Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Ναι

    Ψήφοι: 110 79.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 25 18.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 2.9%

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.


έτσι δεν ανεβάζεις τα ποσοστά του κομματός σου αγαπητέ. (ούτε κατεβάζεις την χ.α)

αυτοκριτική χρειάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.


Φασίστας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
έτσι δεν ανεβάζεις τα ποσοστά του κομματός σου αγαπητέ. (ούτε κατεβάζεις την χ.α)

αυτοκριτική χρειάζεται.
Δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου. Ο αγώνας δε θα γίνει μέσω ενός φόρουμ, γίνεται κάθε μέρα μέσα στους συλλόγους και μέσα στους δρόμους. Εδώ απλά παραθέτοντας το ντοκιμαντέρ αυτό, στοχεύω στην ενημέρωση και στον προβληματισμό.

Πάντως, για να τρέχεις σαν σκυλάκι και να σχολιάζεις κάθε μήνυμά μου στο θέμα, κάτι φαίνεται πως πετυχαίνω.


Φασίστας...
Δεν το είδα το βίντεο και έτσι δεν ξέρω τους λόγους για τους οποίους τον χτύπησαν, απλά με αφορμή αυτό θέλω να πω κάτι.
Αν έρθω εγώ και σε μαχαιρώσω για να σε ληστέψω ή ξυλοκοπήσω μία γυναίκα για να τη βιάσω, φταίνε όλοι οι Έλληνες; Δηλαδή αν εγώ χτυπήσω και βιάσω μία γυναίκα από το Πακιστάν, πρέπει να βγουν όλοι οι Πακιστανοί και να αρχίσουν να μαχαιρώνουν όποιον Έλληνα βρίσκουν μπροστά τους και να πηδάνε όλες τις Ελληνίδες;

Που θέλω να καταλήξω. Το έγκλημα αφορά μόνο σε αυτόν που το διέπραξε και όχι σε «φυλές».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.


Φασίστας...

Δεν διαφώνισε κανείς....


Νεοφασίστες....


Νεοφασίστες.....


Νεοφασίστες....


Η λίστα έχει και πολλά άλλα περιστατικά που δεν προλαβαίνω να γραψω αυτή τη στιγμή γιατί έχω διαβασμα... Ένα τελευταίο θα σου πω φίλε μου διότι σε λυπάμαι που έχεις επηρεαστεί απ'το κόμμα των αμόρφωτων. Η εγκληματικότητα δεν έχει φυλή, έχει κόμμα που δυστυχώς υφίσταται στην Ελλάδα και λέγεται Χρυσή Αυγή...

Καλά μυαλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Η λίστα έχει και πολλά άλλα περιστατικά που δεν προλαβαίνω να γραψω αυτή τη στιγμή γιατί έχω διαβασμα... Ένα τελευταίο θα σου πω φίλε μου διότι σε λυπάμαι που έχεις επηρεαστεί απ'το κόμμα των αμόρφωτων. Η εγκληματικότητα δεν έχει φυλή, έχει κόμμα που δυστυχώς υφίσταται στην Ελλάδα και λέγεται Χρυσή Αυγή...

Επειδή όπως πάντα μερικοί κοιτάτε το δέντρο και όχι το δάσος, δεν καταλαβαίνετε ότι είμαι ενάντια σε κάθε μορφή ανομίας, είτε αυτή προέρχεται από Έλληνες είτε από ξένους. Όμως, η πολιτεία - υποτίθεται - πως έχει μεριμνήσει νομικά και κοινωνικά για την παραβατική δραστηριότητα των Ελλήνων ή νόμιμων μεταναστών. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να προστατεύω ή να αντιμετωπίζω ισότιμα χιλιάδες άλλους που εισέβαλαν παράνομα στη χώρα, εγκαταστάθηκαν στις πόλεις, δημιούργησαν γκέτο κι όλα αυτά με ετσιθελικό τρόπο, ο οποίος βρίσκει και την συμπαράσταση μερικών ανεκδιήγητων, είτε γιατί πληρώνονται αδρά (μκο και λοιπές μπούρδες) είτε γιατί έχουν φάει την προπαγάνδα του συστήματος αμάσητη, είτε γιατί κάνουν κόντρα στο ποιος θα πάρει τα εύσημα του μεγαλύτερου αντιρατσιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελλόγιμος λαγός

