Aλ Τσαντίρι Νιούζ

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
και ποιος είναι αυτός που μπορεί να γνωρίζει μετά βεβαιότητας ότι κάποιος δεν είναι όντως λαϊκός και δεν το παίζει λαϊκιστής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Λαϊκός θα ήταν εάν είχε πάει στρατό όπως οι υπόλοιποι, κι όχι επειδή είχε μέσον την Μερκούρη. Λαϊκός θα ήταν αν είχε και ο ίδιος να αντιμετωπίσει τα προβλήματα για τα οποία γαυγίζει με ψεύτικο σπαραγμό "ψυχής", αλλά δεν τα έχει καθώς ψιλο-κολυμπάει στο χρήμα και έχει άκρες και βύσματα παντού. Μπορεί απλά να αρέσκεται στην αποδοχή και την "αγάπη" ενός κοινού που νομίζει ότι τους συναισθάνεται ( not ) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
χάσιμο χρόνου είναι όντως και γενικά συμφωνώ


αλλά αλλαζοντας το επιχειρημα σου, και οι ουρες σε μια δημοσια υπηρεσια χασιμο χρονου ειναι, αν εχεις μεσον ειναι σωστο να τις αποφυγεις ενω αλλοι περιμενουν?

και η υιοθεσια ενος παιδιου

οποιος χρησιμοποιει το μεσο αυτο εκτος του οτι αποφευγει κατι για τον ιδιο, κανει χειροτερη τη ζωη για τους υπολοιπους


ειμαι φανατικα κατα της υποχρεωτικης στρατευσης, αλλα κανοντας το με @@, οχι με τους γνωστους του μπαμπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Λαμόγιο ολκής, δεν διστάζει να φτάνει ακόμα και στο σημείο να επιτίθεται σε άτομα μέσα από την εκπομπή του, όπως και να σατιρίζει προκλητικά ακόμα και άτομα με τα οποία συνδεόταν άλλοτε (βλ. Μάκης...). Ακόμα και με έναν ζάπλουτο καθηγητή του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων (λαμόγιο και βυσματίας από τους λίγους κι αυτός αλλά δεν είναι του θέματος) έχω ακούσει ότι έχει διασυνδέσεις, για να μη μιλήσω για τις άπειρες διασυνδέσεις με καναλάρχες και πολιτικούς που είναι ευρέως γνωστές πλεόν. Στα περί "εικόνας υπερασπιστή του λαού" που σχεδόν έχει καταφέρει να περάσει, με κάλυψε η WhiteDrum.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Προφανως σ αυτους που δεν αρεσει ο Λακης, δεν τους αρεσει ουτε το Ραδιο Αρβυλα.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το Ραδιο Αρβυλα ειναι πιο αντικειμενικο σχετικα και αυθορμητο ..αλλα εχει και την μεγαλη υποκρισια του Κανακη σε καποια θεματα...
αλλα δεν συγκρινεται..ο Λαζοπουλος ειναι μεγαλοπαραγοντας του θεαματος εδω και δεκαετιες ενω οι άλλοι ειναι μαριδες μπροστα του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Επειδη αναφερθηκε οτι ο Λακης κρινει ατομα, νομιζω καλα κανει, γιατι αλλο να εισαι δημοσιο προσωπο, κι αλλο να μη σε ξερει κανεις. Απο την τηλεοραση, δημιουργουνται προτυπα, και καλο ειναι να γινεται σατυρα σ'αυτα τα ατομα οταν εχει βαση, βεβαια.
Νομιζω ομως οτι τετοιου ειδους εκπομπες γενικα εχουν να προσφερουν, σε μια κοινωνια με πολλα προβληματα, και ελλειψη προσανατολισμου και προτυπων.
Ενδεχομενως αν ζουσαμε στη Σουηδια, τετοιες σατιρικες εκπομπες να ηταν περιττες.
Τελος, καμια φορα αναρωτιεμαι πως δεν τους εχουν κοψει λογω του οτι τα χωνουν και πολυ μαλιστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Νομιζω ομως οτι τετοιου ειδους εκπομπες γενικα εχουν να προσφερουν, σε μια κοινωνια με πολλα προβληματα, και ελλειψη προσανατολισμου και προτυπων.
Ενδεχομενως αν ζουσαμε στη Σουηδια, τετοιες σατιρικες εκπομπες να ηταν περιττες.
Το χιουμορ-σατιρα ειναι ειδος πολιτισμου που υπηρχε και επι χρυσου αιωνα περικλη,παντα πρεπει να υπαρχει..αν μια κοινωνια χασει το χιουμορ σαπιζει....και στη Σουηδια σιγουρα θα εχουν κατι παρομοιο..όπως και στις ΗΠΑ που σεόλες τις εποχες υπηρχε σατιρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδώδιμα & Αποικιακά

