Φαντασίωση ...βιασμού;

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
εχω καταληξει στο οτι ειναι ποσο θα απελευθερωσει καποιος τη φαντασια και ποσο η φαντασια του ενος θα δεσει με του αλλου,αρα χημεια και εχοντας ολα αυτα τα ορια να κανουν οτι γουσταρουν τελωσπαντων στο κρεβατι τους.
Δεν μας νοιαζει τι κανει ο καθενας στο κρεβατι του.
Απο κει και περα συναντας ανθρωπους μιλας μαζι τους βλεπεις πεντε δεκα πραγματα,επειδη ειπαμε για γνωριμιες κλπ,ε βλεπεις αν υπαρχει χημεια αν ταυτιζεστε αν περνατε γενικα καλα.
Και ολα αυτα αλλαζουν στον καθενα μας.
Γυναικες πανε με συγκεκριμενους τυπους ανδρων καθαρα μονο για το κομματι της κακοποιησης και της φαντασιωσης της κακοποιησης στο σεξ ξερουμε τα bdsm και ολα τα σχετικα,οπως επισης και αντρες επιλεγουν συγκεκριμενους τυπους γυναικων για τις φαντασιωσεις αυτες που τις αποκαλυπτουν μεταξυ τους ή ακομα ξερουμε οτι υπαρχουν και ομαδες οπου βγαινουν blind dates μεταξυ τους για να γνωριστουν και υπαρχουν και αλλες ομαδες στα σοσιαλ εννοω οπου εχουν καθαρα αντικειμενο το bdsm.Η΄ακομα και ανταλλαγη συντροφων το βλεπουμε κι αυτο σε αφθονια το κανουν μερικοι.
Ολα αυτα δειχνουν κατι,το σεξ ειναι ελευθερια και σεβασμος και φυσικα φαντασια και απολαυση.

Σιγα να μην ειμαστε με ενα χαρακα ή με μια μεζουρα εκει δεν ευχαριστιεται κανεις τιποτα, να σκεφτομαι στο σεξ το φεμινισμο ή μισογυνισμο,για παραδειγμα δηλ καπου υπαρχουν και καποια προσωπικα ορια του καθενος,ο ιδιος ξερει μεχρι που ανεχεται και τι τον ενοχλει και αυτο το εκφραζει στον αλλον.
Θελει αυθορμητισμο θελει πολλα,τεχνη ναι και εμπειριες βεβαιως,και αποδοχη του εαυτου μας και του αλλου.

Φυσικα υπαρχουν τα προδιαγραφομενα ορια και φυσικα ειναι τα ατομα ποσο και που θα κινηθουν αν θελεις.
Τι θα επιλεξουν.

Αυτα σε γενικες γραμμες δεν ξερω συμπληρωστε ο καθενας οτι θελετε.

Συμφωνώ στην απαλή προσέγγιση που κάνεις και θα έλεγα με γοήτευσε αυτό το blind date.

Σαν πρόκληση μου ακούγεται. Πως μπορω να γευτώ (κι) αυτόν τον καρπό της αμαρτίας;

Που να ψάξω;
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Παιδια, τα κοπλιμέντα και τα καλά λόγια να πάνε και να έρχονται στην επικοινωνία. Ωραια είναι και να τα ακούς και να τα λες. Η ΥΠΟΧΡΈΩΣΗ να υπάρχει κάποια συγκεκριμένη αντίδραση ευγνωμοσύνης είναι το πρόβλημα.
Υποτίθεται ότι κανεις κοπλιμέντο από την καλή σου την καρδιά χωρίς να περιμένεις αντάλλαγμα. Οκ, το κοπλιμέντο εκδηλώνει ενδιαφέρον εκ μέρους σου. Γιατι να σε χαλάει που η άλλη δεν αντέδρασε όπως ΕΣΥ περίμενες; Σε τι την κάνει λιγότερη και αξια κριτικής;


Αυτά λοιπόν είναι μικρα γρανάζια στην κουλτούρα βιασμού.
Εγώ δεν κατάλαβα τι σχέση έχει αυτό με τον βιασμό . Πάντα περιμένουμε ανταλλάγματα και ευχαριστώ να πούμε στον περιπτερά περιμένουμε να πει και αυτός αλλιώς θα χαλαστούμε κατά κάποιο τρόπο . Το αντάλλαγμα είναι να πει ευχαριστώ όχι να του κάτσει που είναι η κουλτούρα αυτή που λες ''την κέρασα και δεν μου έκατσε '' πχ .
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Συμφωνώ στην απαλή προσέγγιση που κάνεις και θα έλεγα με γοήτευσε αυτό το blind date.

