• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Χάπια καφείνης;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Είχα κάνει παλιότερα (νομίζω πριν ανοίξει το e-steki) θέμα σε άλλο φόρουμ και είχα βγάλει το συμπέρασμα ότι δεν υπάρχουν στην Ελλάδα. Είπα σήμερα (που έχω κοιμηθεί ελάχιστα και πάλι ο καφές δεν με πολυέπιασε) να κάνω μια ύστατη προσπάθεια.
Λοιπόν, όταν πήγαινα Αμερική διακοπές, είχα καταβολευτεί με κάτι χάπια καφείνης απο τα CVS που και αρκετά καλή τιμή είχαν και με έπιαναν πολύ καλά (υποτίθεται οτι ήταν σαν 2 καφέδες). Ήταν ιδανικά για εμένα γιατί σιχαίνομαι τη γεύση του καφέ και συνέχεια προσπαθώ να παίρνω περίεργους καφέδες που να μην είναι τόσο έντονη η γεύση. Περιέργως όμως (γιατί άραγε; Ξέρει κανείς; ) δεν με πιάνουν αυτοί οι καφέδες (πχ fredoccino) αρκετά καλά. Τα χαπάκια αυτά ήταν ιδανικά. Χωρίς να χάνω χρόνο, χωρίς να πίνω καφέ, χωρίς να ξοδευω χρήματα σε καφέδες, με κρατούσαν ξύπνια και σε εγρήγορση ακόμα και ολόκληρο βράδυ. Αν δεν τα είχα στις Πανελλήνιες μπορεί να μην είχα περάσει στη σχολή που πέρασα.
Το κακό είναι οτι πλέον έχω χρόνια να πάω Αμερική και τα "αποθέματα" μου έχουν τελειώσει. :( Έχω ψάξει επι ματάιω στην Ελλάδα να βρω αλλά όχι απλώς δεν έχουν, οι περισσότεροι με κοιτάνε λες και είμαι απο άλλο πλανήτη. :(
Εσείς μήπως έχετε βρει πουθενά; Δεν μου είναι εύκολο να αγοράσω μέσω ίντερνετ και είναι τόσα τα άξοδα αποστολής εκεί που βρήκα που δεν συμφέρει. :( Σημειωτέον οτι δεν με ενδιαφέρει να είναι τα συγκεκριμένα χάπια, απλά χάπια καφείνης με ικανοποιητική ποσότητα καφείνης.
Ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αν και δεν γνωρίζω επ ακριβώς το θέμα, πιστεύω ότι πρέπει να υπάρχουν.
Δεδομένο ότι υπάρχουν οι ενεσεις καφεΐνης που σου κάνουν στο νοσοκομείο αν πας ντίρλα :P
Μήπως πρεπει να το ψαξεις μέσω γιατρου το θεμα... ή στην χειρότερη γιατί δεν παραγγέλνεις μέσω νετ από αμερική ή απ όπου αλλού έχουν βρε? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
δεν κανουν ενεση καφεινη αν πας ντιρλα, αδρεναλινη κανουν.

δεν υπαρχουν χαπια καφεινης παραδοξος στα ελληνικα φαρμακεια...

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ομως χαπια guarana που εχουν καφεινη μεσα περιπου 250mg το χαπι και ειναι εξισου καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
πρωτη φορα το ακουω...
και μου φαινεται πολυ παραξενο να πω την αληθεια.. :redface:
κοιτα, αν δε βρεις κατι εδω που να σε καλυπτει, αναγκαστικα πρεπει να παραγγειλεις η να πεις σε καποιον που παει εκει, να σου φερει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από epote:
δεν κανουν ενεση καφεινη αν πας ντιρλα, αδρεναλινη κανουν.

ομολογώ ότι χρόνια τώρα πίστευα ότι κάνουν καφεΐνη...
για να το λες μάλλον κάτι ξέρεις περισσοτερο οπότε και σε εμπιστεύομαι ως έγγυρη πηγή πληροφόρισης :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από epote:
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ομως χαπια guarana που εχουν καφεινη μεσα περιπου 250mg το χαπι και ειναι εξισου καλα

250mg? καθόλου άσχημα! Μήπως μπορείς να μου πεις ποιά είναι; Όλα με guarana τόση καφείνη έχουν;

Ευχαριστώ πολύ πάντως!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
το θεμα με ενδιαφερει και εμενα ... τι ειναι ομως το guarana;

Τελος, ποσο κοστιζουν και πως τα ζηταμε αλλα και που;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
αυτο που ειχα παρει εγω ηταν της health aid το guaramax.