Νεοφερμένος

Ο Εδώδιμα & Αποικιακά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Το χιουμορ-σατιρα ειναι ειδος πολιτισμου που υπηρχε και επι χρυσου αιωνα περικλη,παντα πρεπει να υπαρχει..αν μια κοινωνια χασει το χιουμορ σαπιζει....και στη Σουηδια σιγουρα θα εχουν κατι παρομοιο..όπως και στις ΗΠΑ που σεόλες τις εποχες υπηρχε σατιρα...
Καλή προσέγγιση.


Θα μου επιτρέψεις μία διαφοροποίηση.
Ο Λάκης δεν είναι ο νέος Αριστοφάνης.
Ο Λάκης έκανε πλήρη αξιοποίηση των δυνατοτήτων του -κατά την άποψη μου δεν είναι καλός ηθοποιός αλλά πολύ οξυδερκής παρατηρητής/μεταφορέας της λεπτομέρειας των συμπεριφορών- στους Μήτσους.

Εκεί έπαιρνε όλο το βάρος πολλών και διαφορετικών περσόνων πάνω του, βοηθώντας συγχρόνως και τους χαρακτήρες που τις πλαισίωναν να αναπτυχθούν. Και προσέγγιζε τελείως διαφορετικά τους χαρακτήρες του. Με έναν συνδυασμό σατιρικής διάθεσης και συμπάθειας, πράγμα που έκανε το αποτέλεσμα αφοπλιστικό και ακριβώς γι' αυτό διεισδυτικό.

Με το τσαντήρι κάνει κάτι τελείως διαφορετικό. Πολύ εύκολο και πολύ ευτελές. Εννοώ, ότι ο μεγαλύτερος εχθρός του σημερινού Λάκη είναι ο χθεσινός του "καλλιτεχνικός" εαυτός. Αν ήταν ευτελές και το χθες ελάχιστοι θα είχαν πρόβλημα με το σήμερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ο Λάκης δεν είναι ο νέος Αριστοφάνης.
συμφωνω.... αλλα κανει καποια σατιρα..οτι επιπεδο μπορει...
είτε ανωτερο είτε κατωτερο το χιουμορ-σατιρα..παντα υπηρχε και θα υπαρχει...
με οποιοδηποτε μεσο-ηλεκτρονικο,θεατρο,εντυπο,internet κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
θα θεσω απλα την αποψη μου....ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΓΕΛΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer life

Νεοφερμένος

Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Έλεος πια όλα γίνονται για την τηλεθέαση. Πού είναι οι ανθρώπινες αξίες. Φυσικά και πιστεύω ότι η σάτιρα έχει όρια όπως και όλα τα πράγματα στη ζωή με ελάχιστες εξαιρέσεις. Δεν μπορεί ο Λαζόπουλος και ο κάθε Λαζόπουλος στο όνομα της τηλεθέασης να θίγει πρόσωπα και καταστάσεις χωρίς κανένα φραγμό. Κάποιες φορές για να είμαι και ειλικρινής με κάνει και περνάω ευχάριστα και τον παραδέχομαι για κάποια πράγματα που λέει γιατί έχει το βήμα και μπορεί και τα λέει. Όταν όμως η σάτιρα παίρνει το χαρακτήρα προσωπικής επίθεσης και θίγει κάποια ατομα αυτό δεν μου αρέσει καθόλου. Πάνω από όλα είμαστε άνθρωποι και πρέπει να σεβόμαστε ο ένας τον άλλο. Ας μην είναι και τα νούμερα τηλεθέασης τόσο υψηλά δεν χάθηκε και ο κόσμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Τον σιχαίνομαι...ότι ταλέντο και αν έχει...είναι γλυώδης!Έχω παρακολουθήσει την εκπομπη μου 1-2 φορες μόνο και μόνο για το τελευταίο μέρος που μπορεί να έχει κάποιον καλό τραγουδιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beni4life

