Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Ναι

    Ψήφοι: 110 79.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 25 18.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 2.9%

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Κλείνουμε και γραφεία. Πόσο μου αρέσει η Δημοκρατία στην Ελλάδα μας. Όσο δημοκρατία έχει η Κίνα άλλο τόσο έχουμε και εμείς.
Αχα...ενδιαφέρουσα η άποψη σου.Να αφήνουμε τα γραφεία εγκληματιών σωστά;
ΟΚ να αφήνουμε και τα μαγαζιά εμπόρων ναρκωτικών και παιδεραστων,ΜΠΡΑΒΟ...ΕΙΣΑΙ ΦΟΒΕΡΟΣ!
Στη θέση σου θα κρυβόμουν απο ντροπή!
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Σφραγίστηκαν τα γραφεία του Κασιδιάρη στον Δήμο Αθηναίων

Λίγο μετά την ανακοίνωση της απόφασης του δικαστηρίου για τη Χρυσή Αυγή, ο Δήμος Αθηναίων σφράγισε τα γραφεία της "Ελληνικής Αυγής για την Αθήνα", της Δημοτικής Παράταξης με επικεφαλής τον Ηλία Κασιδιάρη. Τα γραφεία βρίσκονται στον δεύτερο όροφο κτιρίου επί της συμβολής των οδών Βεραντζέρου και Κοτοπούλη και είχαν διατεθεί από τις προηγούμενες τετραετίες στη συγκεκριμένη δημοτική παράταξη. Σύμφωνα με πληροφορίες, από το νομικό τμήμα του Δήμου Αθηναίων εστάλη εξώδικο προς όλα τα μέλη της "Ελληνικής Αυγής" να αδειάσουν το γραφείο, ενώ ανακλήθηκαν οι υπάλληλοι που είχαν διατεθεί στην παράταξη. Παράλληλα, από τον Δήμο Αθηναίων εστάλη ερώτημα προς την Αποκεντρωμένη Διοίκηση με θέμα τη διερεύνηση του ενδεχόμενου περαιτέρω νομικών ενεργειών.

lol. Οι παρατάξεις στις δημοτικές εκλογές είναι ανεξάρτητες από τα κοινοβουλετικά κόμματα. Ακόμα και αν δεν επιτρέπεται στο Κασιδιάρη να αναλάβει την αρχηγία της παράταξης μπορεί να την δώσουν σε έναν άλλον δημοτικό σύμβουλο.

Δεν περίμενα κάτι περισσότερο από το Μπακογιάννη. Πολύ λίγος.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
lol. Οι παρατάξεις στις δημοτικές εκλογές είναι ανεξάρτητες από τα κοινοβουλετικά κόμματα. Ακόμα και αν δεν επιτρέπεται στο Κασιδιάρη να αναλάβει την αρχηγία της παράταξης μπορεί να την δώσουν σε έναν άλλον δημοτικό σύμβουλο.

Δεν περίμενα κάτι περισσότερο από το Μπακογιάννη. Πολύ λίγος.
Λελ και γαργαρες.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Και αυτό εσυ θεωρείς ότι από μόνο του μπορεί να σταθεί σαν ικανό αποδεικτικο; γιατί τον πηρε... Γιατί ήθελε να τον ενημερώσει ότι ένα μέλος πηγε και έκανε μια τέτοια μαλακια. Αυτό θα απαντουσε ο συνήγορος υπεράσπισης. Αυτο πως αποδεικνυει ότι ο Μιχαλολιάκος διευθυνει εγκληματική οργάνωση; τι ακριβώς ειπε ο βουλευτής στο τηλεφώνημα αυτό που να δείχνει ότι ο ΜΙχαλολιακος έδωσε εντολή για έναν φόνο; αυτό εννοώ όταν λέω ότι η διαδικασία είναι τεράστια εσυ νομίζεις είναι απλο επειδη πχ μισείς την Χρυσή αυγη καλά κανεις αλλά τα δικαστηρια δεν δικάζουν ετσι. Άλλη ερώτηση ;
Τι τι είπαν πήρε ο δολοφόνος το Βουλευτή για να του πει για άλλο μέλος
Αγόρι μου είπαν ότι η δουλειά εγινε.
Αυτό δε το θυμάσαι; Αυτό ο Ρουπακιας στο Λαγό
Ψάξε την υπόθεση και πες μου
Μετά ο λαγός πήρε τον αρχηγό για να του πει ότι πήγαν στον Πειραιά να δειρουν άτομα και τα λοιπά.
Ο ίδιος ο Ρουπακιας το πε στο δικαστήριο
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,796 μηνύματα.
Τι τι είπαν πήρε ο δολοφόνος το Βουλευτή για να του πει για άλλο μέλος
Αγόρι μου είπαν ότι η δουλειά εγινε.
Αυτό δε το θυμάσαι; Αυτό ο Ρουπακιας στο Λαγό
Ψάξε την υπόθεση και πες μου
Μετά ο λαγός πήρε τον αρχηγό για να του πει ότι πήγαν στον Πειραιά να δειρουν άτομα και τα λοιπά.
Ο ίδιος ο Ρουπακιας το πε στο δικαστήριο

