Υιοθεσία ορφανών παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια

Υιοθεσία ορφανών παιδιών απο ομόφυλα ζευγάρια. Συμφωνείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 162)
  • Ναι

    Ψήφοι: 98 60.5%
  • Όχι

    Ψήφοι: 54 33.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 10 6.2%

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,941 μηνύματα.
Θα ρωτησουν τον Οικονομόπουλο, επίτηδες, γιατι ξέρουν τι έχει να πει ο άνθρωπος ωραία κι όμορφα, για να το βγάλουν μετα και να πουν "α να δειτε μας πολεμάνε οι χριστιανόπληκτοι".

Ετσι στρέφεις μια κοινωνία, με συναισθηματισμό. Όχι με hard cold scientific facts.
Στρεφεις μια κοινωνια να ασχολειται με μαλακιες και οχι με τα σοβαρα θεματα. Καλα μας κανουν ομως το καταφερνουν.Μνημονια μεχρι να σβησει ο ηλιος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παρέθεσα έρευνες δεκαετιών. Δε σου φτάνουν;
Και εγω μπορω να σ παραθεσω ερευνες που να δηλωνουν το αντιθετο δεν ειναι δυσκολο. Νομιζω καποιος αλλος ειχε παραθεσει μια τετοια μεγαλη ερευνα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,179 μηνύματα.
Και εγω μπορω να σ παραθεσω ερευνες που να δηλωνουν το αντιθετο δεν ειναι δυσκολο. Νομιζω καποιος αλλος ειχε παραθεσει μια τετοια μεγαλη ερευνα.
Για παράθεσε... Εγώ ήδη παρέθεσα 34. Και μάλιστα δεκαετιών.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,387 μηνύματα.
Στρεφεις μια κοινωνια να ασχολειται με μαλακιες και οχι με τα σοβαρα θεματα. Καλα μας κανουν ομως το καταφερνουν.Μνημονια μεχρι να σβησει ο ηλιος.
Αυτή τη φράση μη τη λες και την ξαναλές ρε φίλε. Ήσουν 9 χρονών όταν ήρθαν τα μνημόνια, δεν έφαγες το αγγούρι σαν εμας να κλαίς και να βρίζεις το βενιζελο και το σαμαρά γιατι σε άφησε εκτός αγοράς εργασίας και σου φορτωσε το σπίτι με ένφια.

Πες κάτι άλλο αν έχεις την καλοσύνη, αλλά όχι μνημονια. Αυτοκτόνησε κόσμος απο τις μαλακίες της ΝΔούλας και των πασοκων τότε.

Με αγάπη στο λεω το ξερεις.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,706 μηνύματα.
Θα ρωτησουν τον Οικονομόπουλο, επίτηδες, γιατι ξέρουν τι έχει να πει ο άνθρωπος ωραία κι όμορφα, για να το βγάλουν μετα και να πουν "α να δειτε μας πολεμάνε οι χριστιανόπληκτοι".

Ετσι στρέφεις μια κοινωνία, με συναισθηματισμό. Όχι με hard cold scientific facts.

Έχουμε δημοκρατία και ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει. Ο Οικονομόπουλος είπε την άποψη του ευγενικά και χωρίς να κάνει επίθεση σε κανέναν. Αντίθετα τα κανάλια τον κράζουν από το πρωί μέχρι το βράδυ καθώς τόλμησε να πει διαφορετική άποψη από αυτή που θέλουν τα κανάλια.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,179 μηνύματα.
Έχουμε δημοκρατία και ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει. Ο Οικονομόπουλος είπε την άποψη του ευγενικά και χωρίς να κάνει επίθεση σε κανέναν. Αντίθετα τα κανάλια τον κράζουν από το πρωί μέχρι το βράδυ καθώς τόλμησε να πει διαφορετική άποψη από αυτή που θέλουν τα κανάλια.
Όταν λες την γνώμη σου δημοσίως, πρέπει να ξέρεις ότι δε θα μείνει αναπάντητη. Αυτό είναι δημοκρατία. Και η γνώμη του είναι διαφορετική από αυτή των επιστημόνων. Οπότε λογικό είναι κάποιοι να αντιδρούν.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,941 μηνύματα.
Πες κάτι άλλο αν έχεις την καλοσύνη, αλλά όχι μνημονια.
Μονο οι πολιτικοι ευθυνονται για τα μνημονια νομιζεις? Τεσπα αλλη κουβεντα αυτη και θα στο δωσω εδω . Αλλα νομιζεις βαλβντερ σαν λαος εχουμε καμια σοβαρη κριτικη σκεψη? Αξζιουμε κατι καλυτερο? Ενα ναι ή οχι πες. Οταν βλεπεις να ασχολουμαστε με τον οικονομοπουλο και τον γαμο των γκει(λες και ο γαμος ειναι ο αυτοσκοπος του ανθρωπου ξερω γω εν ετη 2024 ) ενω τα εχουμε λυσει τα υπολοιπα(αληθεια εχεις δει καποιο ανθρωπο με αμαξιδιο να κινειται με καποια ανεση σε καποια ελληνικη πολη?) τοτε δεν εξοργιζεσαι δηλαδη?
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,706 μηνύματα.
Όταν λες την γνώμη σου δημοσίως, πρέπει να ξέρεις ότι δε θα μείνει αναπάντητη. Αυτό είναι δημοκρατία.

