Aγορά Αυτοκινήτου

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,332 μηνύματα.
Ωραιο το σενταν γενικα και πριν καποια χρονια μονο αυτα ειχαν την αγορα. Πλεον τα suv εχουν ανεβει και γενικα η κατηγορια τους ειναι καταλληλη για τους ρημαδοδρομους της ελλαδας γιατι με τα σενταν μπορει να μπεις σε καμια γουρνα και να βγει το αμαξι λειψο

Γενικα τα Sedan δεν πουλάνε πλέον και για αυτό πάνε για κατάργηση σιγά σιγά, ακόμα και στις ΗΠΑ που τα αγαπούσαν οι Αμερικανοί οδηγοί πλέον τα κάνουν στην άκρη και στέφονται σε SUV και σε Trucks.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Θυμάμαι πριν 3 χρόνια είχα μπει σε αυτοκίνητο γνώστων το οποιό αυτοκίνητο ήταν 30 χρόνων σενταν και θέλαμε να βγούμε σε κεντρικό δρόμο από το στενό που ήμασταν, στο στενό ο δρόμος έχει μια κλίση και επειδή το ασφαλτρώσανε πριν μερικά χρόνια είχανε μια κακοτέχνια και τώρα είναι σαν σαμαράκι όταν βγαίνεις από το στενό στο κεντρικό δρόμο. Τεσπα το σενταν είναι αρκετά χαμηλό και ο οδηγός προσπαθούσε να το περάσει για μισό λεπτό αλλά είχε κολλήσει στο σαμαράκι το σασι του σενταν και μετά πάτησε παραπάνω γκάζι και τελικά βγήκαμε. Εγώ σε κάποια φάση νόμιζα ότι ήθελε να κόψει στα 2 το αμάξι... Αλλά τον οδηγό δεν τον ένοιαζε πολύ σαν να το έκανε κάθε μέρα. Γενικά οι οδηγοί ξέρουν αυτό το δρόμο και όσοι έχουν χαμηλό αμάξι το αποφεύγουν και πάνε από άλλο δρόμο.
Δυστυχως αυτο ισχυει, ειναι πολυ ευκολο να βρει απο κατω το αμαξι λογω του χαμηλου υψους. Πολλες φορες δεν θα παθει τπτ αν απλα "βρει" σε κατι αλλα δεν σημαινει κατι αυτο. Στην θεσσαλονικη πριν καποια χρονια βγαινονταν απο ενα parking με το σιβικ+4-5 ατομα μεσα(δλδ ειχε βαρος το αμαξι) βρηκε απο κατω σε ενα υψωμα που ειχε με αποτελεσμα να ακουγεται ενα θορυβος που ηταν τελικα απο την εξατμιση και επρεπε να φτιαχτει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γενικα τα Sedan δεν πουλάνε πλέον και για αυτό πάνε για κατάργηση σιγά σιγά, ακόμα και στις ΗΠΑ που τα αγαπούσαν οι Αμερικανοί οδηγοί πλέον τα κάνουν στην άκρη και στέφονται σε SUV και σε Trucks.
Ναι αν και ειναι ωραια τα ατιμα. Sedan και station wagon ειναι top
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,332 μηνύματα.
Δυστυχως αυτο ισχυει, ειναι πολυ ευκολο να βρει απο κατω το αμαξι λογω του χαμηλου υψους. Πολλες φορες δεν θα παθει τπτ αν απλα "βρει" σε κατι αλλα δεν σημαινει κατι αυτο. Στην θεσσαλονικη πριν καποια χρονια βγαινονταν απο ενα parking με το σιβικ+4-5 ατομα μεσα(δλδ ειχε βαρος το αμαξι) βρηκε απο κατω σε ενα υψωμα που ειχε με αποτελεσμα να ακουγεται ενα θορυβος που ηταν τελικα απο την εξατμιση και επρεπε να φτιαχτει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ναι αν και ειναι ωραια τα ατιμα. Sedan και station wagon ειναι top

