Φιλικές σχέσεις με τους/τις πρώην;

Θα σας ενοχλούσε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 93)
  • Ναι, θα είχα πρόβλημα

    Ψήφοι: 44 47.3%
  • Όχι, κανένα πρόβλημα

    Ψήφοι: 35 37.6%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 14 15.1%

niro11

Νεοφερμένος

Ο niro11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
μετα από αυτά που μου ειπατε,και σας ευχαριστω πολύ για τον χρονο σας.
σκέφτομαι μια κουβεντα με ένα τελεσιγραφω η εγω η αυτος.
αν είμαι εγω πρεπει να προσπαθήσεις ξανα να μου κερδισεις την εμπιστοσηνη μου και
αν δεν μπωρεις να το κανεις για εμενα καντω για παιδι μας.
τωρα αν είναι αυτός,δεν προκιτε να πληγωσω την μικρη με τιποτα,οποτε θα ειμαστε <<μαζι>>
μεχρει να μεγαλωσει η μικρη και μετα βλέπουμε.
αλλα μεσα μου ότι ειχα πεθανε για εσενα.
δεν μπωρο ξανα να παω στον ψυχολογο και να παλευω με τον εατυο μου για πραγματα που με ενοχλούνε,αν δεν
θελει να τα λυσει όλα η γυναικα μου δεν μπορω να περασω μια ζωη ετσι.
θα τα λυσω εγω.
δεν αντεχω άλλο ποια

Πιστεύω πως δεν έχει να κάνει με το φύλο. Αντίστοιχη περίπτωση, λίγο διαφορετικά, έζησα μέσα από μία φίλη μου, η οποία βρισκόταν στη δική σου θέση κι ο δικός της στης γυναίκας σου. Γι' αυτό σου λέω ότι δεν έχει να κάνει με το φύλο.

Η δική μου γνώμη, και πιστεύω αντικειμενική, είναι πως ό,τι σε ενοχλεί δεν το κάνεις γαργάρα κείνη την ώρα και μετά βάζεις θηλιά στον λαιμό τού άλλου. Αν μας ενοχλεί κάτι και δεν γίνεται τίποτα, αποχωρούμε. Δεν μένουμε και πνίγουμε τον άλλο με τις δικές μας ανασφάλειες κι οπτικές. Έτσι, στην ουσία, μόνοι μας δηλητηριάζουμε αυτό που έχουμε.

το ιδιο λεμε,αφου δεν την αφησα τοτε δεν επρεπε να κανω κατι μαζι της,ποσο μαλλον παιδι,
και αφου το συνεχυσα δεν εχω δικαιομα να με ενοχλεί πλεον,σωστα?
διακαιο εχεις,τωρα φεναιτε ότι η αγαπη που ενιωθα τοτε ισως να ηταν μονο από την μερια μου,και οπος ειπες δεν μπορούμε να εχουμε πρόβλημα με πραγματα που δεν καναμε τιποτα στο παρελθον για να τα λυσουμε.
τι εκανε η φιλη σου τελικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
το θεμα είναι ότι δεν με ενοχλεί απλως,με σκοτονει πλεον,
δεν εψαξα τιποτα,ειδα την κληση στο κινιτο και ειδα ποιος ηταν,και μετα ενοειτε ότι ηθελα να δω αν μετα από τοσο καιρο μιλανε.και να που μιλουσαν.
εγω να δεχτω ότι είμαι ζηλιάρης και ότι άλλο θελει,αυτη που ξερει πως αισθανομαι και το κανει και κρυφα τι είναι?
μα εσύ είσαι λάθος. Η ζηλεια είναι το πρόβλημα σας όχι η επικοινωνία της.
σωστα δεν είμαι απαράδεκτος-οι που καναμε παιδι ενώ είχαμε θεματα.
και ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω???
εσενα πρωσοπικα αν σου ελεγε ο αντρας σου η το αγορι σου ότι τον ενοχλεί να μιλας με τον πρωην σου τι θα εκανες?
θα του ελεγες ότι εχει πρόβλημα ότι θελει ψυχολογο η
θα τον ρωταγες γιατι τον ενοχλει θα τον ακουγες και στον τελος αν ηθελες να ειστε μαζι και να εχεται μια δυνατη σχεση θα εκανες αυτό που θα ηθελε.
όχι δεν θα έκανα αυτό που ήθελε. Του δειχνεις ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχιας και το συζητατε επανηλειμμενα αν χρειαστεί μέχρι να το εμπεδωσει. Εξάλλου δεν είναι αν θα περάσει το δικό σου ή το δικό της. Η σχέση και δη ο γάμος δεν (πρέπει να) ειναι ανταγωνισμός. Πρέπει να ειστε ενωμένοι για να αντιμετωπίσετε τον έξω κόσμο.
αν είναι τοσο συμαντικος ο πρωην τι στο καλο κανω εγω.
σκεψου ότι δεν είναι ότι φοβάμαι μην την χασω από αυτόν,αλλα ότι μου εχει από την γινει ψυχοσει ότι πρεπει η να συνβυβαστω με το ότι θα μηλαει μαζι η ότι θα πρεπει να την χωρησω.
και αν κανω το 2 να φταιω κιολας γιατι είμαι ανώριμος που δεν καταλαβα και δεν χονεψα τα αυτονοιτα που λεει ι ιδια.
ισως και να είναι ετσι,
αλλα και παλλη δεν την νοιαζει που αυτό που εχω μεσα μου φθηρεται σιγα σιγα,εσενα δεν θα σε ενοιαζε?
ηληκρηνα???
Ο πρώην της είναι σημαντικός για άλλο λόγο από εσένα. Μην πεφτεις στη παγίδα να σας συγκρινεις. Άλλο "πόστο" έχεις εσύ, άλλο αυτός. Μην αναλωνεσαι σε ανουσια πράγματα. Έχετε ένα παιδί να μεγαλωσετε. Θα ησουν τόσο εγωιστης ώστε να προτιμήσεις να μεγαλώσει μόνο με τη μητέρα του επειδή δεν σου αρέσει να μιλάει η σύζυγός σου στο τηλέφωνο με κάποιον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

