Υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας;

Μπορει να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 499)
  • Ναι

    Ψήφοι: 319 63.9%
  • Όχι

    Ψήφοι: 180 36.1%

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.
Αποκτας απο την πρωτη στιγμη φιλο και επειτα αναπτύσσετε ερωτικη σχεση.Δεν υπαρχει ερωτικη σχεση που να διαρκει αν δεν εισαι φιλος μαζι του και να νοιωθεις αυτη την ελευθερια και την επικοινωνια .

Καλημερα!

όχι ρε συ. στις ερωτικές σχέσεις πρώτα προκύπτει η έλξη, το πάθος, ο έρωτας και μετά προκύπτουν συναισθήματα φιλίας ή αγάπης, που θέλουν δλδ χρόνο για να αναπτυχθούν και να δοκιμαστούν. :hmm:
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
όχι ρε συ. στις ερωτικές σχέσεις πρώτα προκύπτει η έλξη, το πάθος, ο έρωτας και μετά προκύπτουν συναισθήματα φιλίας ή αγάπης, που θέλουν δλδ χρόνο για να αναπτυχθούν και να δοκιμαστούν. :hmm:
Σιγουρα αλλα παραλληλα με ολα αυτα δεν υπαρχει και η αισθηση οτι με αυτο τον ανθρωπο εχετε καποια κοινα ,μπορειτε να συζητησετε και γενικα υπαρχει μια εποικοινωνια πριν καταληξετε στο κρεβατι ?
Ολα αυτα δεν ειναι στοιχεια ΚΑΙ της φιλιας ?

Ολα τα συναισθηματα θελουν χρονο για να δοκιμαστουν ,ειτε αυτα ειναι ερωτικα ειτε φιλικα !

Εκτος και αν μιλαμε για φασουλα που με την πρωτη ματια καταλήγεις στο κρεβατι ...
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.
Σιγουρα αλλα παραλληλα με ολα αυτα δεν υπαρχει και η αισθηση οτι με αυτο τον ανθρωπο εχετε καποια κοινα ,μπορειτε να συζητησετε και γενικα υπαρχει μια εποικοινωνια πριν καταληξετε στο κρεβατι ?
Ολα αυτα δεν ειναι στοιχεια ΚΑΙ της φιλιας ?

Ολα τα συναισθηματα θελουν χρονο για να δοκιμαστουν ,ειτε αυτα ειναι ερωτικα ειτε φιλικα !

Εκτος και αν μιλαμε για φασουλα που με την πρωτη ματια καταλήγεις στο κρεβατι ...

αρχικά έχεις κάποια πρώτα στοιχεία που σε ελκύουν, ένα ενθουσιασμό να γνωρίσεις αυτό τον άνθρωπο, να μιλήσεις, να ακούσεις, έναν θαυμασμό, αλλά η όποια φιλία προκύψει, θέλει χρόνο. :scratchhead:
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αρχικά έχεις κάποια πρώτα στοιχεία που σε ελκύουν, ένα ενθουσιασμό να γνωρίσεις αυτό τον άνθρωπο, να μιλήσεις, να ακούσεις, έναν θαυμασμό, αλλά η όποια φιλία προκύψει, θέλει χρόνο. :scratchhead:
Οχι παντα ,ξεχνας την κατηγορια οπου προκυπτει ερωτικη σχεση μετα απο μακροχρονια φιλια :)
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.
Οχι παντα ,ξεχνας την κατηγορια οπου προκυπτει ερωτικη σχεση μετα απο μακροχρονια φιλια :)

α, ναι. συγνώμη. κι αυτό είναι πιθανό ε;
ε κάτι θα υπέβοσκε τόσο καιρό, δεν μπορεί. τουλάχιστον από την μια πλευρά. :hmm:

θυμάμαι είχα μια φίλη παλιά. από το δημοτικό. κάναμε πολύ παρέα. μου είχε ζητήσει να τα φτιάξουμε, μου είχε προτείνει να κάνουμε σεξ και εγώ τίποτα, ανένδοτος. μα την έβλεπα σαν αδερφή. :cray:
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.
Κι όμως, μου έλεγε τίποτα σεξουαλικά, σε αντίθεση με άλλες, εκείνο τον καιρό.
 

efiger

Νεοφερμένος

Η efiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Χμμ, εχω φίλους άνδρες αλλά κάποιοι από αυτους μετά από κάποια στιγμή έκαναν κίνηση να με φλερτάρουν. Σε γενικές γραμμές πιστευω οτι μπορεί να υπάρξει φιλια ανάμεσα σε άτομα διαφορετικου φυλου, όμως πρεπει να είναι αμοιβαίο αυτό το αίσθημα και από τις δυο πλευρες. Αλλιώς δεν...
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Λίγο δύσκολο αλλά πιστεύω συμβαίνει.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Αυτή: "Έχω άντρες φίλους" ή το ακόμα χειρότερο "ο κολλητός μου"

Εγω έχοντας ψυλλιαστεί τη φάση:

 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
Φυσικά και μπορεί να υπάρξει, απλα τις περισσότερες φορες η σχέση δεν είναι φιλική.