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ελλόγιμος λαγός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Που θέλω να καταλήξω. Το έγκλημα αφορά μόνο σε αυτόν που το διέπραξε και όχι σε «φυλές».
Ω ρε μάνα, έτσι και κολλήσει το ...standardized, δε πα να αναποδογυρίσει ο κόσμος, εκεί, βράχος ο δικός σου :whatever:

Έχω τόσο απηυδήσει, με το κομμουνιστικό "κυριε ελεησον" που βαρέθηκα να λέω πως όταν σε μια συγκεκριμένη χώρα 8 εκατομμυρίων ιθαγενών, με 2+ εκατομμύρια ΕΙΣΒΟΛΕΩΝ, στην ασφυκτική πλειοψηφία τους εγκληματικά στοιχεία, που έχουν ΡΗΜΑΞΕΙ τα πάντα, σε κάθε μα κάθε μορφή παρανομίας και μάλιστα με πρακτικές και μεθόδους ΠΡΩΤΟΓΝΩΡΕΣ για τα δικά μας δεδομένα, συνυπολογίζοντας την παντελή έλλειψη σεβασμού, αλλά αντίθετα ειδεχθή ξεσπάσματα μίσους για τους κατοίκους, που στην αρχή δεν αντέδρασαν καθόλου, πως μπορείς να σκεφτείς βρε ιδιοφυΐα, το ...άτομο που διέπραξε ότι διέπραξε, όταν τα χιλιάδες καθάρματα που καθημερινά κλέβουν, βιάζουν, ληστεύουν, σκοτώνουν, κατά 99.999% ανήκουν σε αυτές τις "φυλές" που μπούκαραν ετσιθελικά και μετέτρεψαν τη χώρα σε μπορντέλο!:crazy:

Για να στο πω με δυο λέξεις, μήπως βραχυκυκλώσεις από τις πολλές, αυτό που είπες ισχύει ναι, αλλά υπό κανονικές, φυσιολογικές συνθήκες όχι στην εντελώς ακραία ιδιαίτερη περίπτωση που βιώνει η Ελλάδα. :xtipao:

Τι αμαρτίες πλερώνω Νω... Θέ μου :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Κυκλοφορεί από χθες στο Διαδίκτυο η παρακάτω είδηση για βιασμό ενός Πακιστανού από έναν Έλληνα. Όσο ηλίθιες και να τις θεωρώ τέτοιου είδους αναρτήσεις που προσπαθούν να συνδέσουν την εθνικότητα με το αποτρόπαιο έγκλημα, βάζω κι εγώ αυτή την ανάρτηση απλώς για να δείξω και την άλλη όψη του νομίσματος. Έχει καταντήσει τελείως γραφικό να ποστάρονται ειδήσεις με εγκλήματα αλλοδαπών τάχα μου για να δειχθεί πως κάποιοι λαοί έχουν κάποια "φυσική κλίση" στο έγκλημα. Αντίστοιχα εγκλήματα διεπραχθέντα από Έλληνες δεν προβάλονται, ούτε λαμβάνουν την δημοσιότητα που θα λάμβαναν αν είχαν γίνει από αλλοδαπούς. Η παραπάνω είδηση είναι ένα παράδειγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Ω ρε μάνα, έτσι και κολλήσει το ...standardized, δε πα να αναποδογυρίσει ο κόσμος, εκεί, βράχος ο δικός σου :whatever:

Έχω τόσο απηυδήσει, με το κομμουνιστικό "κυριε ελεησον" που βαρέθηκα να λέω πως όταν σε μια συγκεκριμένη χώρα 8 εκατομμυρίων ιθαγενών, με 2+ εκατομμύρια ΕΙΣΒΟΛΕΩΝ,
στην ασφυκτική πλειοψηφία τους εγκληματικά στοιχεία, που έχουν ΡΗΜΑΞΕΙ τα πάντα, σε κάθε μα κάθε μορφή παρανομίας και μάλιστα με πρακτικές και μεθόδους ΠΡΩΤΟΓΝΩΡΕΣ για τα δικά μας δεδομένα, συνυπολογίζοντας την παντελή έλλειψη σεβασμού, αλλά αντίθετα ειδεχθή ξεσπάσματα μίσους για τους κατοίκους,
που στην αρχή δεν αντέδρασαν καθόλου, πως μπορείς να σκεφτείς βρε ιδιοφυΐα, το ...άτομο που διέπραξε ότι διέπραξε, όταν τα χιλιάδες καθάρματα που καθημερινά κλέβουν, βιάζουν, ληστεύουν, σκοτώνουν, κατά 99.999% ανήκουν σε αυτές τις "φυλές" που μπούκαραν ετσιθελικά και μετέτρεψαν τη χώρα σε μπορντέλο!:crazy:

Για να στο πω με δυο λέξεις, μήπως βραχυκυκλώσεις από τις πολλές, αυτό που είπες ισχύει ναι, αλλά υπό κανονικές, φυσιολογικές συνθήκες όχι στην εντελώς ακραία ιδιαίτερη περίπτωση που βιώνει η Ελλάδα. :xtipao:

Τι αμαρτίες πλερώνω Νω... Θέ μου :laugh:
Πρόκειται για ένα ρατσιστικό ξέσπασμα ανάλογο με τα πογκρόμ που κάνουν οι χρυσαυγίτες εναντίον των μεταναστών. Η διαφορά είναι ότι εσύ αναγκαστικά μέσω του φόρουμ παραμένεις σε λεκτικό επίπεδο. Η υπερβολή που ξεχειλίζει για τα τέρατα τους μετανάστες και τους καλούς Έλληνες που δεν έχουν ξαναδεί/κάνει τέτοια εγκλήματα ποτέ τους, προκαλεί γέλια και μόνο.

Για ψάξε να δεις την εγκληματικότητα των Ελλήνων στις ΗΠΑ και σε άλλες χώρες όταν έφευγαν σωρηδόν ως μετανάστες πριν μερικές δεκαετίες. Λέγανε τότε, ότι οι χειρότεροι εγκληματίες στις ΗΠΑ ήταν οι Έλληνες, ότι έκαναν τα πιο ειδεχθή εγκλήματα και χωρίς πάντα να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Αυτό μάλλον θα σήμαινε ότι όλοι οι Έλληνες είμαστε καθάρματα, εγκληματίες και κάναμε πρωτόγνωρα εγκλήματα για εκείνους; Όχι. Απλά όταν έχεις κόσμο που δεν τον ενσωματώνεις (όχι αφομοιώνεις) στην κοινωνία σου και τους έχεις στο περιθώριο, τότε προφανώς θα κάνουν εγκλήματα, είτε για να επιβιώσουν, είτε γιατί όντες κοινωνικά απομονωμένοι, έχουν χάσει λίγο την επαφή με το τι είναι σωστό και τι λάθος. Η συμπεριφορά των ανθρώπων είναι κάτι που έχει διαμορφωθεί και διαμορφώνεται συνεχώς από την κοινωνία και όχι από τα γονίδια. Κανείς δεν γεννιέται ούτε καλός άνθρωπος, ούτε εγκληματίας.

Επίσης υπάρχει ένα άλλο ζήτημα που αφορά στα στατιστικά στοιχεία. Και μόνο που θεωρείς τον μετανάστη ως εγκληματία και είναι πιο πιθανό να ελέγξεις μετανάστη παρά Έλληνα για κάποιο έγκλημα/παράβαση, φυσικό είναι να βρίσκεις συνεχώς παραβάτες από αυτόν τον χώρο. Όταν ψάχνεις, βρίσκεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελλόγιμος λαγός

