21χρονος αλλοδαπός κακοποίησε την 15χρονη!

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Αφού λοιπόν ορθώς λες να μην κατηγορούμε έναν ολόκληρο λαό για τις πράξεις μερικών, εσύ γιατί κατηγορείς ένα ολόκληρο επάγγελμα επειδή μερικοί μπάτσοι είναι επίσης ανεγκέφαλοι;


μουτηνειπεςχοντρατώρα
έχεις αφήσει το αποτύπωμά σου στο μέλλον.
το λέει ο πατέρας, κι αυτό το κάνει σημαντικό times ten.
και βάζω τζίφρα από κάτω.


δε θα με ρίξεις φιλάρα στη λούμπα να υπερασπιστώ
το επάγγελμα των δημοσίων εκφραστών της βίας της εξουσίας,
είτε πρόκειται για άνοους ματατζόβλακες είτε για τους τύπους
που συντάσουν απολογητικά κείμενα με βλακεία που ξεχειλίζει
από παντού κ μια σαρδέλα στο πέτο που κανονικά πρέπει να την ξυλώσουν,
να τη βάλουν μέσα σε πιάτο και να τη φάνε με πηρούνι και μαχαίρι.

δεν έχουν ούτε καν αυτό το τακτ που απαιτείται για να φανεί πιστευτό,
εξου και η βλακεία με τεκμήρια.

κατηγορώ συλλήβδην τους μπάτσους?

επειδή γράφω μπάτσοι γουρούνια δολοφόνοι.
οκ να παραφράσω, μπάτσοι μπριζόλες της μάνας σας οι ψώλες.

όταν λες α γαμήσου θεέ δεν περιλαμβάνεις και τους αγγέλους
που κάνουν καλά τη δουλειά τους.

μη θίγεσαι, πιες νερό.


επίσης αν δεν είσαι σε θέση να αντιληφθείς που το χιούμορ και που το σοβαρό,
τότε σε παραπέμπω στο επικό quote του pulp fiction:
"zed is dead, honey pie",
έχεις πεθάνει κ δεν το ξέρεις.

για να πω κ το θετικό μου πάντως,
πολλά από όσα γράφεις έχουν βάση,
αλλά ρε συ, τόσες πλάτες, τόσα λίγα πατ πατ.

δε χάθηκε το οξυγόνο του αέρα,
απλώς η ένσταση μου στη γραφή σου είναι
ότι σπρώχνεις τις συλλαβές στο μένος άθελά σου,
μη μπορώντας να βρεις μιαν παρηγορία σε αυτούς
που δε σφάζουν για ένα κινητό ή δεν λιώνουν
κεφάλια σε ακρογυαλιές μα τυγχάνει να έχουν ίδιο χρώμα.

εδώ μια μπύρα στο μισόφωτο ή λίγο παγωτό φράουλα, θα βοηθούσε.

:)


είμαστε πεθαμένο στέκι ζεντάκο, απλώς με τόσους αλλόδοξους τριγύρω,
το θυμόμαστε βλεποντας το έξω αντί για μέσα μας.


μακάρι όλες μας οι σκοτούρες να συμπυκνώνονταν
στην παρακμή που ονομάζουμε σφετερισμός του μέλλοντός μας/σας/τους
επειδή γίναμε πολλές. :P

σου μιλάει κάποιος που κάνει ταχύρυθμη εκμάθηση στην αραβική λόγω φτωχογειτονιάς,
που έχει βάλει την αραβική πίτα στο μενού του (είναι φθηνή κ ντιλίσιας :redface:)
κ που έχει υποστηρίξει ότι οι τοίχοι στον έβρο είναι μια λύση...

θα μου πεις δεν αρκεί να κατανοήσουμε την παρακμή,
φαίνεται λες και κάποιοι έχουν βαλθεί να μας κάνουν ποιητές και πότες.
:/::/:


το να μισείς κάποιον μες την αθλιότητά του,
(εσύ δε μισείς, είσαι απλώς απηυδησμένος)
κάνει άθλιο εσένα τον ίδιο.

