Ψέμα ηλικίας

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,442 μηνύματα.
Έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα, νομίζω το καλύτερο να της το πεις από κοντά ή, έστω, σε λάιβ επικοινωνία τηλεφωνική (το δεύτερο όμως σε κατάλληλο χρόνο).
Από κει κι έπειτα -και κόντρα στις προτροπές των προλαλήσαντων- το πόσο χρονικό διάστημα θα διαρκέσει το... "ψηστήρι" (σόρι για την έκφραση, είναι η μόνη που μου έρχεται τώρα στο μυαλό), είναι αποκλειστικά και μόνο δικός σας λογαριασμός. Σε άλλους αρέσει το "ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε" και δίνουν περιθώριο το πολύ μιας εβδομάδας για να βρεθούν από κοντά (ειδάλλως "next"), ενώ άλλοι γουστάρουν να το πηγαίνουν αργά, απολαμβάνοντας τη διαδρομή. Αυτό δεν σημαίνει κάτι για την εξέλιξη της σχέσης, αρκεί να είναι συναινούν κι ο δυο πλευρές. Κάθε σχέση είναι μοναδική , δεν υπάρχουν κανόνες σ'αυτό και "μιλάει η πείρα".

Ας κάτσουν να το παιδεψουν κανα 6μηνο... για να βγουν ενα ραντεβου... κανένα πρόβλημα. Και οταν θα έχουν ορεξεις... θα την βγαζει καθενας μόνος του.... επισης κανενα προβλημα για εσάς... για εμενα θα ηταν η επιτομή της κακομοιριάς ένα τέτοιο σκηνικό και αρκετά προβληματικό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επιλογες έχουμε όλοι βρε παιδιά οκ...δν έχει κάποια σχέση η κοπέλα ούτε επιβεβαίωση ψάχνει...εντάξει δν μπορείτε να καταλάβετε επειδή ξέρετε εξειδικευμένα τι και πως από τις συζητήσεις μας... φοβάται ακόμα να γνωρίσει κάποιον άτομο απλα

Σορρυ φιλε αλλα στη σχέση μου δεν έχω σκοπο να κάνουμε κάτι μια φορά το μήνα κ οποτε το θυμόμαστε... οποτε θα δειξω εξαρχής οτι ειμαι ζεστός..... αλοιμονο αν αυτο σημαινει σκουπιστε κ τελειωσατε.

3 μηνες κ δεν εχετε βγει ακομη 1ο ραντεβού.... ήμαρτον. Και αυτη πολυ κλειστη για τα γούστα μου. Προσωπικά θα με κουραζε. Εσυ αν θες προχώρα κ τα βρισκετε.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Ας κάτσουν να το παιδεψουν κανα 6μηνο... για να βγουν ενα ραντεβου... κανένα πρόβλημα. Και οταν θα έχουν ορεξεις... θα την βγαζει καθενας μόνος του.... επισης κανενα προβλημα για εσάς... για εμενα θα ηταν η επιτομή της κακομοιριάς ένα τέτοιο σκηνικό και αρκετά προβληματικό.
Ορθώς ομίλησες. Για σένα. :)
Δεν είναι όμως όλοι οι άλλοι Εσύ.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μου επιτρέπεις να σου πω ; Τόσοι άντρες, παραπάνω, σου είπαν τόσα και πολύ σωστά...αλλά ό,τι και να σου πουν αρνείσαι...

Στείλε της ένα μήνυμα και πες της πόσο είσαι...Πες την αλήθεια. Τί θα χάσεις ; Αυτό που έχετε δεν είναι πραγματικό....Είναι φαντασιακό. Μπορεί να εξελιχθεί σε μεγάλη φούσκα που κάποια στιγμή θα σκάσει...

Δεν γουστάρει στην ιδέα ότι την έχεις για να περνάς την ώρα σου ; Γιατί αυτή τι κάνει (και ως 27χρονη έχει πλήρη επίγνωση...) ; Αν δεν γούσταρε έως και αεροπλάνο θα έπαιρνε για να έρθει να σε δει...

Ακου λίγο τη λογική και βγάλε αρκετό συναίσθημα (που κι αυτό στο μυαλό σου είναι...)...