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ελλόγιμος λαγός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Πρόκειται για ένα ρατσιστικό
Έχεις χάσει τα αυγά και τα πασχάλια, δεν μιλάμε για μετανάστες αλλά για εισβολείς, το χωνεύει η κούτρα σου;
Δεν αναφερόμαστε σε μερικές χιλιάδες που διασκορπίστηκαν σε υπό ανάπτυξη χώρες αλλά σε εκατομμύρια που έπεσαν σαν τις ακρίδες σε ΜΙΑ ΧΩΡΑ που έπνεε έτσι κι αλλιώς τα λοίσθια.
Δεν γίνεται να ενσωματωθούν υπεράριθμοι φανατικοί ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ ΜΩΑΜΕΘΑΝΟΙ ΒΟΥΔΙΣΤΕΣ και δεν ξερω τι άλλο σε μια κοινωνία σαν την Ελληνική, ακόμα και εμείς να το δεχόμαστε ΔΕΝ το θέλουν εκείνοι.
Δεν είναι η περιθωριοποίηση που έκανε όλους αυτούς φονιάδες, έτσι ήταν πριν μπουν εδώ, δεν δεχθήκαμε μορφωμένους μετανάστες, ούτε καν ανθρώπους που ήρθαν για το μεροκάματο, όπως κάνανε οι Έλληνες στις χώρες που πήγαν πριν μερικές δεκαετίες ή και τώρα πχ στην Αυστραλία, πλην ελαχίστων που κανένας δεν έχει με αυτούς πρόβλημα.
Ξύπνα ρε μάγκα επιτέλους, έχω αρχίσει να σε λυπάμαι ειλικρινά. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Επειδή όπως πάντα μερικοί κοιτάτε το δέντρο και όχι το δάσος, δεν καταλαβαίνετε ότι είμαι ενάντια σε κάθε μορφή ανομίας, είτε αυτή προέρχεται από Έλληνες είτε από ξένους. Όμως, η πολιτεία - υποτίθεται - πως έχει μεριμνήσει νομικά και κοινωνικά για την παραβατική δραστηριότητα των Ελλήνων ή νόμιμων μεταναστών. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να προστατεύω ή να αντιμετωπίζω ισότιμα χιλιάδες άλλους που εισέβαλαν παράνομα στη χώρα, εγκαταστάθηκαν στις πόλεις, δημιούργησαν γκέτο κι όλα αυτά με ετσιθελικό τρόπο, ο οποίος βρίσκει και την συμπαράσταση μερικών ανεκδιήγητων, είτε γιατί πληρώνονται αδρά (μκο και λοιπές μπούρδες) είτε γιατί έχουν φάει την προπαγάνδα του συστήματος αμάσητη, είτε γιατί κάνουν κόντρα στο ποιος θα πάρει τα εύσημα του μεγαλύτερου αντιρατσιστή.

εχεις δίκιο... δεν πρέπει να τους προστατεύουμε, πρέπει να τους πλακώνουμε στο ξύλο μέχρι θανατου... μα πως δν το είχα σκεφτεί νωρίτερα;

Δεν διαφωνώ με το θέμα των παράνομων μεταναστών. Δυστυχώς η χώρα μας έχει καταντήσει τόπος συνάθροισης παράνομων μεταναστών, οι οποίοι οι καημένοι δεν είναι ότι γουστάρουν να έρθουν να μείνουν εδώ αλλά θέλουν να προωθηθούν σε γερμανίες κλπ.Έλα όμως που δεν γίνεται αυτό. Η πολιτεία θα έπρεπε να λάβει καλύτερα μέτρα σχετικά με την εισαγωγή λαθρομεταναστών στη χώρα και να εοιβάλλει πιο οδυνηρές ποινές για αυτούς που τους φέρνουν λαθραία στη χώρα μας. Όλα αυτά είναι οκ. Γιατί όμως πρέπει ο κάθε αμόρφωτος-απαίδευτος μαλάκας που έχει μόνο μυς και μυαλό κουκούτσι (σ.σ. αναφέρομαι στους Χρυσαυγίτες) να πλακώνει στο ξύλο τον οποιονδήποτε είναι αλλοδαπός και έχειδιαφορετικό χρώμα; Βασικά για να ακριβολογούμε, μόνο τους ανίμπορους πλακώνουν στο ξύλο. Ούτε @ρχίδι@ έχουν, γιατί άμα είχαν θα πλάκωναν στο ξύλο Σομαλούς, Ρώσους, Ουκρανούς και όλους όσους έχουν σχέση με μαφία... Το κάνουν όμως; Δε νομίζω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου. Ο αγώνας δε θα γίνει μέσω ενός φόρουμ, γίνεται κάθε μέρα μέσα στους συλλόγους και μέσα στους δρόμους. Εδώ απλά παραθέτοντας το ντοκιμαντέρ αυτό, στοχεύω στην ενημέρωση και στον προβληματισμό.