niro11

Νεοφερμένος

Ο niro11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Είσαι ο άνδρας της, έχετε ένα παιδί και ένα μέλλον τώρα και της ζητάς να μην μιλάει με τον πρώην της και αυτή σε γράφει; Απαράδεκτο, δεν σε σέβεται. Στην τελική, πόσο σημαντικός της είναι ο πρώην σαν φιλενάδας; Δεν έχει άλλες φίλες ή φίλους; Δηλαδή πόσο δυνατή σχέση έχουν που δεν μπορεί να ξεκόψει; Σιγά τη φιλία δηλαδή, πόσο μάλλον όταν ήταν κάτι παραπάνω από φιλία και ξέρουμε όλοι ότι αυτά τα πράγματα δεν κρατάνε. Κάτι δεν πάει καλά...


δεν νομιζω ότι εχουν κατι,και λογο απόστασης,αλλα δεν είναι εκει το θεμα.
το θεμα είναι ότι δεν καταλαβενει η ότι δεν θελει να καταλαβει ότι με ενωχλει που μιλανε.
το αν εχει σχεσει η ειχε η πολλα αν,δεν μπορω να το ξερω.δεν την εχω για τετοιο ατομο
αλλα αν εγινε κατι τετοιο η σχεσει εχει τελιωσει εχθες.και το μονο που πρεπει να γινει η να το παραδεχτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
το ιδιο λεμε,αφου δεν την αφησα τοτε δεν επρεπε να κανω κατι μαζι της,ποσο μαλλον παιδι,
και αφου το συνεχυσα δεν εχω δικαιομα να με ενοχλεί πλεον,σωστα?
διακαιο εχεις,τωρα φεναιτε ότι η αγαπη που ενιωθα τοτε ισως να ηταν μονο από την μερια μου,και οπος ειπες δεν μπορούμε να εχουμε πρόβλημα με πραγματα που δεν καναμε τιποτα στο παρελθον για να τα λυσουμε.
τι εκανε η φιλη σου τελικα?

Δεν είπα πως δεν έχεις δικαίωμα στο να σ' ενοχλεί, αλλά θα πρέπει να βρεις έναν τρόπο να το διαχειριστείς. Στο φινάλε, όσο εγωιστικό είναι για την ίδια να κρατά ακόμα επαφές μαζί του, άλλο τόσο είναι κι απ' τη δική σου πλευρά, εφόσον επιμένεις να λήξει κάτι που ήξερες ότι υφίσταται απ' την αρχή που ήσασταν μαζί. Κι αυτό δεν σημαίνει ότι δεν σε αγαπά ή δεν την αγαπάς. Αν ήταν έτσι, δεν θα σε παντρευόταν και δεν θα έκανε παιδί μαζί σου.

*Η φίλη ακόμα το προσπαθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niro11

Νεοφερμένος

Ο niro11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
μα εσύ είσαι λάθος. Η ζηλεια είναι το πρόβλημα σας όχι η επικοινωνία της.
όχι δεν θα έκανα αυτό που ήθελε. Του δειχνεις ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχιας και το συζητατε επανηλειμμενα αν χρειαστεί μέχρι να το εμπεδωσει.

Ο πρώην της είναι σημαντικός για άλλο λόγο από εσένα. Μην πεφτεις στη παγίδα να σας συγκρινεις. Άλλο "πόστο" έχεις εσύ, άλλο αυτός. Μην αναλωνεσαι σε ανουσια πράγματα. Έχετε ένα παιδί να μεγαλωσετε. Θα ησουν τόσο εγωιστης ώστε να προτιμήσεις να μεγαλώσει μόνο με τη μητέρα του επειδή δεν σου αρέσει να μιλάει η σύζυγός σου στο τηλέφωνο με κάποιον?
εσυ θα το δεχοσουν αυτό?
θα δεχοσουν να μιλαει ο αντρας σου η το αγορι σου με την πρωην του,ακομα και αν σε ενοχλουσε?
γιατι μονο εγω το βλεπω ετσι?
η δεν σε νοιαζει τι κανει η γυναικα σου αρα δεν σε νοιαζει με ποιον μιλαει βγαινει κτλ.
(δεν μιλαω για σεξ)
η σε νοιαζει και θελεις να ξερεις τι γινεται,με ποιον μιλαει βγενει.
το συζυταται λες τι σε ενωχλει το δεχεται και πρωχοραμε.
όλα τα αλλα είναι η ιστορια μου,που δεν βγαζει ακρη και
στο τελος φταιω εγω που δεν τελιωσα κατι που δεν επρεπε να αρχισω.
σωστα,ολα τα πραγματα πρεπει να γινονται στην ωρα τους.
οποτε η το χωνευω και ας αδεισω μεσα μου από το ωραια πραγματα που νιωθιω για αυτην για χαρη του παιδιου η δεν εχω άλλη επιλογή,κατα τα λεγομενα σου παντα.

Δεν είπα πως δεν έχεις δικαίωμα στο να σ' ενοχλεί, αλλά θα πρέπει να βρεις έναν τρόπο να το διαχειριστείς. Στο φινάλε, όσο εγωιστικό είναι για την ίδια να κρατά ακόμα επαφές μαζί του, άλλο τόσο είναι κι απ' τη δική σου πλευρά, εφόσον επιμένεις να λήξει κάτι που ήξερες ότι υφίσταται απ' την αρχή που ήσασταν μαζί. Κι αυτό δεν σημαίνει ότι δεν σε αγαπά ή δεν την αγαπάς. Αν ήταν έτσι, δεν θα σε παντρευόταν και δεν θα έκανε παιδί μαζί σου.

