Τρομακτικές Ιστορίες

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ζητω συγγνωμη michelle δεν ηξερα οτι απαγορευεται το copy-paste.Τωρα εβαλα της πηγες τους και αν εχω κανει και καποιο αλλο λαθος θα το διορθωσω.:/:
Εγώ συγγνώμη για το αυστηρό ύφος, απευθυνόταν περισσότερο στον Bill_Slayer.
Δεν απαγορεύεται το copy paste, αρκεί να βάζεις πάντα την πηγή του κειμένου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Συγγνώμη λάθος μου;)Πάντως μας είπες ότι τις ιστορίες τις είχες ζήσει-φιλικά-:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

squall

Νεοφερμένος

Ο squall αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ενα βιντεακι που μου αρεσε ειναι στο youtube γραφετε ghosts και ειναι το πρωτο βιντεακι με διαρκεια 9:42.Αξιζει τον κοπο να το δειτε ολο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Το έχω δει ήδη αυτό που λες εγώ.Άμα δεις την κάθε περίπτωση ξεχωριστά και είσαι αντικειμενικός,θα καταλάβεις ότι δεν είναι αληθινό το βίντεο...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

squall

Νεοφερμένος

Ο squall αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
πηγη:www.urbanlegends.gr
Το περιστατικό αυτό έγινε σε ένα φίλο μου όταν παραθέριζε στο χωρίο του στην Βόρεια Ελλάδα πρίν απο δέκα περίπου χρόνια. Το δωμάτιο του ήταν στο τέλος του διαδρόμου και πάντα άφηνε την πόρτα μισάνοικτη για να μπαίνει λίγο φώς. Ένα βράδυ είδε μια ανθρώπινη σκιά να κινήται στο δωμάτιο του μικρότερου αδελφού του και να μπαίνει μέσα απο την επίσης μσάνοικτη πόρτα.
Ο φίλος μου σηκώθηκε και κοίταξε στο δωμάτιο του αδελφού του αλλα δέν είδε κανένα. ΄Ομως ορκιζόταν οτι άκουσε ψιθύρους και πολύ σιγανά μουρμουρητά. Οι γονείς τους κοιμόντουσαν σε άλλο δωμάτιο με την πόρτα πάντα κλειστή. Το πρωί ρώτησε τον αδελφό του άν μπήκε κανείς στο δωμάτιο αλλα ο αδελφός του είπε οτι κοιμηθηκε σερί όλο το βράδυ.
Αυτό γινόταν για αρκετές ημέρες. Κάθε βράδυ κατα τις δώδεκα με μία έβλεπε την σκιά να μετακινήται στο δωμάτιο του μικρού αδελφού του και μετά άκουγε για κανα τέταρτο ψίθυρους. Σταδιακά παρατηρούσε οτι η συμπεριφορά του αδελφού του πήγαινε απο το κακό στο χειρότερο. Ο μικρός απο ήσυχος και ευγενικός είχε γίνει υπερβολικά ζωηρός, άτακτος και αγενής. Έτσι μήν έχοντας τίποτα άλλο να κάνει το είπε στην γιαγιά του. Αυτή είπε οτι πρόκειται για κακό πνέυμα ή δαιμόνιο που βάζει κακές ιδέες στο μυαλο του μικρού.
Έτσι η γιαγια για να πολεμίσει το πνέυμα λιβάνισε όλο το δωμάτιο, κρυφά βέβαια απο όλους, και μετά έβαλε μια μικρή εικόνα της Παναγίας κάτω απο το μαξιλάρι του μικρού.
Το ίδιο βράδυ, η σκιά ξαναμπήκε στο δωμάτιο αλλα αυτή την φορά αντί για μουρμουρητά ο φίλος μου άκουσε ένα αναστεναγμό και ένα ψιθυριστό επιφόνημα πόνου.
Η σκιά δέν ξαναεμφανίστικε κανένα άλλο βράδυ και με τις μέρες η συμπεριφορά του μικρού άλλαξε πρός το καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