Εχω πραγματικούς φίλους του αντιθετου φύλου ,ανάμεσα τους και ο κολλητός μου που είμαστε σαν αδέρφια. Αλλα η αλήθεια είναι οτι οι περισσότεροι φίλοι δεν είναι και τόσο φίλοι. Και επειδή όπως τα λεω είναι σαν το αντίθετο φίλο αποκλειστικα να με βλέπει με άλλο μάτι, ομολογώ οτι και εγω είχα δει κάποτε εναν φίλο μου διαφορετικά.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
Φυσικά και μπορεί να υπάρξει, απλα τις περισσότερες φορες η σχέση δεν είναι φιλική.

Εχω πραγματικούς φίλους του αντιθετου φύλου ,ανάμεσα τους και ο κολλητός μου που είμαστε σαν αδέρφια. Αλλα η αλήθεια είναι οτι οι περισσότεροι φίλοι δεν είναι και τόσο φίλοι. Και επειδή όπως τα λεω είναι σαν το αντίθετο φίλο αποκλειστικα να με βλέπει με άλλο μάτι, ομολογώ οτι και εγω είχα δει κάποτε εναν φίλο μου διαφορετικά.
Ναι υπαρχει φιλια μεταξυ ανδρα και γυναικας αρκει να μην ειναι ελκυστικη η εξωτερικη εμφανιση , ή να ειναι ασεξουαλικοι ( αν και δεν το πολυπιστευω αυτον τον ορο).
Αν το κοριτσι βλεπεται ,καποια στιγμη θα χουφτωθει ο ζουμερουλης της, ατυχηματικως και τυχαιως.

Pακ τι εννοεις λεγοντας
''απλα τις περισσότερες φορες η σχέση δεν είναι φιλική''.
Φιλος ειναι αυτος που ανορθώνει την ψυχη του φιλου , οχι την λιμπιντο. Λαθος κανω?
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Φυσικά και μπορεί να υπάρξει, απλα τις περισσότερες φορες η σχέση δεν είναι φιλική.

Εχω πραγματικούς φίλους του αντιθετου φύλου ,ανάμεσα τους και ο κολλητός μου που είμαστε σαν αδέρφια. Αλλα η αλήθεια είναι οτι οι περισσότεροι φίλοι δεν είναι και τόσο φίλοι. Και επειδή όπως τα λεω είναι σαν το αντίθετο φίλο αποκλειστικα να με βλέπει με άλλο μάτι, ομολογώ οτι και εγω είχα δει κάποτε εναν φίλο μου διαφορετικά.
Ισχύει αυτό που λες κι εγώ το ίδιο πιστεύω αλλά αν είναι έτσι τα αμφιφυλόφιλα άτομα δεν κάνουν με κανέναν παρέα ?
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
Pακ τι εννοεις λεγοντας
''απλα τις περισσότερες φορες η σχέση δεν είναι φιλική''.
Φιλος ειναι αυτος που ανορθώνει την ψυχη του φιλου , οχι την λιμπιντο. Λαθος κανω?
Τι να σου πω ρε Γιαννη μου απο μένα το ακούς πρώτη φορα; Αν δε με απατά η μνήμη μου το έχουμε ξανά συζητήσει .

Εγω όσους εχω φίλους του βλέπω φιλικά απλα γνωρίζω οτι δεν γίνεται το ίδιο απο την πλευρά τους.
Προσωπικά εχω το κακό,αν μπορούμε να το πουμε ετσι, να μην θέλω να χάνω ανθρώπους απο γύρω μου, οπότε αν κάποιος μου εκφράσει τα συναισθήματα του και εγω δεν τον θελω θα του προτείνω να κρατήσουμε την έχουσα σχέση μας. Για μένα δεν ειναι πρόβλημα γιατι δεν τον βλέπω αλλιως, αν τωρα αυτός με βλέπει δεν με απασχολεί εφόσον εχω ξεκαθαρίσει τη θέση μου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ισχύει αυτό που λες κι εγώ το ίδιο πιστεύω αλλά αν είναι έτσι τα αμφιφυλόφιλα άτομα δεν κάνουν με κανέναν παρέα ?
Φυσικά και κάνουν, απλα θεωρώ οτι τις περισσότερες φορές οι σχέσεις ισως να μην ειναι φιλικές, οπως συμβαίνει και με τους στρέιτ, δεν αλλάζει κατι.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
Ισχύει αυτό που λες κι εγώ το ίδιο πιστεύω αλλά αν είναι έτσι τα αμφιφυλόφιλα άτομα δεν κάνουν με κανέναν παρέα ?
Τα αμφιφιλοφιλα ατομα εχουν διαφορετικο ισοζυγιο ορμονων και θα πρεπει να μελετουνται ιδιαιτερα.
Ανοικουν στις διαφορετικοτητες. Ποσους αμφι εχεις συναντησει στην ζωη σου?
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Τι να σου πω ρε Γιαννη μου απο μένα το ακούς πρώτη φορα; Αν δε με απατά η μνήμη μου το έχουμε ξανά συζητήσει .

