Ψέμα ηλικίας

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,824 μηνύματα.
Εμένα απλά με ανέφερες και μετά ασχολήθηκες σχεδόν αποκλειστικά με όσα είπε η Αγάπη :angry:
Μάλλον με θεωρείς λιγότερο ικανό μποτάκι-ψυχολόγο.


(Μας γλέντησες καλά πάντως)

Οταν βλέπεις οτι για ένα ραντεβού .... πρέπει ο άλλος να βγαλει ολοκληρο πορισμα αποφασης δικαστηριου καταλαβαινεις οτι ειτε κοροιδευει ειτε δεν το έχει... στο ενδιάμεσο θα προλάβει κανας άλλος. Και κάπως ετσι μετα απο χρόνια.... "εεε εμεινα μονος μου ποτανα ζωη"

καθενας με τη μοιρα του (την οποια διαμορφωνει ο ιδιος).
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οταν βλέπεις οτι για ένα ραντεβού .... πρέπει ο άλλος να βγαλει ολοκληρο πορισμα αποφασης δικαστηριου καταλαβαινεις οτι ειτε κοροιδευει ειτε δεν το έχει... στο ενδιάμεσο θα προλάβει κανας άλλος. Και κάπως ετσι μετα απο χρόνια.... "εεε εμεινα μονος μου ποτανα ζωη"

καθενας με τη μοιρα του (την οποια διαμορφωνει ο ιδιος).
Ποια χρονια ,στο ποσο οριζεις εσυ το δικο σου χρονοπεριθωριο ?

Επειτα αν παρουμε τα δεδομενα που μας εχουν κανει να πιστευουμε οτι ΠΡΕΠΕΙ ενας ανθρωπος να κανει οικογενεια εσυ νομιζεις οτι σε προλαβε αλλος στην περιπτωση σου γιατι το σκεφτοσουν πολυ καποιες φορες δεδομενου της δικης σου ηλικιας ?

Παρεμπιπτόντως η ζωη ειναι ποτανα ειτε εισαι μονος σου ειτε οχι γι αυτο στην ποτανα ποτανιες δεν χωρανε :give_rose:
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,798 μηνύματα.
24 Απριλίου 2034
Σελίδα θρεντ 45875
Θεματοθέτης:
Τελικά δε μού είπατε, να της το γράψω με κεφαλαία, μισά μισά ή όλα μικρά; Βοηθήστε με βρε παιδιά!
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για ολους μας κυριως και για τον καθενα ξεχωριστα φυσικα γι αυτο το ασταματητο εγω μας ;)


Σταμάτησε ο κόσμος να ερωτεύεται μοιράζει απωθημένα του και όλο μιλάει.
Το ποσοστό αλήθειας που θα δέχεται για όλα τα ψέματα που κρύβει στο συρτάρι.
Σταμάτησε ο κόσμος να αγκαλιάζεται κρατάει αποστάσεις, κοίτα τον φοβάται.
Κλειδώνει και κλειδώνεται και χάνεται σ' εκείνα που δεν θέλει πια να τα θυμάται. ;)
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,824 μηνύματα.
Ποια χρονια ,στο ποσο οριζεις εσυ το δικο σου χρονοπεριθωριο ?

Επειτα αν παρουμε τα δεδομενα που μας εχουν κανει να πιστευουμε οτι ΠΡΕΠΕΙ ενας ανθρωπος να κανει οικογενεια εσυ νομιζεις οτι σε προλαβε αλλος στην περιπτωση σου γιατι το σκεφτοσουν πολυ καποιες φορες δεδομενου της δικης σου ηλικιας ?

Παρεμπιπτόντως η ζωη ειναι ποτανα ειτε εισαι μονος σου ειτε οχι γι αυτο στην ποτανα ποτανιες δεν χωρανε :give_rose:

Το ορίζω οπως μου έχει βγει απο τα 30 μου και μετά.... προσπαθω να απλοποιώ τις καταστασεις κ να μη βιάζομαι να λήξω μια περιπτωση εκτος και αν ειναι τελειως απαράδεκτη... πχ οτι να ναι

οπως αυτη που αντιμετωπισα προσφατα... και ομιλώ συγκεκριμενα

αργησε στο ραντεβου (1ο) χωρις να ενημερωσει πιο πρίν ξέρεις θα αργήσω....
στο 2ο μου ειπε να πάω να την πάρω απο το σπιτι της επειδη ηταν κουρασμένη... ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ ;;; ΔΟΥλευαμε και οι 2 εκεινη την ημέρα....
εκει που κάθεται κ μιλάμε βάιμπερ μπορει να φύγει κ να στειλει την αλλη μερα "σορρυ νυσταζα αρκετα χθές"
στα υπολοιπα επισης οι πρωτοβουλιες που έπρεπε να πάρει σαν γυναίκα ηταν ελάχιστες έως ανύπαρκτες (με πιανετε μη γινω πιο συγκεκριμενος....) αλλωστε αμα την ήξερε εστω κ ενας απο εδω γιατι τα γράφω ανωνυμα ολα δεν θα τα έγραφα λογω εχεμυθειας κτλπ...

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΜΩς ΕΓΩ ΦΡΟΝΤΙΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΔΑ ΕΝΤΟΣ 20 ΗΜΕΡΩΝ !!!! ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΗΡΞΑ ΕΞΩΣΤΡΕΦΗΣ και εκδηλωτικός.... πράγμα που συμβουλεψα κ στον φιλο μας να κανει κανονιζοντας άμεσα το 1ο ραντεβου...

