Aποτυχημένες αγορές! (Κλαίω τα λεφτά μου thread...)

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ φταίω για αυτό που έγινε 100%Αγόρασα απο τη σουίτα της adobe ολη την προσφορά 70 περίπου ευρώ τον μήνα με το σκεπτικό οτι συμφέρει και πως θα ασχοληθώ λίγο με όλα. Κατέληξα να χρησιμοποιώ μόνο Premiere Pro kai After Effects που ήταν και αυτά που χρησιμοποιούσα έτσι κι αλλιώς.
Έτσι τελικά είμαι δεσμευμένη να δίνω 30Ε/ μήνα στην adobe για κανέναν απολύτως λόγο.
Τώρα αν το ακυρώσω για να αγοράσω μεμονωμενα αυτά τα 2 θα πληρώσω πρόστιμο 200+ ευρώ.

:cray:
ετσι ησουν πάντα?πως μπλεκεσαι ετσι βρε παιδι μου? :P
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Προσπαθώ να βάλω 2 καρπούζια κάτω απο την ίδια μασχάλη ενώ δεν έχω τον χρόνο.:redface:
Μη ζορίζεσαι πολύ να πείσεις....:P
όπως μου έλεγε και η γιαγιά μου όταν βάφαμε αυγά: Η αγάπη είναι σαν τις πορδές, αν ζορίζεσαι πολύ είναι σκατά το πιθανότερο :hehe:
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Δεν ήξερα πού να βάλω αυτό το ποστ αλλά έπρεπε να το μοιραστώ.

Κάνω συχνά αγορές από σκρουτζ, ειδικά με την πανδημία αγοράζω πολλά πράγματα από κει. Τον ιούνιο του 2021 λοιπόν με ενημερώνουν από το σκρουτζ οτι υπάρχει μία επιλογή skroutz plus όπου μπορώ να δώσω εφ' άπαξ 17 ευρώ και για ένα χρόνο να μπορώ να γλιτώνω τα μεταφορικά (που συνήθως είναι 3 ευρώ ανά αποστολή) για μέχρι 3 αποστολές τη φορά ΚΑΙ πάνω από 20 ευρώ.
Που σημαίνει οτι μπορώ να παραγγείλω 3 πράγματα (ή από 3 διαφορετικά καταστήματα) που συνολικά κάνουν 20 ευρώ και αντί να πληρώσω 20 ευρώ + (3 Χ 3 ευρώ μεταφορικά= 9 ευρώ) --> 29 ευρώ, να μην πληρώσω καθόλου μεταφορικά.

Υπολόγισα οτι τα 17 ευρώ δεν είναι τίποτα μπροστά στα μεταφορικά που γλιτώνω και αγόρασα το skroutz plus. Επιπλέον μπορείς να δηλώσεις μέχρι 3 διευθύνσεις, οπότε αγοράζω και για άλλους συγγενείς όταν χρειάζονται.

Φτάνουμε στον Φεβρουάριο του 2022 όταν το σκρουτζ αντιλαμβάνεται τη χοντρή μα@κία που έχει κάνει: Αγοράζω πχ έναν βραστήρα 15 ευρώ, 1 στιλό 1,5 ευρώ, 3 σοκολάτες 3,5 ευρώ από 3 διαφορετικά καταστήματα, και πληρώνω 0 μεταφορικά. Αυτό όμως σημαίνει οτι το κατάστημα που αγόρασα μόνο ένα στιλό ή μόνο 3 σοκολάτες έβαλε έναν υπάλληλο να μου φτιάξει το πακέτο, να ειδοποιήσει τον κούριερ, να περιμένει τον κούριερ, και όλα αυτά για κέρδος ελάχιστο τελικά. Αυτό το κατάστημα θα προτιμούσε κυριολεκτικά να πετάξει το στιλό στα σκουπίδια παρά να ασχοληθεί να μου το στείλει.

Όταν το σκρουτζ το αντιλαμβάνεται αυτό, αποφασίζει να "ανανεώσει" το skroutz plus, ώστε να μπορείς να κάνεις μέχρι μία παραγγελία πάνω από 15 ευρώ και να έχεις δωρεάν μεταφορικά. Σε αναγκάζει λοιπόν για να ωφεληθείς από τα δωρεάν μεταφορικά η μεμονωμένη παραγγελία σου να είναι τουλάχιστον 15 ευρώ. Αυτό αποκλείει μικρές παραγγελίες τύπου ένα στιλό και 3 σοκολάτες.