*Η φίλη ακόμα το προσπαθεί.
7 χρονια και ακομα προσπαθω αν εχει λιγοτερα εχει ακομα,αν εχει περισοτερα δοσω τηλ. να ρωτησω πως την παλευει αχαχχααχαχ
δεν αντεχω άλλο ποια,ισως και να μην πω τιποτα.μιας και δεν προκιται να βγει κατι.
μονο αν το εχω παρει αποφασει ότι θα χωρισω θα πω κατι,αλλα όταν σκέφτομαι την μικρη τελιωνει εκει η σκεψη μου.
οποτε μεχρει να γινει 18 και να είναι μεγαλη να καταλαβει τι γινεται θα το παιζω ευτηχισμενος.
να σε καλα.
δεν με βοηθειθες αλλα χερομαι που με ακουσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Οχι δεν θα την χώριζα απευθειας. Αλλα εγω δεν θα την παντρευομουν κιολας αμα δεν ειχαμε ξεκαθαρισει μερικά βασικά εξαρχής και δεν ταιριαζαμε σαν χαρακτήρες. Εγω δεν βλέπω την τρέλα σαν γοητεια οπως κάνουν μερικοί άντρες για μενα το να μην ακούει κάποια σε κάτι λογικο που θα της πώ ή να επιμένει ενω έχει άδικο ειναι λογος απορριψης. Εντάξει κάποιες υποχωρήσεις και συμβιβασμοί θα γίνουν οπως επίσης πρέπει να υπάρχει και ισότητα. Αλλα με σενα δεν υπάρχει εσυ πχ λες εχω κοψει να μιλάω με πρωην μου ενω αυτη δεν το κάνει αυτο.

Εγω θα ξεκινούσα με παρατηρήσεις. Δυο - τρεις φορές. Αν έβλεπα οτι δεν θέλει. Σε ένα χρονικο διάστημα 1-2 το πολύ 3 μηνών συνεχιζει τοτε θα της έθετα τελεσιγραφο. Εγώ ή ο πρώην σου. Ο πρώην ειναι πρώην και δεν μπορειτε να ειστε πλέον φιλοι και να μιλάτε σαν να μην τρέχει τιποτα. Αν δεν καταλάβαινε ουτε με το τελεσιγραφο θα χωριζαμε για ένα διάστημα ναι.

Ειμαι γενικά κούλ σαν άνθρωπος και δεν πιέζω ουτε ζηλεύω κάποια. Μπορει να βγει με φιλες της να φορέσει οτι θέλει. Αλλα θα πρέπει να ξέρει οτι εφοσον έχουμε σοβαρή σχέση θα πρέπει να μην μιλάει με τους πρώην της και γενικά να μην έχει στενή σχέση με κανέναν ο οποιος αποδεδειγμένα την φλερτάρει. Αυτα ειναι προαπαιτουμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niro11

Νεοφερμένος

Ο niro11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Οχι δεν θα την χώριζα απευθειας. Αλλα εγω δεν θα την παντρευομουν κιολας αμα δεν ειχαμε ξεκαθαρισει μερικά βασικά εξαρχής και δεν ταιριαζαμε σαν χαρακτήρες. Εγω δεν βλέπω την τρέλα σαν γοητεια οπως κάνουν μερικοί άντρες για μενα το να μην ακούει κάποια σε κάτι λογικο που θα της πώ ή να επιμένει ενω έχει άδικο ειναι λογος απορριψης. Εντάξει κάποιες υποχωρήσεις και συμβιβασμοί θα γίνουν οπως επίσης πρέπει να υπάρχει και ισότητα. Αλλα με σενα δεν υπάρχει εσυ πχ λες εχω κοψει να μιλάω με πρωην μου ενω αυτη δεν το κάνει αυτο.

Εγω θα ξεκινούσα με παρατηρήσεις. Δυο - τρεις φορές. Αν έβλεπα οτι δεν θέλει. Σε ένα χρονικο διάστημα 1-2 το πολύ 3 μηνών συνεχιζει τοτε θα της έθετα τελεσιγραφο. Εγώ ή ο πρώην σου. Ο πρώην ειναι πρώην και δεν μπορειτε να ειστε πλέον φιλοι και να μιλάτε σαν να μην τρέχει τιποτα. Αν δεν καταλάβαινε ουτε με το τελεσιγραφο θα χωριζαμε για ένα διάστημα ναι.

Ειμαι γενικά κούλ σαν άνθρωπος και δεν πιέζω ουτε ζηλεύω κάποια. Μπορει να βγει με φιλες της να φορέσει οτι θέλει. Αλλα θα πρέπει να ξέρει οτι εφοσον έχουμε σοβαρή σχέση θα πρέπει να μην μιλάει με τους πρώην της και γενικά να μην έχει στενή σχέση με κανέναν ο οποιος αποδεδειγμένα την φλερτάρει. Αυτα ειναι προαπαιτουμενα.

τωρα να πω ότι συνφονω είναι λιγο,οτι δεν το εκανα εγω όταν επρεπε μαλον είναι παραλογο να το κανω τωρα μετα από γαμο και παιδι.
με τρωει ομος και αυτό είναι κατι που δεν θαβεται με τιποτα,με τρωει και εμενα και τα συναισθιματα μου.
τι να πω?εχω παει και σε ψυχολογο και μου ειπε σχεδόν τα ιδια,αλλα δεν ακουσα τιποτα και τοτε.
πολλα λαθη δεν κανουν ουτε ένα σωστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Δεν είπα πως δεν έχεις δικαίωμα στο να σ' ενοχλεί, αλλά θα πρέπει να βρεις έναν τρόπο να το διαχειριστείς. Στο φινάλε, όσο εγωιστικό είναι για την ίδια να κρατά ακόμα επαφές μαζί του, άλλο τόσο είναι κι απ' τη δική σου πλευρά, εφόσον επιμένεις να λήξει κάτι που ήξερες ότι υφίσταται απ' την αρχή που ήσασταν μαζί. Κι αυτό δεν σημαίνει ότι δεν σε αγαπά ή δεν την αγαπάς. Αν ήταν έτσι, δεν θα σε παντρευόταν και δεν θα έκανε παιδί μαζί σου.