Εμένα μου έχει κολλήσει στο μάτι το Nissan Qashqai 😅😅

IMG_0576.jpeg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Δεν σου είπα να πηγαίνεις στην αντιπροσωπεία αλλά σε ένα μηχανικό που εμπιστεύεσαι και να τον ακολουθάς τυφλά. Δυστυχώς η αντιπροσωπεία της Opel είναι τόσο για κλάματα που και λεφτά να θες να τους δώσεις πρέπει να τους κυνηγάς.

Βγάζοντας τη μπαταρία σου έγινε reset στο διαγωνστικό και έσβησαν όλα τα σφάλματα. Αν δεν ξαναναψει καλώς αν ξαναναψει αλλαξε αυτό που γραφει το διαγνωστικό.

Το ξανα έβγαλε χθές μετά απο 10 ημέρες.....

Σημερα το πρωί πηρα τηλ το ΚΤΕΟ... σε ολους φαινεται τελειως ασυνήθιστο να έχει προβλημα ο καταλύτης στα 85.500 χλμ. Το ΚΤΕΟ το σκέφτηκα εγω μου ηρθε φλασιά γιατι πως γινεται να πηγαινω Ιανουάριο 2023 και να μ λενε ρολόι οι εκπεμπομενοι ρύποι και λιγους μηνες αργοτερα να βγάζει πρόβλημα ο καταλύτης. Αν ο καταλύτης έχει θέμα δεν θα φανεί στο ΚΤΕΟ ;

Θα πάω στο ΚΤΕΟ σημερα να το δούν. Αν δεν βγαζει προβλημα στην εκπομπη για ποιό λογο να αλλαξω καταλυτη ; θα πάρω και το καταλυτάδικο να τους ρωτησω.


Θα το ψάξω φίλε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,853 μηνύματα.
Το ξανα έβγαλε χθές μετά απο 10 ημέρες.....

Σημερα το πρωί πηρα τηλ το ΚΤΕΟ... σε ολους φαινεται τελειως ασυνήθιστο να έχει προβλημα ο καταλύτης στα 85.500 χλμ. Το ΚΤΕΟ το σκέφτηκα εγω μου ηρθε φλασιά γιατι πως γινεται να πηγαινω Ιανουάριο 2023 και να μ λενε ρολόι οι εκπεμπομενοι ρύποι και λιγους μηνες αργοτερα να βγάζει πρόβλημα ο καταλύτης. Αν ο καταλύτης έχει θέμα δεν θα φανεί στο ΚΤΕΟ ;

Θα πάω στο ΚΤΕΟ σημερα να το δούν. Αν δεν βγαζει προβλημα στην εκπομπη για ποιό λογο να αλλαξω καταλυτη ; θα πάρω και το καταλυτάδικο να τους ρωτησω.


Θα το ψάξω φίλε.
Μπορείς να έχεις βάλει νοθευμένη βενζίνη και να έκανε ζημιά. Νομίζω ότι υπάρχει και η επιλογή να σου καθαρίσουν το καταλύτη και όχι να στο αλλάξουν. Λογικά στο καταλυτάδικο που είναι εξειδικευμένοι θα σου πουν αν έχει ζημιά και τι να κανείς.

Το ότι άναψε λαμπάκι δεν σημαίνει ότι είναι άχρηστος ο καταλύτης απλώς ξεφεύγουν από τα όρια οι μετρήσεις.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Μπορείς να έχεις βάλει νοθευμένη βενζίνη και να έκανε ζημιά.

Αυτο εκτός του οτι ειναι πολυ δύσκολο να αποδειχθεί μου είπαν κιόλας οτι δεν παθαινει τόσο ευκολα ζημιά ο καταλύτης. Δεν ειναι ανθρώπινο στομάχι που αν ριξεις μέσα κάτι που έληξε μπορει να σε πάει αίμα. Ειναι ενα αντικειμενο που εχει κατασκευαστει να αντέχει.

