πολλοί να έχουν καλύτερη τύχη, βέβαια μερικοί το έχουν προχωρήσει πολύ...

Ωστόσο διαβάζω διάφορα άρθρα του διαδικτύου, ακόμα και εδώ πολλές δημοσιεύσεις, όχι μόνο τα πρώτα φιλιά πέφτουν σε μικρές ηλικίες (γυμνάσιο), αλλά και σε διάφορα σάιτ έχω διαβάσει ότι ο μέσος όρος που κάποιος κάνει σεξ για πρώτη φορά είναι 16-17...

Μπορεί να μην ξέρω πως να προσεγγίσω σωστά κοπέλα, αλλά πολλοί γύρω μου δεν φαίνεται να έχουν καλύτερη τύχη... Οπότε πως βγαίνουν αυτά τα στατιστικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Καλησπέρα, προβληματίζομαι επειδή είμαι 21 ετών και δεν έχω δώσει ακόμα το πρώτο μου φιλί, για την ακρίβεια δεν είχα καν κανονική σχέση. Οι περισσότεροι από τους φίλους μου τα ίδια πράγματα και γενικά στην σχολή δεν νομίζω πολλοί να έχουν καλύτερη τύχη, βέβαια μερικοί το έχουν προχωρήσει πολύ...

Ωστόσο διαβάζω διάφορα άρθρα του διαδικτύου, ακόμα και εδώ πολλές δημοσιεύσεις, όχι μόνο τα πρώτα φιλιά πέφτουν σε μικρές ηλικίες (γυμνάσιο), αλλά και σε διάφορα σάιτ έχω διαβάσει ότι ο μέσος όρος που κάποιος κάνει σεξ για πρώτη φορά είναι 16-17...

Μπορεί να μην ξέρω πως να προσεγγίσω σωστά κοπέλα, αλλά πολλοί γύρω μου δεν φαίνεται να έχουν καλύτερη τύχη... Οπότε πως βγαίνουν αυτά τα στατιστικά?

Μου φαίνεται μικρή ηλικία μέσου όρου για σεξ τα 16-17 χρόνια. Κρίνοντας από τους δικούς μου συμμαθητές στο λύκειο, θα έλεγα πως ελάχιστοι μπορεί να είχαν τέτοια επαφή στη συγκεκριμένη ηλικία. Για φιλί, πιθανότατα γυμνάσιο ή έστω λύκειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Πόσο σημαντικό είναι το πρώτο φιλί με έναν άνθρωπο;
Δηλαδή πρέπει να νιώσεις κάτι εξ'αρχής;
Κι αν δεν σου αρέσει ή δεν νιώσεις τίποτα;Τι γίνεται τότε;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Πόσο σημαντικό είναι το πρώτο φιλί με έναν άνθρωπο;
Δηλαδή πρέπει να νιώσεις κάτι εξ'αρχής;
Κι αν δεν σου αρέσει ή δεν νιώσεις τίποτα;Τι γίνεται τότε;:redface:
Δεν υπάρχει πρέπει. Ή θα νιώσεις ή δεν θα νιώσεις. Κανένα από τα δύο δεν έχει ιδιαίτερη σημασία. καθορίζεται κατά πολύ από τον άνθρωπο που έχεις μπροστά σου το αν θα σ'αρέσει ή όχι, ή αν θα νιώσεις κάτι όμορφο ή το αντίθετο. αλλά και πάλι, ο άνθρωπος που τότε σήμαινε πολλά για σένα μπορεί μετά από κάποιο καιρό να μην σημαίνει τίποτα. ένα φιλί δεν είναι τίποτα παρά πάνω από ένα φιλί. εγώ το πρώτο μου προσπαθώ να το ξεχάσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,009 μηνύματα.
Πόσο σημαντικό είναι το πρώτο φιλί με έναν άνθρωπο; Δηλαδή πρέπει να νιώσεις κάτι εξ'αρχής; Κι αν δεν σου αρέσει ή δεν νιώσεις τίποτα;Τι γίνεται τότε;:redface:
Συνήθως όταν κάτι γίνεται για πρώτη φορά, μένει στη μνήμη μας. Αν δεν μας αρέσει ή δεν νοιώσουμε τίποτα, πάμε για το ...δεύτερο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Τώρα θα γελάσετε μ' αυτό που θα πω, αλλά σοκαρίστηκα και επειδή ήμουν πολύ ερωτευμένη και επειδή ήταν πρώτη φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fifi1997

Νεοφερμένος

Η fifi1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Το πρωτο μου φιλι ηταν απιστευτο! Ημουν εκτη δημοτικου και γνωρισα ενα παιδι στην ηλικια μου με το οποιο βρισκομουν πολυ σπανια.. Σε ενα λοιπον απο τα περιβοητα ραντεβου μας δωσαμε το πρωτο κανονικο μας φιλι.. Ενιωθα πολυ ομορφα αν και δε μπορουσα να αισθανθω κατι βαθυτερο λογω ηλικιας και επειδη ημουν αρκετα ανωριμη και αμαθη για να καταλαβω και πολλα! Παραλληλα ενιωθα οτι ηθελα να το βγαλω απο μεσα μου, να το που στους γονεις μου.. Νομιζα ηταν κατι κακο..Αλλα παραμενει εως και σημερα μια απο τις ωραιοτερες και πιο γλυκες αναμνησεις!! :redface: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRns

Νεοφερμένος

Ο GeorgeRns αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Όταν ήμουν 7
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρινακι96

Νεοφερμένος

Η μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Ήμουν στη πρώτη λυκείου, και ακόμα προσπαθώ να το ξεχάσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ήμουν στη πρώτη λυκείου, και ακόμα προσπαθώ να το ξεχάσω!

Δεν είναι πάντοτε ευχάριστη η πρώτη εμπειρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top