Τρόποι για να δείξεις σε κάποιον ότι τον θέλεις χωρίς να του το πεις!

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Πολύ αστείο βίντεο :D Όσον αφορά τη φιλοσοφική εννοούσα ότι σπουδάζουμε σε διαφορετικές σχολές. Εγώ ξενόγλωσσο, αυτός ιστορικό. Απλά κάνουμε ξένες γλώσσες μαζί στο φροντιστήριο. Lancelot, και να βρω το θάρρος να του γραψω δεν θα ξερω τι να του πω. "Γεια σου τι κανεις" στα καλα καθούμενα; Υποτίθεται αυτός είπε θα επικοινωνήσει μαζί μου για τα της παραστασης :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ξεκίνα να μιλάς μαζί του στο φβ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,653 μηνύματα.
Πολύ αστείο βίντεο :D Όσον αφορά τη φιλοσοφική εννοούσα ότι σπουδάζουμε σε διαφορετικές σχολές. Εγώ ξενόγλωσσο, αυτός ιστορικό. Απλά κάνουμε ξένες γλώσσες μαζί στο φροντιστήριο. Lancelot, και να βρω το θάρρος να του γραψω δεν θα ξερω τι να του πω. "Γεια σου τι κανεις" στα καλα καθούμενα; Υποτίθεται αυτός είπε θα επικοινωνήσει μαζί μου για τα της παραστασης :/

Κακο αυτο που ειστε σε διαφορετικες σχολες . Στειλτου κατι για την ξενη γλωσσα. Εδω τοσες και τοσες διακαιολογιες βρισκετε για να μας αποφυγετε και δεν μπορεις να βρεις μια για να πιασεις κουβεντα ;
πχ. : Ρωτα τι εκανες σε εκεινη την ασκηση ή κατι αλλο και μετα ρωτα τον πως περναει στις γιορτες , τι θα κανει ; και θα πιασετε ξαφνικα συζητηση. Αν παει ομως η συζητηση για τη μεταβαση απο τον μοντερνισμο στον μεταμοντερνισμο ξεχασε το μπαι μπαι.
Για απλα και <<χαζα>> πραγματα να μιλησετε. Κανε προβα με καποιον φιλο που εχει κοπελα.

Ή τωρα ή ποτε. ΜΙΛΑ ΤΟΥ

ΥΓ : Πιες λιγο και μιλα του :P ή βαλε μια φιλη σου ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Να μιλήσω... Απλά όχι ακόμη. Πρίν 2 μέρες τον είδα για τελευταία φορά. Ας μπούνε οι γιορτές τουλάχιστον να μπορώ να στείλω ευχές και να κυλίσει κάπως κάποια συζήτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Στείλε από τώρα μωρέ. Κανά τραγουδάκι χριστουγεννιάτικο, ρώτα τον τι θα κάνει στις διακοπές. Και σε 3 μέρες του στέλνεις παλι καλα χριστουγεννα κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Στείλε από τώρα μωρέ. Κανά τραγουδάκι χριστουγεννιάτικο, ρώτα τον τι θα κάνει στις διακοπές. Και σε 3 μέρες του στέλνεις παλι καλα χριστουγεννα κλπ.

Μόνο που το διάβασα, τρόμαξα. Είναι νωρίς...Θα του στείλω τα Χριστούγεννα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,653 μηνύματα.
Μόνο που το διάβασα, τρόμαξα. Είναι νωρίς...Θα του στείλω τα Χριστούγεννα!

Νωρις ;;; Κοιτα οταν στειλεις μην σου απαντησει κατι τετοιο :
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Θα σκεφτώ τι θα κάνω... σας ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον σας. Ντρέπομαι πολύ... Πιο εύκολο πάντως μου φάνηκε να του μιλήσω από κοντά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
_BetterFly_ μίλα του από τώρα στο φβ. Δεν θα καρφωθείς. Θα προσπαθήσεις να φτιάξεις μια οικειότητα. Αν περιμένεις τις γιορτές αυτό που θα καταφέρεις να του πεις είναι "καλές γιορτές" ή τίποτα παρόμοιο και δε θα γίνει κουβέντα. Το θέμα είναι κάπως να ξεκινήσει κουβέντα. Είναι ιντερνετικός τύπος; Στείλε του κανένα meme.

