Το όνειρο του άνδρα

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όλοι κουλτουριαρηδες μού βγήκατε. Αυτοί που κυνηγάνε τις γκόμενες με τα ξωβυζα πού είναι;
Το να θες η άλλη να είναι καλλιεργημένη δεν σημαίνει ότι δεν θες να έχει και βυζάρες :)
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλλιεργημένη με βυζάρες και κωλάρα και απαλό δέρμα νεανικό πρόσωπο.
Και ο άλλος με μπυροκοίλι τέρμα σάπιος μπαρμπας απο τα 30
Δεν το λεω για εσας αλλα το λεω επειδη εχω δει και τετοια requirements απο τετοια ατομα.
Να ξερουμε τι ψαχνουμε αλλα και τι εχουμε να δωσουμε,ε
 

Guest 434210

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όλοι κουλτουριαρηδες μού βγήκατε. Αυτοί που κυνηγάνε τις γκόμενες με τα ξωβυζα πού είναι;
Τους έχουμε κλειδωμένους σε μπαούλο.

😂😂😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλλιεργημένη με βυζάρες και κωλάρα και απαλό δέρμα νεανικό πρόσωπο.
Και ο άλλος με μπυροκοίλι τέρμα σάπιος μπαρμπας απο τα 30
Δεν το λεω για εσας αλλα το λεω επειδη εχω δει και τετοια requirements απο τετοια ατομα.
Να ξερουμε τι ψαχνουμε αλλα και τι εχουμε να δωσουμε,ε
Γιατί βρε το μπυροκοιλι είναι χαριτωμένο. Χρησιμοποιείται και για μαξιλάρι. 😂😂😂
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
2. Μερικοί άνδρες σε μια γυναίκα δεν βλέπουν να είναι "μηχανή" του κρεβατιού. Αυτό δεν λέγεται αγάπη αλλά πόθος.
Αυτό είναι το μόνο που θα διαφωνήσω μαζί σου .
ΟΛΟΙ οι άντρες θέλουν την γυναίκα αν όχι μηχανή ,σίγουρα διαθέσιμη για πολλά όσο αφορά αυτό το κομμάτι.
Αυτό ισχύει και για τις γυναίκες φυσικά !

Ειναι ένα κομμάτι όλο αυτό που κατέχει πολύ σημαντική θέση σε μια σχέση και ειδικά όταν μιλάμε για μακροχρόνια σχέση .
Ειναι κομμάτι που κακά τα ψέματα αν το αφήσεις στην τύχη του και στην φθορά που μπορεί να επέλθει από την ρουτίνα της καθημερινότητας μπορεί να σε οδηγήσει ακόμα και σε ένα διαζύγιο ,γιατί η απιστία είναι δεδομένη πλέον ....

3. Κανένας δεν θέλει την/τον σύντροφο να έχει αρκετές μάσκες και να είναι ψεύτικη/ψεύτικος! Πως θα μπορέσεις να ζήσεις με έναν ψεύτικο άνθρωπο!
Όλες οι μάσκες δεν φοριούνται με την προϋπόθεση να εξαπατησουμε τον σύντροφό μας .
Κάποιες "μάσκες " φοριούνται για να εξιταρουμε τον σύντροφό μας ,για να ανανεώσουμε την σχέση μας και γενικά να του δώσουμε να καταλάβει πως η γυναίκα που παντρευτηκε και που είναι για χρόνια μαζί της μπορεί να μεταμορφωθεί σε κάτι που ίσως φαντάστηκε ....
Εν τέλει σχετικά με το θέμα όπως είπα δεν είναι ωραίο να υπάρχει μια λίστα. Κανένας δεν είναι τέλειος και κανένας δεν θα έπρεπε να περιμένει αρκετά από την γυναίκα/άνδρα της/του!

Ποιος άραγε να έχει την αυταπάτη της τελειότητας μιας σχέσης από την στιγμή που ο ίδιος δεν μπορεί να είναι τέλειος ?
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλλιεργημένη με βυζάρες και κωλάρα και απαλό δέρμα νεανικό πρόσωπο.
Και ο άλλος με μπυροκοίλι τέρμα σάπιος μπαρμπας απο τα 30
Δεν το λεω για εσας αλλα το λεω επειδη εχω δει και τετοια requirements απο τετοια ατομα.
Να ξερουμε τι ψαχνουμε αλλα και τι εχουμε να δωσουμε,ε
Εντάξει, λέμε μερικές υπερβολές ώρες-ώρες, αλλά καλό είναι όλοι (άντρες-γυναίκες) να έχουν κάποια βασικά standards.
Και δεν είναι μόνο άντρες που ψάχνουν κάτι πολύ ανώτερο εμφανισιακά από τους ίδιους, το κάνουν και γυναίκες επίσης.
Και, στην τελική, βγάζω το καπέλο σε άντρες γυναίκες που καταφέρνουν να κερδίσουν κάποιον αρκετά καλύτερη εμφάνιση από αυτούς με τον χαρακτήρα και την προσωπικότητά τους.
Δηλαδή αν μια ασχημούλα ερωτευτεί έναν κούκλο, τι να κάνει; Να το ρίξει στην αυτολύπηση και στο «αυτός δεν είναι για τα δόντια μου;» Να μην το κυνηγήσει;

