Aγορά Αυτοκινήτου

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,264 μηνύματα.
Αυτό είναι αμάξι focus st αλλά δε ξέρω πόσο πάει Ελλάδα θα είναι σίγουρα πανάκριβο και από θέμα κυβισμού πολύ δύσκολο για συντήρηση
Ναι εγω βασικα ειμαι αναμεσα σε focus st line, Mondeo και corolla sedan.
Ποιο.θεωρείς καλυτερο απο αυτα??
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Ναι εγω βασικα ειμαι αναμεσα σε focus st line, Mondeo και corolla sedan.
Ποιο.θεωρείς καλυτερο απο αυτα??
Εννοείται focus st line για μενα δεν συγκρίνεται με τα άλλα δύο. Αν το αντέχει η τσέπη σου είναι εξαιρετικό αυτοκίνητο ίσως το καλύτερο μεσαίο αυτή την την στιγμή.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,264 μηνύματα.
Ford Focus και Honda Civic. Τα 2 κορυφαία για εμένα!!
3717civic-GSV_6081v.jpg

Ford-Focus-2019-800-02.jpg
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Είχα κάνει προπαραγγελια το cybertruck αλλά την ακύρωσα γιατί πλέον δεν ξέρω πότε θα βγουν στην παραγωγή με την μειωμένη διαθεσιμότητα τσιπ παγκοσμίως. Θέλω να φτιάξω και gaming PC και δεν βρίσκω κάρτες γραφικών αλλά αυτό ειναι άλλο θέμα. Θα παραγγείλω το model 3. Αυτά ξέρω ότι είναι διαθέσιμα και περιμένεις περίπου 3-4 μήνες να το πάρεις.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,264 μηνύματα.
Είχα κάνει προπαραγγελια το cybertruck αλλά την ακύρωσα γιατί πλέον δεν ξέρω πότε θα βγουν στην παραγωγή με την μειωμένη διαθεσιμότητα τσιπ παγκοσμίως. Θέλω να φτιάξω και gaming PC και δεν βρίσκω κάρτες γραφικών αλλά αυτό ειναι άλλο θέμα. Θα παραγγείλω το model 3. Αυτά ξέρω ότι είναι διαθέσιμα και περιμένεις περίπου 3-4 μήνες να το πάρεις.
Καλησπέρα Νελη. Μακριά απο Tesla αν δεις ειναι γεματο παραπονα απο καταγγελίες. Αν θες να με ακούσεις σε 3 μηνες κυκλοφορεί το Ford F-150 Lighting electric. Αυτο θα ειναι ΤΟΠ.



Δες τι γινεται με τα Tesla. Κριμα να δωσεις χρηματα σε αυτο το junky vehicle.



 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,487 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Φώτη μην συγκρίνεις ανομία πράγματα. Το Tesla είναι ένα φθηνό αμάξι σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό. Προφανώς από κάπου πρέπει να κόψει. Παρόλα αυτά η ποιότητα δεν είναι άθλια. Το Ford που προτείνεις θα είναι τουλάχιστον 10.000 ακριβότερο.

Όταν συγκρίνεις το Tesla με BMW i3 και VW ID3 καταλαβαίνεις πόσο καλή αγορά είναι.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,264 μηνύματα.
Το Ford μπορει να ειναι 10.000 πιο ακριβο ομως δεν θα τριζουν τα πλαστικα μεσα λες και ειναι Fiat ουτε θα ειναι στα συνεργεία. Η Νελη καλύτερα να δώσει 60.000-70.000 για ένα F150 lighting πάρα 50.000 για το Model 3 το οποιο για εμένα δεν αξίζει τόσα πολλά χρήματα. Ναι το model 3 και το Cybertruck σιγουρα ειναι σκαλες καλυτερα απο ενα ID3 αλλα σε σχεση με το F150 lighting η με το GMC Hummer electric που θα βγει το 2022 ειναι πολυ πιο πισω.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,749 μηνύματα.
Έτσι όπως ήμουν στη στάση σήμερα πέρασε μιλάμε ένα mini cooper είχα μείνει να κάγκελο να το θαυμάζω. .
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
Εγώ καθώς ήμουν στο αμάξι σήμερα πέρασε ένα porsche 911 gt3. Καλά είχα πάθει την πλάκα μου. Ήχος και εμφάνιση τοπ. Ήθελα πάρα πολύ να το δω από κοντά τόσο καιρό και τελικά ήμουν στο σωστό μέρος την σωστή στιγμή. Masterpiece!
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.
Εγώ καθώς ήμουν στο αμάξι σήμερα πέρασε ένα porsche 911 gt3. Καλά είχα πάθει την πλάκα μου. Ήχος και εμφάνιση τοπ. Ήθελα πάρα πολύ να το δω από κοντά τόσο καιρό και τελικά ήμουν στο σωστό μέρος την σωστή στιγμή. Masterpiece!

