Υπερβολική αντίδραση

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Δεν ξερω τι να κανω ποια με την μανα μου. Ας μπω κατευθειαν στο ψητο. Αυτην την περιοδο καταναλωνω ενα συμπληρωμα διατροφης το οποιο ειναι η μονουδρικη κρεατινη. Επειδη ετυχε τον τελευταιο καιρο ετυχε και εβγαλα 3-4 σπυρακια παραπανω την κολλησε οτι φταιει αυτο και μου το λεει καθε μερα. Τις τελευταιες μερες ομως το εχασε τελειως πιστευω και μου ειπε το καλυτερο αστειο που εχω ακουσει. Οτι και καλα αυτο το συμπληρωμα θα μου μεγαλωσει την καρδια και το συκωτι και οτι δηλητηριαζω το αιμα μου επειδη ρωτησε ενα γιατρο το οποιο ειμαι 100% οτι δεν ρωτησε κανεναν και απλα το ειπε για να με τρομαξει. Εκτος του οτι εχουν γινει 100000 ερευνες πανω σε αυτο το συμπλωρωμα και εχει αποδειχθει οτι δεν υπαρχουν side effects αλλα δεν ξερω σε ποιο ονειρο τα ειδε ολα αυτα.

Αυτο που με εξοργιζει ομως και εφτασα στο αμην να μην την βρισω ασχημα ειναι οτι αν καπνιζα και επινα καθε βραδυ δεν θα την ενδιαφερε επειδη το κανουν πολλοι. Αλλα ετσι ειναι οτι δεν ξερεις κατι θα πεις οτι σου κατεβει. Αποφασισα να μην εχω καμια επαφη αυτες τις μερες με την μητερα μου μιας και δεν ανεχομαι φωνες και ιστοριες πανω σε κατι που δεν εχει ιδεα. Δεν ξερω τι να κανω ομως.. Απειλες οτι θα μου κοψει τα λεφτα τελειως και δεν θα εχω να πηγαινω γυμναστηριο και τα λοιπα υπηρχαν αλλα την αγνοησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ρε εισαι 18 τι να κανεις την κρεατίνη; Με γυμναστική στην ηλικία που είσαι θα μεγαλώσουν και μόνοι τους οι μύες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Χωρίς πλάκα. Αν είσαι 18 και δεν τρως βλακείες, οι μυς σου είναι κομπλε. Θέλει προσπάθεια να μην έχεις αποδεκτό σώμα στα 18 (εφόσον τρως σωστά).

Εγώ θα της έλεγα πως το έκοψα και θα συνέχιζα να ΄το παίρνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Εγώ θα σου έλεγα πως καμμιά μάνα δεν λέει πράγματα γιατί δεν έχει τι να κάνει. Το ενδιαφέρον για το παιδί τους και η αγάπη τους γι' αυτό είναι που τις κάνει να κάνουν πράγματα που ίσως εσένα σε εκνευρίζουν. Πράγμα που είναι απόλυτα φυσικό στην ηλικία που είσαι.
Θα σου έλεγα επίσης να προσπαθήσεις με το καλό να την ενημερώσεις γι' αυτό το συμπλήρωμα διατροφής που παίρνεις.
Αλήθεια όμως, εσύ έχεις ρωτήσει γι' αυτό κάποιον γιατρό ή έχεις μόνο ενημερωθεί από το ίντερνετ; Μήπως τελικά δεν έχει εντελώς άδικο η μητέρα σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Λένε ότι μόνο όταν χάνεις κάτι, εκτιμάς την αξία του. Όλα αυτά τα εφηβικά μαλώματα κάποτε θα σου φαίνονται αστεία.