Πες την ηλικία σου, λοιπόν. 3 χρόνια έκρυψες. Δεν θα χάσεις και τίποτα αξιόλογο. Άκουσέ τους...

Φιλικά
 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Αυτά τα φύκια πες της να τα ξεχάσει. Αμα η τύπισσα σε θέλει, κι απο σφραγισμένο χρηματοκιβωτιο ασφαλείας μέσα σε πυρηνικό καταφύγιο θα σε κλέψει.

Πρόσεξε μη σου κάνει κανένα mirroring και ουσιαστικα ΑΥΤΗ σε έχει για να περνάει την ώρα της. Συνήθως αυτοί που τα πετάνε αυτά προς εμάς, έχουν τέτοιες μύχιες σκέψεις και επειδή είναι φοβερά ανασφαλείς θέλουν να πιστεύουν πως και οι άλλοι είναι ίδιοι σαν αυτούς, οπότε προβάλλουν επάνω σε αυτούς τα δικά τους κουσούρια.

Επίσης ποτέ μη λες ποτέ ότι το ξέρεις καλά οτι δεν παίζει άλλος. Δεν είναι αναγκη να τα χει μαζι του, αρκει να υπαρχει ως εξαπτέρυγο αυτοπεποιθησης και αυτός τριγυρω της, δορυφοράκι όπως τα λεω αυτά.

Έχουν δει πολλά τα μάτια μου... Αμα δε θες να ασπρίσει νωρίς το κεφάλι σου, κράτα μικρό καλάθι.

Trust but verify που έλεγε και ο Νίξον ψεμμα, ο Ρήγκαν (αν και είναι ρώσικη παροιμία κανονικά)
Εχεις δίκιο φίλε...στη αρχή της φάνηκα κάπως και νόμιζε ότι την είχα να περνάω το χρόνο μου και αυτή το ίδιο όπως Μ είπε επειδή μιλούσαμε πολύ ειρωνικά...τώρα δύο μήνες άλλαξε το πράμα και μου έχει δηλώσει ότι δν έχει σκοπό το χαβαλε
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,442 μηνύματα.
Ορθώς ομίλησες. Για σένα. :)
Δεν είναι όμως όλοι οι άλλοι Εσύ.

Ναι. Και μετά θα σε ρωτησω... ποσους ξέρεις που έχουν πετυχημένοι σχέση που ξεκίνησαν κ έκαναν να βγούν ραντεβου 3 μήνες... κ έλεγαν "θα τα λεμε απο τα μηνυματα μέχρι να σε γνωρισω...."

Οποιος φοβαται τοσο δεν κάνει για σχέσεις. Σορρυ.

Να δουμε... ποσοι θα συμφωνησουν με μένα κ ποσοι με σένα.

Αντε να βρεις ενα 5% της εξαιρεσης.
 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ορθώς ομίλησες. Για σένα. :)
Δεν είναι όμως όλοι οι άλλοι Εσύ.
Εσύ σαν γυναίκα τι έχεις να πεις...θέλει χρόνο να μάθεις τον άλλον αν και άντρας είμαι πολύ θετικός σε αυτό και την έχει νο παραξενεψει ....για το ψέμα τι να κάνω;;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
, ενώ άλλοι γουστάρουν να το πηγαίνουν αργά, απολαμβάνοντας τη διαδρομή. Αυτό δεν σημαίνει κάτι για την εξέλιξη της σχέσης, αρκεί να συναινούν κι ο δυο πλευρές. Κάθε σχέση είναι μοναδική , δεν υπάρχουν κανόνες σ'αυτό και πράγματα όπως "μιλάει η πείρα".
Απλώς βρες ευκαιρία και πες της το.

...και να σπάνε νεύρα, και να κρύβουν ψυχοπαθολογίες κάτω απο το χαλί. Δεν έχουμε 200 χρόνια ζωής.

Έλα ρε Αλέξα. Ποιο το νόημα να ψήνεις τον άλλο πριν τον γνωρίσεις για τόσο πολύ, ενω αν πραγματικά θες να απολαύσεις τη διαδρομή, μπορείς πολύ απλά να μη τα κανεις όλα εμετό στα δυο πρώτα ραντεβου και χαθεί το μυστήριο, να το πάτε λάου λάου ΑΦΟΥ γνωριστείτε ΚΑΙ ΕΤΣΙ να απολαύσετε τη διαδρομή.