μια ολόκληρη φιλοσοφία έχουμε άλλωστε για διάφωτο
αφού θέλουμε πάντα κ τόσο να θυμόμαστε ποιανών απόγονοι είμαστε,
αν κ επίτρεψέ μου να πιστεύω ότι αν κληρονομήσαμε κάτι απ' τους
αρχαίους ελλαδίτες αυτό είναι η δικομανία. :worry:

τέσπα ξέρω, τελειώνει το βαζάκι με το γλυκό και δεν σώζεται
να φιλέψεις τόσο κόσμο, σωστό σωστό.

αλλά υπάρχουν τρόποι για να το πεις στον άλλο.

ένας είναι ο σουγιάς η ροχάλα και τα ρόπαλα κ το μία σου κ μία μου,
ένας άλλος είναι το "δώσαμε",
τέλος υπάρχει και το έλα εδώ αγόρι μου, πάρε μια τυρόπιτα να φας.


μη φτωχαίνουμε τις ψυχές μας ρε επειδή γεμίσαμε λαθραία. :confused:


κ κάτι για να κατεβάσουμε τους τόνους
(σουρεαλισμός: δεν έχω λινκ, κατεβάστε τους μόνοι σας :confused:)

συζητούν δύο πακιστανοί.
-πως πέρασες στην ελλάδα ρε?
-λαθραία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Λένε πολὺ ὅτι ὁ συγκεκριμένος δὲν πρέπει νὰ ἀδικηθῇ ἐπειδὴ εἶναι Πακιστάνός καὶ κατὰ βάσιν συμφωνῶ κι ἐγὼ σὲ αὐτό. Τὸ θέμα ὅμως εἶναι ὅτι ὁ συγκεκριμένος, σὲ σχέση μὲ τὴν πράξη τὴν ὁποία διέπραξε, ἔχει τύχει σκανδαλώδους εὔνοιας απὸ τὶς ἀρχὲς τῆς ὁποίας δὲν ἔχουν τύχει ἀντίστοιχοι Ἕλληνες ποὺ ἔχουν διαπράξει τέτοιες πράξεις. Προσήχθη μὲ κουκούλα(!), ἀρνοῦνται νὰ δώσουν στὴ δημοσιότητα ὁποιαδήποτε φωτογραφία, δὲ δίστασαν νὰ συλλάβουν δημοσιογράφο ἐπειδὴ προσπάθησε νὰ τὸν φωτογραφίσῃ, δέχθηκαν χωρὶς καμμία διασταύρωση στοιχείων τὸ ὅτι εἶναι καὶ τὸν πῆγαν στὶς φυλακὲς τοῦ Αὐλῶνα! Ὅταν κατήγγειλε ὅτι ξυλοκοπήθηκε, ἔσπευσε ἀμέσως ἱατροδικαστὴς νὰ τὸν ἐξετάσῃ!

Ποιός εἶναι ἐπιτέλους αὐτὸς ὁ τῦπος ὁ ὁποῖος ἔχει τόσο εὐνοϊκὴ μεταχείριση; Ἀφοῦ πάντως δὲν ἔχουν δείξει κἂν τὸ πρόσωπό του, μπορεῖ τότε καὶ ἡ φαντασία μου νὰ ὀργιάσῃ καὶ νὰ ὑποστηρίξω ὅτι κάτω ἀπὸ τὴν κουκούλα δὲν εἶναι κἂν ὁ πραγματικὸς ἐγκληματίας. Πρέπει ὁπωσδήποτε νὰ ἀποκαλυφθῇ ποιός εἶναι αὐτὸς ὅσο γίνεται πιὸ γρήγορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πρεπει να δειξουν το προσωπο του
δεν παει αλλο
το κρυφτουλι να σταματησει
γιατι δημιουργει και αλλο θυμο στην κοινωνια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
Πες μου ποσο προσπαθησες να τους αφομοιωσεις εσυ και το ελληνικο κρατος αλλα απετυχες.Εκτος αν αφομοιωση εννοεις ρατσιστικες επιθεσεις,επιχειρησεις σκουπας,μαχαιρωματα απο νοσταλγους του Χιτλερ,στυγνη εκμεταλλευση απο καθως πρεπει νομοταγεις επιχειρηματισκους κλπ:eek:
Εγινε το 7.5% της Χ.Α σε 40% αποχη η πλειοψηφια του ελληνικου λαου και δεν το καταλαβα ακομη?:mad:

Για τα παιδια που παρεσυρε ο πατριωτης του πολεμικου ναυτικου καμια συμπονια?Για τα παιδια που βιασε ο πετρακης ο χρυσαυγιτης ο Ελλην καμια συμπονια?Για το βιασμο Αλβανιδας απο χρυσαυγιτη στη κρητη καμια συμπονια?Για τις μαχαιριες μεταναστων απο χρυσαυγιτες καμια συμπονια?:eek:
Προσωπικα λυπαμαι αρκετα για το περιστατικο και πολυ περισσοτερο απο κατι ''φιλανθρωπους'' φασιστες που ποσταρουν εδω,πιστεψε με.Ομως δεν μπαινω στα φορουμς χυνοντας κροκοδειλια δακρυα και κανοντας δακρυβεχτα ποστ κανοντας παραλληλα το show μου εκμεταλλευοντας μεχρι τα αυτια πολιτικα το θεμα.
Το show περιεχει επισης και αρκετη λασπη στην Αριστερα με επαναληψη της λεξης κομμουνια,ανθελληνες,αναρχοκομμουνιστες αλογιστα καθε 3 λεξεις(μεγαλη προοδο για το τυπικο ''Ουγκ'' του μεσου φασιστα,εμαθε και καινουριες λεξεις:clapup:)Αυτο φιλτατε λεγεται εξευτελισμος:)
Αν νομιζεις/ετε οτι η τυφλη επικληση στο συναισθημα περι του πανικου καταστροφης της δυσμοιρης Ψωροκωσταινας που ολοι την επιβουλευονται για καποιο λογο που δεν καταλαβαινουμε και των μιαρων αριστερων κανεις/ετε καποια αισθηση τοτε λαθος αγαπητε.Η επικληση στο συναισθημα σαν μεσο πολιτικης πειθους ειναι ειτε για γερους(που δεν θα βρεις αρκετους εδω μεσα λογικα) ειτε για αμορφωτους και παιδαρελια που νομιζω ειναι λιγοι εδω.Τα ''target group'' σου λοιπον ειναι αλλου;)
Δεν θα μπώ στο τριπάκι να πώ περισσότερα αλλά αυτοί εδώ σου απαντάνε μιά χαρά για δείτε το. (για να μην γράψω σεντόνι) σε αναρχοκομμουνιστή φασιστόμουτρο που λόγω άγνοιας δεν ξέρει τι λέει...Επίσης τμήμα της γνωμάτευσης απο κάτω:
....Η διαταραχή προσωπικότητας είναι αρρώστια; Οχι λέει ξεκάθαρα ο κύριος Σούρας και συνεχίζει "δεν είναι αρρώστια και κανείς δεν πρέπει να το χρησιμοποιήσει αυτό. Ο συγκεκριμένος άνθρωπος δεν ειναι ψυχιατρικά άρρωστος, είναι ψυχοπαθητικός άνθρωπος με αντικοινωνική διαταραχή της προσωπικότητας που φτάνει μέχρι εκεί που έχει φτάσει χωρίς να μετανιώνει για τίποτα.