*Η φίλη ακόμα το προσπαθεί.

Οχι αυτη θα βρει έναν τροπο να διαχειριστει το γεγονος οτι πλέον δεν θα έχει καμια επαφή με τον πρώην της επειδη της το ζητά ο άντρας της. Που θα ειναι συνοδοιπορος μαζι της ως το θάνατο. Αν έχει άλλες γνωμες και θέλει να το παιξει εναλλακτικά ας παραδεχθει οτι κάτι αλλο τρέχει. Φιλια μεταξυ σε πρωην δεν υπάρχει μην κοροϊδευομαστε. Εγω δεν θα το δεχομουν. Θα ειχα θέσει τελεσιγραφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
εσυ θα το δεχοσουν αυτό?
θα δεχοσουν να μιλαει ο αντρας σου η το αγορι σου με την πρωην του,ακομα και αν σε ενοχλουσε?
γιατι μονο εγω το βλεπω ετσι?
η δεν σε νοιαζει τι κανει η γυναικα σου αρα δεν σε νοιαζει με ποιον μιλαει βγαινει κτλ.
(δεν μιλαω για σεξ)
η σε νοιαζει και θελεις να ξερεις τι γινεται,με ποιον μιλαει βγενει.
το συζυταται λες τι σε ενωχλει το δεχεται και πρωχοραμε.
όλα τα αλλα είναι η ιστορια μου,που δεν βγαζει ακρη και
στο τελος φταιω εγω που δεν τελιωσα κατι που δεν επρεπε να αρχισω.
σωστα,ολα τα πραγματα πρεπει να γινονται στην ωρα τους.
οποτε η το χωνευω και ας αδεισω μεσα μου από το ωραια πραγματα που νιωθιω για αυτην για χαρη του παιδιου η δεν εχω άλλη επιλογή,κατα τα λεγομενα σου παντα.
Φυσικά. Πάντα το δεχομαι και δεν με ενοχλεί. Επειδή ξεκινας μια σχέση δεν σημαίνει ότι διαγράφεται το παρελθόν της/του αυτόματα. Και αφού δεν διαγράφεται μέσα του, δεν υπάρχει λόγος να προσποιειται προς τα έξω. Εξάλλου πες μου, ποιος θα καταφέρει περισσότερα? Αυτός που θα της το κάνει δύσκολο ή αυτός που θα δείξει κατανόηση? Γιατί με το ζορι δεν μπορείς να αποτρεψεις κάτι από το να συμβεί. Απλά θα συμβαίνει και δεν θα το μαθαινεις. Το θέμα δεν είναι να το καταπιεις και να σε φθείρει. Το θέμα είναι να κατανοησεις ότι δεν υπάρχει λόγος να αισθανεσαι άσχημα, μειονεκτικά ή ανασφαλής που συμβαίνει αυτό. Αν συνεχίζει να σε ενοχλεί, κάνε την να τον ξεχάσει, να μην έχει λόγο να τον πάρει τηλέφωνο. Δεν ξέρεις και το λόγο που μιλάνε. Έχει κάποιο κενό από φίλους? Κάποιο πρόβλημα στο οποίο αυτός δείχνει κατανόηση ενώ οι γύρω της (κι εσύ) όχι? Κάτσε σκεψου τα αυτά και προσπάθησε να μπεις στη θέση της όχι σαν niro, δεν έχει σημασία για ποιο λόγο θα μιλουσες εσύ σε πρώην, αλλά εκείνη τι λόγο έχει. Δες τον εαυτό σου πως της φέρεσαι και αν πρέπει να διορθώσεις κάτι. Το γεγονός ότι μιλάει μαζί του είναι το αποτέλεσμα όχι η αιτία στα θέματα σας. Αν είναι όλα καλά, δεν έχεις και λόγο να ανησυχεις. Σου ξαναλεω, καμία γυναίκα δεν απατησε αν δεν είχε λόγο να το κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Αφου κατέληξες φίλε στο τι θέλεις να πετύχεις. Και αυτο ειναι να αρχισει να σε σέβεται η γυναικα σου και να σταματησει τις άσκοπες επικοινωνιες με τον πρώην της. Τοτε μπορεις να προχωρήσεις στο επομενο βήμα. Αν αποτύχεις απέτυχες. Ειναι ένα ρισκο αλλα αν δεν σπάσεις αυγά ομελέτα δεν κάνεις. Διάλεξε και πάρε. Θα ξεκαθαρισεις μια και καλή την υποθεση.

Το αλλο ειναι συναισθηματικος εκβιασμος. Ακομα και λογος διαζυγιου για αυτο σου ειπα να ρωτησεις τον δικηγορο σου. Σαν να σου λεει οτι έχω stand by τον πρωην αν στραβοκατουρησεις (κατα τα δικα μου δεδομενα) τοτε θα πάω προς τα έκει. Μην το δεχτεις σε καμια περιπτωση. Αν δεν ειναι σιγουρη για τα αισθηματα της ας ζητησει διαζυγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Έχετε ξεχάσει κάτι σημαντικό. Ο πρώην έγινε πρωην για κάποιο λόγο. Και για κάποιο λόγο επέλεξε η κοπέλα τον niro. Τα τελεσιγραφα δεν θα λυσουν κανένα ζήτημα. Δεν θέλεις η άλλη να είναι μαζί σου επειδή την "απειλεις" <ή σταματάς ή φευγω>. Θέλεις να το επιλέξει συνειδητά, όχι να αναγκαστεί να το κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Aυτή έχει ξεχάσει ότι είναι παντρεμένη και από ότι φαινεται είναι φευγάτη προ πολλου. Οι μισες κακως παντρεύονται διοτι ποτε δεν ήταν ωριμες για αυτό αλλα αυτό είναι μια άλλη πονεμένη ιστορια. Τα τελεσίγραφα ξεκαθαριζουν την κατασταση. Γιατι μερικές και μερικοι νομιζουν ότι κοροϊδευομαστε.


