Φεμινισμός στον 21ο αιώνα και ισότητα των 2 φύλων

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Μπορει οι καλες γυναικες μας να μας ζητουν ισα δικαιωματα,αλλα ποτε δεν ακουσα καμια να θελει να γινει ναρκαλιευτης,καθαριστης βοθρων,οικοδομος και αλλα πολλα,για τον απλο λογο οχι οτι δεν εχει την σωματικη δυναμη ή την πνευματικη,απλα επειδη δεν την συμφερει να το κανει.Ποια θα βρωμισει τα μαλλια της,ή θα χαλασει το μανικιουρ της για να δουλεψει για το μεροκαματο μεσα σε αθλιες (για τους ανδρες ομως ειναι οκ) συνθηκες;;
Ας ειναι καλα οι αντρες...
Σε πληροφορώ ότι υπάρχουν γυναίκες σε τέτοιες δουλειές. Απλά είναι ακόμα μειοψηφία.

Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Για αυτο τονιζω,οτι για να γινει αυτο που ζητατε,πρεπει πρωτα εσεις σαν γυναικες να αποδεχτειτε την βαρυτητα μιας τετοιας ισοτητας,που ειμαι απολυτα σιγουρος οτι καμια δεν θελει να διεκδυκησει με τετοιο τιμημα...
Κάνεις λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μάριε, όταν ένα "αστείο" με προσβάλλει, το λέω... ΔΕΝ με ενδιαφέρει ότι δεν ειπώθηκε με κακία. Πρέπει να μάθουμε να καταλαβαίνουμε μερικά πράγματα!

Kαι εσυ πρεπει να καταλαβεις οτι για εμενα κατι τετοιο ειναι υπερβολη.:warn:
Εσενα οτι δεν σε ενδιαφερει (τονιζοντας μαλιστα το δεν) πως το λεει ο αλλος, αρα σε ενδιαφερει μονο και μονο το να τα παρεις με το συγκεκριμενο θεμα.
ΟΚ επιλογες σου, που εσυ τις χρεωνεσαι.
Σε αλλα θεματα τουλαχιστον ελπιζω να σε ενδιαφερει η προθεση των λεγομενων του αλλου, μιας και μετραει πολυ αυτο στις διαπροσωπικες σχεσεις.
Δεν μετραει μονο το πως θελουμε να τα αποκωδικοποιουμε ολα εμεις.
Οver and out,για το συγκεκριμενο θεμα γιατι με κουρασε.

P.S.Eκφρασουλες τυπου "πρεπει να μαθουμε να καταλαβαινουμε ορισμενα πραγματα κτλ κτλ," θα σε παρακαλεσω να λειπουν αλλη φορα.;)
Εχω την ικανοτητα να καταλαβαινω πολλα.Δοξασοι ο Θεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Παίδες, μην ξεκινήσει κάποιος καβγάς σας παρακαλώ! Δεν χρειάζεται να πάρει έκταση και να χαλαστούμε όλοι μας! οκ?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Άσε Γιαννάτσι το καλύπτω εγω, αν δω καβγά θα φέρω το πιπέρι!:clapup: :clapup: :clapup:

Βάλτε μέσα τα σφυροδρέπανα και μιλήστε ήρεμα για θα βγάλω την παντόφλα!:P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Άσε Γιαννάτσι το καλύπτω εγω, αν δω καβγά θα φέρω το πιπέρι!:clapup: :clapup: :clapup:

Βάλτε μέσα τα σφυροδρέπανα και μιλήστε ήρεμα για θα βγάλω την παντόφλα!:P :P :P

Ωχ, ξέρω πώς το καλύπτεις εσύ....
Valder ο εκδικητής! :D
Σταμάτα παιδί μου με τα σφυροδρέπανα τα αμόνια και τα συναφή αντικείμενα σου. Τα παιδία δεν το συνεχίζουν, επικράτησε η λογική, χαίρομαι γιατί είναι καλά παιδία και τα δύο.
Α Val please βάλε πίσω την παντόφλα! κάτι μου ήρθε :sick:

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Εσενα οτι δεν σε ενδιαφερει (τονιζοντας μαλιστα το δεν) πως το λεει ο αλλος, αρα σε ενδιαφερει μονο και μονο το να τα παρεις με το συγκεκριμενο θεμα.
Αυτό κατάλαβες εσύ; Όταν κάποιος σε προσβάλλει, δεν πρέπει να του δώσεις να καταλάβει ότι αυτό που είπε ήταν προσβλητικό;