εχει 30 καψουλες των 1000mg guarana που αναλογουν σε 250mg καφεινης.

exposed: το guarana ειναι ενα φυτο το οποιο εχει καφεινη μεσα. Ο λογος για τον οποιον δεν υπαρχουν χαπια καφεινης στην ελληνικη αγορα μου διαφευγει, πιθανον να ειναι loby των εταιριων καφε? ποιος να ξερει...

πας σε ενα φαρμακειο και λες "θελω ενα τονοτικο συμπληρομα με guarana" και κανει καμια 15αρια ευρω τα 30 χαπια. Αλλα μην το κανεις συνηθεια, ο καφες ειναι πολυ εθιστικο πραγμα.

θες κατι αλλο για να μπορεις να συγκεντρωνεσαι? Στην ελλαδα ηταν νομιμο μεχρι περσι, μετα εγινε παρανωμο στην αμερικη και ετσι το κανανε παρανομο και εδω, τωρα καταλαβαν τη ******* τους και το ξαναεκαναν νομιμο, αλλα στην ελλαδα ειμαστε λιγο πισω οποτε θα αργησει να ξαναγινει νομιμο. Παντος, εγω οταν εχω πολυ δουλεια η πολυ διαβασμα και θελω να μηνω ξυπνιος συγκεντρομενος αυτο που δουλευει φανταστικα ειναι 25mg εφεδρινη, 250mg καφεινη, 200mg ασπιρινη.

πολυ τουμπανο ιστορια. ειναι σαν ηπειο (και μη εθιστικο μη επικυνδηνο) speed. Αλλα με τις αμφεταμινες δεν μπορεις να συγκεντροθεις εκτος αν εχεις ADHD με το ECA εισαι πολυ κυρηλε.

επισις μην το κανεις συνηθεια, μια φορα τη βδομαδα αντε μια βδομαδα συνεχωμενα και μετα τρεις κομενο σε περιπτοσεις εξετασεων πχ.

για οσους δεν ξερουν, η εφεδρινη ειναι μια χμ...αμινη:p που λειτουργει παρομια με την αδρεναλινη και την νοραδρεναλινη (δηλαδη ειναι διεγερτικο) αλλα πολυ πιο "μαλακο". Δεν ειναι εθιστικη σωματικα (η καφεινη ομως ειναι) αλλα αυξανει το καρδιακο παλμο και την σωματικη θερμοκρασια σε συνδιασμο με την καφεινη και την ασπιρινη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. :)
Βασικά η εφεδρίνη μπορεί να προκαλέσει αρκετα εύκολα heart attack νομίζω...
Πάντως θυμάμαι κάτι χάπια αδυνατίσματος που έπαιρνα (πάλι απο την Αμερική) τότε που είχα ψύχωση με τις δίαιτες. Stacker2 λέγονταν και υποτίθεται οτι σου έκοβαν την όρεξη. Που λες αυτά είχαν μέσα και εφεδρίνη και καφεινη. Ε δεν έπαθα και τίποτα, όντως σου την έκοβαν αλλά μετά απο λίγο καιρό δεν έπιανε πια και όντως σε κρατά αρκετά σε εγρήγορση. Όχι μόνο για πνευματική δουλειά, εγώ τότε είχα όρεξη και για να γυμναστώ (πρωτοφανές!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Οι παρενέργειες είναι τρομερές και σίγουρα πριν καταλήξουν να το πάρουν θα πρέπει να επισκεφθούν τον γιατρό τους.....
απο ενα εγχειριδιο αντιμετοπισης τραυματος και επειγοντων περιστατικων συνελεξα τα εξις.

σε περιπτοση θανατηφορου τοξικοσης με αλκοολ (>400 mg/dl) χωρηγουν αδρεναλινη για να αποφευχθει η αναπνευστικη ανακοπη, το κομα και φυσικα ο θανατος. Μετα ακολουθουν οι συμπτοματικες θεραπειες.

τωρα σε περιπτοση βαρειας τοξικοσης (εως 300mg/dl) που περιλαμβανει αμνησια, ναυτια, εμμετους, αποσυντονισμο κτλ. Κανουν τα εξις:

1)εκτιμουν την πνευματικη κατασταση του ασθενη. Αν παρουσιαζεται εντονη επιθετικοτητα, αυτοκαταστροφικες συμπεριφορες κτλ χωρηγουν αντιψυχωσικα. Τα ηρεμιστικα οπως οι βενζοδιαζεπινες δεν λειτουργουν γιατι το αλκοολ δρα ανταγωνιστικα προς αυτα.

2)εκτιμουν την αιματολογικη αναλυση και αναπληρωνουν ηλεκτρολυτες, ενζυμα, γλυκοζη

3)χωρηγουν δισουλφιραμη ενα φαρμακο που αντιδρα στο σωμα με το αλκοολ περιοριζοντας την ναυτια, τον αποσυντονισμο τον εμμετο και τους γαστρεντερικους πονους.