Δημοκρατία δεν είναι το να βγαίνουν και να τον κράζουν / προσβάλουν δημόσια λέγοντας πράγματα που δεν ισχύουν.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,179 μηνύματα.
Δημοκρατία δεν είναι το να βγαίνουν και να τον κράζουν / προσβάλουν δημόσια λέγοντας πράγματα που δεν ισχύουν.
Αυτά που λέει δεν ισχύουν. Οπότε είναι υγιές για μια κοινωνία να αντιδρά σε αυτά που λέει δημοσίως. Ο Γιαννόπουλος αντέδρασε με τακτ. Ίσως όχι όλοι.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,706 μηνύματα.

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,649 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,179 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,941 μηνύματα.
Μια κοινωνία μπορεί και πρέπει να ασχολείται με όλα παράλληλα . Μαλακιά η τεκνοθεσια ;
Ναι νομιζεις εσυ η ελληνικη κοινωνια μπορει να ασχολειται με ολα . Εγινε. Ναι μαλακια ειναι. Γνωμη μου.(για το γαμο ειμαι υπερ αν και δεν νομιζω εν ετη 2024 προοδευτικα ατομα να εχουν ως αυτοσκοπο τον γαμο.)
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,649 μηνύματα.
Ναι νομιζεις εσυ η ελληνικη κοινωνια μπορει να ασχολειται με ολα . Εγινε. Ναι μαλακια ειναι. Γνωμη μου.(για το γαμο ειμαι υπερ αν και δεν νομιζω εν ετη 2024 προοδευτικα ατομα να εχουν ως αυτοσκοπο τον γαμο.)
Ο καθένας μπορεί να επιλέξει σε τι ειδήσεις θα ενημερώνεται, που θα εμβαθύνει και που θα σχηματίζει άποψη . Μαλακία τι εννοείς ; Ότι δεν σε αφορά ή είσαι κατά ;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,387 μηνύματα.
Έχουμε δημοκρατία και ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει. Ο Οικονομόπουλος είπε την άποψη του ευγενικά και χωρίς να κάνει επίθεση σε κανέναν. Αντίθετα τα κανάλια τον κράζουν από το πρωί μέχρι το βράδυ καθώς τόλμησε να πει διαφορετική άποψη από αυτή που θέλουν τα κανάλια.
Και το λες δημοκρατία αυτό;

Μ αρεσει που αρκετοί σε όλο το δημοκρατικό φάσμα, κόπτονται για τη δημοκρατία και πόσο κακός ειναι ο αυταρχισμός και η κακια ακροδεξιά, και να την πολεμαμε με κάθε ίνα της ύπαρξής μας ξερωγω ασούμε, αλλά μια χαρά καταπίνουν τον αυταρχισμό όταν εξυπηρετεί το δικό τους αφήγημα.

Όταν το καταλαβετε οτι όλα γινονται για το μαρούλι, και επειδη καθονται στις καρέκλες γι αυτο δεν σκούζουν, ενω αν ηταν απέξω θα έσκουζαν, τότε μπορούμε να κανουμε συζήτηση.

Όπως επίσης κάποια στιγμή πρέπει να κάνουμε συζήτηση για το ποιός πραγματικά είναι ο λόγος που έχουμε ζηλωτές χωρίς να ειναι εμφανές το όφελος. Πρέπει να ακολουθησουμε τη διαδρομή, να βρουμε το όφελος.

Ποιός ωφελείται και τίνι τρόπω;

Γιατι αν είσαι ΛΓΒΤ, ναι έχεις να κερδίσεις κατι, το καταλαβαίνω, το σέβομαι, αλλά βγες και πες το "ειμαι ΛΓΒΤ, γι αυτο πιστευω όσα πιστευω". Μαζί σου, ναι εγω μαζί σου, αφου είσαι αυτο που πρεσβευεις, εγω μαζί σου.

Αλλά να μην είσαι ΛΓΒΤ, και να εισαι ζηλωτής, το λιγότερο ύποπτο.