squall

Νεοφερμένος

Ο squall αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
πηγη:www.urbanlegends.gr
Αυτο που θα σας πω ειναι 100% αληθινο και δοξα το θεο ολη μου η οικογεινεια ειναι μαρτυρας.Οχι τιποτα αλλο ...Για να μην θεωρηθω τρελη!!Πριν 2 χρονια ενα μεσημερι καθομουν μαζι με την αδερφη μου στο δωματιο μου(με κλειστη την πορτα?)και ακουγαμε μουσικη!Ταυτοχρονα στην κουζινα ηταν οι γονεις μου οι οποιοι ετρωγαν!Ξαφνικα εκει που καθομασταν με την αδερφη μου βλεπουμε την πορτα να ανοιγει και ενα χερι με ενα κοκκινο μανικι να κρατα το χερουλι και στη συνεχεια να κατευθυνεται προς το δωματιο των γονιων μου!
Για μια στιγμη παγωσαμε και οι δυο μας αλλα μετα σκεφτηκα οτι ισως ηταν η μητερα μου και δεν ειδα καλα!Γι'αυτο και αμεσως μετα πηγα στο δωματιο των δικων μου για να δω τι συμβαινει και οπως το περιμενα...Δεν ειδα κανεναν!!Ετρεξα προς την κουζινα και ρωτησα τους γονεις μου αν ανοιξαν αυτοι την πορτα και μου ειπαν οχι!!Τους ειπα αμεσως τι εγινε,στην αρχη δεν με πιστεψαν αλλα μετα η μητερα μου αναψε λιβανι.Εδω παιδια ηταν η αποκορυφωση.Οταν αρχισε να λιβανιζει αρχισαν να σπανε ολα τα γυαλικα που ειχαμε στο σπιτι.Παθαμε ολοι σοκ!Ειχαμε μεινει αφωνοι!Σε ποιον να το λεγαμε αυτο?Θα μας ελεγαν τρελους οικογενειακως!!Απο τοτε η μητερα μου φωναζει συνεχεια παπα στο σπιτι για να κανει ευχελαιο.Ειλικρινα ευχομαι να μην σας συμβει ποτε κατι τετοιο!!!:cold::'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Squall...εχω μεινει μαλ....αναυδος εννοω!:redface:
Τι να πω...πραγματικα απιστευτα σκηνικα.

Αυτο το thread διακαιωματικα σου ανηκει...
Sε λιγο φιλε μου θα το αλλαξουμε και θα το κανουμε:
"The Squall Chronicles.A haunted story".:stunned:
(και δεν στο λεω ειρωνικα το τελευταιο...απλως με εχεις στειλει!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τα βράδια μέχρι την μέση τις πάω.Μετά αγριευομαι και σταματαω!:P
Μια χαρα ειναι οι ιστοριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

squall

Νεοφερμένος

Ο squall αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ευχαριστω παιδια για τα καλα σας λογια.Προσπαθω να βρισκω τις καλυτερες ιστοριες και να τις μοιραζομαι μαζι μας.:)Την ταινια ''1408''την εχετε δει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

squall

Νεοφερμένος

Ο squall αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
πηγη:www.urbanlegends.gr
Το γεγονος αυτο συνεβη σε μια πρωην του ξαδερφου μου οποτε φανταζομαι οτι πρεπει να ειναι αληθεια..Ισως να εχει τυχει να δειτε κατι παιχνιδια που κυκλοφορουν στο εμποριο με το αλφαβητο και τις λεξεις 'ναι' και 'οχι' που υποτιθεται οτι μεσω αυτων επικοινωνεις με πνευματα.Συμφωνα με αυτο πρεπει να αναψεις ενα κερι και να βαλεις ενα ειδικο δεικτη πανω στο ταμπλο τον οποιο τον κρατας με το χερι σου.Αν υπαρξει καποια επικοινωνια με πνευμα αυτο καθοριζει τον 'διαλογο' μετακινωντας το χερι του 'παικτη' στα γραμματα προς σχηματισμο λεξεωνΕνα τετοιο ταμπλό λοιπον αγορασε και η εν λογω κοπελα.Ενα βραδυ με μια φιλη της αποφασισαν να το δοκιμασουν για να δουν αν οντως ισχυει η επικοινωνια με τα πνευματα.Αφου εστησαν το παιχνιδι το εθεσαν σε εφαρμογη.Συντομα υπηρξε επικοινωνια με καποιο πνευμα..Συμφωνα με τους κανονες επρεπε να ρωτησουν το πνευμα για τις προθεσεις του(καλές ή κακές).Επιπλεον το παιχνιδι οριζει οτι οι 'παικτες' πρεπει να εκπληρωσουν καποια ζητηση του πνευματος προκειμενου να το προσεγγισουν και να μη υπαρξει βια εκ μερους του.Αυτο απαντησε θετικα οσον αφορα τις προθεσεις του..Οταν ομως του ζητηθηκε καποια επιθυμια αρχισε να σχηματιζεται μια λεξη:Β...Ω...Μ...Ευτυχως οι κοπελες προλαβαν να 'σβησουν' το παιχνιδι και δεν επεται συνεχεια...Οπως πιθανα να καταλαβατε η επιθυμια του πνευματος ηταν:Β...Ω...Μ...Ο...Σ δηλαδη ανθρωποθυσια...Υστερα απο αυτο βεβαια ουτε που το ξανασκεφτηκαν να 'παιξουν'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