Στις γιορτές θα τον δεις; Αν όχι τότε γιατί να περιμένεις το από κοντά. Φτιάξε μια οικειότητα όπως είπα και ας είναι και ονλαιν. Αν καταφέρεις να τον βλέπεις από κοντά τότε πάω πάσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
_BetterFly_ μίλα του από τώρα στο φβ. Δεν θα καρφωθείς. Θα προσπαθήσεις να φτιάξεις μια οικειότητα. Αν περιμένεις τις γιορτές αυτό που θα καταφέρεις να του πεις είναι "καλές γιορτές" ή τίποτα παρόμοιο και δε θα γίνει κουβέντα. Το θέμα είναι κάπως να ξεκινήσει κουβέντα. Είναι ιντερνετικός τύπος; Στείλε του κανένα meme.

Στις γιορτές θα τον δεις; Αν όχι τότε γιατί να περιμένεις το από κοντά. Φτιάξε μια οικειότητα όπως είπα και ας είναι και ονλαιν. Αν καταφέρεις να τον βλέπεις από κοντά τότε πάω πάσο.

Δεν θα τον δω στις γιορτές...Δεν είναι ιντερνετικός τύπος προς το παρόν. Ίσως στις γιορτές θα μπαίνει περισσότερο..Θα μπορούσα να του στείλω κανένα τραγούδι ή κάτι τέτοιο.. Δεν θα φανεί κάπως όμως; Μπορεί να μου κόψει απότομα την κουβέντα και στην τελική να μην πάμε καν στην παράσταση αν δει ότι ενδιαφέρομαι και εκείνος όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,653 μηνύματα.
Δεν θα τον δω στις γιορτές...Δεν είναι ιντερνετικός τύπος προς το παρόν. Ίσως στις γιορτές θα μπαίνει περισσότερο..Θα μπορούσα να του στείλω κανένα τραγούδι ή κάτι τέτοιο.. Δεν θα φανεί κάπως όμως; Μπορεί να μου κόψει απότομα την κουβέντα και στην τελική να μην πάμε καν στην παράσταση αν δει ότι ενδιαφέρομαι και εκείνος όχι.

Τα τελευταια σου μηνυματα σου μου δειχνουν κατι αλλο. Αμφιταλαντευεσε , το ξανασκεφτεσαι, απο την μια θες απο την αλλη οχι, φοβασαι και δεν φοβασαι, ντρεπεσαι και δεν ντρεπεσαι. Καταληγω σε 2 πραγματα : Ή τον ερωτευτηκες(ερωτας στα 19 ?) ή απλά θες να κανεις κατι απο περιεργεια.
Στη ζωη οταν θελουμε κατι το κυνηγαμε με καθε τροπο. ΑΝ τον θελεις πρεπει να τον κυνηγησεις. Στην ζωη πολλες φορες θα ακουσουμε τη λεξι οχι,δεν ενδιαφερομαι,καλυφθηκε η θεση, εχω αγορι ή κοριτσι εκφρασεις που μας κοβουν τα ποδια εκεινη τη στιγμη. ΔΕΝ θα πρεπει να το βαλουμε κατω ουτε να το αφησουμε αλλα να βρουμε τον μαγικο τροπο να ορθοποδησουμε(πολυ βαρυ ακουγεται αυτο). Μην φοβασαι την απορριψη, ολοι εχουμε φαει ή θα φαμε. Και μην νοιαζεσαι τι λεει ο καθενας για εσενα αλλα τι νιωθεις εσυ για τον εαυτο σου. Γραψτους εκει που δεν πιανει μελανι και κανε αυτο που θελει η καρδια σου :)
Αν ομως νιωθεις οτι πιεζεσαι καλυτερα να το αφησεις, μονο κακο θα σε κανει.

ΥΓ : Ειπαμε στην οπερα θα ερθω εγω αν δεν φιλοτιμηθει το παιδι , :teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Αισθάνομαι ότι δεν είμαι ακόμη έτοιμη να του στείλω μήνυμα άσχετο με την παράσταση...Αν θα του στείλω θα 'ναι τα Χριστούγεννα. Να έχω και χρόνο να προετοιμαστώ!:redface: Λες να το εκτιμήσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,653 μηνύματα.
Αισθάνομαι ότι δεν είμαι ακόμη έτοιμη να του στείλω μήνυμα άσχετο με την παράσταση...Αν θα του στείλω θα 'ναι τα Χριστούγεννα. Να έχω και χρόνο να προετοιμαστώ!:redface: Λες να το εκτιμήσει;

Εξαρταται τι θα του γραψεις.Αν του κανεις ερωτικη εξομολογηση απο φβ μπορει και οχι. Λογικα θα το εκτιμησει. Αλλα επειδη δεν γνωριζω τι χαρακτηρας ειναι δεν μπορω να σου πω με σιγουρια.