πάλι καλα που μου ειπε κιολας οτι εγω ειμαι κομπλέ και το έχει αυτη το θέμα. Αυτη τη περιοδο.... Βεβαια δεν μ έκανε κ χάρη καθως αυτο καταρχας φάνηκε απο κοντα κ δεν θα μπορουσε να το αμφισβητησει.... αντιπροτεινα στήριξη και κατανοηση αλλα με ευθειες εξηγησεις κ διαθεση απο μεριάς της.... πάλι εκανε τη δυσκολη.

Οποτε και δεν μπορω εγω να φορτωθω προβληματα άλλων. Για αυτο κ δεν θα το προσπαθησω περισσοτερο.... ισα ισα μ ειπε οτι πιο πολυ το προσπαθησα εγώ.

Κατα τα αλλα κ για να κλεισω εντελώς και ολοκληρωμενα αυτα τα

"Εγω δεν βγαινω τοσο γρηγορα απο το Ιντερνετ με κάποιον εννοωντας οτι η αλλη θέλει > 3 εβδομάδων χρονικο περιθωρειο μετά απο σχεδον καθημερινη επικοινωνια..."

ή

"Εγω δεν δινω κινητο δώσε εσυ κ βλέπουμε" σε μια εκτος Ιντερνετ προσεγγιση...

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΝ. Θεωρω εξαρχης ασοβαρους τους ορους της προεγγισης και δεν συνεχιζω.

Ειμαι 30+ εχω εμπειριες... και πλεον κριτηρια... ξέρω τι θα προσφέρω... δεν θα μπω σε καμια διαδικασια να αποδειξω το οτιδηποτε και πουθενά. Θέλεις κ θελω.. προχωραμε... δεν θέλεις... να εισαι καλά.

Σταρατες εξηγησεις... για 30αρηδες. Gia ayto μην σας κανει εντυπωση που ψάχνομαι... δεν ειναι και τοσο αυτονοητα τα αυτονοητα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ορίζω οπως μου έχει βγει απο τα 30 μου και μετά.... προσπαθω να απλοποιώ τις καταστασεις κ να μη βιάζομαι να λήξω μια περιπτωση εκτος και αν ειναι τελειως απαράδεκτη... πχ οτι να ναι
Οποτε λες 10 χρονακια περιπου πειραματιζοσουν ωστε να φτασεις μετα τα 30 πληρως κατασταλαγμενος τι θες και να αρχισεις το ουσιαστικο ψαξιμο ?

Αυτη ειναι η δικη σου οριοθετηση με λιγα λογια ...
οπως αυτη που αντιμετωπισα προσφατα... και ομιλώ συγκεκριμενα

αργησε στο ραντεβου (1ο) χωρις να ενημερωσει πιο πρίν ξέρεις θα αργήσω....
στο 2ο μου ειπε να πάω να την πάρω απο το σπιτι της επειδη ηταν κουρασμένη... ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ ;;; ΔΟΥλευαμε και οι 2 εκεινη την ημέρα....
εκει που κάθεται κ μιλάμε βάιμπερ μπορει να φύγει κ να στειλει την αλλη μερα "σορρυ νυσταζα αρκετα χθές"
στα υπολοιπα επισης οι πρωτοβουλιες που έπρεπε να πάρει σαν γυναίκα ηταν ελάχιστες έως ανύπαρκτες (με πιανετε μη γινω πιο συγκεκριμενος....) αλλωστε αμα την ήξερε εστω κ ενας απο εδω γιατι τα γράφω ανωνυμα ολα δεν θα τα έγραφα λογω εχεμυθειας κτλπ...
Ξερω πλεον οτι οταν απευθυνομαι σε εσενα παντα θα μου το γυρισεις καθαρα σε εσενα και εκει ερχομαι και διαφωνω καποιες φορες μαζι σου ειδικα οταν απευθύνεσαι σε πιτσιρικια ..

Εισαι απόλυτος σε ατομα μικροτερης ηλικιας απο εσενα οταν εσυ ο ιδιος παραδεχτηκες πιο πανω οτι αφιερωσες μια ολοκληρη 10ετια στο να πειραματιστεις ¨δικαιολογώντας" ετσι την οποια χαζομαρα ,επιπολαιοτητα ή παραπανω ισως κακη ευκαιρια εδωσε ς σε σχεσεις σου .

Δεν νομιζεις οτι ειναι μια άδικη προσεγγιση ολο αυτο ?
Βγαζεις μια απορια " γιατι να ανεχονται ολα αυτα" ? ..
Μηπως την απαντηση την εχεις δωσει ηδη μεσα απο την δικη σου εμπειρια ούτως ωστε να αρχιζεις λιγακι να αντιλαμβανεσαι οτι ΟΛΟΙ πρεπει να πειραματιζομαστε οποτε δεν ειναι παραλογες συμπεριφοες αυτες? ;)
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΜΩς ΕΓΩ ΦΡΟΝΤΙΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΔΑ ΕΝΤΟΣ 20 ΗΜΕΡΩΝ !!!! ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΗΡΞΑ ΕΞΩΣΤΡΕΦΗΣ και εκδηλωτικός.... πράγμα που συμβουλεψα κ στον φιλο μας να κανει κανονιζοντας άμεσα το 1ο ραντεβου...
Ναι και εδω ερχονται και κουμπωνουν τα παραπανω που ειπα ;)
Βλεπεις οτι τα αντιλαμβανεσαι αλλα για ενα παραξενο τροπο δεν τα εφαρμοζεις ,γιατι ?
Κατα τα αλλα κ για να κλεισω εντελώς και ολοκληρωμενα αυτα τα

"Εγω δεν βγαινω τοσο γρηγορα απο το Ιντερνετ με κάποιον εννοωντας οτι η αλλη θέλει > 3 εβδομάδων χρονικο περιθωρειο μετά απο σχεδον καθημερινη επικοινωνια..."