Ποτέ δεν κατάλαβα πως αυτό το επιβεβλημένο και επιτηδευμένο μαρτύριο της κινεζικής σταγόνας προσδίδει ποιότητα στη σχέση.

Δεν είναι όλοι ψεκάστε σκουπίσατε, ούτε κλείνουν 43 ραντεβου την ίδια μερα λες και ψάχνουν υπάλληλο.

Θέλω να ζησω τη ζωη μου ΤΩΡΑ, όχι πίσω απο μια οθόνη περιμένοντας. Το κανα, ήταν λάθος, δε μου αρεσε, με χάλασε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,442 μηνύματα.
...και να σπάνε νεύρα, και να κρύβουν ψυχοπαθολογίες κάτω απο το χαλί. Δεν έχουμε 200 χρόνια ζωής.

Έλα ρε Αλέξα. Ποιο το νόημα να ψήνεις τον άλλο πριν τον γνωρίσεις για τόσο πολύ, ενω αν πραγματικά θες να απολαύσεις τη διαδρομή, μπορείς πολύ απλά να μη τα κανεις όλα εμετό στα δυο πρώτα ραντεβου και χαθεί το μυστήριο, να το πάτε λάου λάου ΑΦΟΥ γνωριστείτε ΚΑΙ ΕΤΣΙ να απολαύσετε τη διαδρομή.

Ποτέ δεν κατάλαβα πως αυτό το επιβεβλημένο και επιτηδευμένο μαρτύριο της κινεζικής σταγόνας προσδίδει ποιότητα στη σχέση.


Δεν μπορω να καταλαβω επισης.... γιατι δυο άνθρωποι που ξεκινανε να κάνουν σεξ απο τις πρωτες εβδομάδες της γνωριμιας τους δεν απολαμβάνουν... τη διαδρομη.... μιας σχέσης. Αλλωστε αυτο ειναι σχέση... η σεξουαλική και συναισθηματικη ολοκληρωση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εδω βεβαια δε μιλαμε κάν για σέξ... αλλα για 3 μηνες σχεδον χωρις ένα φιλί... μια αγκαλιά. Δε θελω να το παιξω έξυπνος αλλα φιλε αποψε κιολας πρεπει να στειλεις για ραντεβου.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Εσύ σαν γυναίκα τι έχεις να πεις...θέλει χρόνο να μάθεις τον άλλον αν και άντρας είμαι πολύ θετικός σε αυτό και την έχει νο παραξενεψει ....για το ψέμα τι να κάνω;;
Τι άλλο από το να βρεις τρόπο να της πεις την αλήθεια.
Απλώς θα σου συνιστούσα μέχρι να γίνει αυτό, να έχει βρει άλλα θετικά σημεία σ'εσένα, ώστε να βαρύνει όσο το δυνατόν λιγότερο το "μικρό","αθώο" σου ψεματάκι. :)
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Μαν γιατί δεν κάνεις μια συζήτηση περί ηλικίας ? Ποιο το όριο για το καθένα σας ? Μέχρι πόσο μικρότερη και μέχρι όσο μεγαλύτερη ηλικιακά θα έκανε κάτι ......... παίρνεις μια γεύση για το τι μπορεί να συμβεί

Μετά ανοίγεις το θέμα περί ανασφαλειών και είσαι κουτί


Γενικά είμαι της άποψης ότι το ντουκου ,καπάκι ,στα ίσια θα υψώσει μηχανισμούς άμυνας .Οπότε πιο πονηρά και σειφ ,σιγά σιγά .
 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Τι άλλο από το να βρεις τρόπο να της πεις την αλήθεια.
Απλώς θα σου συνιστούσα μέχρι να γίνει αυτό, να έχει βρει άλλα θετικά σημεία σ'εσένα, ώστε να βαρύνει όσο το δυνατόν λιγότερο το "μικρό","αθώο" σου ψεματάκι. :)
Ευχαριστώ πολύ κούκλα μου...θέλω να με κατευθύνεις και σε αυτό σαν γυναίκα...εντάξει μέχρι στιγμής έχει βρει θετικά πράματα...απλά από ινσταγκραμ βκαι σοσιαλ δεν ήταν ποτέ της γνωριμιας
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,442 μηνύματα.
Μαν γιατί δεν κάνεις μια συζήτηση περί ηλικίας ? Ποιο το όριο για το καθένα σας ? Μέχρι πόσο μικρότερη και μέχρι όσο μεγαλύτερη ηλικιακά θα έκανε κάτι ......... παίρνεις μια γεύση για το τι μπορεί να συμβεί