αυτα βασικα κανουν οι γιατροι:p καφεινη δεν πολυδινουν γιατι ετσι και αλλιως δεν θα κανει και τιποτα

Βασικά η εφεδρίνη μπορεί να προκαλέσει αρκετα εύκολα heart attack νομίζω...
Πάντως θυμάμαι κάτι χάπια αδυνατίσματος που έπαιρνα (πάλι απο την Αμερική) τότε που είχα ψύχωση με τις δίαιτες. Stacker2 λέγονταν και υποτίθεται οτι σου έκοβαν την όρεξη. Που λες αυτά είχαν μέσα και εφεδρίνη και καφεινη. Ε δεν έπαθα και τίποτα, όντως σου την έκοβαν αλλά μετά απο λίγο καιρό δεν έπιανε πια και όντως σε κρατά αρκετά σε εγρήγορση. Όχι μόνο για πνευματική δουλειά, εγώ τότε είχα όρεξη και για να γυμναστώ (πρωτοφανές!!)

horse shit τα περι ανακοπης. Αν εχεις καρδιακα προβληματα ναι μπορει να τα εντεινει, αλλα οχι περισοτερο απο οτι να αναιβεις μια σκαλα πχ.

η εφεδρινη πιο "τεχνικα" λειτουργει στους ανδρενεργικους υποδοχεις μη επιλεκτικα. Το ανδρενεργικο ειναι ενα συστημα που ελεγχει τις αντιδρασεις του περιφερικου νευρικου συστηματος. Το περιφερικο νευρικο ρυθμιζει τις λεγομενες αποκρισεις κυνδηνου/χονευσης (fight or fligh/rest and digest). Οταν ενεργοποιητε μεσω των ανδρενεργικων υποδοχεων, αυξανεις το καρδιακο παλμο, απελευθερονεις τρυγλικερηδια στο αιμα για ενεργεια (λιπολυση), διαστελονται οι κορες, διαστελονται οι βρογχοι, νοιωθεις ενταση και ενεργεια, βασικα πιστευεις οτι πρεπει να επιτεθεις η κατι αναλογο:p Τωρα συγκεκριμενα οι α2 ανδρενεργικοι υποδοχεις, δρουν ΚΑΙ στο κεντρικο νευρικο συστημα ΚΟΒΟΝΤΑΣ την ορεξη.

το προβλημα ειναι οτι το σωμα δεν μπορει να μενει σε τετοια κατασταση πανικου συνεχεια. Γιαυτο εχει ενα τροπο να καταστελει αυτη τη λειτουργια. Ο τροπος αυτος ειναι η υποβαθμιση των ανδρενεργικων υποδοχεων. Δηλαδη μετα απο χμμμ μια δυο βδομαδες εφεδρινης, οι ανδρενεργικοι υποδοχεις δεν αντιδρουν πλεον στην ουσια, οποτε σταματαει και να λειτουργει.

ουφ αυτα:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
@epote τελικα τα χαπακια με guarana και καφεινη ειναι νομιμα στην ελλαδα; :redface: Γενικα αν καποιο βραδυ πρεπει να διαβασω και ειμαι πτωμα θα με βοηθησουν; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
ναι ναι η guarana ειναι νομιμη φυσικα.

και ναι θα βοηθησουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epidromi

Νεοφερμένος

Ο epidromi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
To Frulite Guarana πάντως δεν έχει τέτοιες ιδιότητες:rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Puff_Daddy

Νεοφερμένος

Ο Puff_Daddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Epote είσαι γιατρός; Γιατί νομίζω οτι μερικά από αυτά που λες οτι είναι λάθος. .. .

απο ενα εγχειριδιο αντιμετοπισης τραυματος και επειγοντων περιστατικων συνελεξα τα εξις.

σε περιπτοση θανατηφορου τοξικοσης με αλκοολ (>400 mg/dl) χωρηγουν αδρεναλινη για να αποφευχθει η αναπνευστικη ανακοπη, το κομα και φυσικα ο θανατος. Μετα ακολουθουν οι συμπτοματικες θεραπειες.

Σωστό ως εδώ. Σπάνια γίνεται όμως γιατί πρέπει να είσαι σε κωμματώδη φάση.

Αρχική Δημοσίευση από epote:
τωρα σε περιπτοση βαρειας τοξικοσης (εως 300mg/dl) που περιλαμβανει αμνησια, ναυτια, εμμετους, αποσυντονισμο κτλ. Κανουν τα εξις:

1)εκτιμουν την πνευματικη κατασταση του ασθενη. Αν παρουσιαζεται εντονη επιθετικοτητα, αυτοκαταστροφικες συμπεριφορες κτλ χωρηγουν αντιψυχωσικα. Τα ηρεμιστικα οπως οι βενζοδιαζεπινες δεν λειτουργουν γιατι το αλκοολ δρα ανταγωνιστικα προς αυτα.