ή

"Εγω δεν δινω κινητο δώσε εσυ κ βλέπουμε" σε μια εκτος Ιντερνετ προσεγγιση...

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΝ. Θεωρω εξαρχης ασοβαρους τους ορους της προεγγισης και δεν συνεχιζω.
Ποτε ολο αυτο ?
Μετα τα 30 σου και ειδικα τωρα που τα εχεις ξεπερασει αρκετα ;)
Ειμαι 30+ εχω εμπειριες... και πλεον κριτηρια... ξέρω τι θα προσφέρω... δεν θα μπω σε καμια διαδικασια να αποδειξω το οτιδηποτε και πουθενά. Θέλεις κ θελω.. προχωραμε... δεν θέλεις... να εισαι καλά.
Στον επιλογο το βρηκες ,στο ενδιάμεσο χανεσαι λιγακι :)
Σταρατες εξηγησεις... για 30αρηδες.
Θα πω απλα εδω κόπηκα ,αουτσ :P

Τωρα σοβαρα , αυτο θελει περισσοτερο αναλυση αλλα σε καποιο αλλο θεμα γιατι :offtopic2:
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Ξεκινώντας με τον @Nick890, πιστευεις οτι πιο σωστο θα ηταν η αληθεια ανα φανερωθει απο κοντα πηγαινοντας την καπου χαλαρα, οπως μποουλινγκ η κατι τετοιο.Ακομη, τονισες να τεσταρω πρωτα ειτε απο κοντα ειτε απο τα μηνυματα το ηλικιακο της οριο στις σχεσεις της, να τη ψαρεψω δηλαδη οσο δυνατον πιο νωρις.
Δεν είναι ακριβώς ψάρεμα .Είναι ένας τρόπος έτσι ώστε να μην δημιουργηθεί ένα αρνητικό κλίμα ( περίπτωση είναι αυτό ...ίσως να μην έχει καν πρόβλημα ,όπως και έγινε με την σχέση του φίλου μου )

Εκεί που μιλάτε απ τα μηνύματα για διάφορα θέματα , εκεί που έχετε το deep connection, συζητάς ρε παιδί μου και τι προτιμήσεις έχει στο κεφάλι της .Ρώτα την ας πούμε ,τι πιστεύει για το στερεότυπο που είχαν παλια ότι οι άντρες πρέπει να παντρεύονται αναγκαστικά μικρότερες τους

Αλλά πρόσεξε δεν είναι πονηρό .Απλά είναι ένας τρόπος έτσι ώστε να πάρεις μια γεύση για το πώς θα της φανεί αν της αποκαλύψεις την αλήθεια .
Αν είναι αρνητική με την ηλικία κλπ ε ξέρεις κάνω πάτω πως θα το πάρει αν της το ανακαλύψεις ότι είσαι 24 .Και μετά αποφασίζεις εσύ για το αν θα μπεις all in να το ρισκάρεις να της το πεις ή απλά να έχετε μια απλή επαφή .

Πάντως σκέψου ότι επειδη είναι εσωστρεφής (ίσως) και κλειστεί .Και δεδομένο ότι έχει " νευριάσει " μια φορά λόγω σεξτινγκ .....ε νομίζω πρέπει να το παίξεις πιο σειφ για να μην ανάπτυξει άμυνα απέναντι σου .Πιο χαλαρά ρε παιδί μου
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,824 μηνύματα.
Οποτε λες 10 χρονακια περιπου πειραματιζοσουν ωστε να φτασεις μετα τα 30 πληρως κατασταλαγμενος τι θες και να αρχισεις το ουσιαστικο ψαξιμο ?

Αυτη ειναι η δικη σου οριοθετηση με λιγα λογια ...

Ξερω πλεον οτι οταν απευθυνομαι σε εσενα παντα θα μου το γυρισεις καθαρα σε εσενα και εκει ερχομαι και διαφωνω καποιες φορες μαζι σου ειδικα οταν απευθύνεσαι σε πιτσιρικια ..

Εισαι απόλυτος σε ατομα μικροτερης ηλικιας απο εσενα οταν εσυ ο ιδιος παραδεχτηκες πιο πανω οτι αφιερωσες μια ολοκληρη 10ετια στο να πειραματιστεις ¨δικαιολογώντας" ετσι την οποια χαζομαρα ,επιπολαιοτητα ή παραπανω ισως κακη ευκαιρια εδωσε ς σε σχεσεις σου .

Δεν νομιζεις οτι ειναι μια άδικη προσεγγιση ολο αυτο ?
Βγαζεις μια απορια " γιατι να ανεχονται ολα αυτα" ? ..