Νομίζω ότι υπάρχει και η επιλογή να σου καθαρίσουν το καταλύτη και όχι να στο αλλάξουν. Λογικά στο καταλυτάδικο που είναι εξειδικευμένοι θα σου πουν αν έχει ζημιά και τι να κανείς.

Το ότι άναψε λαμπάκι δεν σημαίνει ότι είναι άχρηστος ο καταλύτης απλώς ξεφεύγουν από τα όρια οι μετρήσεις.

Ο καταλυτάς που μίλησα σήμερα ο οποίος βρισκεται επι της Τροφωνίου κοντα στη ΠλΑΤΕΙΑ αττικής μου ειπε οτι αλλάζει. Οτι και αν έχει γινει γιατι κ εγω τον ρωτησα αυτο που λές. Σε αυτη τη περιπτωση ομως εάν ο καταλυτης ειναι καλός μπορει να τον χρησιμοποιήσει αλλού και άρα να τον κρατησει και να μου κάνει μια έκπτωση ας πουμε αν αυτο γίνεται.

Η τιμή παντως που μου ειπε ειναι πολύ καλή 250-280 ευρώ. Οποτε και δεν αξιζει να κάτσω να ψαξω μονος μου ανταλλακτικά.

Μάλιστα μου ειπε οτι μπορω να πληρωσω μεσω της πιστωτικής με 3 άτοκες δόσεις. Αυτο εμένα με διευκολύνει αντι να δώσω εφάπαξ 280 ευρώ θα δωσω σε 3 δόσεις για 3 μήνες απο 93 ευρώ.

Αλλου ζητάγανε 400αρες και ντούκου χωρις κάρτα. Εγω εχω και πιστωτική την οποια εχω για τέτοιες δουλειές για να μη βγω κάποιο μηνα τελειως εκτος και να μη σηκωνω και απο τα έτοιμα που διατηρώ στην άκρη.

Μου λεει τωρα εμένα ο αλλος 400 εφάπαξ. Ε γαμησε με τωρα νταξει καταστημα εισαι θελω να βάζω δοσεις μεσω πιστωτικής.

Ειναι τωρα λογική αυτη επιχειρηματια.... να δωσω σε αυτον 400 αλλα 200 η δοση του αυτοκινητου 600 και αλλα 90 η ασφαλεια που εχω τον αλλο μηνα 690 ευρω. Βάλε κανα ρευμα κανα τηλέφωνο καναν οδοντιατρο θα φτασουμε στα 900 ευρω χωρις να το καταλαβουμε.

Δε παιζονται οι ανθρωποι μονο τη πάρτη τους κοιτάνε.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,853 μηνύματα.
Αν ο καταλύτης είναι καλό γιατί να στον αλλάξει; Μπορεί το πρόβλημα να βρίσκεται άλλου.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,853 μηνύματα.
Όπως το Τοyota CHR βγαίνει μόνο σε υβριδικές εκδόσεις και με τιμή πολύ παραπάνω από αυτά που έχουμε συνηθίσει.
 