Οι ψυχοπαθητικοί άνθρωποι όχι μόνο έχουν ψυχραιμία αλλά είναι άνθρωποι που δεν τους ενδιαφέρει τίποτα. Τα λένε, τα πράττουν, τα ξαναλένε, τα παρουσιάζουν χωρίς να υπάρχει καθόλου συναισθηματική φόρτιση. Σαν να μιλούν για κάποιον άλλον. Σαν να διηγούνται μια ιστορία, σαν να έχουν πάει κινηματογράφο, να έχουν δει μια ταινία και να τη διηγούνται. Είναι άνθρωποι που δεν έχουν καμία συναισθηματική συμμετοχή σε τίποτα. Είναι άνθρωποι πάρα πολλοί επικίνδυνοι, διότι μπορούν να ξεκινήσουν από την παραμικρή παραβατικότητα και να φτάσουν μέχρι το έγκλημα. Πρόκειται για πάρα πολύ επικίνδυνα άτομα τα οποία χρήζουν πραγματικής τιμωρίας" είπε τέλος ο κύριος Σούρας.
Η διάγνωση του Γιατρού στο απο πάνω σου ποστ, στο 2ο μέρος της, περιγράφει επακριβώς την ψυχοσύνθεση του όρου "αναρχοκομμουνιστής φασιστόμουτρο", όσο για το ανθέλληνας προκύπτει απο τις τοποθετήσεις του συγκεκριμένου ψωνισμένου 'target group'.... Περισσότερα έχουν γραφεί στο θρέντ "τι είναι Κομμουνισμός".
Γιατί είσαι ήδη οφ τόπικ, δεν θέλω να βγώ κι εγώ...
Επίσης διάβασε εδώ,πόσες αρρώστιες κουβαλάνε: https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=3250158&postcount=362
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Δεσμώτη, αν νομίζεις ότι εγώ το έγραψα αυτό για να "σου την πω", τι να απαντήσω, υπάχει μεγάλο πρόβλημα τελικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Επειδη ως εθνος,βγαλαμε τις ουριτσες μας απεξω,και ειπαμε πως η μεταναστευση φταιει για την εγκληματικοτητα,να πω πως και εμεις με τη σειρα μας δεν ειμαστε παναγιτσες...

418725_146089952195629_1221705808_n.jpg


τα ΜΜΕ σας μεσα :)



υγ. η φωτο ειναι απο το σαιτ των μπατσων για οποιον τρεξει να την αμφισβητισει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Χρησιμοποίησε την δύναμή της για να ξεφύγει από τα χέρια του παραλίγο… βιαστή της



Μία 20χρονη βρετανίδα κατήγγειλε ότι ένας 26χρονος Πακιστανός προσπάθησε να την βιάσει τα ξημερώματα της Πέμπτης στα Μάλια Ηρακλείου.
Ο 20χρονος Πακιστανός συνελήφθη γιατί σύμφωνα με την καταγγελία της νεαρής τουρίστριας , της επιτέθηκε σε παραλία στα Μάλια του δήμου Χερσονήσου.
Εκείνη αντιστάθηκε με όλη της την δύναμη και κατάφερε να ξεφύγει ώσπου βγήκε σε παραλιακό δρόμο της Χερσονήσου και φώναξε για βοήθεια.
Κοντά στην περιοχή που έγινε το περιστατικό υπήρχαν αστυνομικοί που περιπολούσαν και έτσι εύκολα και γρήγορα προχώρησαν στην σύλληψή του.
Το Αστυνομικό τμήμα Χερσονήσου διενεργεί προανάκριση.



Πηγή: Star.Gr.


(Να δείτε που κι αυτός ο Πακιστανός θα γίνει 17 χρονος ξαφνικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
Επειδη ως εθνος,βγαλαμε τις ουριτσες μας απεξω,και ειπαμε πως η μεταναστευση φταιει για την εγκληματικοτητα,να πω πως και εμεις με τη σειρα μας δεν ειμαστε παναγιτσες...View attachment 47277
τα ΜΜΕ σας μεσα :)
υγ. η φωτο ειναι απο το σαιτ των μπατσων για οποιον τρεξει να την αμφισβητισει

Καλή η μαλακία αλλά με το μαμίσι κάνεις και γνωριμίες....
Να κάνουμε σε ποσόστωση πληθυσμιακή με αναλογίες ελλήνων+αλλοδαπών ή όχι...
και σε τι ποσοστά;; 25% με discount απο το 40%+ είναι καλά;; 10,000,000 - 4,000,000(2,500,000)
Τι άλλο θα δούμε απο τα αναρχοκομμούνια, που πάσχουν απο το σύνδρομο θύματος της Στοκχόλμης!!
..Στην κλινική πρακτική κάποιοι από αυτούς που εκπλήσσονται περισσότερο είναι εκείνοι που έχουν εμπλακεί σε σχέσεις ελέγχου και κακοποίησης. Όταν η σχέση τελειώνει, συνήθως τα σχόλια είναι «Ξέρω τι μου έχει κάνει, αλλά ακόμη τον αγαπώ», «Δεν ξέρω γιατί, αλλά τον θέλω πίσω», ή «Ξέρω ότι ακούγεται τρελό, αλλά μου λείπει». Πρόσφατα άκουσα το εξής «Αυτό δεν είναι λογικό. Έχει καινούρια φίλη που επίσης την κακομεταχειρίζεται?αλλά ζηλεύω!». Οι φίλοι και οι συγγενείς ξαφνιάζονται ακόμη περισσότερο όταν ακούνε σχόλια τέτοιου είδους ή όταν βλέπουν τους αγαπημένους τους να επιστρέφουν σε μία σχέση κακοποίησης. Ενώ η όλη κατάσταση δεν έχει λογική από κοινωνικής απόψεως, μήπως έχει λογική από την πλευρά της ψυχολογίας; Η απάντηση είναι -- Ναι!...
Έλεος... πιά !! Αν τα παίρνετε... άξιος ο μισθός σας, αν όχι.., τοτε ισχύει το Σύνδρομο, από πάνω. :hmm:

Χρησιμοποίησε την δύναμή της για να ξεφύγει από τα χέρια του παραλίγο… βιαστή της
Μία 20χρονη βρετανίδα κατήγγειλε ότι ένας 26χρονος Πακιστανός προσπάθησε να την βιάσει τα ξημερώματα της Πέμπτης στα Μάλια Ηρακλείου.
Ο 20χρονος Πακιστανός συνελήφθη γιατί σύμφωνα με την καταγγελία της νεαρής τουρίστριας , της επιτέθηκε σε παραλία στα Μάλια του δήμου Χερσονήσου.
Εκείνη αντιστάθηκε με όλη της την δύναμη και κατάφερε να ξεφύγει ώσπου βγήκε σε παραλιακό δρόμο της Χερσονήσου και φώναξε για βοήθεια.
Κοντά στην περιοχή που έγινε το περιστατικό υπήρχαν αστυνομικοί που περιπολούσαν και έτσι εύκολα και γρήγορα προχώρησαν στην σύλληψή του.
Το Αστυνομικό τμήμα Χερσονήσου διενεργεί προανάκριση.
Πηγή: Star.Gr.
(Να δείτε που κι αυτός ο Πακιστανός θα γίνει 17 χρονος ξαφνικά)
1ον Θα είναι σίγουρα λαθροεισβολέας, γιατί ακόμη δεν έχουμε κάνει εισαγωγή πακί πυρηνικών επιστημόνων.
2ον Θα δηλώσει (ήδη θα τον έχουν δασκαλέψει οι δικοί μας λαθρολάγνοι) ανήλικος, έτσι αφού είναι χωρίς χαρτιά, τότε ότι και να είναι και όπου θέλει ότι είναι, μπορεί να το δηλώσει.... όπως κάνουν όλοι τους !!
3ον. Προτείνω να τους δίνουν για φύλαξη στο Περισσό ή στην Κουμουνδούρου, με ευθύνη του ΣΥΡΙΖΑ+ΚΚΕ (οι ανάρχες δεν έχουν γραφεία) να μην τους ξεφύγουν και ταυτόχρονα να τους παρέχουν αυτοί, όλα όσα όσα προβλέπουν οι διεθνείς συμβάσεις..:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Λίγα σχόλια από μέρους μου για τα τελευταία νέα:
Ε λοιπόν αν όντως έτσι είπε, τότε μπράβο στον πατέρα! Να το πούμε, ναι. Γιατί ο άνθρωπος κοντεύει να χάσει το παιδί του, που σημαίνει πως κοντεύει να χάσει το νόημα της ζωής του κι όμως έχει ακόμα ξεκάθαρο μυαλό και σκέφτεται. Τι να πω; Όσο υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι υπάρχει ακόμα ελπίδα. :)

Και σ'αυτό το σημείο απλά να τονίσω τα λόγια αυτά του πατέρα της κοπέλας ΣΕ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΕΠΙΜΕΝΑΤΕ ΠΩΣ ΜΙΛΑΜΕ ΕΚ ΤΟΥΣ ΑΣΦΑΛΟΥΣ, πράγμα βέβαια άτοπο από τη στιγμή που δε γνωρίζετε την ιστορία της ζωής μας αλλά τέσπα. Θέλατε κάποιον που έπαθε για να καταλάβετε πως δε χρειάζεται να κρίνετε χρώματα και εθνικότητες. Ορίστε, όλος δικός σας. Νομίζω το στόμα σας το έκλεισε και μάλιστα με τόσο όμορφο τρόπο που δικαιολογία δεν έχετε.