γΙΑ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩς επειδη οταν εγω έκανα τα λάθη μου σχεδον καμία δεν έδειξε αυτη τη κατανοηση που δειχνω τώρα εγώ.... οριζω και λέω... θα δειξω κατανοηση θα δωσω στήριξη δεν θα βιαστω να ακυρωσω κάτι

ΑΡΚΕΙ να υπάρξει πραγματικη διάθεση.... και πραγματική διάθεση να δεις τον αλλον οταν

α) αργεις στο ραντεβου
β) περιμενεις να ερθει να σε πάρει αυτος επειδη εσυ.... δεν θές να σπάσεις τα νυχάκια σου να οδηγησεις
γ) φευγεις απο τη κουβεντα στο ξεκάρφωτο
δ) στελνεις μια στις τοσες...
ε) ΔΕΝ ΡΩΤΆς τον αλλον αν μπορει κ αυτος τη μέρα που οριζεις εσυ
στ) δεν παιρνεις πρωτοβουλιες κ εσυ να τον ευχαριστησεις

κ γενικα... ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΣΑΙ να εχεις διάθεση.... τοτε ναι δεν υπάρχει κανενας λογος να δειξω επιεικης... για μαλακα θα με περάσει η αλλη πλευρα κ τιποτε περισσοτερο.

Δεν μπορω να ασχολουμαι με κλειδωμενες προσωπικοτητες.... οταν δεν έχουν καν τη διαθεση να προσπαθησουν κ αυτες να ξεπεράσουν τα οποια σκατο προβληματα τους φορτωσαν άλλοι πχ οικογενειακο περιβαλλον.
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,425 μηνύματα.
Για ολους μας κυριως και για τον καθενα ξεχωριστα φυσικα γι αυτο το ασταματητο εγω μας ;)


Σταμάτησε ο κόσμος να ερωτεύεται μοιράζει απωθημένα του και όλο μιλάει.
Το ποσοστό αλήθειας που θα δέχεται για όλα τα ψέματα που κρύβει στο συρτάρι.
Σταμάτησε ο κόσμος να αγκαλιάζεται κρατάει αποστάσεις, κοίτα τον φοβάται.
Κλειδώνει και κλειδώνεται και χάνεται σ' εκείνα που δεν θέλει πια να τα θυμάται. ;)
Πόση μοναξιά χωράει σε μια οθόνη
Κι ας μαζεύεστε να φαίνεστε πολλοί
Δυστυχώς η μπαταρία μας τελειώνει
Όσο οι άνθρωποι δεν έχουν επαφή
Πόσοι ακολουθούνε πια τα όνειρα σας
Και ποια όνειρα εσείς ακολουθείτε
Πόσα σ’ αγαπώ χωρούν στα κινητά σας
Κι έτσι ακίνητα αγαπάτε ότι βρείτε ;)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,824 μηνύματα.
Ναι πλέον αμα δε βλέπω διαθεση ειμαι απόλυτος. Ειναι το βασικο σημειο επιτυχιας ή αποτυχιας μιας σχέσης ή οτιδηποτε. Τωρα αν προσπαθεις να κανονισεις με την αλλη ραντεβου κ σου λεει

"Ναι αλλα εγω εκτος περιοχης μου δε βγαινω..." εεε χέσε μας. Ενα παράδειγμα έφερα... ή ελα να με πάρεις απο το σπιτι μου...

Στο 2021 ειμαστε... οι γυναικες οδηγουν επίσης... πάρε το αμαξακι σου κ έλα κέντρο να πιουμε έναν καφέ ή εστω σε κάποια περιοχη σου κοντινή. Δεν θα ερθω να σε πάρω κ απο το σπιτι σου δεν εισια και η Μεγκαν Μαρκλ χαλαρωσε.

Και καλος ειμαι βασικα γιατι αλλος θα έλεγε... τι έχεις θέματα ψυχολογικα... αντε γεια... ουτε στηριξη μπορω εξαρχης γιατι δε ξερω αν στο μελλον δεν στη γυρισει αλλιως δωσεις μια κ χωρισεις.
 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Μόνο αυτή?
Σε ρωτάω ξεκάθαρα και σορυ αν παρεξηγήσεις αλλά κάποια πράγματα πρέπει να λέγονται όπως έχουν για να μην χάνετε το νόημα τους ..

Αν μπήκες εδώ για να σταυρωσεις έναν άλλων χαρακτήρα ανθρώπου ωστε να κουκουλωσεις τα δικά σου θεματακια σε πληροφορώ το έχεις πάρει όλο λάθος..
Πιστεύεις ότι όλη αυτή η μετάθεση ευθυνων θα σε βοηθήσει στο ζητούμενο σου ?

Διάβασα κάποια από τα προηγούμενα μηνύματα και όχι ότι έχουν άδικο αλλά δεν νομίζεις ότι το έχεις πιάσει από λάθος πλευρά..
Σε βολεύει?
Καλυπτει τα δικά σου ψέματα γιατί πλέον το ενα ψέμα έγινε δύο και μάλιστα το ένα καραμπινάτη κοροϊδία οσό αφορά τον χαρακτήρα σου ..

Σωστό ,ηθικό από την πλευρά σου ?
πως το βλέπεις?
χώρα εδώ να συζητάμε τι είναι η κοπέλα που στην τελική η χειρότερη να είναι είστε στην ίδια μοίρα εφόσον είσαι μαζί της ,αποδοχή λέγεται αυτό...
Κοροιδευται ο ένας τον άλλον και καυλαντιζεσται ...Μεγια σας με χαρά σας λοιπόν!