Αρχική Δημοσίευση από Μario:
P.S.Eκφρασουλες τυπου "πρεπει να μαθουμε να καταλαβαινουμε ορισμενα πραγματα κτλ κτλ," θα σε παρακαλεσω να λειπουν αλλη φορα.;)
Εχω την ικανοτητα να καταλαβαινω πολλα.Δοξασοι ο Θεος.
Αναφερόμουν σε αυτόν που είπε το ανέκδοτο, όχι σε σένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Αυτό κατάλαβες εσύ; Όταν κάποιος σε προσβάλλει, δεν πρέπει να του δώσεις να καταλάβει ότι αυτό που είπε ήταν προσβλητικό;

Αναφερόμουν σε αυτόν που είπε το ανέκδοτο, όχι σε σένα.

Τσάμπα χάρηκα ότι δεν θα το συνεχίσετε :( Δεν μου μένει άλλη επιλογή απο το αμολύσω τον Val!

Val!!!!,

όρμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Πως λέμε Τζακ ορμα ε;:P :P :P

Λοιπόν νέσσα ειλικρινά δεν ξέρω τι θα κάνω μαζί σου καλό μου! Σου μιλάω σε ΠΜ ευγενικά οτι η διαχείρηση κάποιου Χ Ψ Ζ θέματος γίνεται με γνώμονα το καλό του φόρουμ, μου ανταπαντάς και επιμένεις με διάφορα (καθότι ΠΜ δε θα τα πω εδω). Σας λέμε με το Γιάννη να ηρεμήσετε και το ρίχνουμε στην πλακίτσα, ο Μάριο μας ακούει, εσυ πάλι πετάγεσαι σαν ελατήριο! Αυτή την κατάσταση εγω προσωπικά δε τη μπορώ. Όταν σου λένε, σταμάτα να ηρεμήσουμε, θα σταματάς! Εδω δεν είναι ούτε το συλλαλητήριο του Π.Α.ΜΕ αλλά ούτε και η βουλή της Ταϊβάν!:mad:

Ήμαρτον! Που θα το φτάσουμε επιτέλους εδω μέσα με το καβάλημα και το καλάμι;

ΥΓ: Τόσο πολύ είσαι απογοητευμένη απ τη ζωή σου; Γιατί τέτοια εγωμανία;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Είμαι η μόνη που δεν είδα στα τελευταία της μηνύματα να προσβάλλει κανέναν η Νέσσα? :confused:
Bέβαια τα είδα γρήγορα και μπορει να έκανα και λάθος, τι να πω...
Επίσης Valder, ηρέμησε σε παρακαλώ. Δεν μπορείς να προσπαθείς να κατευνάσεις τα πνευματα και να κατηγορείς κι εσύ. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
@Valder: Απλά όταν μου τη λένε απαντάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πολυ αναστάτωση βλέπω εδώ μέσα... για ηρεμίσουν τα πνεύματα αλλίως :lock: :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Αυτό κατάλαβες εσύ; Όταν κάποιος σε προσβάλλει, δεν πρέπει να του δώσεις να καταλάβει ότι αυτό που είπε ήταν προσβλητικό;
Σε αυτο που λες συμφωνω, απλως εγω το θεωρω υπερβολη να προσβληθει καποιος απο εναν τετοιο "χαζο" κατα την γνωμη μου λογο.
Φυσικα ομως ειναι αναποσπαστο δικαιωμα σου.;)
Απλως εγω το θεωρω υπερβολη.
Και πριν ετσι οπως το εγραψες ναι καταλαβα οτι δεν σε ενδιαφερει η διαθεση του αλλου, αλλα το να υπερασπιστεις με νυχια και με δοντια τα πιστευω σου.:redface:
Αν καταλαβα λαθος, παω πασο.