Η τύπισα δεν ξέρουμε τι έχει στο μυαλο της. Και που ξέρω εγω αμα δεν μιλάει συχνά με τον πρωην της επειδή ετοιμάζουν κάτι εις βάρος του άλλου. Έχουν δει πολλά τα μάτια μου.

Ας ην φοβομαστε να δουμε το πρόβλημα ακριβώς όπως είναι. Εγω ετσι το βλέπω και θα ξεκινουσα να πάρω δραστικά μέτρα. Γιατι δεν θα άφηνα κανεναν να παιξει μπιλιάρδο στη δική μου πλάτη και του παιδιου μου. Τι νομιζει πως κάνει αυτή με τον πρώην της πηγαδάκια; Καταρχήν θα ειχα κάνει φραγή του αριθμου στο σπιτι. Από που και ως που αυτος παιρνει στο σπιτι μου. Τον ξέρω και από χθές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

niro11

Νεοφερμένος

Ο niro11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Φυσικά. Πάντα το δεχομαι και δεν με ενοχλεί. Επειδή ξεκινας μια σχέση δεν σημαίνει ότι διαγράφεται το παρελθόν της/του αυτόματα. Και αφού δεν διαγράφεται μέσα του, δεν υπάρχει λόγος να προσποιειται προς τα έξω. Εξάλλου πες μου, ποιος θα καταφέρει περισσότερα? Αυτός που θα της το κάνει δύσκολο ή αυτός που θα δείξει κατανόηση? Γιατί με το ζορι δεν μπορείς να αποτρεψεις κάτι από το να συμβεί. Απλά θα συμβαίνει και δεν θα το μαθαινεις. Το θέμα δεν είναι να το καταπιεις και να σε φθείρει. Το θέμα είναι να κατανοησεις ότι δεν υπάρχει λόγος να αισθανεσαι άσχημα, μειονεκτικά ή ανασφαλής που συμβαίνει αυτό. Αν συνεχίζει να σε ενοχλεί, κάνε την να τον ξεχάσει, να μην έχει λόγο να τον πάρει τηλέφωνο. Δεν ξέρεις και το λόγο που μιλάνε. Έχει κάποιο κενό από φίλους? Κάποιο πρόβλημα στο οποίο αυτός δείχνει κατανόηση ενώ οι γύρω της (κι εσύ) όχι? Κάτσε σκεψου τα αυτά και προσπάθησε να μπεις στη θέση της όχι σαν niro, δεν έχει σημασία για ποιο λόγο θα μιλουσες εσύ σε πρώην, αλλά εκείνη τι λόγο έχει. Δες τον εαυτό σου πως της φέρεσαι και αν πρέπει να διορθώσεις κάτι. Το γεγονός ότι μιλάει μαζί του είναι το αποτέλεσμα όχι η αιτία στα θέματα σας. Αν είναι όλα καλά, δεν έχεις και λόγο να ανησυχεις. Σου ξαναλεω, καμία γυναίκα δεν απατησε αν δεν είχε λόγο να το κάνει.



καποια πραγματα η δεν σε ενοχλουν η σε ενοχλουν,με ενοχλουσε τοτε με ενοχλη και τωρα.και από την στιγμη που υπαρχω στην ζωη της και εχουμε ένα παιδι οφηλει κατά την ταπινη μου γνωμη να το κανει,αν θελει να είναι όλα καλα.ποτε δεν ζητησα να διαγραψη τιποτα αλλα όχι και να φτασω το 70 και ακομα να ξερω ότι μιλαη με τον πρωην της (για το οποιδιποτε θεμα)το ότι το κρυβη δεν λεει κατι?
το αιμα νερο δεν γινεται,με ενοχλη και αυτό δεν αλαζει.
δεν εκανε κατι ποτε για να αποδιξη όχι σε εμενα τοσο πολύ αλλα στον εαυτο της ότι είμαι 1ος στην καρδια της και στην επιλογή που εκανε,δεν την εκλεψα και την αναγκασα να με παντρευτει.
δεν υπαρχη αλλα σε αυτά που νιώθεις.
και όχι με το ζορι δεν γινεται,αν θελει να μιλαει εχει κάθε δικαιομα να το κανει,οπως και εγω να αισθανομαι ότι μεσα μου σιγα σιγα τελιωνει ότι αισθανομαι για εκεινην.δεν είναι αντιπινα,αλλα αποτέλεσμα τον δικον της πραξεον.
φιλους εχει και πολύ καλους μαλιστα,αλλα όταν τους γραφεις και δεν θελεις να βγεις να μιλισεις και προτιμάς να καθεσε σπιτι και να θυμασε της ωραίες στιγμες που περασες τοτε (φητοιτικα χρονια),τοτε δεν θα τους εχεις για πολύ.
δεν προκιται παλλη να κατσω να σκεφτω τι πρεπει να φταιει και να μιλαει με τον πρωην της η που της δειχνει κατανοιση σε κατι που ισως να μην της δειχνω εγω.μπορουσε και μπορει ότι την ενωχλη να το συζητιση μαζι μου και να το λυσουμε,κατα της κουβέντας δεν ειμουν ποτε.
αν σου φταιει κατι το λες σε αυτόν που πρεπει να το πεις και το λυνεις,δεν μιλας με πρωην και να εχεις και μετα και διακαιολογεια που δεν θελεις να το πεις στον αντρα σου.
δεν είναι δυσκολο να καταλάβεις ότι δεν φταει κατι η ότι δειχνει καπου κατανοηση ο πρωην,
από την αρχη μιλουσαν,τι?αρα εφταιγε κατι και τοτε?δεν νομιζω
απλως θελει να μιλανε,τελος.
όλα τα αλλα είναι για να ριξει ευθύνες πανω μου,δεν την καταλαβενω αρα μιλαω με τον πρωην μου,
δεν φταιω σε κατι επηδη θελει να μιλανε,θελει και μιλανε.
αυτή πιστευω είναι η θεση της.
για να ξεκινήσεις κατι πρεπει πρωτα να εχεις καλα θεμελια για να μην πεσει στο κεφαλι σου αυτό που πας να χτησεις,
δεν είναι μονη της στην σχεση αυτή,οπος και εγω.
το ότι μιλαει με τον πρωην της είναι το κακο αποτέλεσμα από της λαθος επιλογες της,η αιτια είναι ότι απλως θελει,
και όχι επηδει εγω την παραμελώ.
αυτό που λες είναι για να δικαιολογισεις αυτό που κανει,
ακομη και να την παραμελουσα δεν εχει δικαιολογια σε αυτό που κανει.
εγω ξερω ότι ο ανθρωπος που θελει κανει τα παντα αυτος που δεν θελει βρησκει δικαιολογιες για να μην το κανει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niro11