2)εκτιμουν την αιματολογικη αναλυση και αναπληρωνουν ηλεκτρολυτες, ενζυμα, γλυκοζη

Περίπου. Χορηγούν ορό με γλυκόζη, για λόγους αφυδάτωσης και κυρίως γιατί έτσι αποβάλλεται μέσω των ούρων τεράστια ποσότητα αλκόολ σε πολύ μικρό διάστημα.

Αρχική Δημοσίευση από epote:
3)χωρηγουν δισουλφιραμη ενα φαρμακο που αντιδρα στο σωμα με το αλκοολ περιοριζοντας την ναυτια, τον αποσυντονισμο τον εμμετο και τους γαστρεντερικους πονους.

Νομίζω οτι αυτό είναι μεγάλο λάθος. Η Δισουλφιράμη χρησιμοποιείται σαν θεραπευτικό μακροπρόθεσμα στον αλκοολισμό, γιατί έχει άμεση αντίδραση με το αλκοόλ, κυρίως εμετούς, ναυτίες, γαστρεντερικούς πόνους. Σε καμιά περίπτωση σε άτομο που έχει καταναλώσει μεγάλη ποσότητα αλκοόλ δεν χορηγείται δισουλφιράμη.

Αρχική Δημοσίευση από epote:
αυτα βασικα κανουν οι γιατροι:p καφεινη δεν πολυδινουν γιατι ετσι και αλλιως δεν θα κανει και τιποτα

Δεν δίνεται σε καμιά περίπτωση καφείνη. Τουλάχιστον από όσο ξέρω. Θα ρωτήσω και κανέναν γενικό χειρούργο - επειγοντολόγο και θα σας πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Απ' όσο άκουσα -δεν το ξέρω εγώ, ούτε το έχω δει- κάνουν ενέσεις καφεΐνης αν κάποιος είναι μεθυσμένος.

Αν κάποιος το ξέρει ας βοηθήσει.

Εμένα πάντως μου φαίνεται λογικό αν σκεφτεί κανείς πως η καφεΐνη είναι διεγερτικό και εμπειρικά όμως, όταν κάποιος γινόταν χάλια του κάναμε ένα σκέτο ελληνικό και μετά έστρωνε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blablabla

Νεοφερμένος

Η αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
εμενα παντως ενεση καφεινης μου παν οτι μου ειχαν κανει μια φορα που εγινα λιωμα.το γκουαρανα το παινει ενα γνωστος μου γυμναστης και γινεται τερας αντοχης παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Τελικά δοκίμασε κανείς να πάρει guarana; Με παναντόλ εξτρά τη βγάζω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τελικά δοκίμασε κανείς να πάρει guarana; Με παναντόλ εξτρά τη βγάζω :P
Δοκίμασα εγώ. Πήρα τα Guaramax.
Ένα δεν κάνει τίποτα, αλλά αν πάρεις παραπάνω κάτι γίνεται.
(ίσως σε σένα να κάνει και το ένα αν έχεις μικρότερο εθισμό στην καφείνη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Παιδιά, μη γελάσετε, αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω κι εγώ χαπάκια καφεϊνης, για το λόγο ότι φοβάμαι ότι οι πολλοί καφέδες που πίνω θα μου δημιουργήσουν πρόβλημα στα δόντια. :redface:
Τι λέτε;

Έχω βρει αυτό.

Πίνω 2 καφέδες την ημέρα, συνήθως αυτούς. Είναι αρκετοί βαρύς και σκούρος και τον πίνω με πολύ αργούς ρυθμούς.

Λέτε να τον αντικαταστήσω με χαπάκια ή να πάρω καμιά λευκαντική και αφού τελειώνω κάθε καφέ, να βουρτσίζω τα δόντια μου;

Ξέρω μπορεί να ακούγεται χαζό, αλλά 2 καφέδες την ημέρα με αργή κατανάλωση, καθημερινά, νομίζω μπορεί να δημιουργήσει θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Αυτα τα χαπακια που αναφερεις εχουν 200mg καφεινης το καθενα. Δηλαδη αρκετο για να σου δωσουν πολυ ενεργεια. Φαντασου 150-200 εχουν τα pre-workout που τα παιρνουμε για το γυμναστηριο. Οι πιο πολλοι λενε πως δεν πρεπει να παιρνουμε πανω απο 400mg καφεινης την ημερα οποτε εισαι στο τσακ. Τωρα δες τι γραφει πισω απο αυτον τον illy που πινεις και δες ποσο καφεινη εχει συνολο. Τα χαπακια ειναι καθαρη καφεινη παντος δηλαδη τιποτα αλλο μεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top