Τρόποι για να δείξεις σε κάποιον ότι τον θέλεις χωρίς να του το πεις!

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,653 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Η παράσταση Lancelot είναι στο Μέγαρο Μουσικής γύρω στις 27 αν θυμάμαι καλά Ιανουαρίου. Σκέφτηκα να του πω ότι θέλω να κλείσω εισιτήρια για να προλάβω και αν θέλει να πάμε μαζί (αφού αυτός την ανέφερε σε πρώτη θέση)... Πάλι όμως φοβάμαι μην πει τίποτα "Δεν ξέρω αν θα πάω ακόμη" για να με αποφύγει..

Αύριο έχουμε μάθημα

Αυτο που γραφει ο Dimitris S εχει δικιο. Αν καταλαβει το παιδι θα ανταποκριθει. Βεβαια 27 Ιανουαριου ειναι αρκετα μακρια οποτε θα ελεγα οτι καλυτερο ειναι να του προτεινεις για εναν καφε μες στις γιορτες να ερθει με εναν φιλο του και μια φιλη σου και να γνωριστειτε παραπανω.
Παντως εφοσον το σκεφτεσαι πρεπει να κανεις την κινηση αλλιως θα εχεις τυψεις μετα που δεν εκανες εστω μια προσπαθεια και θα τρωγεσαι με τον εαυτο σου.

ΥΓ : Τι κουλτουριαρικο εχει παλι το Μεγαρο ; (δεν το λεω ειρωνικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Lancelot, το παιδί αυτό δεν είναι από εδώ και θα φύγει μάλλον για τις γιορτές του στο πατρικό. Σκεφτόμουν να του το προτείνω μετά τις γιορτές αλλά δεν μπορώ να περιμένω τόσο. Από την άλλη αν του πρότεινα κάτι για αυτό το ΣΚ, δεν θα βγεί γιατί ειναι Παραμονή. Είμαι λίγο μπερδεμένη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,653 μηνύματα.
Lancelot, το παιδί αυτό δεν είναι από εδώ και θα φύγει μάλλον για τις γιορτές του στο πατρικό. Σκεφτόμουν να του το προτείνω μετά τις γιορτές αλλά δεν μπορώ να περιμένω τόσο. Από την άλλη αν του πρότεινα κάτι για αυτό το ΣΚ, δεν θα βγεί γιατί ειναι Παραμονή. Είμαι λίγο μπερδεμένη...

Αρα εχεις τρεις μερες στη διαθεση σου. Αρπαξε την ευκαιρια και πες του . Πολυ το σκεφτεσαι και στο τελος δεν θα κανεις τιποτα. Κανε την κινηση και θα το εκτιμησει.
Οι φιλες σου τι λενε ; Αν επιτρεπετε ποσο χρονων εισαι ή σε ποιο ετος εισαι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Είμαι 2ο έτος στο πανεπιστήμιο. Οι φίλες μου λένε να του προτείνω να βγούμε αλλά χρονικά δεν μου κολλάει. Ακόμη κι αν βρω το θάρρος δεν ξέρω τι να του πω. Παρασταση η οποία όμως είναι μακρια; Καφέ το ΣΚ που κατά 99% θα λείπει...;

Έχω ψηθεί πολύ και δεν θέλω να μείνω άπραγη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.

@27 sec
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,826 μηνύματα.
Αμα κάποια σου μιλάει με ενδιαφέρον της προτείνεις εσύ. Χωρις δευτερη σκέψη.


Απλα αμα κάποια αρνηθεί σε κάτι έστω και σαν δικαιολογια θεωρω αυτόματα ότι δεν θέλει
και δεν θα ξανα κάνω κινηση εκτος και αν στειλει αυτή. Πχ τις προαλλες μια μου λεει θα κανονίσουμε όταν της ειπα μια φορα
μετα ξαναμιλήσαμε αλλα δεν της προτεινα ποτέ και μετα απλα χαθηκαμε.


Μου την σπάει και αυτό το τελειως παθητικο - πρέπει να τα κάνει όλα ο άντρας. Μου δινει την εντυπωση ότι η άλλη δεν είναι σιγουρη
για τιποτα. Και σιγουρα δεν είμαι από τους άντρες που παρακαλάνε. Μια προταση είναι αρκετή νομιζω.

