Υπόθεση Αρτέμη Σώρρα

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Ειλικρινά ρε παιδιά, δε μπορώ να καταλάβω την ψυχοσύνθεση κάποιων ανθρώπων, είναι τόσο υπερβολικά ηλίθιοι και απελπισμένοι για να υποστηρίζουν έναν απατεώνα όπως ο Σώρρας ή τρέχει κάτι άλλο; Ειλικρινά μερικές φορές θεωρώ ότι κάποιοι άνθρωποι αξίζουν ό,τι παθαίνουν.
Τα λέω όλα αυτά με αφορμή ένα βίντεο που κυκλοφορεί μιας φοιτήτριας οπαδού του Σώρρα όπου βγάζει πύρρειους λόγους υπέρ του σωτήρα Σώρρα και της -προφανώς- μάταιας προσπάθειας να γράψω μερικά λογικά πράγματα στο προφίλ της.
Οι οπαδοί του Σώρρα ισχυρίζονται τόσο εξωφρενικά πράγματα που λες, δε μπορεί, με τη λογική αν τους πω δυο πραγματάκια θα τα καταλάβουν, όπως ότι δεν υπάρχει πουθενά παγκόσμιο καταπίστευμα, ότι οι λογαριασμοί που παρουσιάζονται είναι ανύπαρκτοι, μπορεί εξάλλου να το διαπιστώσει ο οποιοσδήποτε, ότι οι μετοχές της τράπεζας Ανατολής δεν αξίζουν ούτε το χαρτί που είναι τυπωμένες και πολλά άλλα...και η απάντηση είναι ότι μάλλον είμαι πράκτορας σκοτεινών κύκλων και επιμένουν.
Άλλα όταν ο άλλος για να με "αποστωμώσει" μου παρουσιάζει δήθεν έγγραφο της Εθνικής Τράπεζας προς κάτοχο μετοχών της τράπεζας Ανατολής για συμβιβασμό και δεν καταλαβαίνει ότι το έγγραφο που μου παρουσιάζει είναι παντελώς ασύντακτο, ανορθόγραφο, χωρίς ούτε έναν τόνο και άρα εντελώς πλαστό...ε, τι να πω για την εξυπνάδα κάποιων... :down::down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • etemoufa.jpg
    etemoufa.jpg
    72.7 KB · Εμφανίσεις: 207

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,447 μηνύματα.
Δηλαδή αν ειχε τονους και ηταν συντακτικά σωστο θα ήταν έγκυρο;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ειλικρινά ρε παιδιά, δε μπορώ να καταλάβω την ψυχοσύνθεση κάποιων ανθρώπων, είναι τόσο υπερβολικά ηλίθιοι και απελπισμένοι για να υποστηρίζουν έναν απατεώνα όπως ο Σώρρας ή τρέχει κάτι άλλο; Ειλικρινά μερικές φορές θεωρώ ότι κάποιοι άνθρωποι αξίζουν ό,τι παθαίνουν.
Τα λέω όλα αυτά με αφορμή ένα βίντεο που κυκλοφορεί μιας φοιτήτριας οπαδού του Σώρρα όπου βγάζει πύρρειους λόγους υπέρ του σωτήρα Σώρρα και της -προφανώς- μάταιας προσπάθειας να γράψω μερικά λογικά πράγματα στο προφίλ της.
Οι οπαδοί του Σώρρα ισχυρίζονται τόσο εξωφρενικά πράγματα που λες, δε μπορεί, με τη λογική αν τους πω δυο πραγματάκια θα τα καταλάβουν, όπως ότι δεν υπάρχει πουθενά παγκόσμιο καταπίστευμα, ότι οι λογαριασμοί που παρουσιάζονται είναι ανύπαρκτοι, μπορεί εξάλλου να το διαπιστώσει ο οποιοσδήποτε, ότι οι μετοχές της τράπεζας Ανατολής δεν αξίζουν ούτε το χαρτί που είναι τυπωμένες και πολλά άλλα...και η απάντηση είναι ότι μάλλον είμαι πράκτορας σκοτεινών κύκλων και επιμένουν.
Άλλα όταν ο άλλος για να με "αποστωμώσει" μου παρουσιάζει δήθεν έγγραφο της Εθνικής Τράπεζας προς κάτοχο μετοχών της τράπεζας Ανατολής για συμβιβασμό και δεν καταλαβαίνει ότι το έγγραφο που μου παρουσιάζει είναι παντελώς ασύντακτο, ανορθόγραφο, χωρίς ούτε έναν τόνο και άρα εντελώς πλαστό...ε, τι να πω για την εξυπνάδα κάποιων... :down::down:

Δεν αξίζει να γράψεις τίποτα στο προφιλ της
Πίστεψε με τυχαίνει και είχα γείτονα τον Μπαλαντίνα (σ.σ. δες στο βίντεο στο νούμερο 1 εδώ)
Δε μπορείς να καταλάβεις γιατί άτομα μιλάμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilleas1997

Νεοφερμένος

Ο Achilleas1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Άλλα όταν ο άλλος για να με "αποστωμώσει" μου παρουσιάζει δήθεν έγγραφο της Εθνικής Τράπεζας προς κάτοχο μετοχών της τράπεζας Ανατολής για συμβιβασμό και δεν καταλαβαίνει ότι το έγγραφο που μου παρουσιάζει είναι παντελώς ασύντακτο, ανορθόγραφο, χωρίς ούτε έναν τόνο και άρα εντελώς πλαστό...ε, τι να πω για την εξυπνάδα κάποιων... :down::down:

Γιατί προσπαθεί να γράψει στην καθαρεύουσα; Αφού δεν το έχει το άθλημα xD
Σαν γράμμα από τον αντιπρόεδρο του Εδεσσαϊκού είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Δηλαδή αν ειχε τονους και ηταν συντακτικά σωστο θα ήταν έγκυρο;;;;

Θέλω να πω ότι δε χρειάζεται να το ψάξει πολύ κάποιος για να δει ότι είναι πλαστό. Ο καθένας μπορεί να φτιάξει ένα αληθοφανές έγγραφο στον υπολογιστή του και να προσπαθήσει να ξεγελάσει κάποιον. Εδώ όμως το έγγραφο βγάζει μάτι με τις ασυνταξιες, τα ορθογραφικά λάθη και την αστεία καθαρεύουσα. Πρέπει να είσαι εντελώς αγράμματος για να το χαψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,447 μηνύματα.
Θέλω να πω ότι δε χρειάζεται να το ψάξει πολύ κάποιος για να δει ότι είναι πλαστό. Ο καθένας μπορεί να φτιάξει ένα αληθοφανές έγγραφο στον υπολογιστή του και να προσπαθήσει να ξεγελάσει κάποιον. Εδώ όμως το έγγραφο βγάζει μάτι με τις ασυνταξιες, τα ορθογραφικά λάθη και την αστεία καθαρεύουσα. Πρέπει να είσαι εντελώς αγράμματος για να το χαψεις.


Ηθελα να πω οτι και κομπλε να ειναι ένα εγγραφο απο υπολογιστη και προσεγμενο και μάλιστα με την καθιερωμένη φορμα μπορει να ειναι μουφα. Και αυτο διοτι εκεινος που το υπογράφει δεν ξέρουμε ποιος ειναι. Προσωπικα δεν με ενδιαφέρει αν σε 1-2 σημεια το έγγραφο ηταν ανορθογραφο ... αν έφερε πάνω τη σφραγιδα εκεινου που πρέπει θα το δεχομουν. Το πρώτο πράγμα που κοιταω σε ενα εγγραφο ειναι το πρωτοτυπο (οχι φωτοτυπιες) και βεβαια να φέρει υπογραφη και σφραγιδα αναγνωρισμενου-εξουσιοδοτημενου φορέα.

Αυτος που υπογράφει αυτο το έγγραφο για λογαριασμο της τράπεζας ποιος ειναι;;;; και τι θέση εχει μέσα στην τράπεζα; εσυ προσπαθεις να κάνεις τον άλλον να νιώσει ανεπαρκης επειδη θα του δειξεις το επιχειρημα σου, εμενα ομως δεν θα έχει τι να μου απαντησει. Προσωπικα έχω έναν τέτοιο και στη δουλεια μου (παραδοξως) αλλα οταν αρχισε να λέει αυτες τις μαλακιες του ειπα οτι δεν εχω ορεξη για κουβεντες επειδη εχω πονοκέφαλο και δεν μου ξαναειπε τιποτα για αυτο.