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Σήμερα διαπίστωσα πως μου έκλεψαν το αυτοκίνητο, ευτυχώς όχι το "παλαιό" προσωπικό μου, αλλά το νέο εταιρικό. Είμαι περίεργος να δω αν θα δουλέψει το σύστημα εντοπισμού που έχει εγκατεστημένο από το εργοστάσιο. Είναι το δεύτερο που μου κλέβουν, από το πρώτο δεν βρήκα ούτε βίδα ποτέ, αλλά υπό μια έννοια με βοήθησε κάπως γιατί μόνο αν μου το έκλεβαν θα το αποχωριζόμουν και έπρεπε να σοβαρευτώ "οδηγικώς".
Για να δούμε τώρα, τι ψάρια πιάνει η τεχνολογία!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,332 μηνύματα.
Σήμερα διαπίστωσα πως μου έκλεψαν το αυτοκίνητο, ευτυχώς όχι το "παλαιό" προσωπικό μου, αλλά το νέο εταιρικό. Είμαι περίεργος να δω αν θα δουλέψει το σύστημα εντοπισμού που έχει εγκατεστημένο από το εργοστάσιο. Είναι το δεύτερο που μου κλέβουν, από το πρώτο δεν βρήκα ούτε βίδα ποτέ, αλλά υπό μια έννοια με βοήθησε κάπως γιατί μόνο αν μου το έκλεβαν θα το αποχωριζόμουν και έπρεπε να σοβαρευτώ "οδηγικώς".
Για να δούμε τώρα, τι ψάρια πιάνει η τεχνολογία!
Πραγματικά λυπάμαι για το γεγονός αυτό.

Τι μοντέλο ήταν;;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Σήμερα διαπίστωσα πως μου έκλεψαν το αυτοκίνητο, ευτυχώς όχι το "παλαιό" προσωπικό μου, αλλά το νέο εταιρικό. Είμαι περίεργος να δω αν θα δουλέψει το σύστημα εντοπισμού που έχει εγκατεστημένο από το εργοστάσιο. Είναι το δεύτερο που μου κλέβουν, από το πρώτο δεν βρήκα ούτε βίδα ποτέ, αλλά υπό μια έννοια με βοήθησε κάπως γιατί μόνο αν μου το έκλεβαν θα το αποχωριζόμουν και έπρεπε να σοβαρευτώ "οδηγικώς".
Για να δούμε τώρα, τι ψάρια πιάνει η τεχνολογία!

Τι λές ρε μλκα..... (το μλκα γενικα οχι σε σένα).

Καλα πως στο κλέψανε ; που το ειχες ; βραδυ έγινε ; εχει κλειδι που πατάς για να ανοιξει ;
 

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Ήταν η δεύτερη προσπάθεια (αυτή ήταν επιτυχής), μάλλον έχει ζήτηση το μοντέλο. Το πήραν κάτω από το σπίτι, περιοχή Βριλήσσια, από ανοικτό γκαράζ, υποθέτω κάποια στιγμή μέσα στη νύχτα.
Αυτή τη στιγμή το αναζητούν με το GPS, αν δεν το έχουν απενεργοποιήσει φυσικά οι κύριοι.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Ήταν η δεύτερη προσπάθεια (αυτή ήταν επιτυχής), μάλλον έχει ζήτηση το μοντέλο. Το πήραν κάτω από το σπίτι, περιοχή Βριλήσσια, από ανοικτό γκαράζ, υποθέτω κάποια στιγμή μέσα στη νύχτα.
Αυτή τη στιγμή το αναζητούν με το GPS, αν δεν το έχουν απενεργοποιήσει φυσικά οι κύριοι.

Πωπω Βριλήσια κιόλας.

Ο πατέρας μου εχει ενα jeep vitara 1993 το βράδυ το αφηνει εκτός αλλα παίρνει ενα εξάρτημα μεσα απο το αυτοκινητο και αν δεν το χεις αυτο δεν ανοίγει. Βαζεις την κλειδωνιά τη γυρίζεις και δεν ανοιγει το αμαξι σαν να εχει πεσει η μπαταρια του. Το θεωρεις αυτο safe επιλογη ;
 

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Πωπω Βριλήσια κιόλας.