squall

Νεοφερμένος

Ο squall αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
πηγη: www.geocities.com
Περιεργα πραγματα συμβαινουν γυρω μας και ολοι τελικα εχουν μια αμεση ή οχι εμπειρια. Μια φιλη μου λοιπον αγοραζει ενα σπιτι με την μητερα της. Ακουγε απο την αρχη που μπηκε εκει περιεργους θορυβους. Κατι σαν κλαψιμο μωρου ή νιαουρισμα γατας. Δεν μπορουσε να προσδιορισει. Επειδη φοβοταν γεμισε το δωματιο της με σκορδα, εικονες κτλ. Η μητερα της δεν ακουγε τιποτα, γιατι τα περιστατικα γινονταν συνηθως βραδυ, ενω η μαμα της κοιμαται παντα με μασκα ματιων και ωτοασπιδες. Μια βραδυα λοιπον ακουει κατι, κοιταει προς την πορτα και βλεπει τον εξω απο δω να προσπαθει να μπει στο δωματιο της. Ομως ολα τα αντικειμενα που ειχε τον απομακρυναν μεχρι που εξαφανιστηκε. Φυσικα κανεις δεν την πιστεψε.
Ενα αλλο καλοκαιρινο βραδυ προς ξημερωματα, η μαμα της ελειπε διακοπες και η φιλη μου ηταν μονη και εβλεπε τηλεοραση. Ακουει εναν επαναλαμβανομενο δυνατο θορυβο να ερχεται απο την κουζινα. Πηγαινει μεσα και βλεπει την σιδερενια σκαλωσια να κοπαναει μια στο ψυγειο μια στον τοιχο..... καταλαβαινετε τι επαθε.
Περναει λιγος καιρος, ειναι σε μια καφετερια και οπως παιζει με κατι παιδακια την πλησιαζει η μαμα τους και της λεει: εσυ δεν εισαι η ταδε,που γεννηθηκες τοτε?? -ηξερε τα παντα γι'αυτην. Εγω ειμαι λεει η ταδε πνευματιστρια και εσυ εισαι η αδελφη ψυχη μου...το σπιτι σου λεει εχει κακη ενεργεια. Σαν να υπαρχει μια καταρα......
Δεν ηξερε τι να κανει...γνωριζει μια αλλη κοπελια η φιλη μου που συμπτωματικα εμενε παλια με την οικογενεια της στο σπιτι που τωρα μενει η φιλη μου. Οπως λοιπον επινε καφε με την μαμα της φιλης της τη ρωτησε η φιλη μου γιατι εφυγαν απο το σπιτι που εκεινη τωρα ζουσε. Της απαντησε πως πριν λιγα χρονια σε εκεινο το σπιτι ζουσε μια οικογενεια με ενα μικρο παιδι που ο πατερας του το ειχε αποκεφαλισει και ενα βραδυ ο συζυγος της οπως πηγε να κοιμηθει αφου εσβησε το φως, ειδε στο κομο του μια σκια. Ξανανοιγει το φως και βλεπει το κεφαλι ενος μωρου. Τρομαξαν τοσο πολυ ολοι που αναγκαστηκαν να φυγουν. Αυτοι τα καταφεραν. Η φιλη μου ομως λιγο δυσκολο, γιατι η μαμα της δεν πιστευει τιποτα επειδη δεν εχει δει τιποτα......βγαλε λοιπον ακρη εσυ τωρα τι συμβαινει στο κοσμο μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georges5773