Η καλύτερη λύση θα ήταν να συμβουλευτείς ο ίδιος ένα γιατρό, ή ένα διατροφολόγο παράλληλα με τον γυμναστή που σε παρακολουθεί, ώστε να προσέχεις με τις δόσεις, τη διατροφή σου και το πώς γυμνάζεσαι. Μόλις είσαι σίγουρος για όλες τις πληροφορίες που έχεις συγκεντρώσει και ότι, φυσικά, δεν κάνεις κάτι λάθος, πάρε τη μαμά σου και εξήγησέ της κι αυτής. Δωσ' της να καταλάβει τι κάνεις και γιατί το κάνεις και ποιες είναι οι περιπτώσεις που θα κινδύνευες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Ναι εννοειται οτι θα μεγαλωσουν οι μυς και μονοι τους αλλα μια μικρη βοηθεια δεν νομιζω να βλαψει. Ειμαι πολυ καλα ενημερωμένος για το πραγμα το οποιο παιρνω και ξερω οτι δεν υπαρχει περιστατικο που να εχει προκαλεσει κατι κακο . Επισης αν και στην συσκευασια λεει 5gr αν ημερα εγω παιρνω 4 καθως δεν ειμαι πανω απο 70 κιλα. Ο ιδιος ο γυμναστης ο οποιος ειναι φοβερος ανθρωπος που εχει πει οτι ειναι ακακη και απλα ανα διαστηματα να μην κανω χρηση για 2 βδομαδες. Η διατροφη μου ειναι αρκετα καλη και δεν καταναλωνω αλκοολ εκτος απο καμια μπυρα μια στο τοσο. Θα προσπαθησω να της εξηγησω για αλλη μια φορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cortomaltese

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cortomaltese αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Ενταξει χεστη μανα σου
Απο ποιον εισαι ενημερωμενος για το τι κανει αυτο το σκευασμα?
Για να χρησιμοποιεις οποιοδηποτε σκευασμα εστω και σαν συμπληρωμα πρεπει να ενημερωθες απο γιατρο η φαρμακοποιο.
Και δεν στο λεω γιατι ειμαι αντιδραστικος η οτιδηποτε.
Στο λεω γιατι δεν εχεις ιδεα για το τι χημικες διεργασιες γινονται στο σωμα και τι προκαλει το καθε τι.
Οσο σε πορωνει η γυμναστικη και το ωραιο σωμα αλλο τοσο θα πρεπει να το σεβεσαι.
Μην ακους ασχετους γυμναστες και χαλβαδες ρε ,αυτοι μονο σε λαθη μπορουν να σε οδηγησουν καθως ειναι ασχετοι.
Παντα μα παντα οτι και εαν σκεφτεις να θες να πραξεις θα πηγαινεις παντα σε αυτους που ξερουν.Σε αυτους που πληρωνονται για να εχουν το αντικειμενο σε ελεγχο και οχι σε αυτους που πληρωνονται για να το πουλανε.

Καθοτι εισαι μικρος και οσο και εαν πιστευεις οτι εισαι ενημερωμενος εαν δεν εισαι ενημερωμενος απο ειδικο εισαι σε φαση σκετου πασαλιματος ενημερωμενος καλο θα ηταν να επισκευτεις γιατρο η φαρμακοποιο και να ακουσεις 100% την συμβουλη του και μονο αυτου.Κανενος αλλου .Και να κανεις οτι σου πει ο ειδικος.

ΑΥτα να ξερεις δεν φευγουν απο το σωμα.Υπαρχει πιθανοτητα δηλαδη να σου δημιουργησουν βλαβη σε 20-30 χρονια απο τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Υπαρχουν ενα εκατομμύριο αρθρα που ο καθενας μας μπορει να διαβασει και δεν μιλαω για τις σελιδες(σκουπιδια) αλλα απο σοβαρα forum. Θα κανω και εξετασεις αιματος σε λιγο καιρο για να δω αν εχει αλλαξει κατι αν και δεν νομιζω. Και το τονιζω παλι δεν ειναι αναβολικο-φαρμακο. Βρισκεται σε μικρες ποσοτητες στο κρεας μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cortomaltese

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cortomaltese αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Διαβασα ενα αρθρο ενος γιατρου για αυτην μολις τωρα ,πρεπει να χορηγειται σε κυκλους δηλαδη εναν μηνα να παιρνεις και εναν οχι.Κατι τετοιο.Παντως δεν απαγορευεται η μονουδρεικη κρεατινη.Ειναι καθαρο αναβολικο αποτι λεει.Παντως δεν πρεπει να πινεις μαζι καφε και γενικοτερα προσεχε τη διατροφη σου αλκοολ και τετοια δεν ξερω ,μπορει να γινει βομβα,λεω τωρα.

Σου ειπα μονο γιατρους θα ακους.Παντα τους ειδικους.Εαν δεν ειναι γραμμενο απο ειδικο,ο οποιος εχει αναγνωριση στο χωρο αυτο,τοτε ειναι σκουπιδι.Γενικοτερα το ιντερνετ ειναι κατα 80% σκουπιδια εαν λες αυτο.

