Ψέμα ηλικίας

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν μπορούμε να ξέρουμε. Ίσως και το αντίθετο. Δηλαδή επειδή ακριβώς το συναίσθημα είναι αρκετά ισχυρό, να υπάρχει κάποιος δισταγμός από την πλευρά του ενός (ή και των δυο), στο ενδεχόμενο οι προσδοκίες τους να διαψευστούν. Οπότε θέλουν ενδόμυχα να παρατείνουν την ψευδαίσθηση.
Ακόμα χειρότερα, λοιπόν. Γιατί όσο ο καιρός περνάει και το συναίσθημα φουντώνει, η απογοήτευση, στην περίπτωση που οι προσδοκίες τους διαψευσθούν (και για να παρατείνεται τόσο μάλλον κάτι τέτοιο παίζει και κάποια πλευρά το γνωρίζει πολύ καλά...), θα είναι ακόμα μεγαλύτερη...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
Οσο για αυτο που ειπες πριν Αλέξα .... αν οχι στο 1ο στο 2ο.... ΒΊΑ .... βίιια 3ο (για μενα οχι αλλα οκ) ο άντρας πρέπει να έχει εκφρασει ξεκαθαρο ερωτικό ενδιαφέρον. Αλλιώς το χει χάσει το παιχνίδι.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Ωραια αρα μιλάμε για ψευδαισθηση. :D Το εγραψες κ εσυ !!! Ακομη ειναι στη φάση της φαντασιωσης.... δεν ζουν και κάτι πραγματικό απο την άποψη της ολοκληρωμένης σχέσης.
Φυσικά και υπάρχει ψευδαίσθηση. Ακόμα και γι αυτούς που συναντιούνται κι ερωτεύονται. Στην αρχή όλοι έχουμε την τάση να εξιδανικεύουμε τον άλλον και να δείχνουμε το καλύτερό μας εαυτό. Η ολοκληρωμένη συναισθηματικά σχέση, έρχεται με τον χρόνο.
 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ε ναι ...από μηνύματα να συζητήσουν τι

Η κοπέλα φαίνεται ( όπως λέει ) ότι είναι κλειστεί .Εδώ δεν πρέπει να παίξει τόσο "επιθετικά".Ακόμα και στην συνάντηση δλδ πιστεύω θα ήταν καλύτερο πάντα με αφορμή ,να είναι smooth .Ας ανοίξει ένα θέμα περί κοκτέιλ ξέρω εγώ ,ποια έχει δοκιμάσει ? Σε τι μαγαζιά έχει πάει .Και έτσι να βρουν ένα εντελώς "τυχαία" κοινό μαγαζί που δε έχουν πάει για να πάνε

ή ακόμα καλύτερα άμα το κορίτσι δεν ψήνεται για καφέδες κλπ , σπιτόγατα που λέμε ....πρότεινε για βόλτα με τα πόδια ή κάνα bowling κλπ
Ωραίος αδερφέ...καλό αυτό με τη συζήτηση περι ηλικίας....φοβάμαι αν πω τη αλήθεια μη νομίζει ότι κρύβω και άλλα ψέματα ένω δν κρύβω ..άντε να κερδίσεις εμπιστοσύνη μετά ...από τη άλλη αν το νωρίτερα τόσο καλύτερα...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Δεν μπορω να καταλαβω επισης.... γιατι δυο άνθρωποι που ξεκινανε να κάνουν σεξ απο τις πρωτες εβδομάδες της γνωριμιας τους δεν απολαμβάνουν... τη διαδρομη.... μιας σχέσης. Αλλωστε αυτο ειναι σχέση... η σεξουαλική και συναισθηματικη ολοκληρωση.

Και στην τελική το σεξ θα το ρίξεις είτε στην πρώτη, είτε στη δεύτερη φορά. Το θέμα είναι τι κάνεις μετά, η όλη συμπεριφορά σου προς το σύντροφό σου.

