Ψέμα ηλικίας

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άλλο σε ρώτησα όμως..

Εσύ πως είσαι στις μέχρι τώρα σχέσεις σου .
Ειναι πρώτη φορά που το κάνεις αυτό με μια κοπέλα ή το έχεις κάνει και παλιότερα και με κάποια άλλη..
Γενικά δηλωνεις πρωτάρης σε όλο αυτό, πρωτάρης γενικά σε πειραματικό στάδιο και πειραματιζεσαι ?

Ανακαλυπτεις τώρα ότι σου αρέσει ,σε ιντριγκαρι περισσότερο αυτο?

Η κοπέλα είναι η κοπέλα και το είπα εξ αρχής..
Αν τα βρίσκεται οι δύο σας στο θέμα χρόνου εμάς μας περισευει εφόσον ειναι άλλο το θεμα σου ..
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Όσοι είπαμε να το πει τώρα, πριν βρεθούν, το είπαμε (εκτιμώ) γιατί έτσι δεν θα τη φέρει σε δύσκολη θέση, θα της δώσει την ελευθερία της για το αν θέλει όντως να βρεθούν μετά από αυτό.
Κι αυτό μια υπόθεση είναι, καθόλου βέβαιο δεν είναι ότι θα έρθει σε δύσκολη θέση.
Ποιος λέει ότι το από κοντά θα είναι πιο δύσκολο από ένα μήνυμα ή ένα τηλέφωνο; Και για την ίδια και για την κοπέλα;
Ειδες που και αυτό σχετικό είναι.


Από το πρώτο μήνυμα, πριν ξεχυλωθεί η συζήτηση, λέω πως δεν υπάρχουν στεγανά σε αυτά ούτε μια λύση, ούτε η ιδανικη και ότι μια χαρά καταλαβαίνω το τι λέει η άλλη πλευρά. Αλλά ξεκίνησε μετά το γαϊτανάκι με το ποιο θα ήταν το ιδανικό μήνυμα. Αυτό ήδη το θεωρώ λάθος από μόνο του. Εδώ ξεπερνάμε και το φάσμα της συμβουλής και πάμε σε φάση «υπόδειξης».

Άρα, το τι μου λες Ηλία μου το έχω ήδη πει από το πρώτο μου μήνυμα. Ο καθένας σταθμίζει το πως νιώθει και τι θέλει αλλά και ποιον έχει απέναντι. Η κοπέλα μπορεί να είναι της φάσης μου, μπορεί και όχι. Είναι αρκετά αυτά για να αναλύσουν το τι εξηγείς, πολύ πριν τα εξηγήσεις. Τα ίδια λέμε απλώς διαφωνούμε στην «λύση».

Όπως και να έχει το άνω μου μήνυμα το έγραψα διότι μου φαίνεται εξωφρενικό να προτείνεται να γίνει copy paste (το πόιντ μου δεν ήταν το τι σχολιάζεις τώρα). Θεωρώ και θα τον εκθέσει και είναι ολίγον τι υποκριτικό, μην πω πολύ. Αυτό είναι χρήσιμο να το έχει υπόψιν μιας που πάνω στην παρόρμηση μπορεί να δελεαστεί να το παίξει λίγο αλλιώς...
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εν τω μεταξυ ρε μλκ.... λες ειναι 27 λές να λέμε κ την ίδια ; LOL και μενα κάτι τέτοιες μαλακιες μ έλεγε... βεβαια εγω δεν θα ασχολιομουν αλλο.... απλα την 2η φορά πηγαμε σπιτι της (το προτεινα κ δέχτηκε). Ειμασταν εκει κοντά κ το πρότεινα εγώ κ συμφωνησε κ αυτή. Καταλαβαινεις. Για αυτο το συζηταω ακομη.... 1 μηνα τώρα... αλλιως δεν υπηρχε καμια περιπτωση. Και πειτε με οπως θέλετε.
Σταμάτα και εγώ το σκέφτηκα αλλά που να το πω πολλά κοινά τώρα που το ανέλυσε :bleh:

