Φιλοσοφικές συζητήσεις

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Έτσι λέγανε όλοι οι δάσκαλοι μου στο σχόλιο Μάξιμε.

Πολυ καλός, αλλά....
αλλα μετριος? :clapping:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θανασιμη απειλη οι Ασασινοι για τους χριστιανους ηγεμονες της Μεσης Ανατολης μεχρι το 13ο αιωνα οποτε και τους εξολοθρευσαν οι Μογγολοι.
Ηθελες κατι παραπάνω @Μάξιμος απο αυτο?
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αλλα μετριος? :clapping:
Ο καθένας τους είχε και ένα διαφορετικό αλλά Εύα. Αλλά δε διαβάζει, αλλά δε συμμετέχει, αλλά έχει περίεργο ύφος, αλλά βαριέται, αλλά, αλλά, αλλά και για κάθε αλλά είχα μια τρελή στο σπίτι που με επριζε. Μόνο ο θεολόγος δεν έλεγε ποτέ αλλά, καλά να είναι ο άνθρωπος.

Ευτυχώς μετά κατάλαβα ότι οι προβληματικοι ήταν όλοι αυτοί με τα αλλά και όχι εγώ.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Αποφάσισα κάθε φορά που θα μου απευθύνει τον λόγο ο Μάξιμος και δεν καταλαβαίνω γρι απ' αυτά που μου λέει, να του απαντάω μ' ένα ραντομ ρητό ή παροιμία.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Τι να προσπαθώ ;
Να δώσεις αρνητική ενέργεια, τί άλλο θα μπορούσα να απαντήσω;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο καθένας τους είχε και ένα διαφορετικό αλλά Εύα. Αλλά δε διαβάζει, αλλά δε συμμετέχει, αλλά έχει περίεργο ύφος, αλλά βαριέται, αλλά, αλλά, αλλά και για κάθε αλλά είχα μια τρελή στο σπίτι που με επριζε. Μόνο ο θεολόγος δεν έλεγε ποτέ αλλά, καλά να είναι ο άνθρωπος.

Ευτυχώς μετά κατάλαβα ότι οι προβληματικοι ήταν όλοι αυτοί με τα αλλά και όχι εγώ.
χμμμ και ο Θεολόγος τί ήταν; μήπως διακρίνω κάτι εδώ; ή για να με δουλέψεις το κάνεις;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
@Μάξιμος σου εγραψα για τους Ασασινους,μετα μην λες γιατι δεν απανταω :clapping:
Ας το βαλω αλλη μια φορα.:D
Θανασιμη απειλη οι Ασασινοι για τους χριστιανους ηγεμονες της Μεσης Ανατολης μεχρι το 13ο αιωνα οποτε και τους εξολοθρευσαν οι Μογγολοι.
Ηθελες κατι παραπάνω @Μάξιμος απο αυτο?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αποφάσισα κάθε φορά που θα μου απευθύνει τον λόγο ο Μάξιμος και δεν καταλαβαίνω γρι απ' αυτά που μου λέει, να του απαντάω μ' ένα ραντομ ρητό ή παροιμία.
το ιδιο θα κανω κι εγω,θα βρω χωρία της παλαιας διαθηκης που μου αρεσει πιο πολυ και της καινης βεβαιως:D
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
χμμμ και ο Θεολόγος τί ήταν; μήπως διακρίνω κάτι εδώ; ή για να με δουλέψεις το κάνεις;
Ο θεολόγος ήταν μπαρμας μου αλλά και ο μόνος καθηγητής που μου άρεσε γιατί ήταν και ο μόνος που μας μίλαγε για πιο φιλοσοφικά/θρησκευτικά θέματα που πάντα μου άρεσαν. Όλοι οι άλλοι καθηγητές ήταν αψυχα όντα.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
αλλα μετριος? :clapping:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θανασιμη απειλη οι Ασασινοι για τους χριστιανους ηγεμονες της Μεσης Ανατολης μεχρι το 13ο αιωνα οποτε και τους εξολοθρευσαν οι Μογγολοι.
Ηθελες κατι παραπάνω @Μάξιμος απο αυτο?
Και με τόση σιγουριά το λες αυτό.
Εξεπλάγην εκ τοιαύτης απόψεως.
Πού το ψάρεψες το λαβράκι?
Γκουγκλάρεις και μου λες οτι απάντησες.
Με τόσο επιφανειακές κουβέντες - απαντήσεις, τι να πω;
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Ο καθένας τους είχε και ένα διαφορετικό αλλά Εύα. Αλλά δε διαβάζει, αλλά δε συμμετέχει, αλλά έχει περίεργο ύφος, αλλά βαριέται, αλλά, αλλά, αλλά και για κάθε αλλά είχα μια τρελή στο σπίτι που με επριζε. Μόνο ο θεολόγος δεν έλεγε ποτέ αλλά, καλά να είναι ο άνθρωπος.