Aλλα κάποιες ειναι του φρου φρου και με το παπατζιλικι μπορει κάποιος τελικα να τις καταφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Καλησπέρα. Αυτή ήταν η τελευταία φορά που τον είδα για τις γιορτές. Του είπα αν θέλει να πάμε μαζί στην παράσταση. Λεει ότι δεν ξέρει ακόμη αν θα πάει. Του είπα οκ και ότι περιμένω μηνυμά του για να προλάβω να μας κλείσω εισιτήρια.


Αν δω βεβαια ότι εξαντλουνται και δεν εχω απαντηση λεω να του στειλω για να τον ξαναρωτησω τι θα γινει τελικα. Ή μήπως όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,083 μηνύματα.
Καλησπέρα. Αυτή ήταν η τελευταία φορά που τον είδα για τις γιορτές. Του είπα αν θέλει να πάμε μαζί στην παράσταση. Λεει ότι δεν ξέρει ακόμη αν θα πάει. Του είπα οκ και ότι περιμένω μηνυμά του για να προλάβω να μας κλείσω εισιτήρια.


Αν δω βεβαια ότι εξαντλουνται και δεν εχω απαντηση λεω να του στειλω για να τον ξαναρωτησω τι θα γινει τελικα. Ή μήπως όχι;

Όχι. Το μήνυμα το πήρε, αν ενδιαφέρεται θα βρει τρόπο να πάει μαζί σου. Αν όχι, αποχαιρέτα τον τον συμφοιτητή που χάνεις:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Οκ...Σιγουρα το πηρε το μηνυμα ομως; Γιατι ειναι λιγο στον κοσμο του

Πάντως Himela, αν δεν θέλει να παει μαζι μου, θα μπορούσε να στείλει μήνυμα ότι δεν μπορεί τελικά παρά να με αφήσει έτσι να περιμένω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τη Himela. Εσύ έδωσες μια ευκαιρία να γίνει κάτι μεταξύ σας. Το τι θα κάνει μ'αυτήν ζήτημα χρόνου να το δεις.
Μην είσαι ανυπόμονη και βιάζεις καταστάσεις. Αν αντιμετωπίσεις άρνηση, "υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ που μοιραστήκατε τις απόψεις σας! Θα περιμένω και θα δω τι θα γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,653 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ που μοιραστήκατε τις απόψεις σας! Θα περιμένω και θα δω τι θα γίνει.

Μπράβο που το έκανες :clapup::clapup::clapup: . Περιμενεις να δεις αν το μηνυμα εληφθη.
Καλες γιορτες.


ΥΓ : Αν ισχυει η προταση για μεγαρο και δεν απαντησει ερχομαι εγω :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Ευχαριστώ Lancelot. Καλές Γιορτές επίσης! :) Περιμένουμε τώρα :ρ

Η παράσταση είναι στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης πάντως αν ενδιαφέσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,653 μηνύματα.
χαχαχαχαχα , καρντασι και εσυ ;

Υπομονη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,826 μηνύματα.
Οκ...Σιγουρα το πηρε το μηνυμα ομως; Γιατι ειναι λιγο στον κοσμο του

Πάντως Himela, αν δεν θέλει να παει μαζι μου, θα μπορούσε να στείλει μήνυμα ότι δεν μπορεί τελικά παρά να με αφήσει έτσι να περιμένω...



Έχει δικιο η Himela. Συνηθως βρισκουν δικαιολογιες για να σε αποφυγουν ευγενικά και να μην δειξουν κακο προσωπο. Είναι κοινωνική συνηθεια αυτή. Ελάχιστες - ελάχιστοι θα απαντησουν με αγένεια και δεν έχουν και λογο να το κάνουν όταν και εσυ εξαρχής δεν το κάνεις.


Εχω ακουσει και εγω αρκετες δικαιολογιες. Μου χάλασε το λάπτοπ , έκλεισε το κινητο μου και δεν θυμαμαι τον αριθμο απέξω, καλυτερα να τα πουμε από φβ (όταν ζητησα κινητο) φβ βεβαια δεν την βρηκα ποτέ μάλλον επίτηδες εχει κανει επιλογή να μην την βρισκουν, και πολλές ακομα που δεν θυμάμαι. Δικαιωμα τους είναι βεβαια αλλα και εμεις δεν μασάμε κουτοχορτο καταλαβαίνουμε και εγω προσωπικά εξαφανίζομαι. Δεν το σηκωνει καθολου ο εγωϊσμος μου να κάθομαι να ασχολουμαι με κάποια που δεν γουστάρει. Ουτε κατά διάνοια. Οποτε 1 προταση και τέλος. Αν δεχτει καλως αν όχι καλα να περνάει. Πάμε για άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Καρντάσι :)