Ξεκαθαρισαμε ότι και οι δύο γουστάρετε όλο αυτό ,άρα μήπως και οι δύο έχετε τα θεματακια σας ?

όλα τα άλλα είναι να είχαμε να λεγαμε και να βγάζουμε απωθημένα μας ο καθένας..
Αντέχεις να κάνουνε λαϊκό δικαστήριο και για εσένα εδώ μέσα και να σε δικασουνε έρημη σου?
Με αυτα τα δεδομένα γιατί να κατηγορούμε μόνο την κοπέλα ?

Μακάρι να είχε πρόσβαση και η ίδια και να βλέπαμε πόσο αντικειμενικά παρουσιάζεις αυτή την εικονική σχέση, γιατί για μια τέτοια σχέση μιλάμε μην ξεχάσουμε και αυτα που ξέρουμε...

Αυτά μόνο κατάλαβες?
Το συμπέρασμα μου για εσένα και για το πως θα πορευτεις απο εδώ και πέρα ωστε να φτιάξεις πρώτα το δικό σου χαρακτήρα και μετα ενός άλλου που στην τελική δεν πρέπει να το κάνεις γιατί είναι επιλογή της ,δεν παίζει?

Δεν μας συμφέρει αυτό βέβαια οπότε στα σκουπίδια ...

Αυτό το να μαίνεται σε μια " σχέση "και να προσπαθείτε να αλλάξετε τους άλλους και οχι τον ευατο σας ξέρεις πως λέγετε?

Εγώ κατάλαβα.... εσυ αντέχεις μια περαιτέρω συζήτηση μαζί μου από εδώ και πέρα?
Δεν χαϊδεύω τα αυτιά κανενός να ξέρεις, όπως θα πω το καλό θα πω και το άσχημο..
ξεκαθαρισα την θέση μου ,αν θες να ακούσεις λοιπόν εδώ είμαι αλλιως καλά ξεμπερδέματα αλλά δεν θα έρθουν γιατί δεν ξεκινάς από εσένα πρώτα ;)
Μόνο αυτή?
Σε ρωτάω ξεκάθαρα και σορυ αν παρεξηγήσεις αλλά κάποια πράγματα πρέπει να λέγονται όπως έχουν για να μην χάνετε το νόημα τους ..

Αν μπήκες εδώ για να σταυρωσεις έναν άλλων χαρακτήρα ανθρώπου ωστε να κουκουλωσεις τα δικά σου θεματακια σε πληροφορώ το έχεις πάρει όλο λάθος..
Πιστεύεις ότι όλη αυτή η μετάθεση ευθυνων θα σε βοηθήσει στο ζητούμενο σου ?

Διάβασα κάποια από τα προηγούμενα μηνύματα και όχι ότι έχουν άδικο αλλά δεν νομίζεις ότι το έχεις πιάσει από λάθος πλευρά..
Σε βολεύει?
Καλυπτει τα δικά σου ψέματα γιατί πλέον το ενα ψέμα έγινε δύο και μάλιστα το ένα καραμπινάτη κοροϊδία οσό αφορά τον χαρακτήρα σου ..

Σωστό ,ηθικό από την πλευρά σου ?
πως το βλέπεις?
χώρα εδώ να συζητάμε τι είναι η κοπέλα που στην τελική η χειρότερη να είναι είστε στην ίδια μοίρα εφόσον είσαι μαζί της ,αποδοχή λέγεται αυτό...
Κοροιδευται ο ένας τον άλλον και καυλαντιζεσται ...Μεγια σας με χαρά σας λοιπόν!

Ξεκαθαρισαμε ότι και οι δύο γουστάρετε όλο αυτό ,άρα μήπως και οι δύο έχετε τα θεματακια σας ?

όλα τα άλλα είναι να είχαμε να λεγαμε και να βγάζουμε απωθημένα μας ο καθένας..
Αντέχεις να κάνουνε λαϊκό δικαστήριο και για εσένα εδώ μέσα και να σε δικασουνε έρημη σου?
Με αυτα τα δεδομένα γιατί να κατηγορούμε μόνο την κοπέλα ?

Μακάρι να είχε πρόσβαση και η ίδια και να βλέπαμε πόσο αντικειμενικά παρουσιάζεις αυτή την εικονική σχέση, γιατί για μια τέτοια σχέση μιλάμε μην ξεχάσουμε και αυτα που ξέρουμε...

Αυτά μόνο κατάλαβες?
Το συμπέρασμα μου για εσένα και για το πως θα πορευτεις απο εδώ και πέρα ωστε να φτιάξεις πρώτα το δικό σου χαρακτήρα και μετα ενός άλλου που στην τελική δεν πρέπει να το κάνεις γιατί είναι επιλογή της ,δεν παίζει?

Δεν μας συμφέρει αυτό βέβαια οπότε στα σκουπίδια ...

Αυτό το να μαίνεται σε μια " σχέση "και να προσπαθείτε να αλλάξετε τους άλλους και οχι τον ευατο σας ξέρεις πως λέγετε?