Πάντως, για να τρέχεις σαν σκυλάκι και να σχολιάζεις κάθε μήνυμά μου στο θέμα, κάτι φαίνεται πως πετυχαίνω.


ό κόσμος και ενημερωμένος είναι και προβληματισμένος, γι'αυτό και μια οργάνωση των 20.000 ψήφων
έγινε κόμμα με 500.000 και όπως δείχνουν τα πράγματα θα φτάσει άνετα το 1.000.000,

αλλά μέχρι να το καταλάβετε αυτό θα μας κυβερνάει ήδη ο μιχαλολιάκος.

δεν είναι στραβός ο γυαλός, εσείς στραβά αρμενίζετε.

και όσο αφορά τους χαρακτηρισμούς, δυστυχώς για σένα -ευτυχώς για τους υπόλοιπους-
δύσκολα κρύβεται ο πραγματικός μας εαυτός.

- το τι πετυχαίνεις εσύ και το συνάφι σου φαίνεται, από τις 20.000 στις 500.000 και από εκεί στο 1.000.000,
εμείς τι φταίμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σφεντονας

Νεοφερμένος

Ο Σφεντονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Τρίκερι (Μαγνησία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
ό κόσμος και ενημερωμένος είναι και προβληματισμένος, γι'αυτό και μια οργάνωση των 20.000 ψήφων
έγινε κόμμα με 500.000 και όπως δείχνουν τα πράγματα θα φτάσει άνετα το 1.000.000,

αλλά μέχρι να το καταλάβετε αυτό θα μας κυβερνάει ήδη ο μιχαλολιάκος.

δυστυχως εχεις απολυτο δικιο σε αυτο. Αλλα η ανοδος της Χ.Α. ειναι αποτελεσμα της βαρβαροτητας του Καπιταλισμου. Αφου η κυριαρχη ταξη βλεπει οτι εχει ξοφλησει και πως ο λαος ειναι εναντιων της, πεταει τον ασσο που εχει στο μανηκι της που λεγεται φασισμος. Αυτο το εχει δειξει η ιδια η ιστορια. Αυτο το φαινομενο πρεπει πρωτα απ' ολα να το απομωνωσει η κοινωνια και μετεπειτα ολοι αυτοι που τα λεγανε εδω και χρονια (αλλα η κοινωνια δεν τους ακουγαι τοτε). Αν τους ανεχτουμε τωρα, σε λιγο καιρο θα κυβερνησουν και να ξερετε πως αν κυβερνησουν δε θα κοβουν μισθους και συνταξεις, αλλα κεφαλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
αυτή πάντως η εμμονή στον δυισμό χρεισυαβγει/ΚΚΕ
μονο προσανατολιστική είναι