Σαν πρόκληση μου ακούγεται. Πως μπορω να γευτώ (κι) αυτόν τον καρπό της αμαρτίας;

Που να ψάξω;
Υπαρχουν ενα σωρο σελιδες γνωριμιες ψαχνεις blind date ακομα και απο εδω και γενικα καθε ειδους σοσιαλ.
Η γνωμη μου ειναι να ψαχνει κανεις και να εχει τις κεραιες του ανοιχτες.Και βγαινεις και βλεπεις και συζητας και βγαινεις παλι καπως ετσι μεχρι να βρεις κατι και να πεις αξιζει να προσπαθησω παραπανω ας πουμε.Κατι τετοιο.
Ελα δεν βγηκαν τωρα τα blind dates τα ξερεις τα εχεις δει :D
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μέχρι στιγμής βλέπω ότι ξέρεις πως βλέπω ζόρικες τσόντες (μαζί μένουμε; )
και τώρα οπως το διαβάζω αυτό, νομίζω ότι θες να πεις πως παρουσιάζω τις τσόντες
σαν φαντασιώσεις. Αυτό διαβάζω. Αν θες το διορθώνεις.
Αποκλείεις να συμβαίνει το αντίθετο ή και τα δύο. Τελικά ναι, πρέπει να μένουμε μαζί.
Στις 10 απανωτές παραθέσεις, παίρνεις πλακέτα εμμονικού ενώ σίγουρα δεν φάνηκε καθόλου
η εξυπνατζίδικη διάθεση.
Για το θέμα έχεις κάτι να πεις ή είσαι πολιτικά ορθός;
Σε αυτό το παραλήρημα θες απάντηση; Οκ, παρ'την: Έχεις δίκιο. Όπως τα λες είναι. Που δεν καταλαβαίνω και τι ακριβώς λες γενικά, αλλά έχεις δίκιο.
 

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Σε αυτό το παραλήρημα θες απάντηση; Οκ, παρ'την: Έχεις δίκιο. Όπως τα λες είναι. Που δεν καταλαβαίνω και τι ακριβώς λες γενικά, αλλά έχεις δίκιο.

Μα δεν ζήτησα δίκιο ή αδικο. Κατέθεσα την γνώμη μου και σε ρώτησα για το θέμα.

(εδώ βλέπω δεν έγραψες την λέξη τσόντα)

Η ουσία είναι κάνε αναζήτηση στο γκουγκλ για τις ανδρικές φαντασιώσεις
και αν θες πες για το θέμα.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ δεν κατάλαβα τι σχέση έχει αυτό με τον βιασμό . Πάντα περιμένουμε ανταλλάγματα και ευχαριστώ να πούμε στον περιπτερά περιμένουμε να πει και αυτός αλλιώς θα χαλαστούμε κατά κάποιο τρόπο . Το αντάλλαγμα είναι να πει ευχαριστώ όχι να του κάτσει που είναι η κουλτούρα αυτή που λες ''την κέρασα και δεν μου έκατσε '' πχ .
Οι άντρες σύμφωνα με την κουλτούρα του βιασμού όταν λένε σε κάποια πως είναι όμορφη θεωρούν πως τώρα αυτή έχει υποχρέωση να τους κάτσει και γι αυτό εκπαιδευουν και τις γυναίκες από μικρές να αισθάνονται πως όποιος τους πει ότι είναι όμορφες θα πρέπει ως αντάλλαγμα να λαμβάνει σεξ.
 