Τι στο καλό ενα καλούπι είναι 27αρες πλέον και αντιδρούν με τις ίδιες ατάκες ρε συ ?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Απο που είσαι φίλε😅

Αθήνα φίλε.... βασικά.... δεν θα σου έλεγα κ ποια ειναι για να μην την εκθέσω αλλα οκ. Τελικα υπάρχουν κ άλλες που τα λένε αυτά.... πάντως δεν ειναι οτι θέλω απο το 2ο ραντεβου να παω ντε και καλα σπιτι της άλλης αλλα οπως σου ξανα ειπα κ χθές... αμα η σχέση δεν έχει εξελξη σε ενα ευλογο χρονικο διαστημα για ενηλικες τοτε την κάνω. Θεωρω οτι δεν έχει ορεξη η αλλη πλευρα κ δεν ξερει τι θέλει.
 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Άλλο σε ρώτησα όμως..

Εσύ πως είσαι στις μέχρι τώρα σχέσεις σου .
Ειναι πρώτη φορά που το κάνεις αυτό με μια κοπέλα ή το έχεις κάνει και παλιότερα και με κάποια άλλη..
Γενικά δηλωνεις πρωτάρης σε όλο αυτό, πρωτάρης γενικά σε πειραματικό στάδιο και πειραματιζεσαι ?

Ανακαλυπτεις τώρα ότι σου αρέσει ,σε ιντριγκαρι περισσότερο αυτο?

Η κοπέλα είναι η κοπέλα και το είπα εξ αρχής..
Αν τα βρίσκεται οι δύο σας στο θέμα χρόνου εμάς μας περισευει εφόσον ειναι άλλο το θεμα σου ..
Είχα δύο σχέσεις στη ζωή Μ μέχρι 1.5-2 χρόνια...γενικά είχα αρκετές γυναίκες στη ζωή εκτός σχέσεων....στο θέμα ανασφάλειας είναι καθαρά με τον χαρακτήρα μου ότι δεν μπορώ να κερδίσω εγκεφαλικά μια γυναίκα και γενικά να την κρατήσω στη ζωή μου...αντιθέτως αυτοπεποίθηση έχω πολύ με τη εμφάνηση μου που αυτή τη αυτοπεποίθηση δεν τη δημιούργησα ο ίδιος...γενικά όμως αυτό που μετραει είναι το μέσα μας....είμαι καλός χαρακτήρας ευαίσθητος γλυκός πράγματα τα οποία τα έχει καταλάβει η κοπέλα..
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Σταμάτα και εγώ το σκέφτηκα αλλά που να το πω πολλά κοινά τώρα που το ανέλυσε :bleh:

Τι στο καλό ενα καλούπι είναι 27αρες πλέον και αντιδρούν με τις ίδιες ατάκες ρε συ ?

