Το τέλος του Facebook;

Θεωρείτε ότι το Facebook έχει μείνει πίσω στον ανταγωνισμό;;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 21)

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Τίποτα παραμύθια η όλη υπόθεση, για τις διαφημίσεις θα ρωτήσω τις επόμενες μέρες κάποιον που γνωρίζω ότι βάζει.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Έβγαλε ένα παράθυρο διαλόγου το facebook χθες σήμερα αν θες προαιρετικά συνδρομή χωρίς διαφημίσεις και όλοι οι άσχετοι έχουν φρικάρει ότι θα τους χρεώσει. :beachball:
Ευτυχώς η Meta δεν έχει βάλει τρίτη επιλογή διαγραφή του λογαριασμού και των δεδομένων γιατί θα φεύγανε οριστικά και δεν θα είχαμε με τι να γελάμε μετά.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,839 μηνύματα.
Ευτυχώς η Meta δεν έχει βάλει τρίτη επιλογή διαγραφή του λογαριασμού και των δεδομένων γιατί θα φεύγανε οριστικά και δεν θα είχαμε με τι να γελάμε μετά.
Επίκαιρο!
400476251_912376306913085_5783735949468955417_n.jpg
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Πάντως όσοι φοβούνται για τα προσωπικά τους δεδομένα, υπάρχει και άλλη λύση.
Βομβαρδίστε τους με όσο γίνεται περισσότερα! :P

Να μπαίνετε σε αντικρουόμενες σελίδες, γκρουπ ή site. Μια pronews, μια iefimerida, μια με τους ρώσους, μια με τους ουκρανούς, μια με τη Χαμάς, μια με τον Νετανιάχου, ένα πράμα...Κι όταν σας τσακώσουν και θα προσπαθήσουν να συνθέσουν το προφίλ σας, το AI θα ζαλιστεί και θα γράψει...neutral. :D
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Ε καλά αυτό το κάνουμε έτσι και αλλιώς (εμείς με τις δέκα προσωπικότητες).
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Τίποτα παραμύθια η όλη υπόθεση, για τις διαφημίσεις θα ρωτήσω τις επόμενες μέρες κάποιον που γνωρίζω ότι βάζει.
παραμύθια ξεπαραμύθια, μας έχει μπλοκάρει, αν δεν απαντήσουμε. Τέλος Φέισμπουκ!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πάντως όσοι φοβούνται για τα προσωπικά τους δεδομένα, υπάρχει και άλλη λύση.
Βομβαρδίστε τους με όσο γίνεται περισσότερα! :P

Να μπαίνετε σε αντικρουόμενες σελίδες, γκρουπ ή site. Μια pronews, μια iefimerida, μια με τους ρώσους, μια με τους ουκρανούς, μια με τη Χαμάς, μια με τον Νετανιάχου, ένα πράμα...Κι όταν σας τσακώσουν και θα προσπαθήσουν να συνθέσουν το προφίλ σας, το AI θα ζαλιστεί και θα γράψει...neutral. :D
λες; Άλλη δουλειά δεν έχουμε;:hehe:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ευτυχώς η Meta δεν έχει βάλει τρίτη επιλογή διαγραφή του λογαριασμού και των δεδομένων γιατί θα φεύγανε οριστικά και δεν θα είχαμε με τι να γελάμε μετά.
και τωρα θα υπάρχουν οι λογαριασμοί, αλλά άδικα. Δε θα χρησιμοποιούνται
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα είπες όλα! Αφου έτσι κι αλλοιώς μας παρακολουθούν, γιατί θέλουν τις ευλογίες μας; Εδώ και χρόνια, αν ψάξεις κάτι στο google, σε μερικές ώρες σού ρχονται σχετικές διαφημίσεις στο ΦΒ. Επομένως δε θέλουν να ευλογήσουμε αυτό που έτσι κι αλλοιώς χρόνια κάνουν, τώρα το θυμήθηκαν; Θέλουν άδεια για να κάνουν προφανώς πιο χοντρό παιχνίδι. Να μπουν σε άλλους λογαριασμούς, ποιους άραγε; Δίνεις έτσι άδεια, να παρακολουθούν τις κινήσεις σου στο ίντερνετ;
Ας κλείσει το ηλίθιο, αρκετά με σύγχυσε χθες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
παραμύθια ξεπαραμύθια, μας έχει μπλοκάρει, αν δεν απαντήσουμε. Τέλος Φέισμπουκ!