Δηλαδή αμα την ψήσεις την άλλη κανα χρόνο και μετά την πλακώσεις στο κέρατο και στους κομπλεξισμούς, είσαι σεμνός και τίμιος και ρομαντικος ταξιδιάρης ΠΣυχής (με μασελάκι η προφορά) ενω αμα ξεκινήσεις με ένα πότισμα στο δεύτερο ραντεβού αλλά μείνεις μετά πιστός και κάνετε τη ζωάρα σας, θα είσαι ο ξεπέτας;

Πολύ εύκολα δεν μπαίνουν οι ταμπελίτσες;

Ξαναλέω, το ζευγάρι επιλέγει. Αφού, καθώς δείχνει το πράγμα, τη βρίσκουν κι οι δυο να απολαμβάνουν αυτό ακριβώς το στάδιο της διαδρομής....Εμάς τι λόγος μας πέφτει;
Και δεν είναι "επιβεβλημένο". Δεν βάζεις από την αρχή κανόνες για το χρονικό διάστημα. Άλλοτε μπορεί να είναι πολύ σύντομο, άλλοτε αρκετά μεγάλο, μέχρι την πολυπόθητη συνάντηση. Εξαρτάται από την περίπτωση (συγκυρίες, διάθεση κλπ).

Πάντα κάποιος είναι ο ισχυρότερος και ο άλλος είναι ο ακόλουθος, ένα ζευγάρι δεν επιλέγει ποτέ μαζί στον ίδιο βαθμό.

Αμα ο άλλος καταλάβει οτι το δηλητήριό σου είναι η λουλουδοαπαλίαση, η αναμονή και το αργό ψηστήρι, προκειμένου να σε ρίξει θα σε ψήνει μέχρι να πάρω εγω την Πόλη.

Ομοίως κι αν καταλάβει ότι είναι η άλλη καμιά παρατημένη που έχει να νιώσει γυναίκα απο την εφηβεία της και της πει "Κατέβα τώρα, είμαι απο κατω, θέλω να σε δω, δεν αντέχω"

Θα κατεβάσει υγρο πυρ η άλλη μέχρι να καει ο μισός στόλος των Βίκινγκ στο Βόσπορο.

Δράμα θέλει και περιτύλιγμα η μέση φάση.

Γι αυτό και ακούς ατάκες κυρίως απο κατι παντρεμένες "εγω τετοια δεν ήμουνα και τέτοια δεν έκανα και στο δίωρο επάνω μου είχες κάνει αυτό κι αυτό"

Το κανε πάντα; Όχι. Αργά το πήγαινε με τους προηγούμενους. Αλλά μόλις ένιωσε το νεο σασπενς αυτο που δεν είχε ξαναζήσει, το δράμα του novelty effect, ήτανε "περάστε, ντολμαδάκια ποικιλία σεφταλιά και ούζο".

Και μετα σου λέει ο άλλος "τη σέβομαι, θα το πάω αργά, ρομαντικα". Την άλλη τη ρώτησες; Το πάλεψες να πάρεις τα ηνία, να δειξεις ότι μπορεί να βασίζεται πάνω σου;

Έχουμε παραθηλέψει οι άντρες προκειμένου να μας πέσει καμιά στα δίχτυα μας και χάνουμε χρόνο πιστεύοντας πως δεν έχουμε επιλογές κι οτι αυτη που έχουμε απέναντί μας είναι η μοναδική.