Μού προτείνει λοιπόν αν θέλω να "αναβαθμίσω" το ήδη υπάρχον skroutz plus στο νέο ανανεωμένο skroutz plus, αλλά εμένα φυσικά δε με συμφέρει κάτι τέτοιο και δεν το κάνω.

15 μέρες μετά μού στέλνουν μέιλ (απελπισμένοι πλέον) να μου πουν οτι μού κάνουν δώρο την επόμενη ετήσια ανανέωση του skroutz plus (17 ευρώ δηλαδή) με την προϋπόθεση να αφήσω άμεσα την προηγούμενη ρύθμιση των 3 παραγγελιών - 20 ευρώ και να πάω στη νέα 1 παραγγελία - 15 ευρώ. Μάλιστα το παρουσιάζουν και σαν υπεργαμάτη προσφορά μόνο για 3 ημέρες! :hehe:

Εγώ αδιαφορώ. Μέιλ ξανά, περνάει ο χρόνος σου, θα χάσεις την προσφορά. Αδιαφορώ. Λίγες ώρες μείναν για την προσφορά. Αδιαφορώ.

Έχω παρατηρήσει οτι οι τιμές στο σκρουτζ έχουν ανέβει πάρα πολύ κι όχι μόνο σε προϊόντα τύπου καφές που το ξέραμε, έχουν ανέβει πολύ και σε ηλεκτρονικά. Χαρακτηριστικό παράδειγμα ένα ασύρματο τηλέφωνο που πήρα 23 ευρώ τον Νοέμβριο του 2019 και αυτή τη στιγμή έχει 57 ευρώ!

Πιστεύω λοιπόν οτι, εκτός από τη λογική ακρίβεια και την έλλειψη που έχουν σε τσιπ κλπ για τα ηλεκτρονικά, αιτία είναι και η αποτυχία (για κείνους) του skroutz plus που δεν υπολόγισαν σωστά. Σκέφτηκαν, θα πάρω ζεστό χρήμα 17 ευρώ, πόσες παραγγελίες μπορεί να κάνει ένας ιδιώτης μέσα σε ένα χρόνο; Δε σκέφτηκαν οτι εγώ και άλλα δύο σπίτια συγγενών μου παραγγέλνουμε 20 ευρώ τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα... Κι έτσι παρατηρώ οτι κάποια καταστήματα έχουν φύγει ήδη από το σκρουτζ.

Αυτή ήταν η εμπειρία μου. :)
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ, σε αντίθεση με την Χιμέλα, θα εκμυστηρευτώ μία από τις πιο τραγικές, βλακώδεις και παρορμητικές (όχι ακριβώς) αγορές που έχω κάνει.

Μακρινό 2008, είχα μόλις ενηλικιωθεί και είχα τρέλα με την γυμναστική και την εμφάνισή μου (την δεύτερη την έχω ακόμα, η πρώτη αντικαταστάθηκε προ πολλού από πιοτί και τσιγάρο) και, όπως περπατάω αμέριμνος στο κέντρο της πόλης, να' σου μια κοπελιά με κάτι λαχνούς από (και καλά) κληρώσεις, μου λέει «διάλεξε ένα», διαλέγω εγώ και μου ανακοινώνει «συγκλονισμένη» ότι κέρδισα μία δωρεάν λιπομέτρηση.

Ανεβαίνω εγώ πάνω στο (πασίγνωστο) κέντρο αισθητικής σαν καλό «λάχανο» που ήμουν και με πιάνουν την πάρλα, κάτι mind games σαν αυτά που κάνουν οι jedi, με τα πολλά και χωρίς να το καταλάβω και πολύ, με βάζουν να αγοράσω ένα πρόγραμμα αξίας 500 ευρώ, που ούτε καν θυμάμαι τι παρείχε, παίρνοντας άτοκο δάνειο από την τράπεζα δίπλα! Το δάνειο ήταν όντως άτοκο για τέσσερα χρόνια -αν θυμάμαι καλά- και μετά τοκίζονταν.

