Υπάρχει κάτι που δεν σας αρέσει στον τόπο που μένετε;

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν,εμένα στην πόλη που μένω δεν μου αρέσουν καθόλου οι άνθρωποι που ζουν εδώ.Έχουν όλοι πρόβλημα.

Στην ίδια περιοχή μένουμε; :hehe:

Καφετέριες έχει αρκετές για μια κανονικά ημέρα.Σε γιορτές,αργίες,παρελάσεις δεν μπορείς να βρεις να κάτσεις ούτε το απόγευμα

+1. Βασικά σε εμάς κάαατι έχει, αλλά δεν είναι αυτές που μου αρέσουν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Σε όποια περιοχή και αν είσαι οι άνθρωποι έχουν πρόβλημα. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Αναλογα ομως τι προβλημα εχουν:P Απο πολη σε πολη μπορει να διαφερει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billie perrakis

Νεοφερμένος

Ο billis p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Mενω γερμανια κοντα στη στουτγκαρδη και αυτά που δε μ αρεσουν είναι:
1.η υπερβολικη ησυχια με την εννοια βγαινω εξω και νιωθω λες και μενω σε εγκαταλελειμμενη πολη...δεν ειπα να γινεται σαματας από το πρωι το βραδυ αλλα είναι τοσο χαμηλων τονων και ανιαροι ανθρωποι τα παιδια δε τα βλεπω καν να παιζουν μπαλα στο δρομο γενικα δεν επικρατει <<ζωη>>
2.ο καιρος οκ ααυτό το πραγμα να εχει συνεχεια μουντιλα και βροχες καπως σε ριχνει ψυχολογικα δε σου ανεβαζει τη διαθεση αλλα τι να κανουμε δεν κουμαντάρουμε εμεις τον καιρο..
3.πανακριβο το σινεμά
4.οι ανθρωποι ζουν για να δουλευουν ενώ κανονικα ισχυει ότι δουλευουν για να ζουν
5.καλα το πιο κουφο που το χριστουγεννιατικο παζαρι το ανοιγουν τελη νοεμβρη και το εχουν ανοιχτο μεχρι τις 23 δεκεμβρη ενώ επρεπε να το ειχαν από μεσα δεκεμβρη μεχρι αρχες ιανουαρη ξερω περασαν τα χριστουγεννα απλα το λεω...
6.δε μ αρεσει που στις καφετεριες δεν εχουν δυνατα τη μουσικη και παντα λενε ως δικαιολογια να σεβομαστε την ησυχια
7.ειναι ξενερωτοι δεν ξερουν τι θα πει διασκεδαση όταν κερδισαν το μουντιαλ χτυπουσαν τις κορνες για μια ωρα και αυτό ηταν ενώ αμα γινοταν στην ελλαδα θα ειχε γινει κυριολεκτικα χαμος!!!!
αυτά από μενα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ναι. Μου τη "σπάει" αφάνταστα η περιπτερού της γειτονιάς μου. Γενικά το περίπτερο είναι κάτι πολύ χρήσιμο που δεν υπάρχει σε όλα τα κράτη. Όμως το δικό μου με εκνευρίζει λόγω της ιδιοκτήτριάς του. Στη γειτονιά αυτή γεννήθηκα και μεγάλωσα. Από μικρό παιδί θυμάμαι τη χοντρή περιπτερού ακριβώς ίδια εδώ και 20 χρόνια. Μαθητές του δημοτικού είχαμε την απορία πώς τα καταφέρνει και μπαινοβγαίνει από τη μικρή πορτούλα και κάποιος την είχε βγάλει φωτογραφία να βγαίνει τουρλώνοντας την κωλάρα της.