Ευτυχώς μετά κατάλαβα ότι οι προβληματικοι ήταν όλοι αυτοί με τα αλλά και όχι εγώ.
Τρελή τι δηλαδή μαμάδες και γιαγιάδες ;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ο καθένας τους είχε και ένα διαφορετικό αλλά Εύα. Αλλά δε διαβάζει, αλλά δε συμμετέχει, αλλά έχει περίεργο ύφος, αλλά βαριέται, αλλά, αλλά, αλλά και για κάθε αλλά είχα μια τρελή στο σπίτι που με επριζε. Μόνο ο θεολόγος δεν έλεγε ποτέ αλλά, καλά να είναι ο άνθρωπος.

Ευτυχώς μετά κατάλαβα ότι οι προβληματικοι ήταν όλοι αυτοί με τα αλλά και όχι εγώ.
καταλαβαινω απολυτα,same φαση here αλλα απο αλλη σκοπια βεβαιως,εμενα δεν εβλεπαν ποτέ την προοδο μου,που για μενα την εκανα,δεν την εκανα για εκεινους,ποτε διχως ενα μπραβο,ειλικρινα το λεω,θυμαμαι να πηγαινω τους ελεγχους με χαρα στο σπιτι δε μιλαω για λυκειο,εκει το ειχα παρει αποφαση,μιλω για γυμνασιο και να παιρνω την εξης απαντηση,"τι να το κανω εγω αυτο το χαρτι?Εγω με αυτο το χαρτι σκουπιζω τον κ@λο μου".
Σε ρωτω απλα πως θα ενιωθες σαν παιδι,αν θα ενιωθες καταρρακωμενος μετα.
Και οχι μονο αυτο.Μια διαρκης συγκριση μου με τους αλλους,που μου την εκαναν συνεχεια,αυτος/η ειναι καλυτεροι απο σενα,δεν αξιζεις,δεν αξιζεις,ειλικρινα αυτο το δεν αξιζω το ακουγα τοσες πολλες φορες που σε καποια φαση εφτασα να το πιστεψω.Το εισαι αχρηστη.
Πολυ βαθια μεσα μου κι αυτο.
Οποτε σε καταλαβαινω απολυτα οταν λες οτι δεν ειχες ουτε εναν να σε καταλαβει.
Σου ξεριζωνει την ψυχη αυτο το πραγμα ειλικρινα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και με τόση σιγουριά το λες αυτό.
Εξεπλάγην εκ τοιαύτης απόψεως.
Πού το ψάρεψες το λαβράκι?
Γκουγκλάρεις και μου λες οτι απάντησες.
Με τόσο επιφανειακές κουβέντες - απαντήσεις, τι να πω;
ηξερα οτι ηταν ταγματα που εδρασαν στη Μεση Ανατολη,Εκεινο που δε θυμομουν ηταν το ποτε εξολοθρευτηκαν,αυτο αλιευσα μονο αγαπητε.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
καταλαβαινω απολυτα,same φαση here αλλα απο αλλη σκοπια βεβαιως,εμενα δεν εβλεπαν ποτέ την προοδο μου,που για μενα την εκανα,δεν την εκανα για εκεινους,ποτε διχως ενα μπραβο,ειλικρινα το λεω,θυμαμαι να πηγαινω τους ελεγχους με χαρα στο σπιτι δε μιλαω για λυκειο,εκει το ειχα παρει αποφαση,μιλω για γυμνασιο και να παιρνω την εξης απαντηση,"τι να το κανω εγω αυτο το χαρτι?Εγω με αυτο το χαρτι σκουπιζω τον κ@λο μου".
Σε ρωτω απλα πως θα ενιωθες σαν παιδι,αν θα ενιωθες καταρρακωμενος μετα.
Και οχι μονο αυτο.Μια διαρκης συγκριση μου με τους αλλους,που μου την εκαναν συνεχεια,αυτος/η ειναι καλυτεροι απο σενα,δεν αξιζεις,δεν αξιζεις,ειλικρινα αυτο το δεν αξιζω το ακουγα τοσες πολλες φορες που σε καποια φαση εφτασα να το πιστεψω.Το εισαι αχρηστη.
Πολυ βαθια μεσα μου κι αυτο.
Οποτε σε καταλαβαινω απολυτα οταν λες οτι δεν ειχες ουτε εναν να σε καταλαβει.
Σου ξεριζωνει την ψυχη αυτο το πραγμα ειλικρινα.
Είδες που είσαι και λίγο πειραγμένη; και μετά μου λες..
ηξερα οτι ηταν ταγματα που εδρασαν στη Μεση Ανατολη,Εκεινο που δε θυμομουν ηταν το ποτε εξολοθρευτηκαν,αυτο αλιευσα μονο αγαπητε.
Και εγώ πώς κατάλαβα οτι το ψάρεψες;
Και πώς είσαι σίγουρη οτι εξολοθρεύτηκαν;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Είδες που είσαι και λίγο πειραγμένη; και μετά μου λες..

