Υπάρχει κάτι που δεν σας αρέσει στον τόπο που μένετε;

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Δεν υπάρχει τίποτα που να μού αρέσει στην Αθήνα. Γκρίζο, καυσαέριο, πολυκοσμία, βρωμιά, θόρυβος. Όταν είναι γιορτές κι αδειάζουν οι δρόμοι χαίρομαι σαν παιδί. Θα κάνω το παν να φύγω από την κωλοαθήνα το συντομώτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Που μενεις στην Αθηνα χιμελα και ειναι ολα σκατα; :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η Ξάνθη είναι χάλια όταν ζεις πολλά χρόνια. Εκτός από το γεγονός ότι έχει από τα χειρότερα κλίματα στην Ελλάδα, είναι και υπερβολικά μικρή πόλη με συγκεκριμένο κοινό.

Θα ήθελα να ζήσω στην Αθήνα μερικά χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Παντού χάλια είναι. Δεν υπάρχει πουθενά ομορφα. Εντυπωσιάζομαι που έρχονται τουρίστες και τούς αρέσει... Μόνο τα σκουπίδια να βλέπεις φτάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Εμενα το Γκυζη μου δεν το αλλαζω με τιποτα, εκτος απο καναν Χολαργο :P Βεβαια θα προτιμουσα να μενω Θεσσαλονικη, ειναι γεγονος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Όταν βρέχει καμιά φορά κι έχει κατηφόρα βλέπεις το νερό να τρέχει μαύρο μαζί με σκουπίδια. Παρακαλάω να βρέξει να καθαριστούν οι δρόμοι. Το δε καλοκαίρι με τον καύσωνα βρωμάει ο τόπος. Τι έχει η Αθήνα; Μόνο που αν χτύπα ξύλο πάθεις κάτι θα βρεις ένα νοσοκομείο να πας να σωθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Εχει τα παντα, κι αυτο ειναι το ποιντ. Επισης σημεια με θεα στην Αθηνα ειναι πολλα και φανταστικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Έχει κόσμο και ποικιλία, αυτό είναι το σημαντικό. Σε μια πόλη με 40 χιλιάδες κατοίκους την οποία μπορείς να περπατήσεις μέσα σε 30 λεπτά τη βαριέσαι πολύ γρήγορα. Χιμέλα για το πράσινο που λες, απλά μπορείς να κάνεις εξορμήσεις! Και νησιά έχει κοντά, και η Πελοπόννησος είναι κοντά και η Στερεά Ελλάδα έχει πολλά μέρη. Λίγο έξω από την Αθήνα βρίσκεις και μέρη που θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NastStorm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NastStorm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 334 μηνύματα.
Έχει κόσμο και ποικιλία, αυτό είναι το σημαντικό. Σε μια πόλη με 40 χιλιάδες κατοίκους την οποία μπορείς να περπατήσεις μέσα σε 30 λεπτά τη βαριέσαι πολύ γρήγορα. Χιμέλα για το πράσινο που λες, απλά μπορείς να κάνεις εξορμήσεις! Και νησιά έχει κοντά, και η Πελοπόννησος είναι κοντά και η Στερεά Ελλάδα έχει πολλά μέρη. Λίγο έξω από την Αθήνα βρίσκεις και μέρη που θες.

Πες τα Johnny15!!!!!!! Το χειροτερο είναι να ζεις σε μια πολη που να μην εχει πολλα ατομα να γνωρισεις.. Χωρις πρασινο μπορεις να προσαρμοστείς , χωρις επικοινωνια όμως οχι.. Αργα ή γρηγορα οδηγεισαι μεχρι και στην κατάθλιψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
για μένα η Αθήνα είναι το χειρότερο μέρος για να ζεί κανείς
πραγματικά λυπάμαι τους ανθρώπους που γεννήθηκαν έζησαν και πέθαναν μέσα σε ένα διαμέρισμα στην Αθήνα
τσιμέντο καυσαέριο φασαρία εγκληματικότητα βρωμιά

η ποιότητα ζωής σε μια επαρχιακή πόλη είναι πολύ καλύτερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Η ποιότητα ζωής στην Αθήνα είναι κάτι σχετικό. Άλλο είναι να μένεις σε ένα διαμέρισμα στην Ομόνοια και άλλο σε μια μονοκατοικία στο Μαρούσι. Οι περιοχές στην Αθήνα είναι η μέρα με τη νύχτα σε σύγκριση, οπότε ο καθένας έχει τελείως διαφορετικά βιώματα. Πορσωπικά, στην Ελλάδα δεν θα έμενα για πολλά χρόνια πουθενά πέρα από Αθήνα και Θεσσαλονίκη. Εάν γίνω 50 χρονών και θέλω μια πιο ήσυχη και κουτσομπολίστικη ζωή, ίσως να πήγαινα να μείνω στην επαρχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Τι έχει η Αθήνα; Μόνο που αν χτύπα ξύλο πάθεις κάτι θα βρεις ένα νοσοκομείο να πας να σωθείς.