υγ. εμένα δεν θα με πείραζε να κυβερνήσουν.
θα γινόταν η αθήνα πολύ πιο συναρπαστικό μέρος για να ζείς.
γτφ, θα έκανε και αφιερώματα η LIFO και η Athens Voice, "σε ειδα...
και φόραγες μαυρο μπλουζάκι ΧΡΥΣΕΙ ΑΒΓΗ"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Έχεις χάσει τα αυγά και τα πασχάλια, δεν μιλάμε για μετανάστες αλλά για εισβολείς, το χωνεύει η κούτρα σου;
Δεν αναφερόμαστε σε μερικές χιλιάδες που διασκορπίστηκαν σε υπό ανάπτυξη χώρες αλλά σε εκατομμύρια που έπεσαν σαν τις ακρίδες σε ΜΙΑ ΧΩΡΑ που έπνεε έτσι κι αλλιώς τα λοίσθια.
Δεν γίνεται να ενσωματωθούν υπεράριθμοι φανατικοί ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ ΜΩΑΜΕΘΑΝΟΙ ΒΟΥΔΙΣΤΕΣ και δεν ξερω τι άλλο σε μια κοινωνία σαν την Ελληνική, ακόμα και εμείς να το δεχόμαστε ΔΕΝ το θέλουν εκείνοι.
Δεν είναι η περιθωριοποίηση που έκανε όλους αυτούς φονιάδες, έτσι ήταν πριν μπουν εδώ, δεν δεχθήκαμε μορφωμένους μετανάστες, ούτε καν ανθρώπους που ήρθαν για το μεροκάματο, όπως κάνανε οι Έλληνες στις χώρες που πήγαν πριν μερικές δεκαετίες ή και τώρα πχ στην Αυστραλία, πλην ελαχίστων που κανένας δεν έχει με αυτούς πρόβλημα.
Ξύπνα ρε μάγκα επιτέλους, έχω αρχίσει να σε λυπάμαι ειλικρινά. :(


Δεν θα αλλάξουν και πολλά όπου και να το πάμε, από το γενικό νόημα της ...τοποθέτησης σου! :worry:

ΥΓ ψιτ, εσύ η "αόρατη" και ..μουγγή, αν αφαιρέσουν από τις επιλογές το πάνω/κάτω χεράκι, θα χάσεις κάθε λόγο ύπαρξης, ε; :lol:
Τι εισβολείς ρε κούνελε με το ξυρισμένο κεφάλι...
Οι άνθρωποι που ήρθαν με τα χίλια ζόρια διακινδυνεύοντας τη ζωή τους, που τους μεταφέρουν μέσα σε βάρκες μέσα από το Αιγαίο... εισβολείς; Που αν τους ρωτήσεις όλους αυτούς αν ήθελαν να μείνουν Ελλάδα, θα γελάνε και θα σου λένε ότι αν ήταν να μείνουν Ελλάδα, κάθονταν και στις χώρες τους; Οι άνθρωποι που ΕΜΕΙΣ δεν τους αφήνουμε να φύγουν προς τις Ευρωπαϊκές χώρες που θέλουν, γιατί μας το απαγορεύει η ΕΕ;

Έχεις χάσει πλέον κάθε σταγόνα λογικής που θα μπορούσε να σου μείνει και έχεις πεισθεί ότι όλοι οι μη Έλληνες είναι τέρατα, φονιάδες, κλέφτες και βιαστές. Έχεις ολοκληρωτικά πέσει στα δίχτυα του ναζισμού, του πλήρους παραλογισμού και της μισαλλοδοξίας.

Εμείς πρέπει να σε λυπόμαστε, όχι εσύ εμάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Η Χρυσή Αυγή κατά των φόρων στους εφοπλιστές

Κόντρα για την φορολόγηση των εφοπλιστών έγινε στην Βουλή στην διάρκεια της συζήτησης στην Επιτροπή για τον προϋπολογισμό με την «Χρυσή Αυγή» να παίρνει ξεκάθαρη θέση κατά της φορολογίας των υπό ελληνική σημαία πλοίων προτείνοντας να δοθούν και άλλα κίνητρα στους εφοπλιστές για την πρόσληψη ελληνικών πληρωμάτων.

Όπως μετέδωσε το in.gr ο βουλευτής της Χρυσής Αυγής Γιώργος Γερμενής καταφέρθηκε κατά της φορολογίας τών υπό ελληνική σημαία πλοίων με βάση το τονάζ τους ενώ νωρίτερα ο εισηγητής της Χ.Α. Ηλίας Παναγιώταρος, είχε προτείνει μάλιστα και κίνητρα στους εφοπλιστές για την πρόσληψη ελληνικών πληρωμάτων…

«Η πρότασή σας για επιδότηση των εφοπλιστών θα έπρεπε να σοκάρει τους ιδιοκτήτες των περιπτέρων», απάντησε στους βουλευτές της Χ.Α. ο Βαγγέλης Διαμαντόπουλος (ΣΥΡΙΖΑ) και συμπλήρωσε: «Ο ακτιβισμός σας φτάνει έως εκεί που σας επιτρέπουν τα αφεντικά σας».