Βασικα και η ιδια να ειναι δεν με ενδιαφερει... ετσι κ αλλιως κ σε μενα τα ιδια κανει χαχαχα βεβαια εγω προλαβα κ πηγα σπιτι δεν ΄΄εμπλεξα με τα μηνυματα κ τις αναλυσεις τις χρόνιες χαχαχα
 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Αθήνα φίλε.... βασικά.... δεν θα σου έλεγα κ ποια ειναι για να μην την εκθέσω αλλα οκ. Τελικα υπάρχουν κ άλλες που τα λένε αυτά.... πάντως δεν ειναι οτι θέλω απο το 2ο ραντεβου να παω ντε και καλα σπιτι της άλλης αλλα οπως σου ξανα ειπα κ χθές... αμα η σχέση δεν έχει εξελξη σε ενα ευλογο χρονικο διαστημα για ενηλικες τοτε την κάνω. Θεωρω οτι δεν έχει ορεξη η αλλη πλευρα κ δεν ξερει τι θέλει.
Γι'αυτό και δεν θα βγάλουμε άκρη με τις γυναίκες ποτέ...βέβαια τα ίδια λένε δήθεν και για μας
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άρα, το τι μου λες Ηλία μου το έχω ήδη πει από το πρώτο μου μήνυμα. Ο καθένας σταθμίζει το πως νιώθει και τι θέλει αλλά και ποιον έχει απέναντι. Η κοπέλα μπορεί να είναι της φάσης μου, μπορεί και όχι. Είναι αρκετά αυτά για να αναλύσουν το τι μου εξηγείς. Τα ίδια λέμε απλώς διαφωνούμε στην «λύση».
Άρα, μήπως να καταλήξουμε στο ότι όλα είναι σχετικά και να πούμε απλά στο παλικάρι να κάνει ό,τι νιώθει; Ενδεχομένως αυτή να είναι η καλύτερη συμβουλή για τις περισσότερες περιπτώσεις στην τελική :)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Γι'αυτό και δεν θα βγάλουμε άκρη με τις γυναίκες ποτέ...βέβαια τα ίδια λένε δήθεν και για μας

Μπα εμενα μ ειπε αυτη οτι το εχει αυτη το θεμα κ οχι εγώ. Εγω ισα ισα λεει ειμαι πολυ κομπλε κ μεσα στην ορεξη

ε νταξει τι θα ημουν μεσα στη τεμπελια κ την βαριεστημαρα... 35 χρονων ειμαστε ρε φιλε οχι 85... σαν τους παπουδες μου.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είχα δύο σχέσεις στη ζωή Μ μέχρι 1.5-2 χρόνια...γενικά είχα αρκετές γυναίκες στη ζωή εκτός σχέσεων....στο θέμα ανασφάλειας είναι καθαρά με τον χαρακτήρα μου ότι δεν μπορώ να κερδίσω εγκεφαλικά μια γυναίκα και γενικά να την κρατήσω στη ζωή μου...αντιθέτως αυτοπεποίθηση έχω πολύ με τη εμφάνηση μου που αυτή τη αυτοπεποίθηση δεν τη δημιούργησα ο ίδιος...γενικά όμως αυτό που μετραει είναι το μέσα μας....είμαι καλός χαρακτήρας ευαίσθητος γλυκός πράγματα τα οποία τα έχει καταλάβει η κοπέλα..
Αυτό θέλω να σου πω ότι πολύ λίγοι άνθρωποι το καταφέρνουν στην ζωή τους και όχι απλώς να το καταφέρουν αλλά να το διατηρήσουν κιόλας ανεπηρέαστο από το πέρασμα του χρόνου.

Ειναι τόσο βασικό πλέον αυτό το κομμάτι που είναι και η αιτία πολλών χωρισμων, μη μπορώντας να προσδιόρισαν αυτό που τους λείπει από την σχέση τους και φτάνει σε ένα σημείο το σεξ να ρουτινιαζει και να γίνεται αγγαρεία πλέον και αναγκαστική πραξη για πολλούς ..

Είναι πρώτη φορά δηλαδή που έχεις βρει αυτό το εγκεφαλικό και μήπως θες και εσύ με την σειρά σου να το διατηρείς γιατί έτσι ικανοποιείς την μέχρι τώρα ανάγκη σου και δεν είναι μόνο ζητούμενο της κοπέλας να μην συναντηθείτε ακόμα?
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Άρα, μήπως να καταλήξουμε στο ότι όλα είναι σχετικά και να πούμε απλά στο παλικάρι να κάνει ό,τι νιώθει; Ενδεχομένως αυτή να είναι η καλύτερη συμβουλή για τις περισσότερες περιπτώσεις στην τελική :)
Αυτό του λέμε κατά βάση, απλώς άκουσε και 2-3 σκέψεις. Διαφορετικά αν στηριχτούμε μόνο στη σχετικότητα, τότε δεν θα γραφαμε καν. Ή θα είχατε σταματήσει όλοι από το πρώτο μήνυμα. Αλλά δεν πάει έτσι, γίνεται διάλογος.