Καλη γραμμωση
https://gtoul.com/μονουδρικη-κρεατινη/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Υπαρχουν ενα εκατομμύριο αρθρα που ο καθενας μας μπορει να διαβασει και δεν μιλαω για τις σελιδες(σκουπιδια) αλλα απο σοβαρα forum. Θα κανω και εξετασεις αιματος σε λιγο καιρο για να δω αν εχει αλλαξει κατι αν και δεν νομιζω. Και το τονιζω παλι δεν ειναι αναβολικο-φαρμακο. Βρισκεται σε μικρες ποσοτητες στο κρεας μας.

Οτιδηποτε διαβαζεις σε "σοβαρα" φορουμ, ειναι σκουπιδια. Οριστε ενα peer-reviewed care report για το τι μπορει να παθει κανεις απο τετοια συμπληρωματα: https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJM199903113401017#t=article

και αλλο ενα: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S105122760600104X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Καλα αμα ηταν αναβολικο δεν θα μπορουσα να το παρω απο καθε καταστημα :P Αυτο με τον καφε δεν ισχυει απλα ισως χανω καποια νερα που ενταξει δεν ειναι και τοσο κακο. Επισης δεν τα διαβασα σε κατι τελυταια forum αλλα απο ατομα τα οποια εχουν καλη γνωση. Η σωστη χρηση ειναι το παν νομιζω και ετσι δεν θα υπαρχει κανενα side effect. Θεωρω πιο βλαβερες καποιες τροφες παρα αυτο το συμπληρωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Τα ασπραδια αυγών είναι καθαρη πρωτεΐνη. Γιατί δεν τα προτιμας; Αυτά με τις σκόνες εμένα με φοβίζουν σε κάποιο βαθμό. Επίσης τα αυγά δεν κοστίζουν όσο τα διάφορα σκευάσματα που δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρος τι έχουν μέσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Εγω βλεπω μια δικη σου υπερβολικη αντιδραση παντως, του στυλ εγινα 18 και κανω την επανασταση μου. Μην παιρνεις ο,τι σου προτεινουν στο γυμναστηριο. Δεν το κανουν για αλλο λογο, παρα να παρουν ποσοστο απο αυτο που σου πουλανε (ή οι ιδιοι τα προμηθευουν). Μην τσιμπας που ολοι οι γυμναστες εκει μεσα το παιζουν γιατροι, ειναι κατι αντιστοιχο με τους μπαρμαν που το παιζουν χημικοι. Θελη μελετη τι παιρνεις. Και η βιταμινη Α υπαρχει στη διατροφη, αλλα αν παρεις μεγαλη δοση μπορει να δεις το ματι σου να σε αποχαιρεταει σιγα σιγα. Δεν ειναι επιχειρημα αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Φιλε η κρεατινη ειναι μαλακια, τα σπυρακια απο αυτην τα εβγαλες να εισαι σιγουρος. Σε πριζει με υγρα και σου χαλαει και την διαθεση.
Μεινε στην πρωτεινη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Εννοείται. Ειδικά για τα ατομα που αντιμετωπίζουν προβλήματα νεφρικής λειτουργιας η πολλή κρεατίνη μπορεί να είναι ακόμα και επικίνδυνη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Δεν ξερω τι να κανω ποια με την μανα μου. Ας μπω κατευθειαν στο ψητο. Αυτην την περιοδο καταναλωνω ενα συμπληρωμα διατροφης το οποιο ειναι η μονουδρικη κρεατινη. Επειδη ετυχε τον τελευταιο καιρο ετυχε και εβγαλα 3-4 σπυρακια παραπανω την κολλησε οτι φταιει αυτο και μου το λεει καθε μερα. Τις τελευταιες μερες ομως το εχασε τελειως πιστευω και μου ειπε το καλυτερο αστειο που εχω ακουσει. Οτι και καλα αυτο το συμπληρωμα θα μου μεγαλωσει την καρδια και το συκωτι και οτι δηλητηριαζω το αιμα μου επειδη ρωτησε ενα γιατρο το οποιο ειμαι 100% οτι δεν ρωτησε κανεναν και απλα το ειπε για να με τρομαξει. Εκτος του οτι εχουν γινει 100000 ερευνες πανω σε αυτο το συμπλωρωμα και εχει αποδειχθει οτι δεν υπαρχουν side effects αλλα δεν ξερω σε ποιο ονειρο τα ειδε ολα αυτα. Αυτο που με εξοργιζει ομως και εφτασα στο αμην να μην την βρισω ασχημα ειναι οτι αν καπνιζα και επινα καθε βραδυ δεν θα την ενδιαφερε επειδη το κανουν πολλοι. Αλλα ετσι ειναι οτι δεν ξερεις κατι θα πεις οτι σου κατεβει. Αποφασισα να μην εχω καμια επαφη αυτες τις μερες με την μητερα μου μιας και δεν ανεχομαι φωνες και ιστοριες πανω σε κατι που δεν εχει ιδεα. Δεν ξερω τι να κανω ομως.. Απειλες οτι θα μου κοψει τα λεφτα τελειως και δεν θα εχω να πηγαινω γυμναστηριο και τα λοιπα υπηρχαν αλλα την αγνοησα.