κι αυτό υπό αίρεσιν! Μόνο αν αποφασίσεις να κρατήσεις το στόμα σου κλειστό. Γιατί αν αρχίσεις να τους λες αυτά που μας γράφεις εδώ πως είναι κέρδος που η όλη αμοιβή τους από εσένα που θα σε σώσουν είναι περίπου μισό ευρώ (ακόμα και να χειρουργηθείς αν χρειαστεί και να παλεύουν όλη νύχτα πάνω σου παίρνοντας είδηση πως ξημέρωσε από την αλλαγή βάρδιας της εργαλειοδότριας) γιατί έτσι επιδοτούνται οι άεργοι και οι μετανάστες...χλωμή την κόβω την έκβαση. Οπότε και εκεί καλύτερα είναι το επαρχιακό νομαρχιακό ή πανεπιστημιακό νοσοκομείο όπου τουλάχιστον η αμοιβή ανά περιστατικό της εφημερίας, άσχετα από την ώρα που θα χρειαστεί η αντιμετώπισή του, λόγω πολύ λιγότερων περιστατικών, μπορεί να ανεβεί και στα 3 ή και στα δυσθεώρητα ύψη των τεσσάρων ευρώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
H Aθήνα είναι από τα καλυτερα μέρη στην Ελλάδα για να ζησει και να δουλέψει κάποιος. H επαρχια σε πολλές περιπτώσεις είναι χάλια μονο αν έχεις την οικογενεια σου και τέλος. Οποτε για τα παιδάκια και τις πάνες και όλα αυτά που συζητάνε οι παντρεμένοι μπορει να είναι καλά αλλα για κάποιον εργένη που γουστάρει να ζησει ακομα τη ζωη του και να μη μπλέξει με υποχρεώσεις είναι ασφυκτικά.


-Γυμναστήριο υπάρχει ένα άντε δύο με τιμές μονοπωλειου (πληρωνω 40 ευρω το μήνα για να χρησιμοποιώ απλά τα οργανα) το ιδιο πράγμα στην αθηνα έχει ένα καρο προσφορές με τον χρονο. Και εκει απλα τα οργανα χρησιμοποιείς δεν ασχολειται και κανεις μαζι σου.
- Επιλογές να βγεις δεν υπάρχουνε. Τα ιδια και τα ιδια. Οποιος εχει ζησει επαρχια το ξέρει αυτό.
- Οι τοπικές αγορές είναι πισω σε πολλά πράγματα όπως και τα σουπερ μάρκετ.
- Βλέπεις κάθε μερα τους ιδιους και τους ιδιους. Το κουτσομπολιο πάει συννεφο και οι κυκλοι είναι κλειστοι.
- Τις προαλλες εψαχνα φαρμακειο το βράδυ δεν υπηρχε κανενα.Άλλαζε ο μηνας και δεν ειχαν συνενοηθει μεταξυ τους.


Σε γενικες γραμμές το μονο καλο της επαρχιας είναι οι κοντινές αποστάσεις και η φύση προσωπικα δεν μ αρεσει τιποτε άλλο. Ειμαι Αθηναιος γέννημα θρέμα από μικρο παιδι εκει γεννηθηκα εκει μεγάλωσα και δεν την αλλάζω με τιποτα. Όπως σωστα εγραψε κάποιος πιο πριν είναι και αναλογα που μενεις εγω πχ που μένω πιο βορεια και είναι αραιοκατοικημένα είναι πολύ ωραια. Έχω το βουνο διπλα άμα θέλω και βεβαια την πολη με τις εκατοντάδες επιλογές κοντά μου.