Δεν με ενδιαφέρει, το παρακολουθώ το facebook έντονα εδώ και μία δεκαετία, δεν έχει προσφέρει απολύτως τίποτα το θετικό.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Έτρεξα μια διαφήμιση μέσω Facebook και τα αποτελέσματα είναι αποκαρδιωτικά για τo μέλλον πλατφόρμα. Έτρεξα την διαφήμιση για άτομα >30 ετών.

32131231.png
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,960 μηνύματα.
Έτρεξα μια διαφήμιση μέσω Facebook και τα αποτελέσματα είναι αποκαρδιωτικά για τo μέλλον πλατφόρμα. Έτρεξα την διαφήμιση για άτομα >30 ετών.

View attachment 130858

τι θα πει ήταν για άνω των 30; για βάλ' την εδώ να δούμε κάτι.
αν ήταν boomεριά η διαφήμιση λογικό το αποτέλεσμα.

:morning1:
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Το facebook δεν λειτουργεί ούτε αυτό από κινητό εδώ και μια βδομάδα, το Twitter έχει προβάδισμα εδώ και κάτι μήνες.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Μαλακιζεται κανονικα.Αναδημοσιευσα κανονικα την ειδηση για τον ολιβερ με πατηταμα απο το σαιτ του ΕΝΙΚΟΣ και το φεεις εχι ξεσκηθει να μου λεει οτι παραβιαζω ορους χρησης λογο............σκληρου περιεχομενου! Βεβαια ειχα γραψει και κριτικη στον κομματικο εμεπιρογνωμονα ,,οχι υβριστικη,,εγραφα απλα να λογοδοτησουν και ολοι οι ενπειρογνωμονες που ελεγαν οτι ο ολιβερ πεθανε απο αγελη σκυλιων....λετε να πειραξε αυτο; Εκτοτε προσπαθω να το αναδημοσιευσω ΧΩΡΙΣ ΣΧΟΛΙΑ..ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΕΙΔΗΣΗ..ΤΙΠΟΤΑ ΛΕΜΕ..ΜΟΥ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΠΑΡΑΒΙΑΖΩ ΟΡΟΥς ΧΡΗΣΗς ΓΙΑ ΣΚΛΗΡΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΖΟΥΝ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΡΟΗ.\
ΠΟΣ ΞΕΦΤΥΛΕς; ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΒΕΛΕΙ ΕΚΕΙ;

Αυτο ακριβως το λινκ βαζω

ΔΗΛΑΔΗ..ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΛΑ ΛΕΜΕ!

Κια ιδου...βαζοντας λεμε το παραπανω λινκ μου γαζει αυτο...που το εχει ολο το συμπαν και καν δεν δειχνει κατι φοβερο
Τι έγινε
Τα τεχνολογικά μας συστήματα μας εντόπισαν ότι αυτή η δημοσίευση μοιάζει με τις άλλες που παραβιάζουν τους Όρους της κοινότητας για Βίαιο και σκληρό περιεχόμενο.

Δεν επιτρέπουμε στους χρήστες του Facebook να κοινοποιούν περιεχόμενο που παρουσιάζει σκληρή βία.
Τι σημαίνει αυτό για εσάς
Τα τεχνολογικά μας συστήματα θα εμφανίζουν αυτή τη δημοσίευση πιο χαμηλά στη Ροή από ό,τι συνήθως. Οι χρήστες μπορούν να τη βλέπουν αλλά ενδέχεται να χρειάζεται να κάνουν κύλιση πολύ πιο κάτω. Οι μελλοντικές σας δημοσιεύσεις δεν θα επηρεαστούν από αυτό. Μάθετε περισσότερα.
Τι μπορείτε να κάνετε
Αν πιστεύετε ότι κάναμε λάθος, μπορείτε να υποβάλετε αίτημα για επανέλεγχο. Αν διαγράψετε τη δημοσίευσή σας, ή αν έχει αφαιρεθεί από το Facebook, δεν θα μπορείτε να υποβάλετε αίτημα για επανέλεγχο.
Μπορεί να έχετε το δικαίωμα να αμφισβητήσετε την απόφασή μας στα δικαστήρια της χώρας σας. Επίσης, μπορεί να έχετε το δικαίωμα να παραπέμψετε την απόφασή μας σε έναν πιστοποιημένο φορέα επίλυσης διαφορών.
ΕΝΟΧΛΕΙ ΜΗΠΩΣ; ΓΙΑΤΙ;