Και εγώ πώς κατάλαβα οτι το ψάρεψες;
το πειραγμενη αγαπητε το λες για την τοξικοτητα του οικογενειακου περιβαλλοντος?
Δεν εφταιξα εγω πουθενα,αυτοι ειχαν τα αλυτα τους θεματα.
Σε παρακαλω πολυ οταν ο αλλος βγαζει τα σωψυχα του δειξε εναν ελαχιστο σεβασμο και μην τα θεωρεις ολα "ελαφρολαικα".Σε ευχαριστω πολυ για τον χαρακτηρισμο σου.
Να εισαι καλα!
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
"τι να το κανω εγω αυτο το χαρτι?Εγω με αυτο το χαρτι σκουπιζω τον κ@λο μου".
Και αυτό γιατί το έλεγαν; είχαν προβλήματα μεταξύ τους και ξεσπούσαν σε εσένα ; δεν τους άρεσαν οι βαθμοί ;

Άμα δεν θες μην απαντάς.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και αυτό γιατί το έλεγαν; είχαν προβλήματα μεταξύ τους και ξεσπούσαν σε εσένα ; δεν τους άρεσαν οι βαθμοί ;

Άμα δεν θες μην απαντάς.
Επειδή είχαν κόμπλεξ κατωτεροτητας οι ίδιοι όπως κάθε άνθρωπος που μειώνει τους γύρω του.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ας πούμε καληνύχτα παιδιά.
το πειραγμενη αγαπητε το λες για την τοξικοτητα του οικογενειακου περιβαλλοντος?
Δεν εφταιξα εγω πουθενα,αυτοι ειχαν τα αλυτα τους θεματα.
Σε παρακαλω πολυ οταν ο αλλος βγαζει τα σωψυχα του δειξε εναν ελαχιστο σεβασμο και μην τα θεωρεις ολα "ελαφρολαικα".Σε ευχαριστω πολυ για τον χαρακτηρισμο σου.
Να εισαι καλα!
Ο πειρασμός χαρίζει πείρα.
Μη τα θες όλα γλυκά.
Και όταν βλέπω να κλονίζεσαι και να πέφτεις, τότε είναι που χρειάζεσαι την δασκαλοκεντρική επίδραση. Γιατι τότε στέκεσαι στα δικά σου πόδια.
Γιατι εγώ μόνο να γράψω μπορώ. Είμαι μακρυά, πολύ μακρυά.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κόμπλεξ έχεις όταν μειώνεις τους άλλους πιο ύπουλα , εδώ πέρα είναι μια υπερβολή.
Μπα μην το λες. Και εγώ αρπάξει προσβολές παρόμοιου είδους. Δεν έχει σημασία το ύπουλα πιστεύω. Κόμπλεξ κατωτεροτητας με νεύρα είναι απλα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Και αυτό γιατί το έλεγαν; είχαν προβλήματα μεταξύ τους και ξεσπούσαν σε εσένα ; δεν τους άρεσαν οι βαθμοί ;