Όταν ειχα ερθει εδώ λογω δουλειας μου λέγανε θα γνωρίσεις καμια και θα μεινεις εδώ. Δεν υπάρχει περιπτωση τους έλεγα. Μου λέγανε ποτέ μη λές ποτέ. 2,5 χρονια μετά ..... τα ιδια λέω ακριβως! χαχα ασε ρε φιλε σιγα μη κατσω εδώ πέρα πλακα μας κάνουνε. Να κατσεις να κανεις τι στην επαρχια να βλέπεις κάθε μερα τους ιδιους και να κάνεις κάθε μερα τα ιδια πράγματα. Ζητω το Ιστορικο Κέντρο γουστάρω να κοβω βολτες μέσα στα στενά κάτω στο κέντρο της πολης. Αθηνα και πάλι Αθηνα ρεεεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Το κακό της επαρχίας είναι όντως το κουτσομπολιό, και σούπερ μάρκετ να βγεις να πας θα το ξέρουν όλοι. Υπάρχουν όμως και επαρχιακές πόλεις μεγαλύτερες στις οποίες μπορείς να παραμείνεις άγνωστος μεταξύ αγνώστων. Ας πούμε η Χαλκίδα είναι μια ιδανική επιλογή με αρκετή πολυκοσμία μεν αλλά που συνδυάζει όμορφα κομμάτια της φύσης και είναι δυο βήματα από την Αθήνα αν χρειαστείς νοσοκομείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Ελατε στο ζεφυρι δυτικης αττικης να δειτε καλο ..... Δεν παλευεται η κατασταση ουτε και στο μενιδι δηλαδη, αλλα χαλια παντου. Ναρκομανεις, αθιγγανοι, οπλοκατοχη, κλεφτες. Τις προαλλες στο τσακ προλαβα εναν που προσπαθουσε να ανοιξει αυτοκινητο γνωστου μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Ελατε στο ζεφυρι δυτικης αττικης να δειτε καλο ..... Δεν παλευεται η κατασταση ουτε και στο μενιδι δηλαδη, αλλα χαλια παντου. Ναρκομανεις, αθιγγανοι, οπλοκατοχη, κλεφτες. Τις προαλλες στο τσακ προλαβα εναν που προσπαθουσε να ανοιξει αυτοκινητο γνωστου μου!
αυτό το ποστ κάλλιστα θα κολλούσε και στο θρεντ περί οπλοφορίας. Αν και προσωπικά, δύο φορές που έχω διασχίσει το ζεφύρι κατά λάθος -προσπαθούσα να κόψω δρόμο αλλά από προσανατολισμό...βράσ' τα- έπαθα την πλάκα μου. Πέραν γεγονότος πως έφαγα κάτι πανόστιμα καλαμάκια από έναν που είχε βγάλει μιά ψησταριά στο δρόμο. Αλλά βέβαια ούτε που ήξερα που βρισκόμουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Καλα η Χαλκιδα είναι πόλη κανονικη με 60.000 κατοικους δεν την λές επαρχία! Απλα δεν είναι η πρωτευουσα της χώρας. ΣΕ Τέτοιες πολεις καθομουν και 5 χρονια για τον απλο λογο ότι η Αθηνα ειναι και πολύ κοντα. Τα Γιάννενα μπορει να είναι μακρυα από την Αθηνα αλλα εχουν και σοβαρη αγορά και πολύ κοσμο και αρκετα σουπερ μάρκετ. Και τα Γιάννενα εχουν οσο πληθυσμο περιπου με την Χαλκιδα αυτές είναι μεγάλες πολεις δεν θεωρούνται επαρχιες.


Οι επαρχιες που λεω εγω είναι μέχρι 10.000 πληθυσμος και 4-5 ώρες από την Αθηνα με αυτοκινητο .... άντε κάτσε. Μ αρεσει που κάποιοι λένε θα παντρευτείς εδώ και θα μεινεις. Δεν γινεται ένας που έχει μαθει στην Αθηνα τοσα χρονια ξαφνικα να ζησει σε ένα μέρος τοσο μικρο με τοσες λιγες επιλογες και στη τελικη οι λιγες επιλογες καθοριζουν τη ζωη σου. Κλασσικο παράδειγμα το γυμναστηριο πριν γιατι εμενα κάποιος να με υποχρεώνει να πηγαινω σε ένα δύο το πολύ και να μην είμαι στην Αθηνα και να έχω 10 επιλογές (μονο στην περιοχη μου).


Για αγροτες είναι η επαρχια για κάτι παιδια που έμαθαν έτσι από μικρα και σου λενε αμα πάω στην Αθηνα με πιάνει η ψυχη μου και θέλω να φυγω. Ε φυγε εμεις θα κάτσουμε. Ειμαστε παιδια της πολης.