Νεοφερμένος

Ο niro11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Aυτή έχει ξεχάσει ότι είναι παντρεμένη και από ότι φαινεται είναι φευγάτη προ πολλου. Οι μισες κακως παντρεύονται διοτι ποτε δεν ήταν ωριμες για αυτό αλλα αυτό είναι μια άλλη πονεμένη ιστορια. Τα τελεσίγραφα ξεκαθαριζουν την κατασταση. Γιατι μερικές και μερικοι νομιζουν ότι κοροϊδευομαστε.


Η τύπισα δεν ξέρουμε τι έχει στο μυαλο της. Και που ξέρω εγω αμα δεν μιλάει συχνά με τον πρωην της επειδή ετοιμάζουν κάτι εις βάρος του άλλου. Έχουν δει πολλά τα μάτια μου.

Ας ην φοβομαστε να δουμε το πρόβλημα ακριβώς όπως είναι. Εγω ετσι το βλέπω και θα ξεκινουσα να πάρω δραστικά μέτρα. Γιατι δεν θα άφηνα κανεναν να παιξει μπιλιάρδο στη δική μου πλάτη και του παιδιου μου. Τι νομιζει πως κάνει αυτή με τον πρώην της πηγαδάκια; Καταρχήν θα ειχα κάνει φραγή του αριθμου στο σπιτι. Από που και ως που αυτος παιρνει στο σπιτι μου. Τον ξέρω και από χθές;



επηδει δεν ξερω εδώ μεσα κανεναν από εχθες καλο θα ηταν να εκραζεσαι λιγο ποιο καλα.
οσο ασχημα και να αισθανομαι εγω αυτή την στιγμη εχουμε έναν γαμο ακομα και ένα παιδι. και χωρισμένος να ειμουν παλλι δεν θα ηθελα να μηλαει ασχημα καποιος για αυτην.οποτε προσεχε λιγο σε παρακαλω.
όχι φραγει δεν θα κανω,ο καθενας είναι ελευθερος να κανει ότι θελει αρκει να το ξερει και ο άλλος φυσικα.
με τις απειλες και τα τελευσεγραφα δεν βγηκε κατι τοτε δεν θα βγει μαλλον και τωρα.
και σημερα που το σκέφτομαι ποιο καλα και ηρεμα,το ποιο πιθανο είναι να μην πω τιποτα και οσο κρατισει
αυτή η σχεση.
αλλους καβγαδες μαλοματα και υστεριες δεν μπορω.δεν θα βγει και κατι και στην τελικη
το μονο που θα κατεφερω είναι να πληγωθώ και το ποιο συμαντικο να πληγωθεί και η μικρη.
οποτε οσο κρατησει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Έχετε ξεχάσει κάτι σημαντικό. Ο πρώην έγινε πρωην για κάποιο λόγο. Και για κάποιο λόγο επέλεξε η κοπέλα τον niro. Τα τελεσιγραφα δεν θα λυσουν κανένα ζήτημα. Δεν θέλεις η άλλη να είναι μαζί σου επειδή την "απειλεις" <ή σταματάς ή φευγω>. Θέλεις να το επιλέξει συνειδητά, όχι να αναγκαστεί να το κάνει.

Για καποιο λογο. Που μπορει να ειναι τελειως πρακτικος και να μην ειναι η ελλειψη ερωτικου ενδιαφεροντος. Κι οπως και ο λογος που επελεξε η κοπελα το φιλο μας μπορει επισης να μην εχει σχεση με ερωτικο ενδιαφερον, απ'οτι φαινεται δεν ειναι ο αντρας της ζωης της. Οποτε καλα θα κανει να ξεκαθαρισει την κατασταση και αν δει οτι η τυπισσα επιμενει, να σηκωθει να φυγει. Νεος ειναι, δε χρειαζεται να μενει σε μια σχεση που γινεται τοξικη. Και την τελευταια ευκαιρια να τη δωσει μονο για χαρη του παιδιου γιατι παιζει και η πιθανοτητα να χωρισουν και σε κανα χρονο να το μεγαλωνει με τον πρωην της.