Το πρόβλημα δεν είναι τα κιλά της κυρίας. Είναι το μεγάλο της "χόμπι", ότι δεν υπάρχει μεγαλύτερη κουτσομπόλα από αυτήν. Από το "φινιστρίνι" της παρακολουθεί τα πάντα και είναι ενήμερη για όλα. Μερικά παραδείγματα που θυμάμαι; Κάποτε "χάθηκε"ένα παιδάκι και αυτή έδωσε στους γονείς αναφορά: "Στις 6:25 ήταν μαζί με τον Χ και τον Ψ και πήγαιναν προς την οδό Ω". Κάποτε είπε στη μητέρα μου "Χθες κυρία Α γυρίσατε πολύ αργά από τη δουλειά σας και ο γιος σας ήταν στο δρόμο μέχρι τις 10". Σε πολλούς της γειτονιάς έχει πει ποια παιδιά αγόραζαν τσιγάρα ή ποιος της ζητούσε προφυλακτικά. Πιάνει όσους μπορεί στην κουβέντα και όσα μαθαίνει τα λέει στους άλλους. Κάποτε, την εποχή που τα κινητά δεν ήταν διαδεδομένα είχε και τηλέφωνο για το κοινό. Κάποιος γείτονας έκανε ένα τηλεφώνημα για να του πουν έναν άλλον αριθμό τηλεφώνου, τον οποίο και επανέλαβε. Όταν θέλησε να κάνει το δεύτερο τηλεφώνημα, είχε ξεχάσει το νούμερο και σκεφτόταν. Οπότε η περιπτερού του χτύπησε το τζαμάκι και του είπε τον αριθμό. Άλλη φορά ενημέρωσε μια μητέρα με ποιον ήταν αγκαλιά η κόρη της.
Φυσικά και δεν την "πήγαινα", ενώ οι γονείς μου τη θεωρούσαν "γραφική". Από το απέναντι πεζοδρόμιο να περνούσες, έβγαζε το κεφάλι για να φωνάξει "καλημέρα κύριε Μ, έγινε καλά η γυναίκα σας από τον κωλικό του νεφρού;" Μεγαλώνοντας απέφευγα να ψωνίζω από αυτήν και ειδικά ποτέ δεν της ζήτησα τσιγάρα ή προφυλακτικά, καθώς την άλλη μέρα όλοι θα ήξεραν τι καπνό φουμάρω και ότι γάμησα. Προτιμούσα να περπατήσω αρκετά μέχρι το επόμενο περίπτερο, παρά να μάθει αυτή τα προσωπικά μου δεδομένα. Όμως, δεν ξέμπλεκες έτσι εύκολα από αυτήν. Όσοι έκαναν μέρες να ψωνίσουν είχαν μέρες να αντιμετωπίσουν τη γκρίνια της "δεν σας βλέπουμε τελευταία κυρία Σ" και αυτοί με το σκεφτικό ότι είναι κοντά και εξυπηρετεί, δεν την έστελναν στο διάολο. Η αποθέωσή της ήταν όταν κάποτε στη γειτονιά συνέλαβαν κάποιον ληστή τράπεζας που νοίκιαζε εκεί σπίτι. Την έβγαλαν σε όλα τα κανάλια (δεν πρέπει τη μέρα εκείνη να είχαν πολλές ειδήσεις να βάλουν) και αυτή ρητόρευε, όχι μόνο για τον συλληφθέντα, αλλά και για τους ιδιοκτήτες του σπιτιού που νοίκιαζε.
Να πω έλεος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wherever