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Το νεκροταφείο του χωριού είναι πολύ κοντά στα σπίτια. Υπάρχουν μερικά σπίτια που απέχουν μόνο μερικά μέτρα από την είσοδο του. Το μέρος τα βράδυα είναι πολύ σκοτεινό ειδικά αν δεν έχει φεγγάρι αφού δεν υπάρχει κανένα φως εκεί κοντά. Κάποια νύχτα άρχισαν από το νεκροταφείο να ακούγονται φωνές και κλάματα τα οποία κρατούσαν για πολλές ώρες. Αυτό συνεχίστηκε για πολύ καιρό, περίπου 3-4 μήνες κάθε βράδυ. Όλοι φυσικά στο χωριό τα είχαν παίξει και ήταν το μόνιμο θέμα συζήτησης στα καφενεία. Εννοείται πως κανένας δεν τολμούσε να πάει κάποιο βράδυ στο νεκροταφείο να δει τί πραγματικά συμβαίνει. Ώσπου μια μέρα κατάλαβαν τί είχε συμβεί. Ήταν ένας παππούς που είχε χάσει την γυναίκα του πριν από μερικούς μήνες και ο οποίος κάθε βράδυ πήγαινε στο νεκροταφείο και έκλαιγε πάνω από τον τάφο της. Το κατάλαβαν γιατί βρήκαν τον παππού νεκρό πάνω από τον τάφο ένα πρωί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georges5773

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Την ιστορία την είχα ακούσει από την καθηγήτρια των Αγγλικών. Δεν γνωρίζω αν είναι αληθινή ή ψεύτικη.
Σε κάποια περιοχή της Αγγλίας, μία οικογένεια με 2 παιδιά είχε αγοράσει ένα παλιό σπίτι για να μείνει, μετά την μετάθεση που πήρε ο άντρας του σπιτιού. Η δουλειά του ήταν Μηχανικός Λογισμικού και όπως ήταν φυσικό ο Η/Υ και ο εκτυπωτής ήταν σε καθημερινή βάση ανοιχτοί για την δουλειά του.
Τα μικρά παιδιά της οικογένειας δεν μπορούσαν να συνηθήσουν την αλλαγή του περιβάλλοντος και γιαυτό το βράδυ δεν μπορούσαν να κοιμηθούν εύκολα, λέγοντας σαν δικαιολογία ότι κάποιος έκανε φασαρία!
Στο σπίτι δεν υπήρχε κανείς άλλος εκτός από τα 4 άτομα! Αυτή η ιστορία με το πρόβλημα των παιδιών συνεχίστηκε για αρκετό χρονικό διάστημα, και είχε φτάσει σε σημείο να νευριάζουν οι γονείς τους, οι οποίοι δεν τους πίστευαν.
Όταν μία μέρα έγινε αυτό που κανείς δεν πίστευε. Ο μπαμπάς έγραφε κάτι στον Η/Υ, όταν η μητέρα τους φώναξε για φαγητό. Ο πατέρας έκλεισε τον Η/Υ και τον εκτυπωτή και πήγε να κάτσει στο τραπέζι, το οποίο ήταν μακρυά από το δωμάτιο που ήταν οι Η/Υ-εκτυπωτής. Κάθησαν και οι 4 να φάνε, όταν ξαφνικά ακούστηκε ο θόρυβος του εκτυπωτή! Ο πατέρας ήταν σίγουρος ότι τα είχε κλείσει! Και οι 4 κοιτάχτηκαν στα μάτια και σηκώθηκαν να πάνε να δούμε τι είχε συμβεί. Προχωρώντας προς το δωμάτιο ο θόρυβος σταμάτησε. Μπαίνοντας στο δωμάτιο είδαν τον Η/Υ και τον εκτυπωτή κλειστό! ΟΜΩΣ ο εκτυπωτής είχε ένα χαρτί εκτυπωμένο. Το πιάνει ο μπαμπάς και το διαβάζει:
"Μην φοβάστε! Είμαι το φάντασμα του σπιτιού. Δεν πρόκειται να σας πειράξω. Ζητάω συγνώμη από τα παιδιά. Δεν πρόκειται να σας ξαναενοχλήσω. Αύριο φεύγω!"
Και κάτω-κάτω στο χαρτί γραμμένο με πένα το όνομα ʼρθουρ Ίργκεν, 1856 !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Sorry κιολας George αλλα ειδικα η τελευταια ιστορια ειναι εντελως ακυρη.:)
Πνευμα που να γραφει "ειμαι το φαντασμα του σπιτιου" και "συγγνωμη για την αναστατωση" και "αυριο φευγω" (λες και περιμενε την μερα της πτησης του) ειναι ολιγον τι εντελως αστεια.
Αν δεις ερευνες γυρω απο το μεταφυσικο, αφενως τα περισσοτερα πνευματα (εαν εχει υπαρξει πραγματικη επικοινωνια -προσωπικα ειμαι σκεπτικος αλλα δεν απορριπτω τιποτα-) δεν ξερουν ακριβως τι συμβαινει και αν ειναι οντως πνευματα.
Δεν γνωριζουν σε ποια διασταση ειναι, εαν πεθαναν και απο τι, γιατι ειναι εκει κτλ κτλ.
Ειναι στην λεγομενη "κατασταση συγχισης" δηλαδη και ποσο μαλλον να λενε οτι ειναι το "φιλικο φαντασμα του σπιτιου" και να ζηταει και συγγνωμη αν τους ενοχλησε.
Τα πνευματα που καταλαμβανουν εναν χωρο, δεν ενοχλουν ποτε.ΕΝΟΧΛΟΥΝΤΑΙ.