Προσωπικα ανα 2-3 το πολύ μήνες φευγω την κοπανάω Αθηνα να πάω να ξεσκάσω .... βαριέμαι εδώ πέρα. Αρχες Φεβρουαριου ήμουν Αθηνα μετά το πάσχα θα ξαναφυγω πάλι. Δεν παλευεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Αυτό που λες για τα επαρχιόπαιδα το ακούω από τον άντρα της ξαδέλφης μου που μεγάλωσε σε χωριό ενός νησιού. Όταν έρχεται στην Αθήνα νιώθει δυστυχισμένος, οτι πνίγεται. Δεν ξέρω αν είναι η πολυκοσμία κι η βρωμιά ή αν είναι οτι τού λείπουν οι δικοί του άνθρωποι.
Εσύ βρε Ντέβιλ τι δουλειά κάνεις αν επιτρέπεται που ρωτάω και μπορείς να πηγαινοέρχεσαι όποτε θες; Με έβαλες σε περιέργεια.
Πάντως εγώ επαρχία θεωρώ οποιαδήποτε μη μεγάλη πόλη. Και μια κωμόπολη επαρχία τη θεωρώ εφόσον έχω γεννηθεί και μεγαλώσει το χάος της Αθήνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ποια βρωμιά .... μια χαρά είναι στην Αθήνα. Αρκει να ξέρεις τις περιοχές. Παιρνεις το τρένο και χάνεσαι πάς the mall- golden hall - μαρουσι - κηφισια για καφεδάκι κάτω από τα πλατάνια .... μετα αν θες κατεβαίνεις κέντρο αναφιώτικα πάς μια βολτα από την πλάκα και την ακροπολη. Η Βρωμια που λες είναι σε συγκεκριμενα σημεια γιατι γεμισαμε εισαγομενους τους οποιους δεν ειχαν τις υποδομες να τους διαχειριστουν. Αυτό όμως μπορει να υπάρχει και σε άλλες περιοχες πχ τσεκαρε τι γινεται αυτή τη περιοδο στην Μυτιληνη.


Έχει ένα καρο υπερ καταστήματα και εμπορικά κέντρα και μέρη να πάς και να βγεις. Τωρα το ότι τα πανεπιστημια τα έχουν κάνει κεντρο διερχομενων σε αυτό δεν φταιει η Αθηνα αλλα αυτοι που έχουμε και δεν ασχολούνται.


Ναι εχω αυτό το καλο μπορω να κατεβαινω συχνά ειδάλλως θα ειχα βαρέσει μπίελα εδώ. Μετράω τις μέρες. 3 εβδομάδες ακομα. Για να κατέβω Αθηνα!!!!!!! Ελπιζω επισης να μην είμαι για πολύ καιρο ακομα εδώ. Δεν γουστάρω και τους ντόπιους μερικοι είναι πονηροι και κακοι άνθρωποι με έναν είμαι σε δικαστηριο και περιμένω την αποφαση. Νομιζε θα κοροϊδεψει τους Αθηναίους. Έτσι νομιζουν. Ο άλλος τις προάλλες μου λέει ειστε πονηροι οι Αθηναιοι ... εσυ τι εισαι του κάνω καλυτερος;;; xaxa


Τι να σου λέω τωρα ότι πηγα μια φορα να πάρω μια τηλεοραση από εδώ μια τοπική αγορά και μου φέρανε την εκθεσιακή. Πάω την επομενη μέρα στο μαγαζι και λέω στον ιδιοκτητη καλα με δουλευεις; μου πουλησες για καινουργια τηλεοραση την εκθεσιακη;;; δεν ειχα άλλη λέει, έπρεπε να μου το πεις του κάνω. Αυτος να φανταστείς ηταν πρώην παράγοντας της περιοχής. Οποτε φαντάσου για τι ανθρώπους μιλάμε. Πονηρούς και δολιους να στην φέρουνε. Η τηλεοραση αυτή πριν 2-3 μήνες χάλασε στα 2 χρονια και αναγκαστικα να δώσω 200 ευρω να πάρω μια καινουργια. Στην Αθηνα θα μου την ειχαν αλλάξει άμεσα. Και δεν θα μου πουλούσαν και υφάκι εννοείται το υφος του μονοπωλειου.


Κφάλες θέλουν και ενισχυση της τοπικής αγοράς. Δε πα να βουλιάξουν. Να μαθουν να ειναι λαμογια. Αγορές από τις τοπικές έληξαν. Δεν ξαναπήρα τιποτα. Παραγγέλνω από αλλού αμα θέλω κάτι. Eπισης μια στο τοσο πάω σε μια κοντινή πολύ μεγάλη πολη που έχει μεγάλα σουπερ μάρκετ ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ -ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟ κτλπ κάνω τις αγορές μου κάθομαι βλεπω και λιγο πολύ και φευγω.


Έλα να ζησεις επαρχια εσυ μετά να έχεις ολους αυτους να σου καθοριζουν τη ζωή.


ΥΓ Μου έχει λειψει μια βολτα από το φάκτορυ στο Αεροδρομιο στα Σπάτα .... στην επαρχια πας μονο για ψάρεμα ή κυνηγι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ναι, αν δεν έχεις πάει παραέξω να ανοίξει λίγο το μάτι σου, καλή είναι η Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top