Παρόλα αυτά έχω μια ακόμα παρατήρηση, για εσάς ξανά, τους "εκ του ασφαλούς": Τον ρατσισμό τον νιώσατε ποτέ στη ζωή σας με την οποιαδήποτε μορφή ή μιλάτε μήπως ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ εκ του ασφαλούς; Σας αδίκησε ποτέ κανείς λόγω εθνικότητας, λόγω φύλου, λόγω αναπηρίας, λόγω... διαφορετικότητας; Γιατί από τα λεγόμενά σας προκύπτει το εξής σημαντικό συμπέρασμα: ΟΧΙ. Όποιος τον ένιωσε λοιπόν και εξακολουθεί να τον υποστηρίζει, τότε μόνο για λύπηση είναι. Όποιος δεν τον ένιωσε από την άλλη, τότε ας κατανοήσει με τον καλύτερο τρόπο, δηλαδή παθαίνοντας όπως αναφέρατε τόσοι τόσες φορές, και τις 2 όψεις του νομίσματος, γιατί η μία δεν αρκεί και ας μιλήσει μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Λίγα σχόλια από μέρους μου για τα τελευταία νέα:
Ε λοιπόν αν όντως έτσι είπε, τότε μπράβο στον πατέρα! Να το πούμε, ναι. Γιατί ο άνθρωπος κοντεύει να χάσει το παιδί του, που σημαίνει πως κοντεύει να χάσει το νόημα της ζωής του κι όμως έχει ακόμα ξεκάθαρο μυαλό και σκέφτεται. Τι να πω; Όσο υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι υπάρχει ακόμα ελπίδα. :)

Και σ'αυτό το σημείο απλά να τονίσω τα λόγια αυτά του πατέρα της κοπέλας ΣΕ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΕΠΙΜΕΝΑΤΕ ΠΩΣ ΜΙΛΑΜΕ ΕΚ ΤΟΥΣ ΑΣΦΑΛΟΥΣ, πράγμα βέβαια άτοπο από τη στιγμή που δε γνωρίζετε την ιστορία της ζωής μας αλλά τέσπα. Θέλατε κάποιον που έπαθε για να καταλάβετε πως δε χρειάζεται να κρίνετε χρώματα και εθνικότητες. Ορίστε, όλος δικός σας. Νομίζω το στόμα σας το έκλεισε και μάλιστα με τόσο όμορφο τρόπο που δικαιολογία δεν έχετε.

Παρόλα αυτά έχω μια ακόμα παρατήρηση, για εσάς ξανά, τους "εκ του ασφαλούς": Τον ρατισμό τον νιώσατε ποτέ στη ζωή σας με την οποιαδήποτε μορφή ή μιλάτε μήπως ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ εκ του ασφαλούς; Σας αδίκησε ποτέ κανείς λόγω εθνικότητας, λόγω φύλου, λόγω αναπηρίας, λόγω... διαφορετικότητας; Γιατί από τα λεγόμενά σας προκύπτει το εξής σημαντικό συμπέρασμα: ΟΧΙ. Όποιος τον ένιωσε λοιπόν και εξακολουθεί να τον υποστηρίζει, τότε μόνο για λύπηση είναι. Όποιος δεν τον ένιωσε από την άλλη, τότε ας κατανοήσει με τον καλύτερο τρόπο, δηλαδή παθαίνοντας όπως αναφέρατε τόσοι τόσες φορές, και τις 2 όψεις του νομίσματος, γιατί η μία δεν αρκεί και ας μιλήσει μετά.

