1η Ιουλιου:H Eλλαδα σβηνει το τσιγαρο

Ειστε συμφωνοι με την απαγορευση του καπνισματος στους κλειστους χωρους;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Υπερ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κατα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εχω αποψη

    Ψήφοι: 0 0.0%

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Για μενα τουλαχιστον, νομιζω οτι και ο πιο χαζος μπορει να καταλαβει οτι κανω χιουμορ. :P Νομιζω οτι χρειαζεται και λιγο...
Χωρις παρεξηγηση,προτιμω να κλειδωθει το θεμα παρα να το ριξουμε στην πλακα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Χωρις παρεξηγηση,προτιμω να κλειδωθει το θεμα παρα να το ριξουμε στην πλακα.:)
Δεν το ριχνω τελειως στην πλακα, απλα προσπαθω με λιγο χιουμορ (κρυο, βλακωδες, οπως θελετε πειτε το, του χαρακτηρα μου ειναι) να πω οτι υπαρχουν αδυναμιες στην εφαρμογη του μετρου. Δεν νομιζω οτι θα ειναι ευκολος ο ελεγχος, ουτε οτι ξαφνικα ολοι οι καπνιστες θα προθυμοποιηθουν να προσαρμοστουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

|Giannos|

Νεοφερμένος

Ο Γιάννος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Υπέρ, κατηγωρηματικά...Αφήστε τι λένε ορισμένοι καπνιστές, οτι αυτό πάει αντίθετα στην πλέυση της δημοκρατίας και κάτι τέτοια...σε λίγο θα μας πούνε και φασίστες! Δημοκρατία σημαίνει, στα 13 μου χρόνια να μην αναγκάζομαι σε μια κλειστή καφετέρια να αναπνέω τα φουγάρα του καθενός... Δικαίωμα να επιθυμείς να έχεις μάυρα πνευμόνια, κράτα το για τον εαυτό σου όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ρε παιδιά, τυπώστε τον νόμο και τρίφτε τον στην μούρη του Χ, Ψ. Στο κάτω κάτω ρίχτε και κανέναν καβγά, κακό δεν κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ρε παιδιά, τυπώστε τον νόμο και τρίφτε τον στην μούρη του Χ, Ψ. Στο κάτω κάτω ρίχτε και κανέναν καβγά, κακό δεν κάνει.
Αυτο λεω και γω αλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lunatic ftw

Νεοφερμένος

Η lunatic ftw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ειμαι και παρα ειμαι συμφωνος με αυτο το μετρο!Το θεμα ειναι αν θα εφαρμοστει αυτο.Μην ξεχνατε οτι ζουμε στην Ελλαδα:(.

Υ.Γ.
Νομιζω οτι η απαγορευση υσχυει ηδη στην νομοθεσια εδω και χρονια.Κανω λαθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ειμαι και παρα ειμαι συμφωνος με αυτο το μετρο!Το θεμα ειναι αν θα εφαρμοστει αυτο.Μην ξεχνατε οτι ζουμε στην Ελλαδα:(.

Υ.Γ.
Νομιζω οτι η απαγορευση υσχυει ηδη στην νομοθεσια εδω και χρονια.Κανω λαθος?
Το γραφει στην αρχη αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ειμαι και παρα ειμαι συμφωνος με αυτο το μετρο!Το θεμα ειναι αν θα εφαρμοστει αυτο.Μην ξεχνατε οτι ζουμε στην Ελλαδα:(.

Υ.Γ.
Νομιζω οτι η απαγορευση υσχυει ηδη στην νομοθεσια εδω και χρονια.Κανω λαθος?

Nαι. Ισχύει. Αλλά δεν ήταν, υποτίθεται, αρκετά αυστηροί οι έλεγχοι και απέτυχε παταγωδώς... Ενώ τώρα θα επιτύχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gtdead