Ψυχούλα μου, κατανοώ απόλυτα τους προβληματισμούς σου! Η μανούλα σου, ακόμα κι αν ανησυχεί κάπως υπερβολικά, ενεργεί μόνο με καλή πρόθεση και αγάπη. Κι εμένα ο πατέρας μου ήταν υπερπροστατευτικός. Εδώ και τρεις μήνες όμως έχει φύγει από τη ζωή και μου λείπει αφάνταστα η παρουσία, η αγάπη, η στοργή του, ακόμα και η υπερπροστασία του και πολλά άλλα. Χίλιες φορές να ζούσε κι ας μου έκανε κήρυγμα όλη μέρα για τους φραπέδες που πίνω. Σου ζητώ χίλια συγνώμη για την παρέμβαση.

Υ/Γ Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες ως προς το ότι πρέπει να συμβουλευτείς ειδικό για το σκεύασμα που λαμβάνεις. Επίσης, δεν αξίζει, φίλε μου, να φθείρεις τον εαυτό σου για να κερδίσεις μια κοπέλα. Σίγουρα έχεις πολλά χαρίσματα και αξίζεις να σε αγαπούν, όπως είσαι. Αν νιώσεις ωραία με τον εαυτό σου, αυτό θα εκπέμπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Καλά, μην νομίζεις ότι η κρεατίνη σαν συμπλήρωμα είναι άκακο. Ακόμα και μία γρήγορη ματιά στην Wikipedia θα σου δείξει ότι έχει κατηγορηθεί για παρενέργειες, κάποιες ίσως και σοβαρές. Το να παίρνεις τέτοια συμπληρώματα αν δεν είσαι επαγγελματίας αθλητής μου φαίνεται λίγο... παράλογο? Ειδικά στα 18 σου. Ο οργανισμός έχει καλό μηχανισμό ρύθμισης για το συγκεκριμένο μόριο και το θέλει για συγκεκριμένο σκοπό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Μα τιποτα δεν ειναι ακακο σε αυτη την ζωη... Και η υπερβολικη καταναλωση φρουτων μπορει να προκαλεσει παρενεργειες. Εξηγω ομως πως το τσιγαρο που ειναι 100% οτι σου προκαλει 1002 πραγματα και ειναι μια γνωστη αιτια θανατου δεν θα την ενδιαφερε τοσο. Εγω ειμαι ο τρελος μετα?? Σεβομαι της αποψη της αλλα απο την στιγμη που δεν εχει πατησει σε ενα γυμναστηριο δεν μπορει να κρινει τι ειναι σωστο και τι οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
απο την στιγμη που δεν εχει πατησει σε ενα γυμναστηριο δεν μπορει να κρινει τι ειναι σωστο και τι οχι.

Εγώ έχω πατήσει και έχω αθληθεί πολλά χρόνια και έχω κάνει και πρωταθλητισμό και σου λέω ότι στα 18 σου αν κάνεις σωστή διατροφή και γυμνάζεσαι συστηματικά δε χρειάζεσαι κρεατίνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Όποιος καταλήγει σε γυμναστήριο και τρώει κόλλημα με τα μούσκουλα, καταλήγει και σε σκευάσματα, έτσι πάει, οπότε μην σκάτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top