Φιλικός καφές ή ραντεβού;

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Παίδες, δε σχολίασα το θέμα του καφέ, αλλά ξεκομμένα το παρακάτω:
Η μοναδικη περιπτωση να εισαι με κοπελα φιλος και αυτη η κοπελα να μην ειναι η αδερφη σου, ειναι να γνωριζεστε απο μωρα παιδια και οποτε να εχει δημιουργηθει σταδιακα μια αδελφικη παλι σχεση..
Χε! Και αυτή η περίπτωση μπορεί πολύ εύκολα να οδηγήσει σε μια όμορφη ερωτική σχέση. (Κάτι ξέρουμε κι εμείς...).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Αυτό με την ηλικία ίσως παίζει κάποιο ρόλο.Αμα σου ρίχνει ο άλλος τα διπλάσια χρόνια και σου μυρίζει πέσιμο,μάλλον δε θέλει να παίξετε τις κουμπάρες.
Κάποιες φορές πρέπει να εμπιστεύεσαι και το ένστικτο I guess:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Παίδες, δε σχολίασα το θέμα του καφέ, αλλά ξεκομμένα το παρακάτω:

Για μενα εχει διαφορα ο φιλος απο το μελος της κοινης παρεας ή τον γνωστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Για μενα εχει διαφορα ο φιλος απο το μελος της κοινης παρεας ή τον γνωστο.
Πλέον δεν είμαι σίγουρος αν μιλάμε επί του ιδίου θέματος. Ειλικρινά, όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Παιδια, οταν λες σε καποιον παμε για καφε εγω πρεπει να πληρωσω και οχι ο καθενας ξεχωριστα ,δηλαδη ειναι σαν κερασμα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Αν αυτος ο καποιος ειναι καποιος για τον οποιο αισθανεσαι κατι .... ε συνηθως( παντα ) πληρωνεις εσυ σαν κερασμα πες το ... αλλα ειναι ο αγραφος νομος.
Αν δεν ειναι της πανω κατηγοριας ο,τι νιωσεις εκεινη τη στιγμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Αν αυτος ο καποιος ειναι καποιος για τον οποιο αισθανεσαι κατι .... ε συνηθως( παντα ) πληρωνεις εσυ σαν κερασμα πες το ... αλλα ειναι ο αγραφος νομος.
Αν δεν ειναι της πανω κατηγοριας ο,τι νιωσεις εκεινη τη στιγμη...

Για φιλο ας πουμε , π.χ τον περνω τηλ και λεω παμε για καφε τοτε πρεπει να τον κερασω?(οι γονεις μου ειπαν σε τετοιες περιπτωσεις αυτος που τον καλει πληρωνει και μετα πηγαινει εναλλαξ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Για φιλο ας πουμε , π.χ τον περνω τηλ και λεω παμε για καφε τοτε πρεπει να τον κερασω?(οι γονεις μου ειπαν σε τετοιες περιπτωσεις αυτος που τον καλει πληρωνει και μετα πηγαινει εναλλαξ)
εξαρταται, αν εχεις να τον δεις καιρο πχ. βρισκεστε σε αλλες πολεις και κρατατε μια επαφη καλο ειναι να τον κερασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
εξαρταται, αν εχεις να τον δεις καιρο πχ. βρισκεστε σε αλλες πολεις και κρατατε μια επαφη καλο ειναι να τον κερασεις

καθημερινος φιλος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι, δεν είναι απαραίτητο. Σ' αυτή τη περίπτωση it's up to you αν θα κεράσεις ή όχι - αν το αισθάνεσαι και θες να κεράσεις, δηλαδή. Αντίστοιχα και για τον άλλο - αν θέλει να σε κεράσει ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
καθημερινος φιλος?
οταν λες καθημερινος , βγαινετε που και που ,
δεν εχεις κατι να χασεις αμα κερασεις ισα ισα που ο αλλος απο τη μερια του θα <<αναγκαστει>> να σε κερασει την επομενη φορα
αμα ομως ειστε <<κολλητοι>> και να μην κερασεις δεν εγινε κατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
ο καθένας πληρώνει τον καφέ του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όχι ρε παιδιά :confused: Να πω στο φίλο μου να πάμε για καφέ και να τον κεράσω κιόλας; Για ποιον λόγο; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Όχι ρε παιδιά :confused: Να πω στο φίλο μου να πάμε για καφέ και να τον κεράσω κιόλας; Για ποιον λόγο; :P