Ε δεν είναι. Κι αμα δε θελει να το ξεκινησει σύντομα, καλή καρδιά, υπάρχουν κι άλλες.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Ακόμα χειρότερα, λοιπόν. Γιατί όσο ο καιρός περνάει και το συναίσθημα φουντώνει, η απογοήτευση, στην περίπτωση που οι προσδοκίες τους διαψευσθούν (και για να παρατείνεται τόσο, μάλλον κάτι τέτοιο παίζει και κάποια πλευρά το γνωρίζει πολύ καλά...), θα είναι ακόμα μεγαλύτερη...
Μα δεν αναφέρθηκα στο τι θα γίνει, δηλαδή στο αποτέλεσμα αν παραταθεί το χρονικό διάστημα, αλλά στην ενδεχόμενη αιτία που η, δια ζώσης, συνάντηση καθυστερεί.
 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Οσο για αυτο που ειπες πριν Αλέξα .... αν οχι στο 1ο στο 2ο.... ΒΊΑ .... βίιια 3ο (για μενα οχι αλλα οκ) ο άντρας πρέπει να έχει εκφρασει ξεκαθαρο ερωτικό ενδιαφέρον. Αλλιώς το χει χάσει το παιχνίδι.
Γενικα δείχνω από τα πρώτα ραντεβού το ενδιαφέρον μου αλλά σε κοπέλες που τις βλέπω μόνο για χαλαρή φάση και απλά να περνάμε καλά...τώρα στη συγκεκριμένη θέλω να το πάω αλλιώς ..πιο ρομαντικά....είμαι λάθος;
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Γενικα δείχνω από τα πρώτα ραντεβού το ενδιαφέρον μου αλλά σε κοπέλες που τις βλέπω μόνο για χαλαρή φάση και απλά να περνάμε καλά...τώρα στη συγκεκριμένη θέλω να το πάω αλλιώς ..πιο ρομαντικά....είμαι λάθος;
Βρε κάνε ότι σου βγαίνει κι άσε μας εμάς να λέμε το μακρύ και το κοντό μας :P
Μη ξεχνάς οτι σε κάθε μας γνώμη, παίζουν και προσωπικά μας βιώματα.
Προχώρα χωρίς φόβο. Κι αν πράξεις σωστά, θα έχεις μια ωραία ιστορία. Αν πράξεις λάθος, θα έχεις αποκομίσει ένα ωραίο μάθημα.
 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Βρε κάνε ότι σου βγαίνει κι άσε μας εμάς να λέμε το μακρύ και το κοντό μας :P
Μη ξεχνάς οτι σε κάθε μας γνώμη, παίζουν και προσωπικά μας βιώματα.
Προχώρα χωρίς φόβο. Κι αν πράξεις σωστά, θα έχεις μια ωραία ιστορία. Αν πράξεις λάθος, θα έχεις αποκομίσει ένα ωραίο μάθημα.
Εσένα σαν γυναίκα δεν θα σε πείραζε αυτό το ψέμα;;...ενώ τόσο καιρός το έπαιζα ειλικρινης ( που ήμουν σε όλα τα υπόλοιπα εκτός τη ηλικία)...που πίστευε δν ήμουν όσο αυτή και την έβγαζα τρελή😅😅
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,841 μηνύματα.
Ωραίος αδερφέ...καλό αυτό με τη συζήτηση περι ηλικίας....φοβάμαι αν πω τη αλήθεια μη νομίζει ότι κρύβω και άλλα ψέματα ένω δν κρύβω ..άντε να κερδίσεις εμπιστοσύνη μετά ...από τη άλλη αν το νωρίτερα τόσο καλύτερα...
Όσο νωρίς τόσο το καλύτερο ....

Εγώ πάντως στην θέση σου θα τεσταρα τα νερά για το τι περιορισμούς βάζετε στις ηλικίεςγια να ξέρω τι με περιμένει .
Ρώτα την "ποια είναι η μικρότερη(ή μεγαλύτερη) ηλικία που έχεις κάνει κάτι με κάποιον .Για σοβαρά τι ηλικίες θα προτιμούσε κλπ
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
Γενικα δείχνω από τα πρώτα ραντεβού το ενδιαφέρον μου αλλά σε κοπέλες που τις βλέπω μόνο για χαλαρή φάση και απλά να περνάμε καλά...τώρα στη συγκεκριμένη θέλω να το πάω αλλιώς ..πιο ρομαντικά....είμαι λάθος;

Οταν βγαινεις ραντεβού με κάποια οι 2 σας δεν βγαινετε φιλικά. Αν όχι στο πρώτο... στο δευτερο εάν δεν κάνεις κάποια κίνηση η αλλη θα αρχισει να αναρωτιεται αν τελικα σου αρέσει και γιατι βγαινετε αφου δεν σκοπευεις να κάνεις κάποια κίνηση.