Αναφερόμουν σε αυτόν που είπε το ανέκδοτο, όχι σε σένα.
Πιστεψα οτι αναφεροσουν σε εμενα, και για να ειμαι ειλικρινης το μονο που δεν αντεχω ειναι "μπηχτες" εμμεσες ή αμεσες.:redface:
Επειδη δεν το κανω, δεν μου αρεσει να το κανουν.(τωρα δεν αναφερομαι σε εσενα, μιλαω γενικα)
Απο την στιγμη που δεν ηταν για εμενα σου ζητω συγγνωμη.:)

Και παιδια, για να λυθει η παρεξηγηση δεν εχω κατι με την nessa...
Ουτε αυτο που μου ειπε η nessa ηταν "τραγικο".
Απλως εμενα με ενοχλησε και της το ειπα.:)
"ΔΕΝ ΤΗΣ ΤΗΝ ΕΙΠΑ!".:warn:
Οι παρεξηγησεις μπορουν να λυθουν πολυ ομορφα και πολυ ηρεμα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μαριε ακριβώς όπως λες, επειδή δεν είμαστε όλοι ίδιοι (τι βαρετή που θα ήταν άλλωστε η ζωή αν είμασταν!) κάποιοι προσβάλλονται ευκολότερα απο άλλους και οφείλουμε να το σεβαστούμε. Απο τη στιγμή που και εγώ και η Νέσσα είπαμε οτι προσβαλλόμαστε απο τέτοιου είδους ανέκδοτα ήταν σωστό να ξαναβάλει παρόμοιο?
Ο καθένας έχει τα κολλήματα του και νομίζω οτι δεν είναι τόσο παράλογα τα δικά μας ώστε να αγνοούνται. :)

Επίσης γιατί είναι κακό να υπερασπίζεται κάποιος με νύχια και με δόντια τα πιστευω του? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Μαριε ακριβώς όπως λες, επειδή δεν είμαστε όλοι ίδιοι (τι βαρετή που θα ήταν άλλωστε η ζωή αν είμασταν!) κάποιοι προσβάλλονται ευκολότερα απο άλλους και οφείλουμε να το σεβαστούμε. Απο τη στιγμή που και εγώ και η Νέσσα είπαμε οτι προσβαλλόμαστε απο τέτοιου είδους ανέκδοτα ήταν σωστό να ξαναβάλει παρόμοιο?
Ο καθένας έχει τα κολλήματα του και νομίζω οτι δεν είναι τόσο παράλογα τα δικά μας ώστε να αγνοούνται. :)
Φυσικα,π.χ. για αυτο και εγω ενω θα μπορουσα εστω και για σπασιμο δεν ποσταρα τετοιο ανεκδοτο.;)
Εαν δεν σεβεσαι τον αλλο, δεν μπορεις να ζητας τον σεβασμο, ετσι δεν ειναι;;)
Απλως το ολο θεμα που αναφερθηκε εδω απο εμενα για τα ανεκδοτα δεν ηταν για να πω οτι κακως παρεξηγηθηκατε εσυ με την nessa π.χ. me αυτο που ειχε γινει.
Αλλοιμονο.Δικαιωμα σας ειναι.:)
Απλως απο εκεινο το περιστατικο βρηκα βημα να πω οτι ο φεμινισμος οπως καθε τι στην ζωη δεν πρεπει να παει στις ακρες.:)
Και για εμενα ναι μεν δεν ειναι ακραιο να τα παιρνεις με τετοια ανεκδοτα,αλλα ειναι υπερβολικο π.χ. οταν το λεει ο αλλος "καλοπροεραιτα" να τα παιρνεις μαζι του. :)
(Μιλαω γενικα μιας και εκεινο το παιδι δεν μπορουμε να ξερουμε πως το ειπε.)

Επίσης γιατί είναι κακό να υπερασπίζεται κάποιος με νύχια και με δόντια τα πιστευω του? :confused:
Να το κανει, αλλα οπως ειπα εγω εκει δεν βρηκα τον λογο να το κανει.
Απλως οπως το εγραψε (αλλα δεν εννουσε αυτο, εγω το καταλαβα ετσι), το θεωρησα καπως "χοντρο" ή "εγωιστικο" να λες "δεν με ενδιαφερει η διαθεση του αλλου, με εμδιαφερει τι πιστευω εγω και τι με ενοχλει."