Άμα δεν θες μην απαντάς.
@Aura πρωτα δεν ηταν για οικογενεια δεν αγαπηθηκαν ποτε τους,ποτε δεν τους ειδα να παιρνει ο ενας τον αλλον αγκαλια,εδω εμενα σαν παιδι δεν με πηραν ποτε.
Θυμαμαι να βλεπω αλλους μπαμπαδες αλλες μαμαδες στο σχολειο και μιλαμε για δημοτικο γιατι οταν εισαι μικρο καταλαβαινεις οτι κατι σου λειπει,ελεγα γιατι οι δικοι μου γονεις να μην ειναι ετσι?
Μετα μεγαλωνοντας το πηρα αποφαση οτι δε θα γινουν ποτέ.
Τσακωνονταν σε καθημερινη βαση,εσυ λες ενα παιδι που αποφασιζει να φυγει στα 17 σε μια αλλη πολη μονο του να το εκανε απερισκεπτα?
Ποσο χρονων ειμαι δε θυμαμαι μια φορα να εχω γιορτασει χαρουμενη Χριστουγεννα,ολο εκλαιγα απο τους καυγαδες τους,και ναι την πληρωνα εγω,με ξυλο ναι αλλα απο μια ηλικια μετα ας πουμε στο Γυμνασιο σταματησαν να με δερνουν,γιατι ειχα μεγαλωσει,και με μειωσεις.
Ασταματητες .Για τα μαθηματα για την εμφανιση μου για ολα.
Ξερεις τι ειναι να εισαι κοριτσι στην εφηβεια και να μεγαλωνεις και να ακους συνεχεια πως εισαι ετσι?και να γελανε?
και αχρηστη και δε θα σε κοιταξει εσενα κανεις και χιλια δυο αλλα,που εφτασα να με βλεπω στον καθρεφτη και να μη με αναγνωριζω πια.Να θελω να αλλαξω προσωπο σωμα οτι ηταν δυνατο να φυγει απο πανω μου αυτο το ασχημο που μου ειχαν κολλησει σαν ετικετα.
Και ημουν μια χαρα,και εμφανιση κανονικη και χαμογελαστο κοριτσι αλλα ολα αυτα με εκαναν να βυθιστω στην καταθλιψη,ειχα μια κολλητη δεν μπορουσε κι αυτη να κανει πολλα,βγαιναμε ευτυχως.
Δεν θα ξεχασω να ειμαι γυμνασιο και να εχω βγει με τη φιλη αυτη και επειδη αργησα και ποσο αργησα αν θυμαμαι οτι γυρισα μετα τις 9 και σιγα το πραγμα ηξερε που ημουν και τι εκανα,ηξερε και τους γονεις της φιλης και η μανα μου με κλειδωσε απεξω να μεινω ολο το βραδυ εξω το φανταζεσαι?
Κι εγω να κλαιω στην πορτα να λεω ανοιξε μου τιποτα αυτη.
Και ευτυχως βγηκε μια γειτονισσα και την ντραπηκε και μου ανοιξε.
Ηταν και οι 2 προβληματικοι δεν ηταν μονο ο ενας να πω οτι ειχα ενα αποκουμπι να στηριχτω.
Μου σκοτωσαν την αυτοπεποιηθηση ημουν στην εφηβεια και δεν ηξερα ποια ειμαι,δεν ενιωθα τον εαυτο μου αν με καταλαβαινεις πως το λεω.
Μειωσεις διαρκως ολα αυτα,τσακωμοι,συγκριση και ποτε μα ποτε να μην ακουσω το εισαι κουκλαρα/κοριτσαρα που λεει ο νορμαλ ο κοσμος στα παιδια του.