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Υπαρχουν ενα σωρο σελιδες γνωριμιες ψαχνεις blind date ακομα και απο εδω και γενικα καθε ειδους σοσιαλ.
Η γνωμη μου ειναι να ψαχνει κανεις και να εχει τις κεραιες του ανοιχτες.Και βγαινεις και βλεπεις και συζητας και βγαινεις παλι καπως ετσι μεχρι να βρεις κατι και να πεις αξιζει να προσπαθησω παραπανω ας πουμε.Κατι τετοιο.
Ελα δεν βγηκαν τωρα τα blind dates τα ξερεις τα εχεις δει :D

Οι ιερές αγελάδες κάνουν τα καλύτερα μπέργκερ (αλλουνού)
κι οι κοκκινομάλλες τα καλύτερα blind dates.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης γιατι να πρέπει να εκφραστεί απαραίτητα φωναχτά ο θαυμασμός κπ για ένα αλλο πρόσωπο; " ιασω κοκλα "και τα συναφη του φβ.

Δεν θα σας ξαναπούμε τίποτα για τα μαλλιά σας. ΟΚ, το λύσαμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Θα ηταν αρκετά καλό να μην τρολάρουμε για ενα ζητημα βασει του οποίου εξαρτώνται ανθρωπινες ζωές. Thank me later
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Να βαλω εδω τις απαντησεις μιας εκδιδομενης.
Ρίτα: Πάντα το μπουρδέλο ήταν ένα θέμα ταμπού για την ελληνική οικογένεια. Λέγανε στα παιδιά: «Πρόσεχε μη μπλέξεις με τις πουτάνες, μην πας εκεί.» Οπότε πιστεύω ότι στο αντρικό μυαλό, στο υποσυνείδητο, υπάρχει μια περιέργεια να δει και τι υπάρχει πίσω από τον τοίχο.
Εσύ νιώθεις καθόλου περιθώριο;
Ρίτα: Όχι. Γιατί να μην είναι περιθώριο η υπόλοιπη κοινωνία και να είμαι εγώ; Γιατί να μην είναι περιθώριο όλοι αυτοί οι καθωσπρέπει και να είμαι εγώ; Εγώ δεν έχω κάτι να κρύψω. Έχεις να κρύψεις εσύ, που φοράς το κουστούμι σου κι έρχεσαι εκεί μέσα και μετά πας στη γυναίκα σου και στα παιδιά σου. Γιατί να είμαι εγώ περιθώριο και να μην είσαι εσύ;
 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Πολλοί βιάζουν γυναίκες εκδιδόμενες με την σαφή δικαιολογία πως εκδίδονται ουτως η αλλως αρα ουτως ή αλλως συνιστούν αντικειμενα εκμετάλλευσης.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Πολλοί βιάζουν γυναίκες εκδιδόμενες με την σαφή δικαιολογία πως εκδίδονται ουτως η αλλως αρα ουτως ή αλλως συνιστούν αντικειμενα εκμετάλλευσης.
Ναι αλλα εκει δεν υπαρχει μια εν τοις πραγμασι εννοω τι επιτρεπεται και τι οχι? Για παραδειγμα πολλοι οικοι ανοχης απαγορευουν το στοματικο χωρις προφυλαξη.
Αλλου κανουν τα παντα και τα κλειστα ματια βεβαιως.
 

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Πρόσεξε ορισμένες, θα σε κάνουν φιλεναδίτσο.

Ήδη κάνεις τον διαιτητή

Που σαι φιλεναδίτσο σεξιστη-τρολ παρε εναν υπνάκο να ηρεμήσεις. Πάντως αν
έλεγες στο προφιλ σου δημόσιος υπάλληλος , δε θα απορούσα που έχεις τόση ευχέρεια χρόνου για τρολλάρισμα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Στον λαιμό :)

Έβηχα όλως τυχαίως. Θες να στην πέσω να νιώσεις ότι υπάρχεις ως γυναίκα;
Που σαι φιλεναδίτσο σεξιστη-τρολ παρε εναν υπνάκο να ηρεμήσεις. Πάντως αν
έλεγες στο προφιλ σου δημόσιος υπάλληλος , δε θα απορούσα που έχεις τόση ευχέρεια χρόνου για τρολλάρισμα.

Όλο τρολ με λέτε για να με διώχνετε. Κλασσική πατέντα.
Παλιά σας έπαιρνα πιο σοβαρά αλλά στις σχέσεις των ανθρώπων, αρχικά υπάρχει θέρμη.
Μετά βαριέσαι και ατονείς. Τι σε οδηγεί να πιστεύεις τα προφίλ των ανθρώπων;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top