Ποια ήταν τα λόγια του πατέρα? Πρέπει να το έχασα αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
Ποια ήταν τα λόγια του πατέρα? Πρέπει να το έχασα αυτό.
Τίποτε.. μούφα είναι και παραμυθάκια για να χαλαρώσουν το εναντίον τους κλίμα... οι λαθρολάγνοι, είναι μανούλες στην παραπληροφόρηση και στην προπαγάνδα.
Είπα όμως σε άλλο πόστ... αν το κάνουν συνειδητά, τότε άξιος ο μισθός τους, αλλιώς υποφέρουν απο το Σύνδρομο της Στοκχόλμης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valar_Morghulis

Νεοφερμένος

Ο Valar_Morghulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Τι το συζητάμε?! Η μόνη σίγουρη λύση είνια να τους πετάξουμε όλους όσους μας χαλάνε την μόστρα στην θάλασσα και να τελειώνουμε ή να στήσουμε τις γκιλοτίνες στο Σύνταγμα!!

Εμπρος λοιπόν...άλλωστε οι παρωπίδες προσφέρουν ασφαλή προσανατολισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.


O κύριος Κασιδιάρης μιλησε για το περιστατικό στην νετ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Πολύ ωραία τα λέει ...
Αλλά μερικούς τους πονάει η αλήθεια !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Δεν θα μπώ στο τριπάκι να πώ περισσότερα αλλά αυτοί εδώ σου απαντάνε μιά χαρά για δείτε το. (για να μην γράψω σεντόνι) σε αναρχοκομμουνιστή φασιστόμουτρο που λόγω άγνοιας δεν ξέρει τι λέει...Επίσης τμήμα της γνωμάτευσης απο κάτω:
Δεν περιμενα οτι θα απαντησεις σοβαρα σε τιποτα οχι οτι εχεις και κατι να κανεις εκτος απο το να ποσταρεις διαφορα ασχετα παντα με το θεμα (περιμενουμε να δουμε και το λινκ απο κανα φασιστομπλογκ οτι τελικα οι λαθρομεταναστες ειναι ηλεκτρονικα ρομποτ ελεγχομενα απο τον προεδρο του Πακισταν που σε περιπτωση εισβολης θα τα ενεργοποιησει για να δημιουργησει την μεγαλη διαγαλαξιακη αυτοκρατορια του Πακισταν :clapup:)Επειδη σαρεσει και η ψυχολογια με τα λινκ που εβαλες(ασχετο αν δεν εχουν καμια σχεση,ιδιαιτερα το ψυχοπαθεις ανετα ταιριαζει με φασιστες που περιγραφουν τους Πακιστανους λες και ειναι ζωα) παραθετω αποσπασμα απο ενα βιβλιο του Βιλχελμ Ραιχ.
Ειναι εξαιρετο βιβλιο σου συνιστω να το διαβασεις,ασε λιγο και τα βιβλια του Πλευρη και του Λιακοπουλου δηλαδη καλο θα σου κανει η ποικιλια.