Εκτος αυτου οταν μενουν σε εναν χωρο, δεν φευγουν ετσι μια συγκεκριμενη ημερομηνια.Δηλαδη θα στοιχειωσω το σπιτι για καμια πενηνταρια χρονακια και στις 12/2/2003 θα την κανω.
Δεν εχουν την δικη μας αισθηση του ρονου και αυτο που σε εμας ειναι μια μερα ειναι αδυνατο να γνωριζουμε την χρονικη διαρκεια -αυτης- για τα πνευματα.

Φιλικα ολα τα παραπανω.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georges5773

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Υποτίθεται έγινε σε χωριό κοντά στη Νιγρίτα Σερρών
Ο Γιάννης έφτασε στο σπίτι του ανιψιού του φανερά εξουθενωμένος
Ο ανηψιός τον είδε και τον ρώτησε τι έχει
Ο Γιάννης εξήγησε στον ανηψιό του πως ο ιδιοκτήτης απο τα χωράφια που νοίκιαζε τα θελε πίσω ενώ ο εκείνος είχε χρεωθεί μέχρι τον λαιμό για τις γεωτρήσεις που είχε κάνει για νερό
-έλα ρε θείο μην σκάς δεν είναι και τόσο εύκολο , του είπε ο ανηψιός , αυτά τα πράγματα είναι για τους δικαστές εκεί θα τα βρείτε δνε μπορεί να σε πετάξει έξω, έχεις κάνει γεωτρήσεις
-το ξέρω, του απάντησε ο μπαρμπα Γιάννης αλλά ακούγεται πως έχει χοντρό μέσο και πως θα μου τα φάει, είμαι να σκάσω
Ο ανηψιός του τον είδε πως πραγματικά αν τον κράταγες απ τη μύτη θα σκαγε κι έτσι κατέβηκε στο παρακάτω δρόμο όπου ήταν το παντοπωλείο
. Πήρε 2 ούζα και ξανανηφόρισε
Έκανε 2 λεπτά με το ρολόι κι όταν γύρισε άρχισε να ουρλιάζει
Οι γειτονιά ξεσηκώθηκε και όταν φτάσανε οι πρώτοι γειτόνοι αυτό που είδαν ήταν το πλέον φοβερό θέαμα και συνάμα φρικιαστικό
Ο μπαρμπα Γιάννης ή καλυτερα ότι απέμεινε απο αυτόν είχε αποτεφρωθεί εντελώς πάνω στην καρέκλα.
Η καρέκλα , το τραπέζι, το τραπεζομάντηλο και γενικά όλα όσα ήταν γύρω του, είχαν παραμείνει ανέπαφα.
Κανένας δεν μπόρεσε να εξηγήσει το συμβάν κι αν δεν υπήρχαν οι μάρτυρες που είδαν τον Μπαρμπα Γιάννη να μπαίνει στο σπίτι και μετά απο ελάχιστα λεπτά τον ανηψιό του να βγαίνει ίσως τώρα να ήταν στη φυλακή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karkanela