Ο πατέρας μου εχει ενα jeep vitara 1993 το βράδυ το αφηνει εκτός αλλα παίρνει ενα εξάρτημα μεσα απο το αυτοκινητο και αν δεν το χεις αυτο δεν ανοίγει. Βαζεις την κλειδωνιά τη γυρίζεις και δεν ανοιγει το αμαξι σαν να εχει πεσει η μπαταρια του. Το θεωρεις αυτο safe επιλογη ;
Οτιδήποτε μπορεί να καθυστερήσει τον κλέφτη, είναι σπουδαία επιλογή. Αν δεν παίρνει μπροστά, δεν θα κάτσει να δει τι φταίει, θα την κοπανήσει όπως όπως.
Στα νέας τεχνολογίας δεν είναι τόσο εύκολο να κάνεις κάτι τέτοιο όμως, δεν μπορείς να κάνεις εξυπνάδες ούτε με τα ρεύματα ούτε με την τροφοδοσία καυσίμου. Επιπλέον, είναι εύκολο να κουμπώσουν έναν δικό τους εγκέφαλο και μέσα σε ένα λεπτό να στο πάρουν σαν κύριοι. Δεν ασχολούνται με καλωδιάκια όπως στα παλιά. Κατ εμέ, η καλύτερη λύση είναι ένας gps tracker που να παρακολουθείται από κάποια εταιρεία. Περιμένω να δω αν θα δουλέψει και στην πράξη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Οτιδήποτε μπορεί να καθυστερήσει τον κλέφτη, είναι σπουδαία επιλογή. Αν δεν παίρνει μπροστά, δεν θα κάτσει να δει τι φταίει, θα την κοπανήσει όπως όπως.
Στα νέας τεχνολογίας δεν είναι τόσο εύκολο να κάνεις κάτι τέτοιο όμως, δεν μπορείς να κάνεις εξυπνάδες ούτε με τα ρεύματα ούτε με την τροφοδοσία καυσίμου. Επιπλέον, είναι εύκολο να κουμπώσουν έναν δικό τους εγκέφαλο και μέσα σε ένα λεπτό να στο πάρουν σαν κύριοι. Δεν ασχολούνται με καλωδιάκια όπως στα παλιά. Κατ εμέ, η καλύτερη λύση είναι ένας gps tracker που να παρακολουθείται από κάποια εταιρεία. Περιμένω να δω αν θα δουλέψει και στην πράξη.

Η καλύτερη λύση ειναι να το βάζεις μπροστά και απο πισω ενα αλλο αμάξι ή να κλεινεις τη πορτα του γκαράζ. Μη ξεσκίσω τη μανουλας τους στα 4. :)

Αμα εβλεπα εναν τέτοιο θα του λεγα ξεκουμπισου απο εδω γιατι θα βγω με τη καραμπίνα. Εχεις 30 δευτερολεπτα.

Εχω εναν αλτήρα σπίτι σιδερένιο αμα βγω έξω θα κάνω ζημιά με αυτόν. Θα σπάσω κανα κεφάλι κ μετά θα με κυνηγανε οι Ρομά οτι σκοτωσα το παιδάκι τους το καημένο.
 

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
UPDATE!

Πριν τελειώσω καλά καλά το μήνυμα μου τηλεφώνησαν από την ΔΙΑΣ πως το αυτοκίνητο βρέθηκε στο Μενίδι. Θα πρέπει να πάω εκεί και μετά στην ασφάλεια για τη σήμανση.
Tracker παιδιά, ένα καλό τράκερ θα σας γλιτώσει από πολλά βάσανα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Οτιδήποτε μπορεί να καθυστερήσει τον κλέφτη, είναι σπουδαία επιλογή. Αν δεν παίρνει μπροστά, δεν θα κάτσει να δει τι φταίει, θα την κοπανήσει όπως όπως.

Το ξέρω κορυφάιος σε αυτο ο πατέρας μου , γάτα μεγάλη. Και σε εμάς ειχαν ερθει το ανοιξαν και πηραν απο μεσα ενα κινητό. 20 ευρω αξίας. Το ειχε στο ντουλαπάκι του αμαξιου ο πατέρας μου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

UPDATE!