Διαβαζα και περασα σε αλλη πολη,και ειχα μονο τηλεφωνικη επικοινωνια.
Εχω κρατησει τυπικες σχεσεις .
Ευτυχως τοτε που περασα στη σχολη γνωρισα ενα συμφοιτητη μου και η μαμα του ηταν ψυχολογος αυτη με βοηθησε να ξεπερασω ολον αυτον τον σκοπελο γιατι δεν ξεπερνιεται μια τετοια τοξικοτητα,και να ξαναβρω εμενα την αυτοπεποιθηση μου και οσα ηθελα να κανω.
Μιλαμε ακομα με αυτο το παιδι,η αληθεια ειναι οτι νιωθω σαν να μην περασε μια μερα απο την πρωτη μερα της γνωριμιας μας.
Γιαυτο ειπα και καπου αλλου οτι υπαρχουν ανθρωποι που ενω θα σε δουν στα μαυρα σου σκοταδια θα σε βοηθησουν.
Το εχω ξεπερασει δεν ειμαι πλεον εκει,απλα οπως τα εγραψε ο @hack3r μου τα θυμισε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ειχαν βιωσει ασχημα παιδικα χρονια η μια ,ο αλλος ειχε μια μανα κερβερο,ολα αυτα τα απωθημενα και τα βιωματα τους δεν τα δουλεψαν μεσα τους ωστε να γινουν καλυτεροι,να βελτιωθουν αλλα τα εβγαλαν αυτουσια πανω μου.Και δεν αγαπηθηκαν και ποτε τους,μενοντας σε εναν γαμο απο συμβαση εκει ειναι επομενο να σου βγουν πολλα στην πορεια.Πολλα που κουκουλωσες ή αρνηθηκες να παραδεχτεις.
Αυτη ειναι η ολη ιστορια.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
@Aura πρωτα δεν ηταν για οικογενεια δεν αγαπηθηκαν ποτε τους,ποτε δεν τους ειδα να παιρνει ο ενας τον αλλον αγκαλια,εδω εμενα σαν παιδι δεν με πηραν ποτε.
Θυμαμαι να βλεπω αλλους μπαμπαδες αλλες μαμαδες στο σχολειο και μιλαμε για δημοτικο γιατι οταν εισαι μικρο καταλαβαινεις οτι κατι σου λειπει,ελεγα γιατι οι δικοι μου γονεις να μην ειναι ετσι?
Μετα μεγαλωνοντας το πηρα αποφαση οτι δε θα γινουν ποτέ.
Τσακωνονταν σε καθημερινη βαση,εσυ λες ενα παιδι που αποφασιζει να φυγει στα 17 σε μια αλλη πολη μονο του να το εκανε απερισκεπτα?
Ποσο χρονων ειμαι δε θυμαμαι μια φορα να εχω γιορτασει χαρουμενη Χριστουγεννα,ολο εκλαιγα απο τους καυγαδες τους,και ναι την πληρωνα εγω,με ξυλο ναι αλλα απο μια ηλικια μετα ας πουμε στο Γυμνασιο σταματησαν να με δερνουν,γιατι ειχα μεγαλωσει,και με μειωσεις.
Ασταματητες .Για τα μαθηματα για την εμφανιση μου για ολα.
Ξερεις τι ειναι να εισαι κοριτσι στην εφηβεια και να μεγαλωνεις και να ακους συνεχεια πως εισαι ετσι?και να γελανε?
και αχρηστη και δε θα σε κοιταξει εσενα κανεις και χιλια δυο αλλα,που εφτασα να με βλεπω στον καθρεφτη και να μη με αναγνωριζω πια.Να θελω να αλλαξω προσωπο σωμα οτι ηταν δυνατο να φυγει απο πανω μου αυτο το ασχημο που μου ειχαν κολλησει σαν ετικετα.