Εγώ κατάλαβα.... εσυ αντέχεις μια περαιτέρω συζήτηση μαζί μου από εδώ και πέρα?
Δεν χαϊδεύω τα αυτιά κανενός να ξέρεις, όπως θα πω το καλό θα πω και το άσχημο..
ξεκαθαρισα την θέση μου ,αν θες να ακούσεις λοιπόν εδώ είμαι αλλιως καλά ξεμπερδέματα αλλά δεν θα έρθουν γιατί δεν ξεκινάς από εσένα πρώτα ;)

Βλέπεις πουθενά σε όλα τα μηνύματα μου να κατηγορώ τη κοπέλα ή το χαρακτήρα της;;... μπορεί και οι δύο να έχουμε δημιουργήσει μια πολύ καλή εικονική άποψη ο ένας για τον άλλον και φοβόμαστε μη απομυθοποιησουμε ο ένας τον άλλον στη συνάντηση...γιατί με τη συνάντηση πολλά θα κριθούν και θα φανούν τα οποία ψεγάδια του άλλου...μπορεί γι'αυτό η κοπέλα να αργεί και να καθυστερεί τη συνάντηση....μου το έχει ξεκαθαρίσει να μη τη πιέζω στο θέμα της εξόδου μας και θα έρθει μόνο του και σύντομα....σαν χαρακτήρας πιστεύω θα την κερδίσω από κοντά και θα τη κρατήσω...το θέμα είναι μη ξενερώσει με το ψέμα που ήταν το μοναδικό ψεγάδι ανάμεσα μας από πλευρά Μ....προσωπικά εγώ ούτε μιλάω με άλλες κοπέλες ούτε κανονίζω να βγω, έχω εστίασει σε αυτή
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εμένα απλά με ανέφερες και μετά ασχολήθηκες σχεδόν αποκλειστικά με όσα είπε η Αγάπη :angry:
Μάλλον με θεωρείς λιγότερο ικανό μποτάκι-ψυχολόγο.


(Μας γλέντησες καλά πάντως)
Τα ίδια λέγατε φίλε μου και συμφωνούσα μαζί σας...μου άρεσαν οι απόψεις σας....σκέψου άλλους δεν τους ανέφερα καν😅
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Φαινόταν σχετικά εύκολα από την αρχή (ειδικά σε οσους ήμασταν «εδώ» στο θέμα του το Γενάρη ή έστω μετά την παρατήρηση της Χιμέλα), απλά όπως και να έχει δεν αναιρεί την όποια αξία του διαλόγου που αναπτύχθηκε μεταξύ μας.


Άλλωστε το λέει και ο αγαπημένος, «είναι διπλή η χαρά να εξαπατάς τον απατεώνα», τότε εκμηδενίζεις την αξία του αλλά και προβάλεις το ο,τι ωφέλιμο μπορεί να προκύψει από σπόντα. Νταξει, εδώ ο συγκεκριμένος ήταν και ολίγον τι αγαρμπος, δεν έχει αναπτύξει καλά το skill
Τι φαινόταν να μας και μας...αλήθεια τώρα άλλη όρεξη δεν έχουμε από το να κάνουμε πλάκα σε ένα φόρουμ???....εγώ ήρθα για να πάρω απόψεις και να νιώσω καλύτερα που είπα κάποια πράματα και σεις με δικαζετε....μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ηλιος
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,824 μηνύματα.
Μνημονια μεχρι να σβησει ο ηλιος εδω που τα λεμε οι δικες μας εδω μια ΤΡΟΙΚΑ στα γκομενικα τη χρειαζονται !!! Καλα τα λεει ο παλικαρος κ τον κράζετε.
 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Μνημονια μεχρι να σβησει ο ηλιος εδω που τα λεμε οι δικες μας εδω μια ΤΡΟΙΚΑ στα γκομενικα τη χρειαζονται !!! Καλα τα λεει ο παλικαρος κ τον κράζετε.
Διάβαζα τα παραπάνω ποστ σου...εσύ σαν 30+ έχεις βάλει όρια και έχεις θέσει μερικά κριτήρια και αυτό είναι πολύ ωραίο γιατί ελκύει πολλές γυναίκες όταν πας για σοβαρή σχέση, το να θέτεις όρια δλδ....είσαι της άποψης θέλεις η δεν θέλεις να το πεις και όχι να πέσει παρακαλητο και διάφορα 'ναι θέλω αλλά μένω μακριά ' πχ...η κοινωνία μας όμως έτσι έχει διαμορφωθεί από κάποια χρόνια και μετά εξαιτίας των σοσιαλ...ειδικά οι κοπέλες των 25 και κάτω έχουν ξεφύγει πολύ , έχουν πολλές επιλογές από τα σοσιαλ και νομίζουν είναι η Μέγκαν Φοξ η κάθε κια ξεχωριστα...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,824 μηνύματα.
Διάβαζα τα παραπάνω ποστ σου...εσύ σαν 30+ έχεις βάλει όρια και έχεις θέσει μερικά κριτήρια και αυτό είναι πολύ ωραίο γιατί ελκύει πολλές γυναίκες όταν πας για σοβαρή σχέση, το να θέτεις όρια δλδ....είσαι της άποψης θέλεις η δεν θέλεις να το πεις και όχι να πέσει παρακαλητο και διάφορα 'ναι θέλω αλλά μένω μακριά ' πχ...η κοινωνία μας όμως έτσι έχει διαμορφωθεί από κάποια χρόνια και μετά εξαιτίας των σοσιαλ...ειδικά οι κοπέλες των 25 και κάτω έχουν ξεφύγει πολύ , έχουν πολλές επιλογές από τα σοσιαλ και νομίζουν είναι η Μέγκαν Φοξ η κάθε κια ξεχωριστα...