Για εμενα τελειωσε η παρεξηγηση απο το προηγουμενο ποστ.:)
Προβλημα δεν εχω με κανεναν.;)
Ειλικρινα.
Την γνωμη μου για τον φεμινισμο την εξεφρασα, και ειλικρινα τις γυναικες σας σεβομαι απιστευτα.:)
Και γιατι να μην το κανω αλλωστε.
Απλως ειχα κι εγω ενα ασχημο περιστατικο απο αυτο το πραγμα και οπως προειπα η ακρες δεν οδηγουν πουθενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μα δεν κατάλαβες κατι... Δεν παρεξηγθήκαμε (τουλάχιστον εγώ) με τον vasjason αλλά με το ανέκδοτο και αυτόν που το σκέφτηκε αρχικά (ο οποίος φαντάζομαι δεν ήταν ο vasjason). ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Μα δεν κατάλαβες κατι... Δεν παρεξηγθήκαμε (τουλάχιστον εγώ) με τον vasjason αλλά με το ανέκδοτο και αυτόν που το σκέφτηκε αρχικά (ο οποίος φαντάζομαι δεν ήταν ο vasjason). ;)

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!:fool:
Τωωωφωρα το καταλαβα αυτο...ξεξκιουζ μι!:P :redface:
Αnyway,michell η καταλληξη μου ειναι απλη.
*Δεν εχω προβλημα με κανεναν.(χωρις να εννοω οτι εχει καποιος απο εσας με εμενα.:) )
*Το θεμα με τα ανεκδοτα θεωρηται ληξαν και απαξ και σας ενοχλουν ας αποφευχθουν τετοιου ειδους.;) (κακως ή καλος)
*Για τον φεμινισμο οπως ειπα τα εγραψα και πιο πιο πριν...:)

Αρα;:confused:
Ολα καλα ολα ανθηρα για εμενα.:) ;)
Παρε και λουλουδακια!:flowers:
(Ελα exposed μην ζηλευεις!Αμεσως εσυ!!!!:P :bleh: :hehe: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Καλός ο φεμινισμός με βάση την κοινωνική ισότητα πάντα, αλλά παρατηρώ εδω μέσα ΣΥΧΝΟΤΑΤΑ το φαινόμενο μετά απο ΚΑΘΕ ΜΑ ΚΑΘΕ θέμα ή πόστ που πιάνει ο άμοιρος δημιουργός του στο στόμα του τη λέξη "γυναίκα", να τρέχει πχ η Michelle και η Νέσσα να μαζέψουν τα νερά γιατί πλημμυρίσαμε απο φαλλοκρατισμό. Το ξέρω θα το δείτε κι αυτό ως φαλλοκρατική ειρωνία ενος ενοχλητικού δεξιού. Πρέπει όμως να μάθετε να δέχεστε και τη δική μας άποψη, και το δικό μας δικαίωμα στην ισότητα που καταπατάται κακήν κακώς τη σήμερον ημέρα και να καταλάβετε στην τελική αυτό που λέει και ο αδερφός μου! Είστε "το πλευρό" μας! Αν και δεν πιστεύω το συγκεκριμένο κομμάτι της θρησκείας, η Ευα είναι "το πλευρό" του Αδάμ. Ο Θεος δεν έφτιαξε τον Αδάμ και την Ευα και τους είπε σφαχτείτε κι όποιος κυριαρχήσει θα είναι το ανώτερο φύλο.
Έφτιαξε πρώτα τον Αδάμ και για παρέα μετά του πήρε το πλευρό και έφτιαξε την Ευα.

Δηλαδή πότε θα καταλάβετε οτι το κάθε φύλο έχει άλλα χαρακτηριστικά, άλλες ικανότητες, άλλους σκοπούς. Λυπάμαι που σας το λεω αλλά δε μπορεί η καθεμιά και ο καθένας να φέρνουν τις προσωπικές τους αντιλήψεις περι φυλετικής κατωτερότητας (προερχόμενες προφανώς απο προσωπικά προβλήματα) και να μας τα παρουσιάζουν ως φαινόμενο άξιο συζητήσεως. Καλώς ή κακώς υπάρχουμε και οι άντρες, υπάρχετε και οι γυναίκες. Δε γύρισα ποτέ να πω "θα σας φάμε στη μάπα". Εσείς οι γυναίκες έτσι μας βλέπετε πιστεύω.