Απλως για μενα το λαθος ειναι οτι αφιερωνεις πολυ χρονο για μια <<ασημαντη>> αποφαση. Υπαρχουν πολυ πιο σημαντικα πραγματα στη ζωη και εκει οι αποφασεις θα πρεπει να ειναι ναι ή οχι και σε συντομο χρονο.
Οτιδηποτε θες μπορεις να στειλεις και σε πμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Έχεις δίκιο! Αν χρειαστώ κάτι άλλο θα σου στείλω σε πμ για να μην επιβαρύνω άλλο το θέμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Μήπως τελικά δεν είναι η δειλία, αλλά ο φόβος που σε κάνει να διστάζεις να προχωρήσεις σε μια κατά μέτωπο "επίθεση" ενδιαφέροντος από μέρους σου, μπροστά στο ενδεχόμενο η απάντησή του να είναι αρνητική, και επιλέγεις να το τρενάρεις, προκειμένου να διατηρήσεις τις ελπίδες σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Αυτό είναι στο μεγαλύτερο μέρος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θα κερδίσεις κάτι μ' αυτό, όμως. Στη καλύτερη περίπτωση, έχεις δημιουργήσει μία ευκαιρία για να γνωρίσεις και να βάλεις έναν άνθρωπο στη ζωή σου. Στη χειρότερη, μένεις στη κατάσταση που βρίσκεσαι. Όμως, και στις δύο περιπτώσεις, έχεις το σημαντικό πλεονέκτημα ότι δεν σε βασανίζει η αμφιβολία, δεν σε τρώει το ότι δεν έκανες τίποτα για να δοθεί η ευκαιρία να δημιουργήσετε κάτι και δεν χάνεις τον χρόνο σου για κάτι που δεν πρόκειται να γίνει. Κι αυτό από μόνο του είναι πολύ σημαντικό, και θα πρέπει να σε κάνει χαρούμενη και να νιώθεις εντάξει με τον εαυτό σου. Σε καμία περίπτωση να μη το βλέπεις σαν αδυναμία, αποτυχία ή ότι εξευτέλισες τον εαυτό σου. Τι πιο όμορφο να σου αρέσει κάποιος και να εκδηλώνεις αυτό σου το συναίσθημα; Αυτό που θα νιώσει, ακόμα κι αν δεν ενδιαφέρεται για σένα, είναι το λιγότερο κολακευμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Αν θα του έστελνα δεν θα του έλεγα πως νιώθω, αλλά θα έκανα μια φιλική κουβέντα. Απλά φοβάμαι ότι αμα στείλω θα σκεφτεί " Τι θέλει αυτή τέτοιες μέρες; Γιατι μου έστειλε" κ.α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Αν θα του έστελνα δεν θα του έλεγα πως νιώθω, αλλά θα έκανα μια φιλική κουβέντα. Απλά φοβάμαι ότι αμα στείλω θα σκεφτεί " Τι θέλει αυτή τέτοιες μέρες; Γιατι μου έστειλε" κ.α

Μπα δεν χρειαζεται να πηγαινει το μυαλο σου απευθειας στο κακο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αν θα του έστελνα δεν θα του έλεγα πως νιώθω, αλλά θα έκανα μια φιλική κουβέντα. Απλά φοβάμαι ότι αμα στείλω θα σκεφτεί " Τι θέλει αυτή τέτοιες μέρες; Γιατι μου έστειλε" κ.α

Mην είσαι τόσο ανασφαλής, δεν είσαι μια άκυρη που έχει μιλήσει μισή φορά, βλεπόσασταν τακτικά στο μάθημα και υπάρχει μετέωρη μια πρόσκληση για το Μέγαρο! Ακόμα και να το σκεφτεί και να σου το κόψει, καλύτερα για εσένα, θα έχεις ξεμπλέξει μια ώρα αρχύτερα με κάποιον που δεν ενδιαφέρεται ΚΑΘΟΛΟΥ! (γιατί στο απίθανο σενάριο που φρικάρει επειδή του έστειλες λες και είσαι το Κράκεν, δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει την σύνδεση "χμμ αυτή ενδιαφέρεται για μένα, ας το διαχειριστώ κάπως").
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top