Ετσι ακουσα για αυτο μπηκα και ρωτησα κατευθειαν , διοτι μου ακουστικε παραξενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaliaart

Νεοφερμένος

Η kaliaart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλημέρα κι από μένα....λοιπόν κι εγώ πιστεύω ότι για να πάνε για καφέ μονοι τους ένα αγόρι-μια κοπέλα κάτι παίζει.
Όμως, σε μένα που μου έτυχε να μου την πέσει ο αδερφός της φίλης μου και δεν μου άρεσε, απλά αποφεύγω να βρεθούμε μόνοι μας....
Επίσης φέτος που ξαναβρεθήκαμε με ένα παλιό συμμαθητή με κερνούσε συνέχεια και τώρα έχουμε σχέση, και επίσης το είχαν
καταλάβει όλοι πριν από μας.....χαχχχαχα
Και δεν είναι απαραίτητο αν βγεις με ένα φίλο για καφέ να τον κεράσεις κιόλας....:) Αυτά....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bourgeoisie

Νεοφερμένος

Ο Bourgeoisie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Επίσης φέτος που ξαναβρεθήκαμε με ένα παλιό συμμαθητή με κερνούσε συνέχεια και τώρα έχουμε σχέση, και επίσης το είχαν καταλάβει όλοι πριν από μας.....χαχχχαχα

Αυτός μάλλον το είχε καταλάβει εξ αρχής για να σε χρυσώνει τακτικά, κι εσύ μάλλον το είχες καταλάβει εξ αρχής αλλά είσαι πολύ αθώα για τέτοιες σκέψεις.

Όμως, σε μένα που μου έτυχε να μου την πέσει ο αδερφός της φίλης μου και δεν μου άρεσε, απλά αποφεύγω να βρεθούμε μόνοι μας....

Δεν σε κέρναγε ο άτιμος ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι ρε παιδιά :confused: Να πω στο φίλο μου να πάμε για καφέ και να τον κεράσω κιόλας; Για ποιον λόγο; :P

Ετσι ακουσα για αυτο μπηκα και ρωτησα κατευθειαν , διοτι μου ακουστικε παραξενο

Γιατί είναι παράξενο, βρε παιδιά; Το αισθάνεσαι και το κάνεις, σαν ένδειξη "σ' ευχαριστώ, πέρασα πολύ καλά", ας πούμε. Ένα παραπάνω όταν ξέρεις πως ο/η φίλος/η σου τα φέρνει δύσκολα οικονομικά κι εσύ έχεις περισσότερη άνεση - αρκεί να το κάνεις διακριτικά, για να μην έρθει σε άβολη θέση. Της ίδιας οπτικής είμαι ακόμη και για το έξω μεταξύ ανδρός - γυναικός, που μπορεί να αποσκοπεί στο κάτι παραπάνω από έναν απλό καφέ. Το κέρασμα το νιώθεις και το κάνεις. Το βρίσκω λάθος να το χρησιμοποιείς σαν μέσο για να επιτύχεις το οτιδήποτε (απ' το να ρίξεις την άλλη στο κρεβάτι μέχρι να φανείς ο μπρούκλης τής παρέας ξέρω 'γω).

//Προσωπική μου γνώμη, φυσικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaliaart

Νεοφερμένος

Η kaliaart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
-Bourgeoisie
1) Ε ναι στο γυμνάσιο που ήμασταν ήταν νωρίς για να καταλαβω τέτοια...χαχαχ αυτός μπορεί :)
2) Εννοείται ότι δεν είναι το θέμα το κέρασμα άλλα είναι :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,965 μηνύματα.
Bασικα ναι όταν ακουσες την άλλη να σου πει ... θα έρθουν και άλλοι στανταρ νομιζει (ειτε σωστα ειτε όχι) ότι θέλεις να της την πέσεις και πάει να σε αποφυγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bourgeoisie

Νεοφερμένος

Ο Bourgeoisie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Bασικα ναι όταν ακουσες την άλλη να σου πει ... θα έρθουν και άλλοι στανταρ νομιζει (ειτε σωστα ειτε όχι) ότι θέλεις να της την πέσεις και πάει να σε αποφυγει.

Γι αυτό της την πέφτεις πριν προλάβει να το πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top