Στη τελικη αν φάς ένα άκυρο.... θα τη ρωτησεις γιατι.... αν σου πει τι εννοεις βγαινουμε φιλικά.... θα της πεις εγω δεν σε βλέπω φιλικά σε βλέπω ερωτικά.... οποτε καλύτερα να πηγαίνουμε. Αν τη δεις κ κοντοσταθει.... κ δεν ειναι σιγουρη... την αρπάζεις κ την φιλάς.... μπορει την αλλη μέρα να ειναι μπερδεμενη ή να ξέρει πλέον τη θέλει αν σου πει οτι δεν..... πες οκ χθές σ αρεσε ομως.... γιατι δεν μ έριξες χαστούκι... το τσιμπησες το φιλάκι σαν τη κότα !

Τελικά που μου κατεβαινουν ολες ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΙΔΕΕΣ;;; It is like a gift you know.... It is like I cant control it! :D

 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Όσο νωρίς τόσο το καλύτερο ....

Εγώ πάντως στην θέση σου θα τεσταρα τα νερά για το τι περιορισμούς βάζετε στις ηλικίεςγια να ξέρω τι με περιμένει .
Ρώτα την "ποια είναι η μικρότερη(ή μεγαλύτερη) ηλικία που έχεις κάνει κάτι με κάποιον .Για σοβαρά τι ηλικίες θα προτιμούσε κλπ
Ωραία και αν δω ότι δεν πολύ ψήνεται με μικρότερο τι κάνω;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
To χειροτερο πράγμα που μπορεις να κάνεις με κάποια ειναι να την κάνεις να αισθανεται οτι δεν σου αρέσει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ωραία και αν δω ότι δεν πολύ ψήνεται με μικρότερο τι κάνω;

Γνωριζεις κάποια άλλη ; αν αυριο μεθαυριο για κάποιο λογο σου πει οτι δεν θέλει να συνεχισετε τι θα κάνεις δηλαδη .... θα αρχιζεις να κλαις τρέχοντας πίσω της ;

και μένα με έχουν χωρισει... με πειραξε , με στεναχωρεσε αλλα εξαφανιστηκα μόλις ειπε η άλλη οτι δεν θέλει πλέον. Δεν το έβαλα επισης μέσα μου ωστε να μου δημιουργησει κόμπλεξ κ μίσος.. Να εισαι λάρτζ... οτι έζησες έζησες... κράτα τα καλά.... Αν σου πει όχι... εξαφανιζεσαι δεν υπάρχει καμια άλλη κίνηση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για να μπορεις ομως να φυγεις.... δεν θα πρέπει να έχεις εμμονες... οι εμμονες ειναι κακο πράγμα σε εγκλωβιζουν. Πρεπει να έχεις ισοροπιες μέσα σου και να διαχωριζεις τις καταστασεις. Δυσκολο αυτο το τελευταιο.... και ερχεται και μέσα απο την ηλικια αναμφιβολα... γιατι ειναι άλλο πχ η εμμονή να θές να ζήσεις έντονα μια στιγμή πχ σέξ... κ άλλο η εμμονή να κολλάς σε κάποια ενω δεν θέλει. Πρέπει να εισαι μάγκας αρκετά για να μπορεις να παιζεις με τη φωτια χωρις να καίγεσαι. Εγω πχ κάνω αρκετες γνωριμιες γιατι δεν με ενοχλει η απορριψη ακομη κ αν ερθει βγαινω εξω κ το διασκεδαζω τα έχω ξεχωρισει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Εσένα σαν γυναίκα δεν θα σε πείραζε αυτό το ψέμα;;...ενώ τόσο καιρός το έπαιζα ειλικρινης ( που ήμουν σε όλα τα υπόλοιπα εκτός τη ηλικία)...που πίστευε δν ήμουν όσο αυτή και την έβγαζα τρελή😅😅
Δεν ξέρω να σου απαντήσω. Προσωπικά που ρώτησες για μένα, εξαρτάται. Αν σε όλα τα υπόλοιπα ήσουν άψογος δεν θα με πείραζε τόσο.
Όμως εγώ δεν μπορεί να είμαι μέτρο σύγκρισης. Ο κάθε άνθρωπος διαφέρει. Ορισμένα που για κάποιον είναι απλώς πταίσματα, για κάποιον άλλον είναι ασυγχώρητα και "θεματάρες".
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
Προετοιμασου για το χειροτερο σενάριο αν έρθει κ να είσαι λάρτζ..... οτι έρθει ήρθε... αν κάτι τελειωσε... It is over. μην μένεος κολλημενος σε πράγματα που δεν μπορουν να αλλάξουν. κάποια πραγματα στη ζωη μας γινονται κ για καλο.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,841 μηνύματα.
Ωραία και αν δω ότι δεν πολύ ψήνεται με μικρότερο τι κάνω;
3 επιλογές :