Να σημειωθεί ότι σύμφωνα με τον προϋπολογισμό του 2013 θα πρέπει να εισπραχτούν 80 εκατομμύρια ευρώ από την αύξηση της φορολόγησης των εφοπλιστών, πάντα με βάση το τονάζ των πλοίων.

Την ίδια ώρα, όμως, περικόπτονται από τους ανάπηρους 82 εκατομμύρια ευρώ….

Με δύο λόγια, οι ανάπηροι καλούνται να προσφέρουν περισσότερα απ’ ότι οι…. Αναξιοπαθούντες εφοπλιστές!


https://www.alfavita.gr/arthra/η-χρυσή-αυγή-κατά-των-φόρων-στους-εφοπλιστές
https://www.sofokleousin.gr/archives/114131.html
https://www.google.gr/search?num=30&....0.0.145.397.0j3.3.0...0.0...1c.1.EA6E892d_nc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δεον ει οπως
μη λησμονούμεν, φίλε εχκ,
πως ακομη και
οι Ελληνες Εφοπλισταί
πλήττονται
υπό της παρούσης οικονομικής κρίσεως.

Οποτε, ας συμφωνήσομεν στο ότι οι Χρεισαβγοίταις,
δρωντες ως όφειλαν και οφείλουν
οι αληθινοι προστάται του Έθνους,
προτείνουσι εν μέτρον
φοροελαφρύνσεως
ενός ακόμα
σκληρώς χειμαζομένου
τμήματος του Ελληνικού Λαού.
Λέγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ελπίζω να μη μιλάνε καθαρεύουσα όμως όταν γίνουν Κυβέρνηση.Άντε μέχρι πολυτονικό θα άντεχα βαριά βαριά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Η Χρυσή Αυγή είναι κάτι σαν τα σκυλάκια στο tichu..ελάχιστοι τα θέλουν και πολλοί που τα εμπιστεύονται στο τέλος το μετανιώνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Έχεις χάσει τα αυγά και τα πασχάλια, δεν μιλάμε για μετανάστες αλλά για εισβολείς, το χωνεύει η κούτρα σου;
Δεν αναφερόμαστε σε μερικές χιλιάδες που διασκορπίστηκαν σε υπό ανάπτυξη χώρες αλλά σε εκατομμύρια που έπεσαν σαν τις ακρίδες σε ΜΙΑ ΧΩΡΑ που έπνεε έτσι κι αλλιώς τα λοίσθια.
Δεν γίνεται να ενσωματωθούν υπεράριθμοι φανατικοί ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ ΜΩΑΜΕΘΑΝΟΙ ΒΟΥΔΙΣΤΕΣ και δεν ξερω τι άλλο σε μια κοινωνία σαν την Ελληνική, ακόμα και εμείς να το δεχόμαστε ΔΕΝ το θέλουν εκείνοι.
Δεν είναι η περιθωριοποίηση που έκανε όλους αυτούς φονιάδες, έτσι ήταν πριν μπουν εδώ, δεν δεχθήκαμε μορφωμένους μετανάστες, ούτε καν ανθρώπους που ήρθαν για το μεροκάματο, όπως κάνανε οι Έλληνες στις χώρες που πήγαν πριν μερικές δεκαετίες ή και τώρα πχ στην Αυστραλία, πλην ελαχίστων που κανένας δεν έχει με αυτούς πρόβλημα.
Ξύπνα ρε μάγκα επιτέλους, έχω αρχίσει να σε λυπάμαι ειλικρινά. :(

Αυτά είναι λοιπόν αποτελέσματα της προπαγάνδας που δεχόμαστε καθημερινά από τα χαζοκούτια....μένω έκπληκτος για το πόσο εύκολα μπορούν να ξετινάξουν νοητικά έναν άνθρωπο ώστε να πιστεύει ότι η αφετηρία και το τέρμα των προβλημάτων είναι οι μετανάστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top