Στο τέλος θα χάσει το σπιτι του. Η Τραπεζα θα του στειλει εξωδικο και μετα διαταγη πληρωμής. Ειναι φασον η διαδικασια. Απλα το εξωδικο ειναι ένα αποδεικτικο οτι σε ειδοποιησαν εγγραφως και τους έγραψες επιβαρυντικο για σενα. Εκτος και αν απαντησεις στο εξωδικο με δικο σου εξωδικο το οποιο θα γράφει μεσα πράγματα που στέκουν. Που μπορουν να σταθουν στο δικαστηριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,167 μηνύματα.
Υπάρχει ακόμα αυτός ο άποτυχημενος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηματολάγνος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νηματολάγνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Εχω η μαλλον ειχα εναν φιλο ο οποιος ξερω οτι ψηφισε Αρτεμη Σωρρα το 2019. Ο εν λογω τυπος, 22 χρονων, απο οικογενεια που ψηφιζει παραδοσιακα και φανατικα ΠΑΣΟΚ σε σημειο το αιμα τους να ειναι πρασινο (απο οτι εχω ακουσει οι γονεις του τωρα ψηφισαν Βελοπουλο, μαλιστα η μητερα του αγορασε μια αλοιφη απο τις τηλεκπομπες του και μεσα σε μια μερα επαθε δερματιτιδα, την εδωσε σε μια Αλβανιδα φιλη της και επαθε και αυτη δερματιτιδα αλλα anyway ξεφευγω απο το θεμα...) (ξερω και για περιπτωση γνωστου ενος γνωστου μου ηλικιωμενου που αγορασε κρεμα απο τον Βελοπουλο, την αλοιψε στο γονατο του και επαθε φλεγμονη, δεν πηγε στο νοσοκομειο, συνεχισε να την αλοιφει και κατεληξε...) και που εχει μανια με το Δωδεκαθεο και τους αρχαιους Ελληνες μου ελεγε απο το 2011 οντας αβγαλτοι μαθητες γυμνασιου μαζι με τους γονεις του οταν επισκεπτομουν το σπιτι τους για καποιον τρισεκατομμυριουχο ο οποιος σκοπευε να χαρισει 600 δις στο ελληνικο κρατος αλλα ο Παπανδρεου οντας μασωνος (ανηκει στους Ροδοσταυρους) δεν τα δεχτηκε και οτι η ιστορια αυτου του τυπου θα γινοταν ταχα μεχρι και ταινια. Να πω οτι η οικογενεια του φιλου μου ηταν μπλεγμενη στα 90's με εναν αλλον πολυ γνωστο συνομωσιολογο (δεν θα αναφερω φυσικα ονομα) που τους εκλεβε λεφτα διαβεβαιωνοντας τους οτι θα τους φερει σε επαφη με τους θεους του Ολυμπου και ηρθε σε σεξουαλικη επαφη με την αδερφη της μητερας του φιλου μου με την υποσχεση οτι θα την εμφυσησει με αστρικη ενεργεια και ηθελε μαλιστα να την αφησει εγκυο γιατι οπως ελεγε απο το τηλεφωνο η Μοσαντ και οι σιωνιστες τον κυνηγουν και σκοπευουν να τον σκοτωσουν και πρεπει να αφησει τον εκλεκτο του διαδοχο στην γη (μαλιστα ειχε σκεφτει ακομη και τι θα πει η οικογενεια στους γειτονες, οτι την κοπελα την βιασε Αλβανος). Ο συνομωσιολογος ειχε κανει μεχρι και πλαστικη εγχειρηση για να μοιαζει η μυτη του με αυτην του Μ. Αλεξανδρου. Τους εφαγε ολα τα χωραφια και πολλα λεφτα...
Ο φιλος μου εχει μανια -οπως ειπα- ,με τους αρχαιους Ελληνες (πολυ μεγαλυτετη απο μενα) σε σημειο σε καθε συναντηση μας να μου μιλαγε για αυτους και να μου ελεγε "οι αραιοι Ελληνες αυτο..." "οι αρχαιοι Ελληνες εκεινο" ωσπου τελικα μια μερα του ειπα και εγω εν ειδει αστεισμου "ενταξει ρε Γιωργο, χαλαρωσε και συ λιγο, εαν γυρναγες τον χρονο πισω και ταξιδευες στην αρχαια Ελλαδα και σε πετυχαινε κανενας αρχαιος Ελληνας κωλομπαρας θα εξακολουθουσες να εχεις την ιδια αποψη για τους αρχαιους;" . Εκεινος τοτε οργισμενος με την μηνι του Αχιλλεα να εχει σκιαγραφηθει στο προσωπο του σηκωθηκε απο το τραπεζακι που καθομασταν και τρωγαμε τα πιτογυρα μας και μου ειπε ξερα "η φιλια μας εδω ελαβε τελος!" Και σηκωθηκε και εφυγε. Ημασταν φιλοι με αυτον καμια 15ρια χρονια.

Πολυ προσφατα ξαναβρεθηκα στο σπιτι του και αρχισαμε να συζηταμε οι δυο μας. Τυχαια παρατηρησα ενα χοντρο βιβλιο διπλα του και τον ρωτησα τι ειναι αυτο. "Η Πολιτεια του Πλατωνα" μου απαντησε και τοτε απο εκει που ηταν ησυχος προσεξα μια ανεξηγητη, τρομακτικη σπιρταδα στα ματια του...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top