Ε αν το αναλύσουμε πιο πολύ, εν τελει συνήθως ο καθένας κάνει ο,τι ήταν διατεθειμένος ήδη να κάνει. Όχι ότι δεν μπορεί να επηρεαστεί, αλλά το άσπρο δύσκολα γίνεται μαύρο εν μια νυκτί.

Οι σκέψεις όμως σου δίνουν τροφή να το δεις και έτσι και ενδεχομένως να προετοιμαστείς.
Για μένα είχε νόημα η αναφορά στο copy paste γιατί θεώρησα την προτροπή καταστροφική, και για τον ίδιο και για το αποτέλεσμα που θέλει. Γενικά είναι αυτονόητο, αλλά το αυτονόητο σε έναν άνθρωπο που βρίσκεται χωμένος μέσα στο πρόβλημα θέλει υπενθύμιση ενίοτε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Η ατάκα του μήνα... Για να βγουμε ραντεβου πρεπει να με κερδίσεις εγκεφαλικα.... Δεν τρως από αυτή φίλε κ αμα φας θα είναι κακομοιριά... Με αχ κ βαχ κ μήπως το ένα μήπως το άλλο.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για μένα είχε νόημα η αναφορά στο copy paste γιατί θεώρησα την προτροπή καταστροφική, και για τον ίδιο και για το αποτέλεσμα που θέλει. Γενικά είναι αυτονόητο, αλλά το αυτονόητο σε έναν άνθρωπο που βρίσκεται χωμένος μέσα στο πρόβλημα θέλει υπενθύμιση ενίοτε.
Αυτό είναι ασχολίαστο ρε συ, είναι δυνατόν για ένα τόσο σοβαρό θέμα να λειτουργήσεις με τέτοια λογική; Σε αυτά τα θέματα πρέπει να είσαι αυθεντικός και γνήσιος. Αλλιώς είναι μέγιστη κοροϊδία για το άλλο άτομο.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Αυτό είναι ασχολίαστο ρε συ, είναι δυνατόν για ένα τόσο σοβαρό θέμα να λειτουργήσεις με τέτοια λογική; Σε αυτά τα θέματα πρέπει να είσαι αυθεντικός και γνήσιος. Αλλιώς είναι μέγιστη κοροϊδία για το άλλο άτομο.
αν δεις...γράφτηκε όμως, για αυτό το σχολίασα, έπαθα ένα μίνι εγκεφαλικό. Αν και στα υπόλοιπα τα της υπεραναλυσης και το τι εννοεις, συμφωνώ
 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Αυτό θέλω να σου πω ότι πολύ λίγοι άνθρωποι το καταφέρνουν στην ζωή τους και όχι απλώς να το καταφέρουν αλλά να το διατηρήσουν κιόλας ανεπηρέαστο από το πέρασμα του χρόνου.

Ειναι τόσο βασικό πλέον αυτό το κομμάτι που είναι και η αιτία πολλών χωρισμων, μη μπορώντας να προσδιόρισαν αυτό που τους λείπει από την σχέση τους και φτάνει σε ένα σημείο το σεξ να ρουτινιαζει και να γίνεται αγγαρεία πλέον και αναγκαστική πραξη για πολλούς ..