Πριν τελειώσω καλά καλά το μήνυμα μου τηλεφώνησαν από την ΔΙΑΣ πως το αυτοκίνητο βρέθηκε στο Μενίδι. Θα πρέπει να πάω εκεί και μετά στην ασφάλεια για τη σήμανση.
Tracker παιδιά, ένα καλό τράκερ θα σας γλιτώσει από πολλά βάσανα.

Στο Μενιδι πως βρέθηκε παρατημένο ; ή ειναι εν κινήσει ; τους έπιασαν ; αμα θες έρχομαι και εγω να ρίξουμε ενα καλο χέρι ξύλο.
 

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Λοιπόν!
Ξύλο δε θα χρειαστεί να δώσουμε Διάβολε!

Η εταιρεία που παρακολουθεί το gps του αυτοκινήτου ειδοποίησε την αστυνομία και τους έστειλε στο στίγμα του στο μενίδι, κοντά σε μια εκκλησία, νομίζω του Αγίου Γεωργίου είναι. Ήταν παρκαρισμένο, έχει παραβιασμένη την κλειδαριά της πόρτας και σχεδόν διαλυμένη αυτή της μίζας. Το κλειδί μου δεν έμπαινε καν για να πάρει μπροστά, οπότε φορτώθηκε με την οδική και οδεύει για την αντιπροσωπεία.

Οι αστυνομικοί μου είπαν πως είναι τακτική όταν κλέβουν ένα αυτοκίνητο να το αφήνουν κάπου για μια δυο μέρες για την περίπτωση που έχει gps tracker οπότε αν δεν πάει κανένας καημένος να το αναζητήσει σε αυτό το διάστημα, πάνε, το ξαναπαίρνουν και καταλήγει στην οριστική του κατοικία για να γίνει βίδες ή να "μαϊμουδοποιηθεί". Μάλλον πρόκειται για μετρίου επιπέδου κλέφτες γιατί οι Pro χρησιμοποιούν και άλλες μεθόδους για να απενεργοποιήσουν τον δορυφορικό εντοπιστή.

Ευτυχώς έχει μικτή ασφάλεια, γιατί κάτι μου λέει πως η επισκευή του δε θα είναι και φτηνό πράγμα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Λοιπόν!
Ξύλο δε θα χρειαστεί να δώσουμε Διάβολε!

Η εταιρεία που παρακολουθεί το gps του αυτοκινήτου ειδοποίησε την αστυνομία και τους έστειλε στο στίγμα του στο μενίδι, κοντά σε μια εκκλησία, νομίζω του Αγίου Γεωργίου είναι. Ήταν παρκαρισμένο, έχει παραβιασμένη την κλειδαριά της πόρτας και σχεδόν διαλυμένη αυτή της μίζας. Το κλειδί μου δεν έμπαινε καν για να πάρει μπροστά, οπότε φορτώθηκε με την οδική και οδεύει για την αντιπροσωπεία.

Οι αστυνομικοί μου είπαν πως είναι τακτική όταν κλέβουν ένα αυτοκίνητο να το αφήνουν κάπου για μια δυο μέρες για την περίπτωση που έχει gps tracker οπότε αν δεν πάει κανένας καημένος να το αναζητήσει σε αυτό το διάστημα, πάνε, το ξαναπαίρνουν και καταλήγει στην οριστική του κατοικία για να γίνει βίδες ή να "μαϊμουδοποιηθεί". Μάλλον πρόκειται για μετρίου επιπέδου κλέφτες γιατί οι Pro χρησιμοποιούν και άλλες μεθόδους για να απενεργοποιήσουν τον δορυφορικό εντοπιστή.

Ευτυχώς έχει μικτή ασφάλεια, γιατί κάτι μου λέει πως η επισκευή του δε θα είναι και φτηνό πράγμα.

Ποσο κοστιζει αυτη η υπηρεσια μαζι με το GPS tracker ;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top