Αυτες που λές.... που την εχουν δει στα 20-25 τους... αυριο μεθαυριο αν δεν σοβαρευτουν μένουν ραφάκι... και εκει στα 40 που ξεφευγει ολη η καταπιεση κ εξωτερικευονται τις εκμεταλλευεται ο κάθε παντρεμενος που ψάχνει για ξεπετες. Αυτα τα κοριτσια δεν ειχαν ποτέ τους εναν σοβαρο ανθρωπο διπλα να τους πει μερικά πράγματα. Απο το Λυκειο κιολας εμπλεκαν με τον καθε δηθεν κούλ που κατα βαθος ηταν κενος... με την κάθε δημοφιλη παρεουλα που έκραζε κ υποτιμουσε τους πάντες κ καπνιζαν πισω απο το σχολειο ή πηγαιναν σε κλαμπ το ΣΚ για να κάνουν τους ψαγμενους ολοι μαζι.

Παρασυρθηκαν απο την εμφανιση τους κ εν τελει χάσανε αρκετο χρονο και με τον εγωισμο στα υψη δεν ειχαν το κατάλληλο ιδεολογικο κ συναισθηματικο υποβαθρο να τραβηξουν τη προσοχη σε σοβαρους άντρες. Γενικα μιλάω δεν λεω για τον εαυτο μ οτι ειμαι σοβαρός.
 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Δεν είναι ακριβώς ψάρεμα .Είναι ένας τρόπος έτσι ώστε να μην δημιουργηθεί ένα αρνητικό κλίμα ( περίπτωση είναι αυτό ...ίσως να μην έχει καν πρόβλημα ,όπως και έγινε με την σχέση του φίλου μου )

Εκεί που μιλάτε απ τα μηνύματα για διάφορα θέματα , εκεί που έχετε το deep connection, συζητάς ρε παιδί μου και τι προτιμήσεις έχει στο κεφάλι της .Ρώτα την ας πούμε ,τι πιστεύει για το στερεότυπο που είχαν παλια ότι οι άντρες πρέπει να παντρεύονται αναγκαστικά μικρότερες τους

Αλλά πρόσεξε δεν είναι πονηρό .Απλά είναι ένας τρόπος έτσι ώστε να πάρεις μια γεύση για το πώς θα της φανεί αν της αποκαλύψεις την αλήθεια .
Αν είναι αρνητική με την ηλικία κλπ ε ξέρεις κάνω πάτω πως θα το πάρει αν της το ανακαλύψεις ότι είσαι 24 .Και μετά αποφασίζεις εσύ για το αν θα μπεις all in να το ρισκάρεις να της το πεις ή απλά να έχετε μια απλή επαφή .

Πάντως σκέψου ότι επειδη είναι εσωστρεφής (ίσως) και κλειστεί .Και δεδομένο ότι έχει " νευριάσει " μια φορά λόγω σεξτινγκ .....ε νομίζω πρέπει να το παίξεις πιο σειφ για να μην ανάπτυξει άμυνα απέναντι σου .Πιο χαλαρά ρε παιδί μου
Αυτό θα κάνω φίλε έτσι θα το ξεκινήσω σε χαλαρή συζήτηση να δω πως θα πάει...πάντως αυτο με το σεξτινγκ θύμωσε ίσως επειδή και αυτή ήρθε κοντά μαζί Μ και δεν θα ήθελε να την έχω μόνο για σεξ ή κάτι τέτοιο....μπορεί κ αυτή να επιθυμήσει δηλαδή μια πιο βαθυστόχαστη γνωριμία με το να κάνουμε πράματα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτες που λές.... που την εχουν δει στα 20-25 τους... αυριο μεθαυριο αν δεν σοβαρευτουν μένουν ραφάκι... και εκει στα 40 που ξεφευγει ολη η καταπιεση κ εξωτερικευονται τις εκμεταλλευεται ο κάθε παντρεμενος που ψάχνει για ξεπετες. Αυτα τα κοριτσια δεν ειχαν ποτέ τους εναν σοβαρο ανθρωπο διπλα να τους πει μερικά πράγματα. Παρασυρθηκαν απο την εμφανιση τους κ εν τελει χάσανε αρκετο χρονο και με τον εγωισμο στα υψη δεν ειχαν το κατάλληλο ιδεολογικο κ συναισθηματικο υποβαθρο να τραβηξουν τη προσοχη σε σοβαρους άντρες. Γενικα μιλάω δεν λεω για τον εαυτο μ οτι ειμαι σοβαρός.
Μου αρέσει που λες και δικά σου γεγονότα πάντως με κοπέλες...θα της ζητήσω να βγούμε αυτό το σκ
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,824 μηνύματα.
Αυτό θα κάνω φίλε έτσι θα το ξεκινήσω σε χαλαρή συζήτηση να δω πως θα πάει...πάντως αυτο με το σεξτινγκ θύμωσε ίσως επειδή και αυτή ήρθε κοντά μαζί Μ και δεν θα ήθελε να την έχω μόνο για σεξ ή κάτι τέτοιο....μπορεί κ αυτή να επιθυμήσει δηλαδή μια πιο βαθυστόχαστη γνωριμία με το να κάνουμε πράματα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μου αρέσει που λες και δικά σου γεγονότα πάντως με κοπέλες...θα της ζητήσω να βγούμε αυτό το σκ