Ποτέ μου δεν ξανάδα κανόνες που να απαγορεύουν το ρατσισμό και όμως να υπάρχει τόσο απροκάλυπτος ρατσισμός εναντίον των αντρών. Έχουμε κι εμείς αντοχές, έχουμε κι εμείς όρια, έχουμε κι εμείς δικαιώματα! Δε μπορεί κάποιος να θέλει να ξεστομίσει τη λέξη "γυναίκα" έστω σε ανέκδοτο για τ' όνομα της Παναγίας (πόσο μάλλον σε σοβαρό θέμα) ακολουθούμενη απο κριτική και να μην δεχτεί το ρατσισμό των γυναικών αμέσως μετά....

Επίλογος;

ΝΤΡΟΠΗ!


Ελπίζω τώρα να μην "έβρισα" ή "προσέβαλλα". Θέλατε να μιλήσω σοβαρά και το έκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Valder πότε είπα οτι οι γυναίκες είναι ανώτερες απο τους άνδρες? Το θεωρώ τουλάχιστον γελοίο, όπως θεωρώ και το αντίθετο.
Και εγώ και η Νέσσα υποστηρίζουμε οτι τα 2 φύλα είναι ΙΣΑ και όχι κάποιο ανώτερο. Και αυτά που μας πείραζαν που ειπώθηκαν για τις γυναίκες, θα μας πείραζαν εξίσου αν είχαν ειπωθεί για άνδρες.
Άρα που βλέπεις το ρατσισμό κατα των ανδρών? Μπορείς να φέρεις ένα παράδειγμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ηρθα κι εγω...σας ελειψα;:P
Οχι ε;:mad: Το περιμενα...:whistle: :P
Λοιπον michell ειλικρινα τωρα, εαν ποσταρε καποια ενα ανεκδοτο και την ελεγε στους αντρες και τις συνηθειες τους "υπερβαλλοντας παντα" μιας και ειναι η βασικη αρχη οτιδηποτε "κωμικου"!(το ξερω απο οταν εκανα μαθηματα δραματικης.:) )
Λοιπον εαν γινοταν το παραπανω, θα ελεγες εσυ στην κοπελα που το εκανε "ωπα!εισαι φαουλ!" π.χ.;:confused:
Γιατι εγω μια δυο κοπελες που ξερω που ειναι ψιλο-τερματιζμενες φεμινιστριες ετσι και πεις κατι για γυναικα σε μαμησαν στα ορθια, αλλα αν πει καποια αλλη κοπελα ή ακομα και οι ιδιες κατι για ανδρες...ειναι "χαλαρες".:/:
Αο περιεργεια καθαρα σε ρωταω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Valder πότε είπα οτι οι γυναίκες είναι ανώτερες απο τους άνδρες? Το θεωρώ τουλάχιστον γελοίο, όπως θεωρώ και το αντίθετο.
Και εγώ και η Νέσσα υποστηρίζουμε οτι τα 2 φύλα είναι ΙΣΑ και όχι κάποιο ανώτερο. Και αυτά που μας πείραζαν που ειπώθηκαν για τις γυναίκες, θα μας πείραζαν εξίσου αν είχαν ειπωθεί για άνδρες.
Άρα που βλέπεις το ρατσισμό κατα των ανδρών? Μπορείς να φέρεις ένα παράδειγμα?

Κοίταξε καλό μου, εγω μίλησα, έθιξα την ύπαρξη του καρκινώματος μέσα στο φόρουμ που λέγεται complex περι αντρικής ανωτερώτητας και είπα την άποψή μου! Απο εκεί και πέρα δεν έχει νόημα να πω οτιδήποτε άλλο γιατί θα κουράσω.
Με ενοχλεί ο νεοφεμινισμός τελεία και παύλα.


ΥΓ: Δημιουργήστε όσα τέτοια θεματάκια θέλετε περι γυναικών. Ξεπηδάνε σα τα μανιτάρια τώρα τελευταία. Απλά εμένα δε με τιμά να τα διαβάζω και μετά να βγαίνω στην κοινωνία και να υπόκειμαι στα μαρτύρια τα οποία τελετουργούν επι των ανδρών, οι εκπρόσωποι του ασθενούς φύλου (το ασθενούς χωρίς εισαγωγικά όχι για ρατσιστικούς λόγους αλλά γιατί κατήντησε αρρώστια η όλη ιστορία και σας κατατρώει.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top