Λίγο μετά καταλαβαίνω τι μαλακία έχω κάνει, μιας και τότε δεν δούλευα και το κρύβω από τους γονείς μου, είμαι σε φάση «ε, θα δουλέψω το καλοκαίρι, θα τα πληρώσω»... Από τα νεύρα μου, εν τω μεταξύ, για το πόσο κότσος πιάστηκα, δεν πήγα ποτέ σε αυτό το πρόγραμμα που αγόρασα και δεν απαντούσα καν στα τηλέφωνά τους. Κάποια στιγμή, όμως, ήρθε γράμμα από την τράπεζα για το δάνειο που είχα πάρει, το είδαν οι γονείς μου και μου τράβηξαν τέτοιο ξέχεσμα, που ακόμα το θυμάμαι. Μου ξεκαθάρισαν προφανώς ότι δεν θα το πλήρωναν και θα το πλήρωνα με τα δικά μου λεφτά, κάτι που έγινε το αμέσως επόμενο καλοκαίρι, με τον πρώτο μισθό που πήρα.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Με αφορμή το από πάνω μήνυμα θυμήθηκα κάτι αρκετά παρόμοιο που μου συνέβη πέρσι το χειμώνα πριν μας κλείσουν .


Γνωστή κατινιστικη εκπομπή είχε "διαγωνισμό" οι πρώτοι 15 που θα έπαιρναν τηλέφωνο θα κέρδιζαν μια κρυολιπολυση δωρεάν σε ινστιτούτο αισθητικής στην Αθήνα ... Εγώ σαν γνωστο βούρλο και τρομερά ανασφαλής αμέσως πήρα τηλέφωνο και πραγματι το κέρδισα... Ενθουσιασμένη πάω και αντί να με πάνε στο χώρο που γίνεται αυτή η λιποαναρροφηση με πάνε στο γραφείο και αρχίζουν να μου πουλάνε κάτι απίστευτες υποτίθεται προσφορές (του τύπου από 800€ μόνο για εσάς 300€). Στην προσπάθεια τους να με πείσουν άρχισαν να με προσβάλλουν. Νομίζω δεν άφησαν και κάτι ασχολιαστο πάνω μου 🤣. Μόνο τέρας δεν με είπαν.
Στην αρχή είχα παγώσει , ε μετά δεν άντεξα άρχισε να πέφτει το δάκρυ κορόμηλο... Και άρχισε μετά αυτή να μου λέει κορίτσι μου μη στεναχωριέσαι και θα τα φτιάξουμε όλα και θα δεις που θα σου παρουσιαστούν ευκαιρίες (τι???) Και άλλα τέτοια .
Εν τέλει με πείθει να αγοράσω ένα πακέτο που είχε κάτι λιποαναρροφησεις και ένα πρόγραμμα διατροφής τιμή 380€ . Τους λέω όμως δεν έχω τόσα χρήματα μαζί μου έχω μόνο 30 . Και μου λένε δεν πειράζει ως προκαταβολή. Τα δίνω και κλείνουμε ραντεβού για την επόμενη εβδομάδα που θα γινόταν αυτό που κέρδισα υποτίθεται δωρεάν.

Τελικά εξαφανίστηκα και δεν πάτησα ποτέ ξανά το πόδι μου εκεί (άντε μην πω όνομα ) ποιος ξέρει τι άλλο θα μου έλεγαν φοβήθηκα και δεν πήγα . Τζάμπα τα 30 και ούτε αυτό που κέρδισα δωρεάν δεν μου έκαναν . Ουστ απατεώνες.