Έχεις δίκιο Devil...Θα δείξει πως θα πάνε τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,826 μηνύματα.
Εγω δεν σου λέω ότι το δικο μου στυλ είναι σωστο. Αλλα εγω έτσι νιώθω και έτσι κάνω. Θα σου φέρω ένα παράδειγμα. Μια φορά ειχα πάει σε ένα μαγαζι εδώ κοντα να ψωνισω και έπιασα την κουβεντα με μια τυπισα εκει (είμαι πολύ ευκολος στο να μιλησω σε μια άγνωστη) το θεωρω κάτι φυσιολογικο. Πιάσαμε που λες την συζητηση. Και λέω εντάξει αυτή ενδιαφέρεται. Αυτό μου έδωσε να καταλάβω. Οποτε λέω θα κάνω μια νυξη. Πάω σπιτι της στέλνω αίτημα φιλιας στο φβ. Με δέχεται.


Της στέλνω γεια τι κανεις αποψε θα πάω στο τάδε μέρος αν θές στειλε μου. Απαντηση δεν πηρα ποτε και μαλλον ειχε κλεισει και το διαβάστηκε μετα από κανα μήνα .... παιρνω απαντηση σε στυλ ¨ελα τωρα το ειδααα'' καλα λεω εσυ μας δουλευεις. Απάντησα κάτι αδιαφορο και εγω και μετά δεν ασχοληθηκα ξανά. Μου έκανε 1-2 λαϊκ λέω από μεσα μου τωρα με τα λαϊκ θα παιζουμε;;; ακομα εκει στο φβ την έχω αλλα δεν εχω ασχοληθεί ξανά και εξω που την ειδα ουτε της μιλησα. Συνεχισα το δρομο μου. Γενικα ουτε λαϊκ ουτε τιποτα. Και ολο κατι ψωνιστικές φωτο ανεβάζει και παριστάνει την ντιβα. Καλα κρασια λεω από μέσα μου. Άλλη μια αδιαφορετη! χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Εσύ προσπάθησες αλλά αυτή δεν το εκτίμησε... Μετά από ένα σημείο σταματάς να ασχολείσαι αν συνεχίσει έτσι. Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές όπως είπε και η alcyone.

Αυτό θα προσπαθήσω να κάνω και στην περιπτωσή μου αν δω ότι δεν γίνεται κάτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,826 μηνύματα.
Εσύ προσπάθησες αλλά αυτή δεν το εκτίμησε... Μετά από ένα σημείο σταματάς να ασχολείσαι αν συνεχίσει έτσι. Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές όπως είπε και η alcyone.

Αυτό θα προσπαθήσω να κάνω και στην περιπτωσή μου αν δω ότι δεν γίνεται κάτι


Δεν έχω απαιτησεις από την κοπέλα. Δικαιωμά της. Απλα η δικαιολογια μου φάνηκε λίγο αστεία. Μπαινεις συχνά στο φβ και σε βλέπω και πήρες το μνμ μετά από 1 μήνα; πως γινεται αυτό. Και μετά μου κάνεις και λάϊκ. Εγω δεν έκατσα να κάνω κανενα λαϊκ. Μου την σπάει και ολη αυτή η υποκρισια του φβ. Άνθρωποι που ποτέ δεν θα βρεθούν απεξω ή αν σε συναντήσουν θα κάνουν πως δεν σε ειδαν στο φβ θα σου κάνουν λαϊκ για να τους κάνεις και εσυ και να φαινεται ολο αυτό το θέατρο. Δεν με απασχολει. Εγω ψάχνω ουσιαστικές εμπειριες. Σ αρέσω μ αρεσεις πάμε για ποτο ειτε μονοι μας ειτε με παρέα.


Κάποιος κοσμος γκρινιάζει ότι βρισκεται σε μοναξιά αλλα δεν κάνει και τιποτα για αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επειδή είμαι λίγο caveman όσον αφορά τα social media,τα likes μεταφράζονται σε κάτι του στυλ ''σε γουστάρω,έλα να κάνουμε σεχ'' ? :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top