Νεοφερμένος

Ο beni4life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Δεν θα έλεγα ότι ο Λαζόπουλος φημίζεται για την αντικειμενικότητα του.

Η συμπάθεια που απολαμβάνει είναι σε μεγάλο βαθμό αποτέλεσμα της αμεσότητας με την οποία μιλάει και την γλώσσα του δρόμου και της καθημερινότητα που χρησιμοποιεί. Επίσης ξέρει πολύ καλα να κολακεύει το κοινό του λέγοντας αυτά που θέλειο να ακούσει. "Χώνει" δηλαδή εκ του ασφαλούς όπως ο μέσος Ελληνας προσπαθόντας να το παίξει εκφραστής των ανέκφραστων.
Σε κάτι τέτοια είναι γατόνι.


Κατα τα άλλα έχει υπερβολική συμπάθεια σε συγκεκριμένο πολιτικό χώρο, νομίζω και οι πατάτες του στούντιο το έχουν καταλάβει αυτό. Φυσικά κράζει ότι δεξιότερα του κέντρου αλλά και χλευάζει με κάθε ευκαιρία τον Γιωργάκη για τα σαρδάμ και τις πολιτικές παλινωδίες του (ιδιωτικά πανεπιστήμια, Κυπριακό-Σχέδιο Αναν, αγωγούς αερίου)
Από την άλλη κάνει χλιαρή κριτική στο ΚΚΕ και μένει περισσότερο στις ενδυματολογικές συνήθειες της Παπαρήγα.
Κάποιο πραγματικά νυκτικό ή ενοχλητικό σχόλιο για το πέμπτο κόμμα δεν έχω δει ή ακούσει όσες φορές τον πετυχα σε ζάπιγκ. Το πολύ πολύ να κάνει χαβαλέ για το δερμάτινο μπουφάν ή το λευκό πουκάμισο χωρις την γραβάτα.
Ισως είμαι πολύ γκαντέμης...:whistle:
Το χειρότερο χαρακτηριστικό της εκπομπής: το δασκαλίστικο υφος και τα "πρέπει".


Νομίζω πως είναι καταλληλότερος για συνταξιούχους και οικογενειάρχες που κουρασμένοι από την δουλειά θέλουν να δουν κάποιο αστείο βίντεο να χαμογελάσουν. Για νέους ανθρώπους ή εξοικειωμένους με το διαδίκτυο, όπου τα βιντεάκια που βάζει συνήθως ειναι χιλιοπαιγμένα σε φόρα και στο youtube δεν έχει να προσφέρει κάτι πέρα από χασμουρητά μεταξυ των βίντεων που σχολιάζει.
Βρίσκω πολύ πιο αστείο το "Fatus Olus" που δεν διαφημίζεται καν ως σατιρική ή κωμική εκπομπή.
Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Λαϊκιζει πολυ..

Αυτο δεν ειναι απολυτα κακο οταν αποκρινεσαι στη μαζα. Αλλα ολη αυτη η εναλλαγη γελοιο-δραμα, κωμικο-σοβαρο μου θυμιζει ελληνικη ταινια που τα εχει λιγο απ'ολα μεσα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ακριβώς κατηγορείται ο Λάκης. Σατιρίζει τους ανθρώπους της τηλεόρασης που θέλουν να λέγονται τραγουδιστές - ηθοποιοί - καλλιτέχνες γενικότερα. Υπάρχει κάποιος που τους παραδέχεται σαν καλλιτέχνες; Υπάρχει κάποιος που τους βλέπει και δεν κοροϊδεύει ή έστω δε γελάει; Είναι τυχαίο οτι πραγματικά μεγάλοι καλλιτέχνες όπως η Αλεξίου, η Πρωτοψάλτη, η Γαλάνη, ο Πάριος, ο Μητροπάνος κλπ εμφανίζονται στην εκπομπή του; Ο Λάκης εκφράζει τις σκέψεις των περισσότερων ανθρώπων πάνω σε αυτό το ζήτημα. Είπατε κάποιοι, βλέπουμε τις ειδήσεις του star ή τα μεσημεριανά για να γελάσουμε. Αυτό δεν είναι αξιοκατάκριτο κι είναι ο Λάκης που το κάνει δημοσίως;