Νεοφερμένος

Ο Gtdead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Έχουν δίκαιο που σε τιμώρησαν γιατί δεν μπορεί να μεγαλώνεις ένα παιδί να σου βγει η πίστη να το κάνεις άνθρωπο και να σου κάνει και παρατηρήσεις.
Χαχαχαχαχα. Δεν σε ρώτησε κανείς για να σε φέρει στον κόσμο. Και ο γονιός δεν είναι αλάνθαστος. Απλά πρέπει να καταλάβεις τον τρόπο να του το υποδείξεις. Βέβαια μερικοί δεν παίρνουν από λόγια. Λυπάμαι, υπομονή μερικά χρόνια ακόμα. Για να είσαι καλός γονιός πρέπει να μπορείς και να εξεληχτείς. Ο παππούς μου έβαζε τον πατέρα μου να σκάβει στο χωράφι γιατί το απαιτούσαν οι εποχές. Τι πρέπει να κάνει ο πατέρας μου τώρα? Να με βάλει να σκάψω ολόκληρο χωράφι για να γίνω σωστός άνθρωπος στην κοινωνία? Επίσης μερικοί γονείς την πατάνε και σοβαρεύουν. Η μάνα μου έφτασε κοντά στον θάνατο από το τσιγάρο στα 30τόσα της. Πήρε το μάθημα της. Από τότε δεν ξανακάπνισε και με φύλαξε από το τσιγάρο. Αν πρέπει όλος ο κόσμος να μπει με το ένα πόδι στον τάφο για να καταλάβει, τότε δεν πάμε μπροστά.

Την τελευταία φορα που γκρίνιαξα δεν είχα λεφτά για 2 μήνες και φωνες.
Γκρίνια είπα, όχι εφηβική κρίση Νο. 1232783. Δεν προσπαθείς να τους κάνεις πιο συναιτούς, αλλά να τους βάλεις ενοχές. Υπάρχουν διάφοροι τρόποι. Πχ αν οι γονείς σου συνηθίζουν να σου λένε "δες τον "ταδε" που είναι καλύτερος μαθητής από σένα", μπορείς να φτιάξεις μια ιστορία για τον "τάδε που είχε επισόδια με τον πνεύμονα του", η σε άλλες περιπτώσεις να πεις "μπορείς να σβήσεις το τσιγάρο γιατι έχω κρυώσει και δεν μπορώ να αναπνεύσω" σε ήπιο τόνο. Ο καπνιστής δεν καταλαβαίνει ότι ενοχλεί τους άλλους. Αν του πεις "με ενοχλεί ο καπνός" θα νομίζει ότι απλά θες να του την πεις. Αν του πεις "με ενοχλεί ο καπνός για τον τάδε λόγο" θα το σκευτεί πιο σοβαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
700 θάνατοι από παθητικό κάπνισμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gtdead

Νεοφερμένος

Ο Gtdead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Πηγή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Υπουργείο Υγείας, διαφημιστική εκστρατεία στην τηλεόραση. Θα το προσέξεις κάποια στιγμή αν παρακολουθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Αρης!

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ενα έχω να πώ....ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diavasma!!!

Νεοφερμένος

Ο diavasma!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Υπερ.
Βαρεθηκα πια οπου και να πηγαινω να πνιγομαι απ' τον καπνο.
Και τι να πω.
Ελπιζω να εφαρμοστει.=)


+φωνώ απόλυτα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gtdead

Νεοφερμένος

Ο Gtdead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Υπουργείο Υγείας, διαφημιστική εκστρατεία στην τηλεόραση. Θα το προσέξεις κάποια στιγμή αν παρακολουθείς.

Υπάρχει και μια άλλη διαφήμιση. Λέει: 29 κατασκευαστές πλυντηρίων συνηστούν skip.

Το κάπνισμα σκοτώνει κάποιον που είδη έχει πρόβλημα, αλλά είναι αδύνατον να βγούν στατιστικά στοιχεία που αποδεικνύουν ότι το παθητικό κάπνισμα ευθύνεται για τον θάνατο.

Και εκτός αυτού, στην Ελλάδα δεν έχουμε στατιστική απόσο ξέρω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Ειμαι σιγουρα υπερ! χρειαζοταν κατι τετοιο, ελπιζω να εφαρμοστει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gtdead

Νεοφερμένος

Ο Gtdead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ο ΚΑΠΝΟΣ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 3000 ΜΗ ΚΑΠΝΙΣΤΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΡΚΙΝΟ ΤΩΝ ΠΝΕΥΜΟΝΩΝ !


Και οι 700 είναι μόνο στην Ελλάδα. :D
28 έλληνες κατασκευαστές πλυντηρίων συνιστούν skip?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Συμφωνώ!!!! Να μην αναπνέουμε πια αυτό το δυσάρεστο καπνό!!!!!!
:sick::sick::sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top