Δραστήριο μέλος

Η wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Η ησυχία που υπαρχει το απογευμα/βραδυ σε αποβλακωνει ειδικα τωρα το χειμώνα.
Το κοτσομπολιο και οτι καθε μηνα σχεδον πεθαινει καποιος. Ενταξει κατι μας ριχνουν στο νερο δεν εξηγειται αλλιως :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μια γειτονισσα κουτσομπολα που ξερει ποτε βγαινουμε, ποτε μπαινουμε, ποτε χεζουμε κοκ
Για το τελ σοβαρολογω. Μια φορα παλια, ήρθε και μου χτυπησε για κατι που ηθελε και μου λεει ' ε δε σε ενοχλησα νωριτερα γιατι ειδα φως στην τουαλετα και φανταστηκα θα εκανες την αναγκη σου'
Ειμαι πολυ ψυχρη και κανω πως δεν την βλεπω. Γι αυτο και δε με πολυπλησιαζει. Αλλιως θα τηνε βρισω καμμια ωρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τα ακριβά αγαθά και οι φθηνοί άνθρωποι.

Λονδίνο, 2016.
Μποράτιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Δεν μου αρέσει η πόλη που μένω... Ωστόσο μένω εδώ αναγκαστικά λόγω σπουδών και ανυπομονώ για την ημέρα που θα ξενοικιάσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Φετος ειχαμε παραπανω βροχη απο οτι ηλπιζα και καθολου χιονι, οποτε αυτο που δεν μου αρεσει ειναι ο καιρος. Ευτυχως η ανοιξη ειναι μερικες μερες μακρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giouvarlaki

Νεοφερμένος

Ο giouvarlaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αυτη τη στιγμη μενω Θεσσαλονικη. Γενικα σαν πολη ειναι καλουτσικη. Εχει πολλα πραγματα να κανεις και μπορω πολυ ανετα να παω βολτα μονος ακουγοντας μουσικη με ακουστικα και να απολαυσω βολτα, κατι που λατρευω :redface:. Κατι που δεν μου αρεσει εδω ειναι οι ανθρωποι (οχι ολοι, εννοειται). Επειδη ειμαι απο Κυπρο και δυσκολευομαστε αρκετα εμεις να εκφραστουμε μιλωντας ελληνικα πολλες φορες μου ετυχε να μου συμπεριφερθουν ρατσιστικα/υποτιμητικα γι αυτον ακριβως τον λογο. Κυριως στο σταθμο του τρενου ολοι τους στις πληροφοριες, στα εισιτιρια ηταν αγενεστατοι. Δεν ξερω αν ο βασικος λογος ειναι επειδη ειμαι Κυπριος ή με ολους ετσι ειναι. Ομως γενικα αυτο το ρατσισμο τον συναντω πολυ εδω κατι που δεν μου ετυχε καθολου οσες φορες πηγα Αθηνα :worry:

Για Κυπρο δεν αξιζει καν να ξεκινησω γιατι δεν θα τελειωσω ποτε :P. Εκτος αν η ερωτηση ηταν "κατι που σας αρεσει στον τοπο σας" , ισως να εβρισκα 1-2 πραγματα. Ο βασικος λογος ειναι το οτι ο ρατσισμος που δεχομαι καθε φορα που μιλαω Κυπριακα εδω στην Ελλαδα, ειναι η συμπεριφορα των πληστων Κυπριων εις βαρος μη-Κυπριων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Αυτη τη στιγμη μενω Θεσσαλονικη. Γενικα σαν πολη ειναι καλουτσικη. Εχει πολλα πραγματα να κανεις και μπορω πολυ ανετα να παω βολτα μονος ακουγοντας μουσικη με ακουστικα και να απολαυσω βολτα, κατι που λατρευω :redface:. Κατι που δεν μου αρεσει εδω ειναι οι ανθρωποι (οχι ολοι, εννοειται). Επειδη ειμαι απο Κυπρο και δυσκολευομαστε αρκετα εμεις να εκφραστουμε μιλωντας ελληνικα πολλες φορες μου ετυχε να μου συμπεριφερθουν ρατσιστικα/υποτιμητικα γι αυτον ακριβως τον λογο. Κυριως στο σταθμο του τρενου ολοι τους στις πληροφοριες, στα εισιτιρια ηταν αγενεστατοι. Δεν ξερω αν ο βασικος λογος ειναι επειδη ειμαι Κυπριος ή με ολους ετσι ειναι. Ομως γενικα αυτο το ρατσισμο τον συναντω πολυ εδω κατι που δεν μου ετυχε καθολου οσες φορες πηγα Αθηνα :worry:

Για Κυπρο δεν αξιζει καν να ξεκινησω γιατι δεν θα τελειωσω ποτε :P. Εκτος αν η ερωτηση ηταν "κατι που σας αρεσει στον τοπο σας" , ισως να εβρισκα 1-2 πραγματα. Ο βασικος λογος ειναι το οτι ο ρατσισμος που δεχομαι καθε φορα που μιλαω Κυπριακα εδω στην Ελλαδα, ειναι η συμπεριφορα των πληστων Κυπριων εις βαρος μη-Κυπριων.
Μαλλον ιδέα σου είναι θα ναι αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αυτη τη στιγμη μενω Θεσσαλονικη. Γενικα σαν πολη ειναι καλουτσικη. Εχει πολλα πραγματα να κανεις και μπορω πολυ ανετα να παω βολτα μονος ακουγοντας μουσικη με ακουστικα και να απολαυσω βολτα, κατι που λατρευω :redface:. Κατι που δεν μου αρεσει εδω ειναι οι ανθρωποι (οχι ολοι, εννοειται). Επειδη ειμαι απο Κυπρο και δυσκολευομαστε αρκετα εμεις να εκφραστουμε μιλωντας ελληνικα πολλες φορες μου ετυχε να μου συμπεριφερθουν ρατσιστικα/υποτιμητικα γι αυτον ακριβως τον λογο. Κυριως στο σταθμο του τρενου ολοι τους στις πληροφοριες, στα εισιτιρια ηταν αγενεστατοι. Δεν ξερω αν ο βασικος λογος ειναι επειδη ειμαι Κυπριος ή με ολους ετσι ειναι. Ομως γενικα αυτο το ρατσισμο τον συναντω πολυ εδω κατι που δεν μου ετυχε καθολου οσες φορες πηγα Αθηνα :worry:

Για Κυπρο δεν αξιζει καν να ξεκινησω γιατι δεν θα τελειωσω ποτε :P. Εκτος αν η ερωτηση ηταν "κατι που σας αρεσει στον τοπο σας" , ισως να εβρισκα 1-2 πραγματα. Ο βασικος λογος ειναι το οτι ο ρατσισμος που δεχομαι καθε φορα που μιλαω Κυπριακα εδω στην Ελλαδα, ειναι η συμπεριφορα των πληστων Κυπριων εις βαρος μη-Κυπριων.

Πολύ παράξενο αυτό που λες. Απλά οι υπάλληλοι σε τέτοιες υπηρεσίες είναι γενικά αγενείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Εμείς εδώ εκτός την Ονειρούπολη τα Χριστούγεννα, δεν έχει και τίποτα άλλο... -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giouvarlaki

Νεοφερμένος

Ο giouvarlaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Πολύ παράξενο αυτό που λες. Απλά οι υπάλληλοι σε τέτοιες υπηρεσίες είναι γενικά αγενείς...

Στην αρχη δεν ηθελα να δωσω σημασια μπας και ηταν η ιδεα μου . Πλεον ομως βρισκομαι Θεσσαλονικη πανω απο μηνα και πηρα αποφαση οτι πρεπει να ζησω με αυτο :P
Ελπιζω οταν απο Σεπτεμβρη παω για σπουδες στη Λαρισα να μην συμβαινει το ιδιο γιατι οσο και να μην θες να δωσεις σημασια πολλες φορες σου χαλα την διαθεση :worry: . Βεβαια εδω στη Θεσσαλονικη εχω συναντησει και ατομα(ελαχιστα μεν) που κατενθουσιαστηκαν οταν καταλαμβαιναν οτι ειμαι Κυπριος αλλα αυτες ηταν εξαιρετικες περιπτωσεις :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τι εννοείς ότι σου συμπεριφέρονται ρατσιστικά πάντως; Άλλο το να μην καταλαβαίνουν τι λες και άλλο το να φέρονται ρατσιστικά. Επειδή έχω πολλούς Κύπριους φίλους όταν μιλάνε μεταξύ τους πολλές φορές δεν καταλαβαίνω τι λένε, δεν είναι κάτι κακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giouvarlaki

Νεοφερμένος

Ο giouvarlaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παντα οποτε μιλω με Ελληνες μιλω και εγω ελληνικα απλα απο την προφορα μας καταλαμβαινεις ευκολα οτι ειμαστε απο Κυπρο . Εκει ξεκινα το υποτιμητικο βλεμα λες και τους χρωστας κατι ή ακομα μου μιλανε με εκεινο το τσατισμενο υφος του τυπου "αντε φυγε τωρα αδειασε μας τη γωνια" :confused: .
Μια φιλη μου που σπουδαζει εδω Θεσσαλονικη ειναι απο Κυπρο με μητερα απο Ελλαδα και στη σχολη ειπε πως ειναι απο Ελλαδα(αφου εχει και ελληνικη ταυτοτητα) επειδη πολλοι καθηγητες εκει κοβουν φοιτητες που ειναι απο Κυπρο επειδη ετσι γουσταρουν. Ενας φιλος που σπουδαζει Λαρισα τον εκοψαν μαθημα που ηταν σιγουρος πως το περασε, και ολους τους αλλους Κυπριους που ηξερε.
Τελος παντων να μην βγαινω και εκτος θεματος , σιγουρα δεν λεω οτι ολοι μας συμπεριφερονται ετσι αλλα ειναι αυτες οι περιπτωσεις που σε κανουν να απορεις ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Αποκλείεται να κόβουν φοιτητές μόνο και μόνο επειδή ειναι απο Κύπρο :confused: Μήπως δεν γράφουν καλα και επειδή προσπαθούν να δικαιολογηθούν λένε οτι τους κόβουν επειδή και καλα ειναι Κύπριοι; Στη σχολή παντως έχουμε αρκετούς Κύπριους και καθε φορά που οι καθηγητές καταλάβαιναν οτι ειναι απο Κύπρο,ενθουσιάζονταν. Δεν ξερω,μου φαίνεται περιεργο αυτο που λες αλλα τι να πω. Απο την αλλη πλευρά, μια φίλη μου Ελληνίδα πήγε σε σχολείο στην Κύπρο και όλα τα παιδιά την κορόιδευαν εξαιτίας της προφοράς της επειδή ήταν Ελληνίδα. Περίεργοι και κακοί άνθρωποι βρίσκονται παντου φαντάζομαι και ειναι πολυ άσχημη αυτή η συμπεριφορά.