Δεν έχω ακουσει το απόσπασμα αν το χεις βάλτο.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Δεν έχω ακουσει το απόσπασμα αν το χεις βάλτο.
να το βρεις, εγώ το θυμάμαι από το 2013
άλλωστε και οι ανώνυμοι μάρτυρες την 1η μέρα είπαν τα ίδια, ότι ήξεραν που πήγαιναν και που
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Τα γραφεία δε τα έκλεισε ο Δήμαρχος αλλά η Ελληνική Αστυνομία
Υπάρχει σχετική νομοθεσία; Αυτό που ξέρω είναι ότι οι δημοτικές παρατάξεις είναι ανεξάρτητες από τα κόμματα και απλώς παίρνουν υποστήριξη από αυτά.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Υπάρχει σχετική νομοθεσία; Αυτό που ξέρω είναι ότι οι δημοτικές παρατάξεις είναι ανεξάρτητες από τα κόμματα και απλώς παίρνουν υποστήριξη από αυτά.
Ο επικεφαλής δεν βγήκε εγκληματίας; Αυτός δεν είναι; λογικό δεν ήταν να κλείσουν τα γραφεία του που ήταν επικεφαλής;
Ισχύει ότι και με τους άλλους εγκληματίες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

βανδαλισμοί, τα μαχαιρώματα και όλα αυτά είναι μεμονωμένα περιστατικά
Αυτά στους χρυσαυγήτες φίλε, σε αυτούς που τα έκαναν
Δεν πονάω καθόλου. Αν και Εθνικιστής ως το τέλος ( ακόμα και αν με στείλετε σε κάνα γκουλάγκ όπως ξέρετε να κάνετε και όπως κάνετε πολύ καλά στο τελευταίο μεγάλο κομμουνιστικό κράτος που υπάρχει έως και σήμερα, την Κίνα ) δεν ψήφισα ΧΑ και ούτε θα το έκανα. Μην νομίζεις ότι οι διώξεις κατά των εθνικιστών θα με σταματήσουν ή θα με πονέσουν. Αυτά θα μου τα έλεγες αν ήμουν στέλεχος της Χρυσής Αυγής
Ναι για αυτό και μου απαντάς με επιχειρήματα της πλάκας
3. Προφανώς και έχει. Είναι αστείο το πως μιλάτε για δήθεν Αμερικανικό ιμπεριαλισμό και κατακρίνετε την εισβολή των Αμερικάνων πολιτικά και στρατιωτικά σε ξένες χώρες και συνάμα κράζετε τον Trump ο οποίος είναι ο μοναδικός ως τώρα που απέσυρε όλα τα στρατεύματα του από το εξωτερικό και επιδόθηκε στο America First. Άρα κοινώς το πρόβλημα σας δεν είναι ούτε ο Trump, ούτε ο Αμερικανικός ιμπεριαλισμός, αλλά το ότι οι ΗΠΑ κυρίως και μετά η υπόλοιπη Δύση πέταξαν στα σκουπίδια το γελοίο σύστημα του εξολοθρευτή Μαρξισμού το 1991 ( Η μεγάλη αντικομμουνιστική νίκη των λαών ). Αυτός είναι και ο λόγος που θέλετε τον Biden, μπας και κάνει τα μαγικά του και διαλύσει τις Ηνωμένες Πολιτείες μια και καλή.
Ο Τραμπ δε σκότωσε έναν στην Ασία επί καιρού ειρήνης; Μας κάνεις πλάκα;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ο επικεφαλής δεν βγήκε εγκληματίας; Αυτός δεν είναι; λογικό δεν ήταν να κλείσουν τα γραφεία του που ήταν επικεφαλής;
Ισχύει ότι και με τους άλλους εγκληματίες.
οκ βγαίνει ο επικεφαλής και αντικαθίσταται από κάποιον άλλον που είναι στο δημοτικό συμβούλιο. Μια παράταξη δεν αποτελείται μόνο από έναν. Αυτό λέει η λογική.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
οκ βγαίνει ο επικεφαλής και αντικαθίσταται από κάποιον άλλον που είναι στο δημοτικό συμβούλιο. Μια παράταξη δεν αποτελείται μόνο από έναν. Αυτό λέει η λογική.
Σημασία έχει ο επικεφαλής
Μέχρι να βγει ο άλλος βλέπουμε
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Σόρυ για τι συζητάμε τώρα ακριβώς;Για τον Μανωλιό που έβαλε τα ρούχα του αλλιως; :whatever:
Ρε γιορτάζουμε λέμε αποψε!:D
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Για να δούμε τι θα γίνει με τον Λαγό που είναι ευρωβουλευτής.