Α) Της λες την αλήθεια .....με τρόπο πάλι και ότι γίνει

Β)Το αφήνεις ,γενικά την όλη φάση

Γ) Ρισκάρεις στο να επενδύσετε συναισθηματικά ,αγάπες κλπ και το λες τότε ........με ρίσκο να πονέσεις συναισθηματικά περισσότερο από τώρα
 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
To χειροτερο πράγμα που μπορεις να κάνεις με κάποια ειναι να την κάνεις να αισθανεται οτι δεν σου αρέσει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Γνωριζεις κάποια άλλη ; αν αυριο μεθαυριο για κάποιο λογο σου πει οτι δεν θέλει να συνεχισετε τι θα κάνεις δηλαδη .... θα αρχιζεις να κλαις τρέχοντας πίσω της ;

και μένα με έχουν χωρισει... με πειραξε , με στεναχωρεσε αλλα εξαφανιστηκα μόλις ειπε η άλλη οτι δεν θέλει πλέον. Αν άλλαξε γνωμη και επιστρέψει κ ειμαι ελευθερος και θέλω ακομη οκ. Αν σου πει όχι... εξαφανιζεσαι δεν υπάρχει καμια άλλη κίνηση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για να μπορεις ομως να φυγεις.... δεν θα πρέπει να έχεις εμμονες... οι εμμονες ειναι κακο πράγμα σε εγκλωβιζουν. Πρεπει να έχεις ισοροπιες μέσα σου και να διαχωριζεις τις καταστασεις. Δυσκολο αυτο το τελευταιο.... και ερχεται και μέσα απο την ηλικια αναμφιβολα... γιατι ειναι άλλο πχ η εμμονή να θές να ζήσεις έντονα μια στιγμή πχ σέξ... κ άλλο η εμμονή να κολλάς σε κάποια ενω δεν θέλει. Πρέπει να εισαι μάγκας αρκετά για να μπορεις να παιζεις με τη φωτια χωρις να καίγεσαι. Εγω πχ κάνω αρκετες γνωριμιες γιατι δεν με ενοχλει η απορριψη ακομη κ αν ερθει βγαινω εξω κ το διασκεδαζω τα έχω ξεχωρισει.
Ωραίος ψυχολόγος εισια φίλε....πρέπει να δουλεύω τις εμμονές Μεσα μου ...και γενικά από παλιά δν είμαι της απόρριψης...βέβαια αν η συγκεκριμένη με απορρίψει θα είναι εξαιτιας του ψέματος ...εξάλλου δν με έχει δει από κοντά για να φάω απόρριψη....αλλά θα σκάσω αν τη χάσω , συνηθίσαμε τώρα 3μηνες και περνάω ωραία γνωρίζοντας τη...ξέρω ακούγομαι κάπως
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
Ότι σου είπε κι ο Devil πιο πάνω. Με δυο λόγια, αποχωρείς αξιοπρεπώς.
Αχ βρε.... μολις τα κάνουμε εκπομπαρες ολα αυτα.... τι θεαματικοτητα θα τραβηξουμε!!!

Θα τινάξουμε την μπάνκα στον αέρα !
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Αχ βρε.... μολις τα κάνουμε εκπομπαρες ολα αυτα.... τι θεαματικοτητα θα τραβηξουμε!!!

Θα τινάξουμε την μπάνκα στον αέρα !
Πες το ψέμματα! :D
Από κάτι π@π@ρες που ακούμε καθημερινά, σαφώς είμαστε πολύ πιο ικανοί κι ανώτεροι. :cool:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top