Και ημουν μια χαρα,και εμφανιση κανονικη και χαμογελαστο κοριτσι αλλα ολα αυτα με εκαναν να βυθιστω στην καταθλιψη,ειχα μια κολλητη δεν μπορουσε κι αυτη να κανει πολλα,βγαιναμε ευτυχως.
Δεν θα ξεχασω να ειμαι γυμνασιο και να εχω βγει με τη φιλη αυτη και επειδη αργησα και ποσο αργησα αν θυμαμαι οτι γυρισα μετα τις 9 και σιγα το πραγμα ηξερε που ημουν και τι εκανα,ηξερε και τους γονεις της φιλης και η μανα μου με κλειδωσε απεξω να μεινω ολο το βραδυ εξω το φανταζεσαι?
Κι εγω να κλαιω στην πορτα να λεω ανοιξε μου τιποτα αυτη.
Και ευτυχως βγηκε μια γειτονισσα και την ντραπηκε και μου ανοιξε.
Ηταν και οι 2 προβληματικοι δεν ηταν μονο ο ενας να πω οτι ειχα ενα αποκουμπι να στηριχτω.
Μου σκοτωσαν την αυτοπεποιηθηση ημουν στην εφηβεια και δεν ηξερα ποια ειμαι,δεν ενιωθα τον εαυτο μου αν με καταλαβαινεις πως το λεω.
Μειωσεις διαρκως ολα αυτα,τσακωμοι,συγκριση και ποτε μα ποτε να μην ακουσω το εισαι κουκλαρα/κοριτσαρα που λεει ο νορμαλ ο κοσμος στα παιδια του.
Διαβαζα και περασα σε αλλη πολη,και ειχα μονο τηλεφωνικη επικοινωνια.
Εχω κρατησει τυπικες σχεσεις .
Ευτυχως τοτε που περασα στη σχολη γνωρισα ενα συμφοιτητη μου και η μαμα του ηταν ψυχολογος αυτη με βοηθησε να ξεπερασω ολον αυτον τον σκοπελο γιατι δεν ξεπερνιεται μια τετοια τοξικοτητα,και να ξαναβρω εμενα την αυτοπεποιθηση μου και οσα ηθελα να κανω.
Μιλαμε ακομα με αυτο το παιδι,η αληθεια ειναι οτι νιωθω σαν να μην περασε μια μερα απο την πρωτη μερα της γνωριμιας μας.
Γιαυτο ειπα και καπου αλλου οτι υπαρχουν ανθρωποι που ενω θα σε δουν στα μαυρα σου σκοταδια θα σε βοηθησουν.
Το εχω ξεπερασει δεν ειμαι πλεον εκει,απλα οπως τα εγραψε ο @hack3r μου τα θυμισε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ειχαν βιωσει ασχημα παιδικα χρονια η μια ,ο αλλος ειχε μια μανα κερβερο,ολα αυτα τα απωθημενα και τα βιωματα τους δεν τα δουλεψαν μεσα τους ωστε να γινουν καλυτεροι,να βελτιωθουν αλλα τα εβγαλαν αυτουσια πανω μου.Και δεν αγαπηθηκαν και ποτε τους,μενοντας σε εναν γαμο απο συμβαση εκει ειναι επομενο να σου βγουν πολλα στην πορεια.Πολλα που κουκουλωσες ή αρνηθηκες να παραδεχτεις.
Αυτη ειναι η ολη ιστορια.
Από αγκάθι βγαίνει ρόδο .