 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τελείως άστοχο αυτο που γράφεις, ένας βουλευτής της ΝΔ έχει δηλώσει ότι βόλευαν την ΝΔ τα πογκρόμ των ταγμάτων της ΧΑ. Υπήρχε ξεκάθαρο αβαντάρισμα της ΧΑ από την ΝΔ.
Γι' αυτό να φανταστώ ο Σαμαράς έκανε αυτά που έκανε.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Αχα...ενδιαφέρουσα η άποψη σου.Να αφήνουμε τα γραφεία εγκληματιών σωστά;
ΟΚ να αφήνουμε και τα μαγαζιά εμπόρων ναρκωτικών και παιδεραστων,ΜΠΡΑΒΟ...ΕΙΣΑΙ ΦΟΒΕΡΟΣ!
Στη θέση σου θα κρυβόμουν απο ντροπή!

Του ΚΚΕ είναι ακόμα ανοικτά από όσο ξέρω. Άρα τα γραφεία εγκληματιών εξακολουθούν να είναι ανοικτά. Εθελοτυφλουμε μήπως στο άλλο άκρο;

Εσείς να κρύβεστε από ντροπή. Κομμουνισμό βλέπουμε στην Κίνα τώρα και βλέπαμε και στην Ρωσία πως λειτουργεί και λειτούργησε αντίστοιχα. Ποτέ ξανά φασισμός, είτε αριστερός είτε δεξιός.

Αυτά στους χρυσαυγήτες φίλε, σε αυτούς που τα έκαναν

Ναι για αυτό και μου απαντάς με επιχειρήματα της πλάκας

Ο Τραμπ δε σκότωσε έναν στην Ασία επί καιρού ειρήνης; Μας κάνεις πλάκα;
Μπα, μαζί με τους χρυσαυγιτες τις ίδιες πρακτικές ακολουθούν οι ακροαριστεροί. Το έχουμε δει το έργο.

Το πρόβλημα είναι ότι εσύ δεν παραθέτεις καν επιχειρήματα. Αλλά κλαίς για τα δικά μου από την άλλη, μάλιστα.

Θα φανταστείς και άλλα γεγονότα;
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Του ΚΚΕ είναι ακόμα ανοικτά από όσο ξέρω. Άρα τα γραφεία εγκληματιών εξακολουθούν να είναι ανοικτά. Εθελοτυφλουμε μήπως στο άλλο άκρο;

Εσείς να κρύβεστε από ντροπή. Κομμουνισμό βλέπουμε στην Κίνα τώρα και βλέπαμε και στην Ρωσία πως λειτουργεί και λειτούργησε αντίστοιχα. Ποτέ ξανά φασισμός, είτε αριστερός είτε δεξιός.


Μπα, μαζί με τους χρυσαυγιτες τις ίδιες πρακτικές ακολουθούν οι ακροαριστεροί. Το έχουμε δει το έργο.

Το πρόβλημα είναι ότι εσύ δεν παραθέτεις καν επιχειρήματα. Αλλά κλαίς για τα δικά μου από την άλλη, μάλιστα.

Θα φανταστείς και άλλα γεγονότα;
Εσύ φαντάζεσαι γεγονότα.
Τις προάλλες μου το επαιξες γιατρος για κοβιντ h1n1 πχ
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top