μην μου πείτε ότι οι λιποαναρροφησεις κλπ δεν λειτουργούν ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Πωωωωωωωωω άντε να πω κι εγώ κάτι παρόμοιο! Λοιπόν, πρίν από τρία χρόνια είχα πάει στη ΔΕΘ και ήταν ένα από αυτά τα ινστιτούτα ομορφιάς που μου έδωσε κουπόνι για μία δωρεάν θεραπεία προσώπου. Ήξερα εγώ αυτά τα κόλπα, λέω θα πάω, θα το απολαύσω και δε θα πληρώσω τίποτα παραπάνω. Όντως δε πλήρωσα ΑΛΛΆ τότε είχα λίγη ακμή και με έκαναν να αισθανθώ λες και ήμουν τέρας ή μετά μου έλεγαν "ε πες στους γονείς σου να σου κάνουν καί αυτοί δώρο έναν καθαρισμό προσώπου". Στο τέλος θυμάμαι αυτή την ξινή πριν μου βάλει μια ενυδατικη να λέει"πωπω έχεις απίστευτα ξηρή επιδερμίδα", εν τω μεταξύ εγώ λιπαρή επιδερμίδα είχα τότε το θυμάμαι καλά. Γενικά δε το απόλαυσα καί αυτό του "προσπαθώ να σού πουλήσω υπηρεσίες κάνοντας σε να αισθανθείς χάλια" δε το σαπορταρω καθόλου
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,830 μηνύματα.
Πωωω τραγικοί αυτοί οι κράχτες στο δρόμο για ινστιτούτα ομορφιάς. :dash1::fool: Τουλάχιστον με την εμπειρία πλέον ξέρετε να τους αποφεύγετε και να μην μασάτε.
Εγώ είχα κάνει καθαρισμό προσώπου με ατμό κι εκ τοτε εμφάνισα ροδόχρους ακμή λόγω λευκού δέρματος.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πωωωωωωωωω άντε να πω κι εγώ κάτι παρόμοιο! Λοιπόν, πρίν από τρία χρόνια είχα πάει στη ΔΕΘ και ήταν ένα από αυτά τα ινστιτούτα ομορφιάς που μου έδωσε κουπόνι για μία δωρεάν θεραπεία προσώπου. Ήξερα εγώ αυτά τα κόλπα, λέω θα πάω, θα το απολαύσω και δε θα πληρώσω τίποτα παραπάνω. Όντως δε πλήρωσα ΑΛΛΆ τότε είχα λίγη ακμή και με έκαναν να αισθανθώ λες και ήμουν τέρας ή μετά μου έλεγαν "ε πες στους γονείς σου να σου κάνουν καί αυτοί δώρο έναν καθαρισμό προσώπου". Στο τέλος θυμάμαι αυτή την ξινή πριν μου βάλει μια ενυδατικη να λέει"πωπω έχεις απίστευτα ξηρή επιδερμίδα", εν τω μεταξύ εγώ λιπαρή επιδερμίδα είχα τότε το θυμάμαι καλά. Γενικά δε το απόλαυσα καί αυτό του "προσπαθώ να σού πουλήσω υπηρεσίες κάνοντας σε να αισθανθείς χάλια" δε το σαπορταρω καθόλου
Έτσι με έκαναν κι εμένα, τέτοια σχόλια όπως τα δικά σου και της Ioannidou. Μου έκαναν λιπομέτρηση και μου έλεγαν δεν δικαιολογείται τέτοιο ποσοστό λίπους για τόσο νέο παιδί, είχαν μαζευτεί κιόλας 2-3 άτομα και με κοιτούσαν με ένα κάπως επιτιμητικό και απογοητευμένο συνάμα ύφος σε φάση «έχεις κάτι πολύ σοβαρό και ψάχνουμε τρόπο να στο πούμε»...
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Έτσι με έκαναν κι εμένα, τέτοια σχόλια όπως τα δικά σου και της Ioannidou. Μου έκαναν λιπομέτρηση και μου έλεγαν δεν δικαιολογείται τέτοιο ποσοστό λίπους για τόσο νέο παιδί, είχαν μαζευτεί κιόλας 2-3 άτομα και με κοιτούσαν με ένα κάπως επιτιμητικό και απογοητευμένο συνάμα ύφος σε φάση «έχεις κάτι πολύ σοβαρό και ψάχνουμε τρόπο να στο πούμε»...
Αυτός ο τρόπος ξεκάθαρα δε λειτουργεί . Αφού το βλέπουν γιατί συνεχίζουν κ το εφαρμόζουν??? Ούτε πώληση γίνεται κ ο πελάτης βγαίνει με ψυχολογικά .
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,830 μηνύματα.
Αυτός ο τρόπος ξεκάθαρα δε λειτουργεί . Αφού το βλέπουν γιατί συνεχίζουν κ το εφαρμόζουν??? Ούτε πώληση γίνεται κ ο πελάτης βγαίνει με ψυχολογικά .
Γιατί δεν λειτουργεί; Μια χαρά καρπωθήκανε τα χρήματά σας :P
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Γιατί δεν λειτουργεί; Μια χαρά καρπωθήκανε τα χρήματά σας :P
Όχι ... Δεν ξανά πήγα κ δεν πήραν τα 350 επιπλέον. Μου το έχουν κάνει κ σε κατάστημα καλλυντικών κ έφυγα τρέχοντας χαχα . Μου το έκανε κ αυτή στην αποτρίχωση κ άλλαξα αισθητικό. Δε θα κάθομαι να με προσβάλουν κ να τους πληρώνω. Αν μη τι άλλο σέβεσαι αυτον που σε προτιμά... Αλλιώς ... Έχει κι αλλού πορτοκαλιές .
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ειδα μια διαφημιση με ενα foundation οπου σου στελνουν το προιον και πληρωνεις μονο τα μεταφορικα. Εχω ξανακανει τετοια αγορα για αλλα πραγματα και δεν ειχα ποτε θεμα, μεχρι σημερα. Κανω checkout και δειχνει $6 μεταφορικα και $0 για το προιον. Παταω place order και επειδη εχω alerts βλεπω κατευθειαν 2 χρεωσεις: 1 μεταφορικα $6 και 1 για το προιον $65. Στελνω αμεσα email να μου ακυρωσουν την παραγγελια και μεσα σε 1 λεπτο αφοτου το εστειλα μου λενε οτι εφυγε ηδη η παραγγελια για την αποθηκη για πακεταρισμα και αποστολη. Τους λεω δεν παιζει, ακυρωστε τωρα. Μου δινουν $50 gift card. Τους λεω δεν θελω gift card, θελω να ακυρωθει η παραγγελια. Μου λενε δεν γινεται. Παιρνω τηλεφωνο την πιστωτικη και τους λεω τι συνεβει και μου λενε δεν μπορουν να κανουν dispute γιατι ειναι ακομα pending η συναλλαγη, αλλα θα κανουν σε 3-5 μερες. Εχω κρατησει και screenshots απο την παραγγελια. Θα τα παρω τα λεφτα μου πισω, αλλα ελπιζω η πιστωτικη να τους ερευνησει και να τους κλεισει γιατι ουσιαστικα εκαναν unauthorized charge στην καρτα μου. Εγω συμφωνησα για $6, οχι για $65. Πιστευω θα εχουν παραπονα απο πολλους.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Xiaomi Mi Box S
https://www.skroutz.gr/s/16594393/Xiaomi-TV-Box-Mi-Box-S-4K-UHD-με-WiFi-USB-2-0-2GB-RAM-και-8GB-Αποθηκευτικό-Χώρο-με-Λειτουργικό-Android-8-1-και-Google-Assistant.html?from=best_sellers