Μετά ανοίγεις το θέμα περί ανασφαλειών και είσαι κουτί


Γενικά είμαι της άποψης ότι το ντουκου ,καπάκι ,στα ίσια θα υψώσει μηχανισμούς άμυνας .Οπότε πιο πονηρά και σειφ ,σιγά σιγά .

Το μοναδικο μήνυμα που πρέπει να στείλει ειναι για συνάντηση.... θα της τα πει απο κοντά. Για μένα αποψε πρεπει να της στειλει .... αν θέλει να βρεθουν το Σαββατο.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
...και να σπάνε νεύρα, και να κρύβουν ψυχοπαθολογίες κάτω απο το χαλί. Δεν έχουμε 200 χρόνια ζωής.

Έλα ρε Αλέξα. Ποιο το νόημα να ψήνεις τον άλλο πριν τον γνωρίσεις για τόσο πολύ, ενω αν πραγματικά θες να απολαύσεις τη διαδρομή, μπορείς πολύ απλά να μη τα κανεις όλα εμετό στα δυο πρώτα ραντεβου και χαθεί το μυστήριο, να το πάτε λάου λάου ΑΦΟΥ γνωριστείτε ΚΑΙ ΕΤΣΙ να απολαύσετε τη διαδρομή.

Ποτέ δεν κατάλαβα πως αυτό το επιβεβλημένο και επιτηδευμένο μαρτύριο της κινεζικής σταγόνας προσδίδει ποιότητα στη σχέση.

Δεν είναι όλοι ψεκάστε σκουπίσατε, ούτε κλείνουν 43 ραντεβου την ίδια μερα λες και ψάχνουν υπάλληλο.

Θέλω να ζησω τη ζωη μου ΤΩΡΑ, όχι πίσω απο μια οθόνη περιμένοντας. Το κανα, ήταν λάθος, δε μου αρεσε, με χάλασε.
Ξαναλέω, το ζευγάρι επιλέγει. Αφού, καθώς δείχνει το πράγμα, τη βρίσκουν κι οι δυο να απολαμβάνουν αυτό ακριβώς το στάδιο της διαδρομής....Εμάς τι λόγος μας πέφτει;
Και δεν είναι "επιβεβλημένο". Δεν βάζεις από την αρχή κανόνες για το χρονικό διάστημα. Άλλοτε μπορεί να είναι πολύ σύντομο, άλλοτε αρκετά μεγάλο, μέχρι την πολυπόθητη συνάντηση. Εξαρτάται από την περίπτωση (συγκυρίες, διάθεση κλπ).
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,442 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ κούκλα μου...θέλω να με κατευθύνεις και σε αυτό σαν γυναίκα...εντάξει μέχρι στιγμής έχει βρει θετικά πράματα...απλά από ινσταγκραμ βκαι σοσιαλ δεν ήταν ποτέ της γνωριμιας

που ξέρεις οτι ειναι κούκλα... την εχεις δει ;
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Μαν γιατί δεν κάνεις μια συζήτηση περί ηλικίας ? Ποιο το όριο για το καθένα σας ? Μέχρι πόσο μικρότερη και μέχρι όσο μεγαλύτερη ηλικιακά θα έκανε κάτι ......... παίρνεις μια γεύση για το τι μπορεί να συμβεί

Μετά ανοίγεις το θέμα περί ανασφαλειών και είσαι κουτί


Γενικά είμαι της άποψης ότι το ντουκου ,καπάκι ,στα ίσια θα υψώσει μηχανισμούς άμυνας .Οπότε πιο πονηρά και σειφ ,σιγά σιγά .
Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.