Επισης, αμφιβαλλω αν ηταν αντιστροφοι οι ρολοι, δηλαδη ο αντρας να εχει φιλικες σχεσεις με την πρωην του και να πεταει στη γυναικα του ποσο καλυτερη ηταν, αν θα ησασταν τοσο ελαστικες οσο ειστε τωρα που του λετε λιγο ως πολυ να το καταπιει.

Δεν υπαρχει κανενας λογος να εχεις φιλικες επαφες με πρωην σχεσεις. Τον ανθρωπο που τον εβλεπες ερωτικα (ποσο μαλλον για χρονια), δε μπορεις να τον δεις φιλικα. Εκτος αν εχεις σκοπο να τα ξαναβρειτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Για καποιο λογο. Που μπορει να ειναι τελειως πρακτικος και να μην ειναι η ελλειψη ερωτικου ενδιαφεροντος. Κι οπως και ο λογος που επελεξε η κοπελα το φιλο μας μπορει επισης να μην εχει σχεση με ερωτικο ενδιαφερον, απ'οτι φαινεται δεν ειναι ο αντρας της ζωης της. Οποτε καλα θα κανει να ξεκαθαρισει την κατασταση και αν δει οτι η τυπισσα επιμενει, να σηκωθει να φυγει. Νεος ειναι, δε χρειαζεται να μενει σε μια σχεση που γινεται τοξικη. Και την τελευταια ευκαιρια να τη δωσει μονο για χαρη του παιδιου γιατι παιζει και η πιθανοτητα να χωρισουν και σε κανα χρονο να το μεγαλωνει με τον πρωην της.

Επισης, αμφιβαλλω αν ηταν αντιστροφοι οι ρολοι, δηλαδη ο αντρας να εχει φιλικες σχεσεις με την πρωην του και να πεταει στη γυναικα του ποσο καλυτερη ηταν, αν θα ησασταν τοσο ελαστικες οσο ειστε τωρα που του λετε λιγο ως πολυ να το καταπιει.

Δεν υπαρχει κανενας λογος να εχεις φιλικες επαφες με πρωην σχεσεις. Τον ανθρωπο που τον εβλεπες ερωτικα (ποσο μαλλον για χρονια), δε μπορεις να τον δεις φιλικα. Εκτος αν εχεις σκοπο να τα ξαναβρειτε...

Εννοείται αυτο. Οτι δεν θα ήταν ελαστικές. Και ακου εξήγηση "οχι δεν θα το κάνω" προφανως και θα το κάνεις γιατι στο ζητάει ο άντρας σου και ειναι λογικό. Τι θα πει δεν το κάνω απο τη στιγμη που έχεις μια οικογενεια οι αποφασεις παίρνονται απο κοινού αλλιώς μεινε μονος ή μονη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δίκιο εχουν τα παιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
επηδει δεν ξερω εδώ μεσα κανεναν από εχθες καλο θα ηταν να εκραζεσαι λιγο ποιο καλα.
οσο ασχημα και να αισθανομαι εγω αυτή την στιγμη εχουμε έναν γαμο ακομα και ένα παιδι. και χωρισμένος να ειμουν παλλι δεν θα ηθελα να μηλαει ασχημα καποιος για αυτην.οποτε προσεχε λιγο σε παρακαλω.
όχι φραγει δεν θα κανω,ο καθενας είναι ελευθερος να κανει ότι θελει αρκει να το ξερει και ο άλλος φυσικα.
με τις απειλες και τα τελευσεγραφα δεν βγηκε κατι τοτε δεν θα βγει μαλλον και τωρα.
και σημερα που το σκέφτομαι ποιο καλα και ηρεμα,το ποιο πιθανο είναι να μην πω τιποτα και οσο κρατισει
αυτή η σχεση.
αλλους καβγαδες μαλοματα και υστεριες δεν μπορω.δεν θα βγει και κατι και στην τελικη
το μονο που θα κατεφερω είναι να πληγωθώ και το ποιο συμαντικο να πληγωθεί και η μικρη.
οποτε οσο κρατησει.

Δεν μας ξέρεις αλλα μπηκες να γράψεις ενα προβλημα που σε απασχολει και καλα έκανες γιατι έχουμε την προθεση να βοηθήσουμε εστω και συμβουλευτικα κάποιον που έχει ένα θέμα. Χθες μου έγραψες οτι συμφωνεις και με ευχαριστησες. Σημερα άλλαξες γνώμη. Εντάξει δικαιωμα σου. Αλλα για να ξεκαθαρισω λιγο την κατάσταση κανεις δεν μιλησε άσχημα για την γυναικα σου, μπηκες και ρωτησες γνώμες και εγω σου έγραψα την δική μου υπενθυμιζοντας σου οτι σε ολα υπάρχει το ρισκο και επισης να ρωτησεις πρώτα τον δικηγορο σου.

Ειναι λογικο επισης να μην ταιριάζουμε ολοι με ολους και ολες κάποιες γυναικες γουστάρουν να έχουν τον έλεγχο της σχέσης και να λένε στον άντρα και να κάνει. Κάποιες άλλες γουστάρουν να ελέγχονται και να έχουν εναν δυναμικο άντρα απεναντι τους ενω κάποιες άλλες και άλλοι ειναι υπερ της ισότητας αν ρωτησεις εμένα θα σου πω οτι προτιμώ τα 2 τελευταια παρα να έχω μια γυναικα να της λέω κάτι λογικο και να επιμένει στα παράλογα. Τέτοιος ειμαι και ειμαι της άποψης οτι αυτα πρέπει να λύνονται εξαρχής να μην πουλάει κανεις θέατρο (δεν μιλάω για σενα ως προς αυτά γενικά τα γράφω) και να δειχνει καθενας και εξαρχης τον αληθινο του χαρακτηρα για να μην έχουμε στο μέλλον φασαριες και δικαστικές διαμάχες δεν ειναι ωραιο για κανεναν ουτε για τα παιδάκια που θα έρθουν στον κοσμο.