ήτο μαμά;
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,264 μηνύματα.
Εχω βαλι στο ματι πολύ το focus, αλλά μεταχειρισμένο παλαιοτερο, όχι καινουργιο. Θα δείξει τελικά!
Επισης και τα Volvo μαρεσουν πολυ αλλά ειναι ακριβα...
Συγνωμη αλλα δεν είχα δει το μήνυμα πιο πριν. Λοιπον το Focus και το Civic ειναι τα καλύτερα αυτοκινητα στο λεγόμενο C Segment. Το Focus θα το.ευχαριστηθεις στην οδήγηση καθως να ξερεις οτι τα Ford ειναι με διαφορα τα πιο fun to drive αυτοκίνητα με διαφορα. Σου προτείνω αν θες μεταχειρισμένο Focus να δεις της τρίτης γενιάς δηλαδή 2013-2017 καθώς πιο παλιό δεν αξίζει. Αξίζει να σημειωθεί οτι τις χρονιες 2012 και 2013 το Focus ηταν το παγκοσμιο best seller με 1 εκατομμύριο πωλήσεις το 2012 και 1.027 εκατομμύρια το 2013. Αρα μιλαμε για ενα αμαξι κορυφη.
Ευχομαι να το αγορασεις και να το ευχαριστηθείς και εγω Focus θα παρω σε λιγα χρονια απο τωρα αλλα το MK4 2019-2022 (ειναι αυτο που εχω για Avatar και εβαλα και πανω στη Φωτο).
 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,487 μηνύματα.
Συγνωμη αλλα δεν είχα δει το μήνυμα πιο πριν. Λοιπον το Focus και το Civic ειναι τα καλύτερα αυτοκινητα στο λεγόμενο C Segment. Το Focus θα το.ευχαριστηθεις στην οδήγηση καθως να ξερεις οτι τα Ford ειναι με διαφορα τα πιο fun to drive αυτοκίνητα με διαφορα. Σου προτείνω αν θες μεταχειρισμένο Focus να δεις της τρίτης γενιάς δηλαδή 2013-2017 καθώς πιο παλιό δεν αξίζει. Αξίζει να σημειωθεί οτι τις χρονιες 2012 και 2013 το Focus ηταν το παγκοσμιο best seller με 1 εκατομμύριο πωλήσεις το 2012 και 1.027 εκατομμύρια το 2013. Αρα μιλαμε για ενα αμαξι κορυφη.
Ευχομαι να το αγορασεις και να το ευχαριστηθείς και εγω Focus θα παρω σε λιγα χρονια απο τωρα αλλα το MK4 2019-2022 (ειναι αυτο που εχω για Avatar και εβαλα και πανω στη Φωτο).
Επειδη μαρεσουν πολυ τα high tech και τα διαφορα συστηματα υποβοηθησης, ανεσης και ασφαλειας.. Σε αυτην την κατηγορια ποια ειναι καλα με budget <8K? Το focus 2013-2017 τα εχει αυτα περα απο fun to drive?
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,264 μηνύματα.
Επειδη μαρεσουν πολυ τα high tech και τα διαφορα συστηματα υποβοηθησης, ανεσης και ασφαλειας.. Σε αυτην την κατηγορια ποια ειναι καλα με budget <8K? Το focus 2013-2017 τα εχει αυτα περα απο fun to drive?
Δωσε μου λιγο χρονο και θα σου πω. Κοιτα το Focus εχει την κλασικη οθονη πο το συνδέεις με Apple car play και android auto. Γενικα να ξερεις οτι με 8.000 λιγο δυσκολο να βρεις super high tech αμαξι, αλλα ναι το focus εχει ολα συστηματα υποβοήθησης που χρειάζεσαι.

Για Hyundai τι λες?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
θα ηταν τελειως ηλιθιο να πειραξεις gt3 αυτοματα χανει ολη τη συλλεκτικη του αξια

ασε που αυτα ειναι ατμοσφαιρικα δε θα κερδισεις και πολλα πρεπει να επεμβεις αρκετα
Πραγματικά θα ήταν χαζό το να πειράξει κάποιος τέτοιο αμάξι για 20-30 άλογα. Ενα 911 turbo που μπορεί να πάρει αρκετα άλογα τότε θα ήταν πιο λογικό.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,264 μηνύματα.
Πραγματικά θα ήταν χαζό το να πειράξει κάποιος τέτοιο αμάξι για 20-30 άλογα. Ενα 911 turbo που μπορεί να πάρει αρκετα άλογα τότε θα ήταν πιο λογικό.
Μια ακυρη ερωτηση. Αναμεσα σε Hyundai και Honda ποια προτιμάς??
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
Μια ακυρη ερωτηση. Αναμεσα σε Hyundai και Honda ποια προτιμάς??
Κοίτα επειδή εμείς έχουμε honda civic στην οικογένεια μου αρέσουν αρκετα καθώς με αυτό μεγάλωσα. Ωστόσο τα τελευταία Hyundai έχουν γίνει πολύ καλά και δεν έχουν σχέση με την ποιότητα τους στο παρελθόν.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,264 μηνύματα.
Κοίτα επειδή εμείς έχουμε honda civic στην οικογένεια μου αρέσουν αρκετα καθώς με αυτό μεγάλωσα. Ωστόσο τα τελευταία Hyundai έχουν γίνει πολύ καλά και δεν έχουν σχέση με την ποιότητα τους στο παρελθόν.
Ειναι τοσο καλα τα Civic οσο λεγεται?? Ειναι το Νο5 σε πωλήσεις αμαξι παγκόσμια πίσω απο τα Toyota Corolla, Ford F150, Toyota Rav4 και Honda CRV
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top