Η Μαζικη ψυχολογια του φασισμου

Ο Φασισμος ως σεξουαλικη καταπιεση

Έτσι, το αυταρχικό κράτος αναπτύσσει τα τεράστια συμφέροντά του μέσα στην αυταρχική οικογένεια: η οικογένεια είναι το εργοστάσιο της δομής του και της ιδεολογίας του. Βρήκαμε το θεσμό, όπου συνυφαίνονται τα γενετήσια και τα οικονομικά συμφέροντα του μέσα στην αυταρχική οικογένεια: η οικογένεια είναι το εργοστάσιο της δομής του και της ιδεολογίας του. Βρήκαμε το θεσμό, όπου συνυφαίνονται τα γενετήσια και τα οικονομικά συμφέροντα του αυταρχικού κράτους. Πρέπει τώρα να ρωτήσουμε, πώς συντελείται αυτή η σύμπλεξη και ποιος είναι ο μηχανισμός της. Και εδώ την απάντηση μας τη δίνει η ανάλυση της χαρακτηροδομής του φασιστικου ατόμου (συμπεριλαμβανομένου και του εργάτη), αρκεί βέβαια η ανάλυση να ασχοληθεί με αυτό το ζήτημα. Η ηθική αναχαίτιση της έμφυτης γενετήσιας ορμής του παιδιού, που στην τελευταία της φάση τρομάζει το μικρό παιδί πώς θα βλαφτούν τα γεννητικά του όργανα, κάνει το παιδί φοβισμένο, ντροπαλό, αρχοφόβο, υπάκουο – «καλό» και «προσαρμοσμένο» με την αυταρχική σημασία των όρων. Η ανάσχεση της γενετήσιας ορμής παραλύει τις επαναστατικές δυνάμεις του ανθρώπου, επειδή από εκεί και πέρα κάθε ζωντανή, ελευθέρια παρόρμηση είναι φορτωμένη άγχος, απαγορεύοντας την ερωτική περιέργεια, προκαλεί μια γενική ανάσχεση στο λογισμό και στην κριτική δύναμη. Τέλος, σκοπός της είναι να φτιάξει τον υπήκοο, τον προσαρμοσμένο στην αυταρχική τάξη, που ανέχεται καρτερικά την κακομοιριά και την ταπείνωση. Ως πρώτο στάδιο, το παιδί θητεύει στο αυταρχικό μικροκράτος της οικογένειας και πρέπει να προσαρμοστεί στη δομή της, για να μπορέσει αργότερα να ενταχθεί στο γενικό πλαίσιο της κοινωνίας. Η αυταρχική διάπλαση του ανθρώπου συντελείται – αυτό πρέπει να το θυμόμαστε πάντοτε – κυρίως με το ρίζωμα της ανάσχεσης και του άγχους μέσα στο ζωντανό υλικό του γενετήσιου ορμέμφυτου. Θα καταλάβουμε αμέσως, γιατί η γενετήσια οικονομία θεωρεί την οικογένεια ως το σπουδαιότερο κέντρο παραγωγής του αυταρχικού κοινωνικού συστήματος, αν λάβουμε υπόψη μας το παράδειγμα μιας μέσης συντηρητικής εργάτισσας. Πεινάει κι αυτή, όσο και μια φιλελεύθερη εργάτισσα, βρίσκεται άρα στην ίδια οικονομική κατάσταση, όπως και εκείνη – αλλά ψηφίζει φασισμό. Όταν διαπιστώσουμε από πάνω, ότι οι δυο αυτές γυναίκες έχουν και διαφορετικές αντιλήψεις για την ερωτική ζωή, τότε καταλαβαίνουμε και την καίρια σημασία της γενετήσιας δομής: η αντι-αισθησιακή ηθική ανάσχεση εμποδίζει τη συντηρητική γυναίκα, να συνειδητοποιήσει την κοινωνική της θέση, τη δένει σφιχτά με την εκκλησία, τόσο μάλλον που η εκκλησία την τρομοκρατεί με τον «μπολσεβίκικο αφροδισιασμό»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.

frod0

Νεοφερμένος

Ο frod0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πες μου ποσο προσπαθησες να τους αφομοιωσεις εσυ και το ελληνικο κρατος αλλα απετυχες.Εκτος αν αφομοιωση εννοεις ........

Έχεις την καλοσύνη να μας εξηγήσεις για ποιό λόγο ΑΚΡΙΒΩΣ πρέπει το Ελληνικό κράτος (συνολικά) και ο καθένας μας (ξεχωριστά) να....αφομοιώσει το πακιστάν, το μπαγλαδιστάν, το αφγανιστάν, το κουρδιστάν, το κιργιστάν, το ιραν, το ιρακ, το μαρόκο, τη ζιμπάμπουε, τη συρία, τη νιγηρία, την κεντροαφρικανική δημοκρατία, τη σομαλία, τη μπουρκίνα φάσο και τον κάθε μαυριδερό αυτού του ...πλανήτη που έκανε εισβολή στη χώρα, τελοσπάντων?

Επειδή είναι γραμμένο στα χειρόγραφα της μαύρης θάλασσας που ανακάλυψε ο.....Μωχάμετ Αντ Ντχιμπ, ή απλώς για να ....πάρουμε χρώμα? :wall:


.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

firefly13

Νεοφερμένος

Ο firefly13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟ ΚΤΗΝΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
βασικα ο πακιστανός αυτές τις μέρες έχει φάει απίστευτο ξύλο:P
το τέλος του θα έρθει στην φυλακή οπου θα τον βιάσουν και θα τον αποτελειώσουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Πο πο τι είναι αυτό ;;;
Τώρα το είδα !
Ντροπή σε αυτούς που το έβγαλαν και στους χαζούς που τους υποστηρίζουν αυτούς τους προδότες και αισχρούς εγκληματίες της
πατρίδος μας !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top