Νεοφερμένος

Η karkanela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
apo: urban legends
Το 1933 ένα κοριτσάκι θάφτηκε ζωντανό από τον δολοφόνο της. Καθώς την έθαβε είπε "Toma sota balcu". Αφού διάβασες τώρα αυτό το ξόρκι το βράδυ θα σε επισκεφτεί το κοριτσάκι και θα σε κάνει να ασφυκτιείς όπως ένιωθε το ίδιο. Εάν όμως γράψεις κάπου αλλού αυτό το μήνυμα η καλοσύνη σου θα ανταμοιφθεί.

Το κανονικό μήνυμα:

A girl died in 1933 by a homicidal murderer. He buried her in the ground when she was still alive. The murdered chanted, "Toma sota balcu" as he buried her. Now that you have read the chant, you will meet this little girl. In the middle of the night she will be on your ceiling. She will suffocate you like she was suffocated. If you post this, she will not bother you. Your kindness will be rewarded.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Το 1933 ένα κοριτσάκι θάφτηκε ζωντανό από τον δολοφόνο της.
...Αφού ήταν ζωντανή, πως ήταν αυτός ο δολοφόνος της? :confused:


εδιτ:
Αφού διάβασες τώρα αυτό το ξόρκι το βράδυ θα σε επισκεφτεί το κοριτσάκι και θα σε κάνει να ασφυκτιείς

Πως δλδ? Θα κάτσει πάνω στη κοιλιά μου?

Παραείναι κίνκυ αυτό για τα γούστα μου. :confused:


Εάν όμως γράψεις κάπου αλλού αυτό το μήνυμα η καλοσύνη σου θα ανταμοιφθεί.

Ναι, θα πάψεις να παίρνεις σπαμ...


Πλάκα πλάκα αυτή η ιστορία είναι πιο τρομακτική από κάτι άλλες που έχουν μπει... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ice-girl

Νεοφερμένος

Η ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Εδω θα δείτε μια αγγλική σειρα που δεν εχει παιχτει στην ελλαδα.
ΕΙΣΑΓΩΓΗ:Τα αγαλματα κινούνται όταν δεν τα βλέπετε.Μη παρετε τα μάτια σας απο πάνω τους γιατι δεν έχουν καλές διαθέσεις..Κινούνται πιο γρήγορα απ'όσο φαντάζεστε.Μη διανοηθείτε να κλείσετε τα μάτια σας.

Αν βιάζεστε δείτε το τέλος του επεισοδιου(που είναι κ το ζουμι.):
https://www.youtube.com/watch?v=PsL8DZnBZCM
Αν εχετε χρόνο κ διαθεση δειτε το απτην αρχη:
https://www.youtube.com/watch?v=L34U3rSQF0w
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Μπαίνοντας στο δωμάτιο είδαν τον Η/Υ και τον εκτυπωτή κλειστό! ΟΜΩΣ ο εκτυπωτής είχε ένα χαρτί εκτυπωμένο. Το πιάνει ο μπαμπάς και το διαβάζει:
"Μην φοβάστε! Είμαι το φάντασμα του σπιτιού. Δεν πρόκειται να σας πειράξω. Ζητάω συγνώμη από τα παιδιά. Δεν πρόκειται να σας ξαναενοχλήσω. Αύριο φεύγω!"


Bλακεία :beating:
Ένα φάντασμα που γνωρίζει Η/Υ είναι χρήσιμο στο σπίτι, χώρια που δεν πιάνει και χώρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empyrium

Νεοφερμένος

Ο Empyrium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Παιδια πολυ ωραιες οι ιστοριουλες, μερικες απο αυτες ηταν τρομερες... βαλτε και αλλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top