Στο θεμα μας,και το εχω ξαναπεί νομίζω αλλα εδω οι περισσότεροι ειναι ΑΘΛΙΟΙ οδηγοί. Δεν υπάρχει αυτο το πράγμα. Για να μην πω για τους πεζούς που περνάνε απέναντι σε μεγάλους δρόμους όποτε τους καπνίσει,απ'οπου τους καπνίσει. Χρειαζόμαστε μαθήματα κυκλοφοριακής αγωγής στην πόλη :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giouvarlaki

Νεοφερμένος

Ο giouvarlaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αποκλείεται να κόβουν φοιτητές μόνο και μόνο επειδή ειναι απο Κύπρο :confused: Μήπως δεν γράφουν καλα και επειδή προσπαθούν να δικαιολογηθούν λένε οτι τους κόβουν επειδή και καλα ειναι Κύπριοι; Στη σχολή παντως έχουμε αρκετούς Κύπριους και καθε φορά που οι καθηγητές καταλάβαιναν οτι ειναι απο Κύπρο,ενθουσιάζονταν. Δεν ξερω,μου φαίνεται περιεργο αυτο που λες αλλα τι να πω. Απο την αλλη πλευρά, μια φίλη μου Ελληνίδα πήγε σε σχολείο στην Κύπρο και όλα τα παιδιά την κορόιδευαν εξαιτίας της προφοράς της επειδή ήταν Ελληνίδα. Περίεργοι και κακοί άνθρωποι βρίσκονται παντου φαντάζομαι και ειναι πολυ άσχημη αυτή η συμπεριφορά.

Τι να σου πω και εγω.. ετσι μου ειπαν και μιας και το συναντω και εγω αρκετα συχνα δεν το θεωρησα καθολου υπερβολη :hmm:
Ναι συμφωνω ανθρωποι τετοιοι βρισκονται παντου. Στο γυμνασιο ειχαμε μια μαθητρια απο Ελλαδα και ολοι στην ταξη ηταν ενθουσιασμενοι μαζι της, το ιδιο και οι καθηγητες. Οταν ομως προκειται για αγορια απο Ελλαδα τοτε βλεπεις τους Κυπριους(οχι ολους, αυτους τους "μαγκες") να τους απομονωνουν ή να βρισκουν αφορμη για να τους την πεσουν. Τι να πεις.. αντρακια της δεκαρας :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Τους τελευταίους μήνες μένω στη Μ. Βρετανία και (σύμφωνα με όσα έχω ζήσει στην Ελλάδα) υπάρχουν πράγματα τα οποία δεν μου αρέσουν καθόλου. Μερικά παραδείγματα:
1) Στη στάση του λεωφορείου. Απαράδεκτο να πρέπει να περιμένεις υπομονετικά τη σειρά σου και να μη χώνεσαι μπροστά. Και το χειρότερο αν κάποιοι (αγνώστου εθνικότητας που αποκαλεί ο ένας τον άλλο "ρε μαλάκα") το κάνουν, οι άλλοι αντί να τους βρίσουν απλά κουνάνε το κεφάλι.
2) Αυτή η απαίσια πρωινή ησυχία το Σαββατοκύριακο. Ξεφεύγει από κάθε λογική το να κοιμάσαι και να μην σε ξυπνάει το σε ένταση διαπασών μεγάφωνο του παααααααάλιατζη ή του "έχω καλή χωνεμένη κοπριά", το ακορντεόν του ζητιάνου που παίζει πάντα το ίδιο τραγούδι.
3) Το χειρότερο είναι με τα σκυλιά. Οι περισσότεροι στη γειτονιά μου έχουν σκύλο. Όμως δεν ακούγονται καθόλου γαυγίσματα. Τι σόι ζωόφιλοι είναι αυτοί που κάθε μέρα πηγαίνουν βόλτα το κατοικίδιό τους χαϊδεύοντάς το και μιλώντας του γλυκά; Το σωστό θα ήταν να αφήνουν το σκύλο τους παρατημένο στο μπαλκόνι να γαυγίζει συνέχεια.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top