Εντυπωσιακό πάντως που τα μοιράζεσαι τόσο εύκολα :)

Εγώ πιστεύω ότι αυτοί μπορεί να έχουν και θέματα που άπτονται της ψυχιατρικής, άλλο ο κλασσικά κακός γονιός που φωνάζει όλη μέρα στο παιδί του ότι είναι άχρηστο νομίζοντας ότι του προσφέρει κάτι καλό και άλλο αυτό που λες εσύ και πόσο κακός να είναι ένας άνθρωπος , τι να σκεφτούμε ..
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Από αγκάθι βγαίνει ρόδο .

Εντυπωσιακό πάντως που τα μοιράζεσαι τόσο εύκολα :)

Εγώ πιστεύω ότι αυτοί μπορεί να έχουν και θέματα που άπτονται της ψυχιατρικής, άλλο ο κλασσικά κακός γονιός που φωνάζει όλη μέρα στο παιδί του ότι είναι άχρηστο νομίζοντας ότι του προσφέρει κάτι καλό και άλλο αυτό που λες εσύ και πόσο κακός να είναι ένας άνθρωπος , τι να σκεφτούμε ..
@Aura σ'ευχαριστω :hi:
Το δεχομαι. Σιγουρα αυτο ειναι.
Ειχαν αλυτα ψυχολογικα αδιαμφισβήτητα ουτε το παραδέχτηκαν ποτε τους και ουτε προκειται να το κανουν ή να παραδεχτουν τα λαθη τους.
Τους συγχωρεσα αν θες να ξερεις για να προχωρησω, το να κραταω οργη μεσα μου με εκανε χειροτερα, δεν με αφηνε να καλμαρω γενικα.
Ειχαν λαθη αδιορθωτα και γιαυτο λεμε ανθρωποι που δεν ταιριαζουν και εχουν αλυτα δικα τους καλο ειναι να μην κανουν σχέσεις και κυρίως παιδια.
Υποφερουν τα παιδια μετα.
Και οι ιδιοι σα ζευγαρι δεν ηταν ευτυχισμενοι καταλαβες.
Αυτο που λεμε αν δεν σε αγαπησουν οι δικοι σου θα βρεθουν ατομα που θα το κανουν και θα ειναι τερμα ξενοι, ε λοιπον αυτη η μαμα του συμφοιτητη μου που σου εγραψα με αγαπησε σα να ημουν κορη της.
Προσεξε ημουν τερμα ξενη.
Ουτε καν συγγενης να πω μου ειχε συμπαθεια.
Μου ειχε πει χαρακτηριστικά "ποσο θα ηθελα να σε ειχα κορη μου" και δεν μου το ειχε πει η ιδια μου η μανα.
Καταλαβες.
Αποδεχτηκα τα λαθη τους και οτι τελικα δεν εφταιγα εγω αλλα εκείνοι και κυριως ολα αυτα που κουβαλουσαν, η νοοτροπια τους κλπ.
Δυο ανθρωποι με αλυτα αυτο ακριβως.
Οσο για το αν ανοιχτηκα ο @hack3r φταιει, χτυπησε φλέβα ακριβώς δεν γινοταν να μην το γραψω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Aura και κατι τελευταιο😊
Η μεταβαση στο τωρα δεν ηταν ευκολη.
Εκανα οπως εγραψα λαθος σχεσεις γιατί πιστεψα αλλα πραγματα, και κυριως γιατι εψαχνα να βρω κατι που εχασα ως παιδι.
Επρεπε να γυρισω ξανα σε εκεινες τις καταθλιπτικες μερες, να ξαναδω τα συμβαντα ενα ενα, και τελικα αν κατι με εσωσε θελω να πιστευω περα απο την ψυχολογο που η βοηθεια της ήταν καθοριστικη, ηταν η βαθια μου ελπιδα οτι καπου υπαρχει μια ζωη καλυτερη.
Οχι αυτη που ζουσα.
Οχι με ολα αυτα.
Ειχα φτασει στο παρα πεντε ενταξει αλλα σωθηκα.
Δεν εχασα εμενα εντελως.
Thats all😊👍
Δε με ενοχλει να τσαλακωνομαι.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top