edit: εννοείται ότι όταν έχεις κάποιες απαιτήσεις πρέπει συνεχώς να φροντίζεις να βελτιώνεσαι (εσωτερικά και εξωτερικά) ώστε να πληροίς και ο ίδιος τα κριτήρια που θέτεις για τους άλλους. Πρώτιστα για τον ίδιο σου τον εαυτό και μετά για τον/την γκόμενο/να. Το θεώρησα δεδομένο, γι'αυτό και δεν το έγραψα.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εντάξει, λέμε μερικές υπερβολές ώρες-ώρες, αλλά καλό είναι όλοι (άντρες-γυναίκες) να έχουν κάποια βασικά standards.
Και δεν είναι μόνο άντρες που ψάχνουν κάτι πολύ ανώτερο εμφανισιακά από τους ίδιους, το κάνουν και γυναίκες επίσης.
Και, στην τελική, βγάζω το καπέλο σε άντρες γυναίκες που καταφέρνουν να κερδίσουν κάποιον αρκετά καλύτερη εμφάνιση από αυτούς με τον χαρακτήρα και την προσωπικότητά τους.
Δηλαδή αν μια ασχημούλα ερωτευτεί έναν κούκλο, τι να κάνει; Να το ρίξει στην αυτολύπηση και στο «αυτός δεν είναι για τα δόντια μου;» Να μην το κυνηγήσει;
Δεν νομίζω πως έλεγε αυτό η Chirstine, εννούσε τους τύπους που απαιτούν η άλλη να είναι μοντέλο ενώ αυτοί είναι σαν ανάποδο γαμώτο.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αυτό είναι το μόνο που θα διαφωνήσω μαζί σου .
ΟΛΟΙ οι άντρες θέλουν την γυναίκα αν όχι μηχανή ,σίγουρα διαθέσιμη για πολλά όσο αφορά αυτό το κομμάτι.
Αυτό ισχύει και για τις γυναίκες φυσικά !

εγώ όχι. δεν με πολυενδιαφέρει το σεξ. παρεΐτσα θέλω. :(
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,867 μηνύματα.
Όλοι κουλτουριαρηδες μού βγήκατε. Αυτοί που κυνηγάνε τις γκόμενες με τα ξωβυζα πού είναι;
Δεν "ξοδεύουν" το χρόνο τους στο e-steki. Ή είναι στο γήπεδο, ή διαβάζουν τη ροζ στήλη της Καθημερινής, ή αυτοπροβάλονται στο okcupid και στο sxeseis.gr :hi:
Όλοι υπομένουμε καυτούς ήλιους και παγωμένους χειμώνες ,και πολλά άλλα ρητορικά σχήματα. :worry:
Όσο και να παίζουμε τους σκληρούς, κάθε χρόνος που περνάει μας φέρνει και πιο κοντά - αν δεν μας πάρει μια και καλή. :confused:
Η ζωή δεν έχει αξία αν αποκοπεί από το σύνολο, μέσω των άλλων χτίζουμε τον χαρακτήρα μας - προσπαθώντας να μην τους μοιάσουμε. :redface:
Είμαστε πλασμένοι από χώμα και άστρα, ναι, και αυτό μας ορίζει στην κοινή πορεία μας - ειδικά όταν συσχετίζεσαι με αυτούς που έχουν μονο χώμα και καθόλου άστρα.:confused:
Η ζωή είναι ένας δρόμος σπαρμένος με βαρύτιμο χρυσό και ανεκτίμητα πετράδια - που δεν έρχονται σε μας επειδή ειλικρινά το αξίζουμε, αλλά επειδή τα πέταξαν οι προηγούμενοι. :redface:
Η ζωή τελικά, είναι μια σκηνή ολόφωτη, που μας περιμένει να εμφανιστούμε για να δεχτούμε το χειροκρότημα - αλλά είμαστε πάντα απασχολημένοι να στήνουμε τα σκηνικά. Εώς ότου μας τραβήξει -πρόωρα- μια μαγκούρα, στα παρασκήνια. :worry:



Ωπα, ξέχασα να πω τα όνειρά μου... Πρέπει, για να ονειρευτείς όμως, να κοιμηθείς πρώτα.
Ούτε τα θυμάμαι, ούτε τα ξαναδιάβασα όλα, αυτό το post όμως του Ρεμπεσκέ είναι ιστορικό.

Τι να θέλει κανείς; Μα το american dream φυσικά, για να το πιστέψεις, πρέπει να κοιμηθείς πρώτα. :upside:
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Εγώ προσωπικα (σσς μεταξυ μας και ανώνυμα) δεν είμαι καμμια του παρθεναγωγειου, θέλω να πω έχω κάνει κι εγώ τα δικά μου σα νέα ομορφη και ελευθερη πριν παντρευτω εννοείται. Μετά τον γάμο μου τέλος εκλεισα και κλείδωσα και επιασα λιμάνι που λεμε. Που λέτε έχω γνωρίσει λογίων λογίων τυπους και έχω να πω πως όλοι τους διαφορετικοί αλλα πιστευω ένα κοινό τους είναι πως όλοι αυτοί ήθελαν κατά βάση να τους αρέσει η γυναίκα που χουν δίπλα τους. Αμορφωτη μορφωμένη, έξυπνη χαζη το μόνο βεβαιο είναι ότι πρεπει να τους αρέσει αλλιώς χάνουν κάθε ενδιαφέρον. Εγώ αυτό το πορισμα έβγαλα από το έντονο πλην σεμνό παρελθον μου. Αιώνια η μνήμη του, αναμνήσεις καλά κρυμμένες στην ψυχή μου και παντελως δικές μου 


Περί γυναικών αυτο
Και φυσικά να ναι επαγγελματικά ευχαριστημένοι. Αλλιώς είναι κομπλεξικοί μηδενός εξαιρουμένου... Ένα ακόμα πορισμα. Αλλά είναι δική μου άποψη...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top