Εγω όσους εχω φίλους του βλέπω φιλικά απλα γνωρίζω οτι δεν γίνεται το ίδιο απο την πλευρά τους.
Προσωπικά εχω το κακό,αν μπορούμε να το πουμε ετσι, να μην θέλω να χάνω ανθρώπους απο γύρω μου, οπότε αν κάποιος μου εκφράσει τα συναισθήματα του και εγω δεν τον θελω θα του προτείνω να κρατήσουμε την έχουσα σχέση μας. Για μένα δεν ειναι πρόβλημα γιατι δεν τον βλέπω αλλιως, αν τωρα αυτός με βλέπει δεν με απασχολεί εφόσον εχω ξεκαθαρίσει τη θέση μου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Φυσικά και κάνουν, απλα θεωρώ οτι τις περισσότερες φορές οι σχέσεις ισως να μην ειναι φιλικές, οπως συμβαίνει και με τους στρέιτ, δεν αλλάζει κατι.
Στους στρέιτ είναι πολύ πιο εύκολο γιατί απλά κάνουν παρέα με άτομα του ίδιου φύλου και αποφεύγουν το αντίθετο. Οι άλλοι τι θα κάνουν ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα αμφιφιλοφιλα ατομα εχουν διαφορετικο ισοζυγιο ορμονων και θα πρεπει να μελετουνται ιδιαιτερα.
Ανοικουν στις διαφορετικοτητες. Ποσους αμφι εχεις συναντησει στην ζωη σου?
Πλέον πολλοί δηλώνουν. Ειδικά οι μικρότερες ηλικίες. Έχει γίνει λίγο μόδα συγγνώμη που το λέω εγώ αυτό βλέπω.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
Τι να σου πω ρε Γιαννη μου απο μένα το ακούς πρώτη φορα; Αν δε με απατά η μνήμη μου το έχουμε ξανά συζητήσει .

Εγω όσους εχω φίλους του βλέπω φιλικά απλα γνωρίζω οτι δεν γίνεται το ίδιο απο την πλευρά τους.
Προσωπικά εχω το κακό,αν μπορούμε να το πουμε ετσι, να μην θέλω να χάνω ανθρώπους απο γύρω μου, οπότε αν κάποιος μου εκφράσει τα συναισθήματα του και εγω δεν τον θελω θα του προτείνω να κρατήσουμε την έχουσα σχέση μας. Για μένα δεν ειναι πρόβλημα γιατι δεν τον βλέπω αλλιως, αν τωρα αυτός με βλέπει δεν με απασχολεί εφόσον εχω ξεκαθαρίσει τη θέση μου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Φυσικά και κάνουν, απλα θεωρώ οτι τις περισσότερες φορές οι σχέσεις ισως να μην ειναι φιλικές, οπως συμβαίνει και με τους στρέιτ, δεν αλλάζει κατι.
Ε αυτο λεω Pak και δεν το εχουμε ξαναπει μαζι.
Δηλαδη αν εσυ εισαι θεα και τουμπανο ,πως να δει το αγορι μονο το μυαλο σου, δεν γινεται, αφου το ΒΙΟS του ειναι διαφορετικα προγραμματισμενο.
Οχι ομως.... πρεπει να απασχολει , τι σοι κατασταση ειναι να παιδευεται ο αλλος.
Και ευτυχως που η σοφη φυση το εκανε ετσι διοτι θα ειχαμε μεγαλο προβλημα .
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ε αυτο λεω Pak και δεν το εχουμε ξαναπει μαζι.
Δηλαδη αν εσυ εισαι θεα και τουμπανο ,πως να δει το αγορι μονο το μυαλο σου, δεν γινεται, αφου το ΒΙΟS του ειναι διαφορετικα προγραμματισμενο.
Οχι ομως.... πρεπει να απασχολει , τι σοι κατασταση ειναι να παιδευεται ο αλλος.
Και ευτυχως που η σοφη φυση το εκανε ετσι διοτι θα ειχαμε μεγαλο προβλημα .
Με αυτή τη λογική καμία αντικείμενικα "όμορφη" κοπέλα δεν μπορεί να έχει φίλους αγόρια
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
(Πλέον πολλοί δηλώνουν. Ειδικά οι μικρότερες ηλικίες. Έχει γίνει λίγο μόδα συγγνώμη που το λέω εγώ αυτό βλέπω.)
Γιατι εμενα δεν μου τυχαινουν τετοια ? θα ειμαι αγριος φαινεται?
ισως σε εσενα που εισαι κοριτσι σου ανοιγονται.
Κοριτσια ειναι τα περισσοτερα αμφι ή αγορια.
Παντως αυτο για την χαζομοδα το δεχομαι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Με αυτή τη λογική καμία αντικείμενικα "όμορφη" κοπέλα δεν μπορεί να έχει φίλους αγόρια
Σωστο, αυτο ειπε υποστηριξε και η Πακ απο προσωπικη της εμπειρια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top