Προφανως εχουν εναν αλγοριθμο..ΑΛΛΑ ΗΜΑΡΤΟΝ..ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΑΛΓΟΡΙΘΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΚΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΟΝΤ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΑΛΑΚΙΕς;;; ΕΧΕΙ ΞΕΦΤΥΛΙΣΤΕΙ ΤΟ ΦΕΕΙς ΛΕΜΕ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Μαλακιζεται κανονικα.Αναδημοσιευσα κανονικα την ειδηση για τον ολιβερ με πατηταμα απο το σαιτ του ΕΝΙΚΟΣ και το φεεις εχι ξεσκηθει να μου λεει οτι παραβιαζω ορους χρησης λογο............σκληρου περιεχομενου! Βεβαια ειχα γραψει και κριτικη στον κομματικο εμεπιρογνωμονα ,,οχι υβριστικη,,εγραφα απλα να λογοδοτησουν και ολοι οι ενπειρογνωμονες που ελεγαν οτι ο ολιβερ πεθανε απο αγελη σκυλιων....λετε να πειραξε αυτο; Εκτοτε προσπαθω να το αναδημοσιευσω ΧΩΡΙΣ ΣΧΟΛΙΑ..ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΕΙΔΗΣΗ..ΤΙΠΟΤΑ ΛΕΜΕ..ΜΟΥ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΠΑΡΑΒΙΑΖΩ ΟΡΟΥς ΧΡΗΣΗς ΓΙΑ ΣΚΛΗΡΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΖΟΥΝ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΡΟΗ.\
ΠΟΣ ΞΕΦΤΥΛΕς; ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΒΕΛΕΙ ΕΚΕΙ;

Αυτο ακριβως το λινκ βαζω

ΔΗΛΑΔΗ..ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΛΑ ΛΕΜΕ!

Καλά το Facebook έχει γίνει σύγχρονη χούντα με τους κανόνες που βάζει, χίλιες φορές καλύτερο το X πλέον.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Καλά το Facebook έχει γίνει σύγχρονη χούντα με τους κανόνες που βάζει, χίλιες φορές καλύτερο το X πλέον.
Ρε συ εχω παθει πλακα λεμε.Μα δεν ισχυουν κιολλας αυτα που λεει.Δες τι εβαλα και τι μου βγαζει.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Ρε συ εχω παθει πλακα λεμε.Μα δεν ισχυουν κιολλας αυτα που λεει.Δες τι εβαλα και τι μου βγαζει.

Καλά εγώ είχα ανεβάσει πριν λίγους μήνες ένα Post το οποίο μίλαγε για τις τρομοκρατικές επιθέσεις που έγιναν στους Twin Towers και την ευθύνη των Μουσουλμανικών οργανώσεων και μου το κατέβασαν επειδή τάχα ήταν ρατσιστικό περιεχόμενο 😂😂.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
τι θα πει ήταν για άνω των 30; για βάλ' την εδώ να δούμε κάτι.
αν ήταν boomεριά η διαφήμιση λογικό το αποτέλεσμα.

:morning1:
Το διάγραμμα μετράει την απήχηση. Δηλαδή σε αυτούς που εμφανίζεται η διαφήμιση. Όχι αυτούς που αλληλεπίδρασαν. Συνεπώς δεν μετράει ως παράγοντας η ποιότητα της διαφήμισης.

Έβαλα πάνω από 30 για value4money λόγους. Aλληλεπιδρούν σε λιγότερο ποσοστό.

Προσωπικά το θεωρώ το καλύτερο social media. Instagram και ΤικΤοκ απλώς δείχνουν εικόνες και βίντεο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top