1dba08cea7ac95062c1c21.gif

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

που ξέρεις οτι ειναι κούκλα... την εχεις δει ;
έχει δει την πσυχή μου. :happy: :bleh:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,442 μηνύματα.
Καλα δεν θα τον εμποδίσουμε να κάνει οτι γουσταρει κ αυτος αλλα κ αυτή... το ερωτημα ομως ειναι οτι οταν υπάρχει πάθος μεταξυ δυο ανθρώπων.... θα καθυστερουν να βγουν ενα ραντεβού ; μπηως δεν υπάρχει πάθος και όρεξη ; και αν ναι που οφειλεται... σε μειωμένη έλξη ή σε κάποιο θέμα της κάθε πλευράς ;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Το μοναδικο μήνυμα που πρέπει να στείλει ειναι για συνάντηση.... θα της τα πει απο κοντά. Για μένα αποψε πρεπει να της στειλει .... αν θέλει να βρεθουν το Σαββατο.
Ε ναι ...από μηνύματα να συζητήσουν τι

Η κοπέλα φαίνεται ( όπως λέει ) ότι είναι κλειστεί .Εδώ δεν πρέπει να παίξει τόσο "επιθετικά".Ακόμα και στην συνάντηση δλδ πιστεύω θα ήταν καλύτερο πάντα με αφορμή ,να είναι smooth .Ας ανοίξει ένα θέμα περί κοκτέιλ ξέρω εγώ ,ποια έχει δοκιμάσει ? Σε τι μαγαζιά έχει πάει .Και έτσι να βρουν ένα εντελώς "τυχαία" κοινό μαγαζί που δε έχουν πάει για να πάνε

ή ακόμα καλύτερα άμα το κορίτσι δεν ψήνεται για καφέδες κλπ , σπιτόγατα που λέμε ....πρότεινε για βόλτα με τα πόδια ή κάνα bowling κλπ
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Καλα δεν θα τον εμποδίσουμε να κάνει οτι γουσταρει κ αυτος αλλα κ αυτή... το ερωτημα ομως ειναι οτι οταν υπάρχει πάθος μεταξυ δυο ανθρώπων.... θα καθυστερουν να βγουν ενα ραντεβού ; μπηως δεν υπάρχει πάθος και όρεξη ; και αν ναι που οφειλεται... σε μειωμένη έλξη ή σε κάποιο θέμα της κάθε πλευράς ;
Δεν μπορούμε να ξέρουμε. Ίσως και το αντίθετο. Δηλαδή επειδή ακριβώς το συναίσθημα είναι αρκετά ισχυρό, να υπάρχει κάποιος δισταγμός από την πλευρά του ενός (ή και των δυο), στο ενδεχόμενο οι προσδοκίες τους να διαψευστούν. Οπότε θέλουν ενδόμυχα να παρατείνουν την ψευδαίσθηση.
 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Το μοναδικο μήνυμα που πρέπει να στείλει ειναι για συνάντηση.... θα της τα πει απο κοντά. Για μένα αποψε πρεπει να της στειλει .... αν θέλει να βρεθουν το Σαββατο.
Συμφωνώ και μαζί σ...θα κάνω κινηση άμεσα αδερφέ...πολύ καλά τα είπες κ συ
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,442 μηνύματα.
Δεν μπορούμε να ξέρουμε. Ίσως και το αντίθετο. Δηλαδή επειδή ακριβώς το συναίσθημα είναι αρκετά ισχυρό, να υπάρχει κάποιος δισταγμός από την πλευρά του ενός (ή και των δυο), στο ενδεχόμενο οι προσδοκίες τους να διαψευστούν. Οπότε θέλουν ενδόμυχα να παρατείνουν την ψευδαίσθηση.

Ωραια αρα μιλάμε για ψευδαισθηση. :D Το εγραψες κ εσυ !!! Ακομη ειναι στη φάση της φαντασιωσης.... δεν ζουν και κάτι πραγματικό απο την άποψη της ολοκληρωμένης σχέσης.

Εγω εκει εστιαζω να φυγουν απο τη φάση της ψευδιασθησης κ να αρχισουν να ζουν πραγματικοτητες ξερω γω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top