Κρίνει και καμιά φορά κατακρίνει τους πολιτικούς και τις πολιτικές των κομμάτων. Ποιος Έλληνας δεν το κάνει; Τι σας ενοχλεί; Οτι το κάνει δημόσια; Πολλές φορές πιάνεται από λόγια απλών ανθρώπων που τους έχουν ρωτήσει στους δρόμους για τα εκάστοτε επίκαιρα θέματα. Όλοι μας μέσα μας έχουμε ένα Λάκη που θα ήθελε να σχολιάσει τα κακώς κείμενα, δεν έχει όμως το βήμα να το κάνει.

Ο Λάκης φαίνεται ένας ευαίσθητος άνθρωπος που ελπίζει πολύ στη νέα γενιά και προσπαθεί να την κάνει να επαναστατήσει στο βόλεμα που υπάρχει για ένα καλύτερο μέλλον. Αν και κομμουνιστής, πολλές φορές έχει κριτικάρει και το ΚΚΕ και τον Συριζα. Θέλω να πιστεύω οτι κάνει φιλανθρωπικό έργο και δεν το λέει. Είναι ο άνθρωπος της διπλανής πόρτας, κάποιος σαν εμάς, μόνο που αυτός έχει το βήμα να σχολιάζει την ελληνική πραγματικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Δεν είναι της διπλανής πόρτας, είναι της μακρινής έπαυλης και δεδομένου ότι γλίτωσε στρατό με μέσον την Μελίνα Μερκούρη, δεν είναι και ο 'ανθρωπος της διπλανής πόρτας που τον κυνηγάνε τα έξοδα και οι υποχρεώσεις! Κι εγώ τώρα που τρώω τα μπισκοτάκια μου με ζεστές κάλτσες και πουλόβερ μπορώ να βγω στο μπαλκόνι και να αρχίσω να ουρλιάζω για τα παιδιά της Αφρικής. Θα μου πετάξουν μια μπότα στο δόξα πατρί και θα 'χουν και δίκιο! Δεν αντιλέγω, κάποιος θα έπρεπε να πει δημοσίως κάποια πράγματα, αλλά το ύφος του λαϊκού ηγέτη, του παιδιού του λαού, του "δικού μας" Λάκη δεν μου αρέσει προσωπικά. Γιατί μόνο "δικός μας" δεν είναι τόσο δικτυωμένος και ζάμπλουτος που είναι. Αν σατύριζε και τον ίδιο του τον εαυτό , γιατί άγιος δεν είναι αν διαβάσεις λίγες σελίδες πιο πίσω, τότε ίσως να το έπαιρνα πιο ελαφρά το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Κομουνιστης με δεξια τσεπη.


μη χ@σω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ο Λάκης φαίνεται ένας ευαίσθητος άνθρωπος που ελπίζει πολύ στη νέα γενιά και προσπαθεί να την κάνει να επαναστατήσει στο βόλεμα που υπάρχει για ένα καλύτερο μέλλον.
O τρόπος του που τάσσεται συγκεκριμένα υπέρ της νεας γενιάς, μου προκαλεί αηδία!
Αυτό που μου βγάζει είναι ο γλύφτης του σχολείου που κατόπιν έγινε γλύφτης του πανεπιστημίου, που κατόπιν έγινε γλύφτης σε όλες του τις βαθμίδες και στα γεράματα την είδε επαναστάτης και κατηγορεί τους γλύφτες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μιλάμε για πολύ σαλιαρη..:D
μιλαμε οτι γλυστραει το πλατώ μετα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top