Είναι πρώτη φορά δηλαδή που έχεις βρει αυτό το εγκεφαλικό και μήπως θες και εσύ με την σειρά σου να το διατηρείς γιατί έτσι ικανοποιείς την μέχρι τώρα ανάγκη σου και δεν είναι μόνο ζητούμενο της κοπέλας να μην συναντηθείτε ακόμα?
Κοίτα εγκεφαλικά λίγες με έχουν κερδίσει και αυτό με αυτήν δν θέλω να το χάσω....δν είναι ακριβώς είναι ανάγκη...είναι ανάγκη επειδή είναι αυτή στο προσκήνιο...αν ήταν άλλη δεν σε α ήταν ανάγκη
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για μένα είχε νόημα η αναφορά στο copy paste γιατί θεώρησα την προτροπή καταστροφική, και για τον ίδιο και για το αποτέλεσμα που θέλει. Γενικά είναι αυτονόητο, αλλά το αυτονόητο σε έναν άνθρωπο που βρίσκεται χωμένος μέσα στο πρόβλημα θέλει υπενθύμιση ενίοτε.
Κάτσε τώρα το είδα αυτό..
Αφορά αυτο που είπα εγώ για τα δύο μηνύματα?

Πιστεύω να αντιληφθηκες τον λόγο που το είπα και όχι φυσικά να το κάνει όπως το εννοείς..
Δεν έχει καμια λογική αυτό εφόσον μιλάμε για διάλογο και εδώ απλά αναφέρθηκαν πολύ συγκεκριμένα πράγματα...
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.
Αυτό είναι ασχολίαστο ρε συ, είναι δυνατόν για ένα τόσο σοβαρό θέμα να λειτουργήσεις με τέτοια λογική; Σε αυτά τα θέματα πρέπει να είσαι αυθεντικός και γνήσιος. Αλλιώς είναι μέγιστη κοροϊδία για το άλλο άτομο.
Ο γνήσιος εαυτός μου όμως μπορεί να είναι νάρκισσος, ενοχικός, ηττοπαθής .

Επομένως υπάρχει μια χρυσή τομή και δεν είμαστε απλά ο αληθινός εαυτός μας αν αυτό σημαίνει ότι θα μας πατάνε κάτω οι άλλοι ή θα τους πατάμε εμείς , το έχουμε υπό έλεγχο για μένα .
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Κάτσε τώρα το είδα αυτό..
Αφορά αυτο που είπα εγώ για τα δύο μηνύματα?

Πιστεύω να αντιληφθηκες τον λόγο που το είπα και όχι φυσικά να το κάνει όπως το εννοείς..
Δεν έχει καμια λογική αυτό εφόσον μιλάμε για διάλογο και εδώ απλά αναφέρθηκαν πολύ συγκεκριμένα πράγματα...

Αφορά αυτό..
Δηλαδή αν πας για αυτό μέσο μηνυμάτων ,κάνε copy paste σε αυτό που είπε

Το δικό σου δεν το είδα, αλλά αν είπες κάτι αντίστοιχο με το Νίκο, έχω την ίδια γνώμη
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοίτα εγκεφαλικά λίγες με έχουν κερδίσει και αυτό με αυτήν δν θέλω να το χάσω....δν είναι ακριβώς είναι ανάγκη...είναι ανάγκη επειδή είναι αυτή στο προσκήνιο...αν ήταν άλλη δεν σε α ήταν ανάγκη
Μην μπερδεύεσαι μιλάμε για την συγκεκριμένη που σου έβγαλε αυτή την πλευρά...
Δεν νομίζω να βρεις πολλές εκεί έξω να ταιριάζετε σε αυτό οπότε πετάμε αυτό τι κομμάτι..

Οπότε σε ρωτάω ξεκάθαρα, γουστάρεις σε όλο αυτό το εγκεφαλικό και θες και εσύ να τραβήξει και άλλο?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Κοίτα εγκεφαλικά λίγες με έχουν κερδίσει και αυτό με αυτήν δν θέλω να το χάσω....δν είναι ακριβώς είναι ανάγκη...είναι ανάγκη επειδή είναι αυτή στο προσκήνιο...αν ήταν άλλη δεν σε α ήταν ανάγκη

Τα θέλει κ σένα ο οργανισμός σου κ το χει καταλάβει
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top