Αυτη ειναι η θέση μου για τις σχέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

niro11

Νεοφερμένος

Ο niro11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Δεν μας ξέρεις αλλα μπηκες να γράψεις ενα προβλημα που σε απασχολει και καλα έκανες γιατι έχουμε την προθεση να βοηθήσουμε εστω και συμβουλευτικα κάποιον που έχει ένα θέμα. Χθες μου έγραψες οτι συμφωνεις και με ευχαριστησες. Σημερα άλλαξες γνώμη. Εντάξει δικαιωμα σου. Αλλα για να ξεκαθαρισω λιγο την κατάσταση κανεις δεν μιλησε άσχημα για την γυναικα σου, μπηκες και ρωτησες γνώμες και εγω σου έγραψα την δική μου υπενθυμιζοντας σου οτι σε ολα υπάρχει το ρισκο και επισης να ρωτησεις πρώτα τον δικηγορο σου.

Ειναι λογικο επισης να μην ταιριάζουμε ολοι με ολους και ολες κάποιες γυναικες γουστάρουν να έχουν τον έλεγχο της σχέσης και να λένε στον άντρα και να κάνει. Κάποιες άλλες γουστάρουν να ελέγχονται και να έχουν εναν δυναμικο άντρα απεναντι τους ενω κάποιες άλλες και άλλοι ειναι υπερ της ισότητας αν ρωτησεις εμένα θα σου πω οτι προτιμώ τα 2 τελευταια παρα να έχω μια γυναικα να της λέω κάτι λογικο και να επιμένει στα παράλογα. Τέτοιος ειμαι και ειμαι της άποψης οτι αυτα πρέπει να λύνονται εξαρχής να μην πουλάει κανεις θέατρο (δεν μιλάω για σενα ως προς αυτά γενικά τα γράφω) και να δειχνει καθενας και εξαρχης τον αληθινο του χαρακτηρα για να μην έχουμε στο μέλλον φασαριες και δικαστικές διαμάχες δεν ειναι ωραιο για κανεναν ουτε για τα παιδάκια που θα έρθουν στον κοσμο.

Αυτη ειναι η θέση μου για τις σχέσεις.
sorry αλλα δεν καταλαβες τι λεω και ισως είναι λιγο δυσκολο να το εξειγισω.
λεω απλως ότι δεν χρειαζεται να λες χαρακτιρισμους οποιδιποτε ιδους.τιποτα παραπανο.και ας σταματιση εδώ αυτό.
δεν αλλαξα γνωμη,τα ιδια πιστευω,τον τροπο δεν ξερω για να το διαχιριστω όλο αυτό.
και ισχιει ακομα το ευχαριστω σε ολους εδώ μεσα,μονο και μονο που μιλαω σε καποιον είναι καλο,όπως και να ακουω την γυναικια γνωμη που αν και δεν συμφωνω είναι κατι και αυτό.
απλως δεν μπορω αλλους καβγαδες που δεν οδηγουν πουθενα.
κουβεντα μπορω να κανω αλλα δεν μπορω παλλι και καταληξω στο ότι εγω πρεπει να το χονεψω διαχιριστω.
το παιδι πανω από όλα,αλλα και οι οικογενεια είναι συμαντικη επισης.
να κανω μια ερωτιση στης γυναικες και αν θελουν ας απαντισουν.
αν υποθετικα παντα,ειχατε έναν αντρα και ένα παιδι,οχι με ιδιαιετερα προβλήματα στην σχεση,(υγειας οικονομικα κλπ)
και μιλούσατε στον πρωην σας,οχι απαρετιτα για κατι πονηρο,και δεν το λεγατε,το κρυβατε.
και σας ελεγε ο αντρας σας ότι ξερει ότι μιλατε και ότι ενωχλειτε από αυτό,
χωρις να σας πει τι να κανετε,εσεις τι θα κανατε?
τοσο απλα.
είμαι περίεργος να ακουσω.
και παλι σας ευχαριστω ολους σας,οποια γνωμη αποψη και αν εχετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niro11

Νεοφερμένος

Ο niro11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
ειμουν παντα της αποψης ότι με το ζορι τιποτα δεν γινεται,αλλα όταν τίθεται θεμα διαζιγιου και παιδιου εκει πρεπει να
είναι πρωτο το παιδι μεσα στην σχεση που εχουμε.δεν χωρουν εγωισμοι σε έναν γαμο με παιδι,αυτό ξερω εγω.
ισως η μαλλον να φταιω και εγω με την συμπεριφορα μου,αλλα δεν γινεται να φταιω για αυτά που αισθανομαι,ότι είναι λαθος είναι λαθος,τελιωσε.
δεν υπαρχουν και δεν πρεπει να υπαρχουν ταμπου θεματα στον γαμο,
μιλαμε για όλα εκτος από αυτό και εκεινο,ζητα μου ότι θες αλλα με αυτό θα σκωτοθουμε.
αυτό που θελω να πω είναι ότι με το ζορι δεν θελω τιποτα,θα φανει σαν να την παρακαλαω να κατσει για χαρη του παιδιου,
και δεν θελω.
σας ειπα ότι μαλλον δεν θα κανω πω τιποτα γιατι το ποιο πιθανο είναι να μην βγαλω ακρη και θα μαλοσουμε ξανα.
όλα αυτά δεν τα θελω να τα βλεπει η μικρη.
ας περασουν ηγιορτες οσο γινεται ποιο ηρεμα και μετα ισως αν βρω κουραγιο να κανω μια κουβεντα.
δικιγορο θα παω αφου κανω κουβεντα μαζι της,ισως και να αλλαξη γνωμη,δεν το νομιζω αλλα παντα ελπιζω ότι
ισως όλα να πανε καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top