Χλιδάνεργοι

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μμμμ... τα χουμε ξαναδιαβασει...
πολλη ρεντα παντως εχει τελευταια το θεμα στις εφημεριδες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Πριν λίγες μέρες συνέβη κάτι παρόμοιο και σε σκέφτηκα!:PΜου κάνανε πρόταση για 5ωρη εργασία 2 φορές την εβδομάδα. Σε αντικείμενο που μου αρέσει πολύ και θα μάθαινα ενδιαφέροντα πράγματα μάλλον. Χρήματα? 200 καθαρά! Μου φάνηκε σα να μου κάνανε πλάκα, εγώ θα ντρεπόμουν να κάνω αυτή την προσφορά! Είπα όχι και τους φάνηκε κάπως! Jesus.:P
2χ5χ4 = 40ώρες το μήνα
200/40 = 5? την ώρα!
Για αντικείμενο που σου αρέσει πολύ και θα μάθαινες και ενδιαφέροντα πράγματα, εγώ δεν βρίσκω κανένα λόγο να αρνηθείς τέτοια προσφορά. Όχι ότι είναι η ευκαιρία του αιώνα, αλλά αν το δεις σαν extra εισόδημα, αύξηση εμπειρίας και γνώσεων είναι πολύ καλό. :)
Δεν έχω την τρελή εμπειρία στον χώρο, αλλά χάνω κάτι;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Under μου, ούτε εμένα μου ακούγεται παράλογο... Μιλάμε για λιγότερο από part-time, αν δούλευες κάθε μέρα θα αντιστοιχούσαν (λέω εγώ) σε 500 καθαρά το μήνα, και αν έκλεινες 8ωρο, να'τα τα 750.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Βρε παιδιά, στην απογευματινή μου δουλειά πληρώνομαι 7 καθαρά την ώρα και δεν είναι και ιδιαίτερα καλά, έχω ακούσει μεγαλύτερες αμοιβές στο αντικείμενο. Οπότε τα 5 μου φαίνονται γ@μησέ τα.

Επίσης, όταν είχα πρωτομιλήσει με αυτούς μου είχαν πει 3 5ωρα την εβδομάδα, 400 καθαρά. Δεν βρίσκετε ότι το έκοψαν ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ?

Βασικά δεν με πειράζει, ξεκίνησα internship σε 1 πολύ καλή δουλειά κι αν με πάρουν (θα μου πουν σε 1 μήνα) θα έχω καθημερινή απασχόληση και στάνταρ καλά λεφτά νομίζω. Βέβαια κάνω κάθε μέρα Χαλάνδρι-Κηφισιά-Μοσχάτο-Πειραιά-Χαλάνδρι, αλλά προτιμώ να μου βγει ο κ*λος από το να δεσμεύσω 2 πρωινά για 200.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ μπράβο, Under μου!!!! :) Κάθε καλό!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Σε άλλες, βορειότερες χώρες συνηθίζεται να το σουτάρουν (με αγάπη) μόλις τελειώσει το σχολείο, για να τραβήξει το δικό του δρόμο, να κάνει τα δικά του λάθη, να σταθεί στα δικά του πόδια, να μάθει και να ωριμάσει.

Αυτό το είχα ακούσει για ένα παιδί στην Αυστραλία, όντως οι γονείς τον σούταραν. Ένας γνωστός στην Ολλανδία όμως που είναι μοναχοπαίδι, σχεδόν 20 χρόνων κι είναι ακόμα με τους γονείς, αν και δουλεύει.

Συμβαίνει τελικά αυτό στο εξωτερικό; Έχετε γνωστούς που τους έχει συμβεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Συμβαίνει τελικά αυτό στο εξωτερικό; Έχετε γνωστούς που τους έχει συμβεί;

Επειδη τυχενει να εχω καπιες παραπανω σχεσεις με την Σουηδια, και μιλωντας μονο για αυτην, οταν τελιωσει το σχολειο, το παιδι τραβαει τον δρομο του... Μπορει να μενει στο σπιτι των γωνιων του, αλλα αυτο συνεπαγετε οτι θα πληρωνει νοικι, ποσοστο στο ρευμα το νερο και το τηλεφωνο, ποσοστο στο φαΐ κλπ. Σιγουρα δεν ειναι σαν να εισαι με ξενους, αλλα και παλι υπαρχουν πολλοι τσακωμοι για τα χρηματα και της πληρωμες.

Για τα Ελληνικα δεδομενα τωρα, αφοτου χτυπισε η οικονομικη κριση και με τα δεδομενα οπως εχουν στης μερες μας, υπαρχουν ακομα οι χλιδανεργοι;... Καποτε τους εβλεπα γυρο μου, παντου γυρο μου... Πλεων δεν βλεπω κανεναν τετιο... βλεπω ανεργους, βλεπω ανθρωπους που κανουν δουλειες που μεχρι προσφατα δεν θα καταδεχοντουσαν, δεν βλεπω ομως χλιδανεργους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Επειδη τυχενει να εχω καπιες παραπανω σχεσεις με την Σουηδια, και μιλωντας μονο για αυτην, οταν τελιωσει το σχολειο, το παιδι τραβαει τον δρομο του... Μπορει να μενει στο σπιτι των γωνιων του, αλλα αυτο συνεπαγετε οτι θα πληρωνει νοικι, ποσοστο στο ρευμα το νερο και το τηλεφωνο, ποσοστο στο φαΐ κλπ. Σιγουρα δεν ειναι σαν να εισαι με ξενους, αλλα και παλι υπαρχουν πολλοι τσακωμοι για τα χρηματα και της πληρωμες.

Αν σπουδάζει, πώς θα συνεισφέρει στα οικονομικά;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν σπουδάζει, πώς θα συνεισφέρει στα οικονομικά;:hmm:

Να πιασει δουλεια... Να παρει δανειο... (Στην Σουηδια δεν υπαρχει φοιτιτης που να μην περνει φοιτιτικο δανειο), και αν δεν μπορει καπως να βρει λευτα, να μην σπουδασει... Αυτην την λογικη ακολουθουν. Δεν μιλαμε φυσικα για full-time δουλεια με καριερα κλπ... Και αυτο θα μπορουσε και καθε φοιτιτης και στην Ελλαδα και οπουδηποτε να το κανει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top