Εννοειται οτι έχω θέσει ορια κ το βασικοτερο εξ αυτων ειναι η συνέπεια... δεν θα ασχοληθω με γυναικα που τη μια απανταει σε μηνυμα κ την αλλη όχι. Σωστο ή λαθος... για μενα ειναι αρχή πλέον.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βλέπεις πουθενά σε όλα τα μηνύματα μου να κατηγορώ τη κοπέλα ή το χαρακτήρα της;;... μπορεί και οι δύο να έχουμε δημιουργήσει μια πολύ καλή εικονική άποψη ο ένας για τον άλλον και φοβόμαστε μη απομυθοποιησουμε ο ένας τον άλλον στη συνάντηση...γιατί με τη συνάντηση πολλά θα κριθούν και θα φανούν τα οποία ψεγάδια του άλλου...μπορεί γι'αυτό η κοπέλα να αργεί και να καθυστερεί τη συνάντηση....μου το έχει ξεκαθαρίσει να μη τη πιέζω στο θέμα της εξόδου μας και θα έρθει μόνο του και σύντομα....σαν χαρακτήρας πιστεύω θα την κερδίσω από κοντά και θα τη κρατήσω...το θέμα είναι μη ξενερώσει με το ψέμα που ήταν το μοναδικό ψεγάδι ανάμεσα μας από πλευρά Μ....προσωπικά εγώ ούτε μιλάω με άλλες κοπέλες ούτε κανονίζω να βγω, έχω εστίασει σε αυτή
Βλεπω μετάθεση ευθυνων το κυριοτερο ,πληρης απενεχοποιηση των δικων σου πραξεων που τις καλυπτεις κατω απο το χαλακι της αυτοεκτιμησης σου και γενικα καμια προθεση για να αποδεχτεις πολυ βασικα πραγματα ..

Σε ολα τα αλλα νομιζω εχουμε μιλησει, εχουμε τοποθετηθεί απο εκει και περα εσυ εχεις την πιτα εσυ και το μαχαιρι ,κανε το παιχνιδι σου ή καλυτερα τα παιχνιδια σας γιατι σημασια πλεον εχει οτι ΚΑΙ εσυ το γουσταρεις ολο αυτο ;)
 

Fin4

Νεοφερμένος

Ο Fin4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Βλεπω μετάθεση ευθυνων το κυριοτερο ,πληρης απενεχοποιηση των δικων σου πραξεων που τις καλυπτεις κατω απο το χαλακι της αυτοεκτιμησης σου και γενικα καμια προθεση για να αποδεχτεις πολυ βασικα πραγματα ..

Σε ολα τα αλλα νομιζω εχουμε μιλησει, εχουμε τοποθετηθεί απο εκει και περα εσυ εχεις την πιτα εσυ και το μαχαιρι ,κανε το παιχνιδι σου ή καλυτερα τα παιχνιδια σας γιατι σημασια πλεον εχει οτι ΚΑΙ εσυ το γουσταρεις ολο αυτο ;)
Άρα λες ότι η κοπέλα της αρέσει να υπάρχει αυτή η εικονική σχέση μαζί μου επειδή κάτι καλό έχει δημιουργηθεί και έχω επηρεαστεί και γω και γι'αυτό δεν ψάχνω την οποία συναντηση μας;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,824 μηνύματα.
Αν ήμουν χαρακτηρας που τα έβαζε μέσα του τωρα θα έπρεπε να πάω κ εγω για καμια ψυχανάλυση. Η αλλη ελεγε σημερα το πρωι η Καινουργιου ο ψυχολογος λεει μ ειπε να μη ταραζομαι... ρε μλκ ολες σε ψυχολογο πανε... αυτη που γνωρισα προσφατα λεει κανω ψυχαναλυση. =S
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ευτυχως εγω συνεχιζω να ειμαι ανεμελος κ με ορεξη... δοξα το θεό.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άρα λες ότι η κοπέλα της αρέσει να υπάρχει αυτή η εικονική σχέση μαζί μου
Αντε παλι ,ασε την κοπελα ψυχουλα μου ...λεω ακριβως αυτο για εσενα ..
Εσενα εχω εδω για εσενα θα μιλησω ...
επειδή κάτι καλό έχει δημιουργηθεί και έχω επηρεαστεί και γω και γι'αυτό δεν ψάχνω την οποία συναντηση μας;
Λαθος ,δεν εχεις επηρεαστει ..
Βρηκες αυτο που ηθελες και εσυ στην τελικη και το γουσταρετε παραλληλα ..

Καλη διασκεδαση λοιπον ,γιατι το ψειρίζεις τοσο πεσμου ,κουβεντουλα και εδω ?

Οκ κουβεντουλα και εδω αλλα οταν θα περασεις στο επεμενο σταδιο για να λεμε και κατι καινουργιο και να μην αναμασάμε σαν τα μηρυκαστικά τα ιδια και τα ιδια ;)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν ήμουν χαρακτηρας που τα έβαζε μέσα του τωρα θα έπρεπε να πάω κ εγω για καμια ψυχανάλυση.
Ενας ενας ..
Ξαπλωσε :P:give_rose:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top