Μονο οι πολιτικοι ευθυνονται για τα μνημονια νομιζεις? Τεσπα αλλη κουβεντα αυτη και θα στο δωσω εδω . Αλλα νομιζεις βαλβντερ σαν λαος εχουμε καμια σοβαρη κριτικη σκεψη? Αξζιουμε κατι καλυτερο? Ενα ναι ή οχι πες. Οταν βλεπεις να ασχολουμαστε με τον οικονομοπουλο και τον γαμο των γκει(λες και ο γαμος ειναι ο αυτοσκοπος του ανθρωπου ξερω γω εν ετη 2024 ) ενω τα εχουμε λυσει τα υπολοιπα(αληθεια εχεις δει καποιο ανθρωπο με αμαξιδιο να κινειται με καποια ανεση σε καποια ελληνικη πολη?) τοτε δεν εξοργιζεσαι δηλαδη?
Καταλαβαινω τι λες και συμφωνω μαζί σου. Ειμαι απο τους πρωτους που κατάλαβαν τον Πάγκαλο όταν είπε τότε "μαζί τα φάγαμε". Και εξοργίστηκαν όλες οι αθώες περιστερές, μαζί κι εγω "α τι είπε, πως τολμάει, το θράσος".

Και μετα το σκέφτηκα. Γιατι οταν έλεγε ο άλλος το 1981, με ένα λευκο χαρτί απλά με τ ονομά του να διοριστει ως ΔΥ και στα παπάρια μας αν χωράει το δημοσιο να ταίζει τόσους αργόσχολους, έχει μερίδιο.

Και μετα το ξανα-σκεφτηκα, γιατι ακόμα με ενοχλούσε η δήλωση. Γιατί όμως; Γιατί είναι και ποιός την κάνει τη δήλωση.

Να βγεις να την κανεις εσυ, εγω που δεν εχουμε ωφεληθεί ούτε και βλάψει αυτο το κράτος, ναι. Να την κανει ο εργατης ολη μερα στους δρόμους, ναι. Να την κανει ο πολιτικος σε θεση ευθυνης και ισχυος που πληρωνοταν αδρά και δεν το σταματουσε όμως, όχι ρε φιλε.

Κι αν για καθε 10 έλληνες που έχουμε ευθύνη, υπάρχει 1 Έλληνας που δεν έκανε κακό στη χώρα με το βίο που διάγει και τις αξίες του, τότε ναι αδερφέ, πιστευω πως κάποιοι έχουμε κριτική σκέψη και αξιζουμε κατι καλύτερο. Ακόμα και τωρα.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,941 μηνύματα.
Ο καθένας μπορεί να επιλέξει σε τι ειδήσεις θα ενημερώνεται, που θα εμβαθύνει και που θα σχηματίζει άποψη . Μαλακία τι εννοείς ; Ότι δεν σε αφορά ή είσαι κατά ;
Ειμαι κατα. Και ο μεσος ελληνας πολιτης δεν νομιζω να μπορει να εμβαθυνει σε ενα γεγονος. Δες τις τελευταιες κυβερνησεις της χωρας μας και θα το καταλαβεις. Τελος παντων υγεια να εχουμε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κι αν για καθε 10 έλληνες που έχουμε ευθύνη, υπάρχει 1 Έλληνας που δεν έκανε κακό στη χώρα με το βίο που διάγει και τις αξίες του, τότε ναι αδερφέ, πιστευω πως κάποιοι έχουμε κριτική σκέψη και αξιζουμε κατι καλύτερο. Ακόμα και τωρα.
Συμφωνω. Θα απαντησω ομως οτι δυστυχως με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα ;);)
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,179 μηνύματα.
Ειμαι κατα. Και ο μεσος ελληνας πολιτης δεν νομιζω να μπορει να εμβαθυνει σε ενα γεγονος.
Καλά, ο μέσος Έλληνας πολίτης μπορεί να θέλει να καπνίζει όπου νομιζει και γουστάρει. Ευτυχώς όμως υπάρχουν νόμοι.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:offtopic2: aka γουαταμπαουτισμός.
Καθολου εκτος θεματος ..ποιο to the point δεν εχει ..

Ενα συνεχες gaslighting αυτο ειναι!
Στρεφουν τα θεματα εκει που θελουν για να μην ασχολουμαστε με πολυ πιο βασικοτερα που θα οδηγησουν και στην μειωση των υπολοιπων ...

Στοχος επιτευχθεί οποτε καλα κρατει ολο αυτο !
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,387 μηνύματα.
Συμφωνω. Θα απαντησω ομως οτι δυστυχως με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα ;);)
Σαφώς. Και για να μην καούμε, ο πρώτος αγώνας για τακτοποίηση οφειλει να ειναι ο εσωτερικός. Δεν μπορεί μια ζωή να μας φταινε οι εξωτερικοί εχθροί μόνο, και το σπίτι μας εσωτερικά να είναι στάβλος.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,941 μηνύματα.
Καθολου εκτος θεματος ..ποιο to the point δεν εχει ..

Ενα συνεχες gaslighting αυτο ειναι!
Στρεφουν τα θεματα εκει που θελουν για να μην ασχολουμαστε με πολυ πιο βασικοτερα που θα οδηγησουν και στην μειωση των υπολοιπων ...

Στοχος επιτευχθεί οποτε καλα κρατει ολο αυτο !
Αι μπραβο. Το μυαλο πολλων παει μεχρι εκει που δειχνουν επιτηδες τα πληρωμενα και διεφθαρμενα ΜΜΕ
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top