Το πήρα για iptv γιατί τσιγκουνεύομουνα να πάρω 2ο Apple TV. Αρκετά frames drops, δεν εχει αναβαθμιστεί από το Android 8. Κάθε 2 μέρες ήθελε restart.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ειδα μια διαφημιση με ενα foundation οπου σου στελνουν το προιον και πληρωνεις μονο τα μεταφορικα. Εχω ξανακανει τετοια αγορα για αλλα πραγματα και δεν ειχα ποτε θεμα, μεχρι σημερα. Κανω checkout και δειχνει $6 μεταφορικα και $0 για το προιον. Παταω place order και επειδη εχω alerts βλεπω κατευθειαν 2 χρεωσεις: 1 μεταφορικα $6 και 1 για το προιον $65. Στελνω αμεσα email να μου ακυρωσουν την παραγγελια και μεσα σε 1 λεπτο αφοτου το εστειλα μου λενε οτι εφυγε ηδη η παραγγελια για την αποθηκη για πακεταρισμα και αποστολη. Τους λεω δεν παιζει, ακυρωστε τωρα. Μου δινουν $50 gift card. Τους λεω δεν θελω gift card, θελω να ακυρωθει η παραγγελια. Μου λενε δεν γινεται. Παιρνω τηλεφωνο την πιστωτικη και τους λεω τι συνεβει και μου λενε δεν μπορουν να κανουν dispute γιατι ειναι ακομα pending η συναλλαγη, αλλα θα κανουν σε 3-5 μερες. Εχω κρατησει και screenshots απο την παραγγελια. Θα τα παρω τα λεφτα μου πισω, αλλα ελπιζω η πιστωτικη να τους ερευνησει και να τους κλεισει γιατι ουσιαστικα εκαναν unauthorized charge στην καρτα μου. Εγω συμφωνησα για $6, οχι για $65. Πιστευω θα εχουν παραπονα απο πολλους.
Ενταξει αφου τους εκανα report και ανταλλαξα 5-6 email μαζι τους και τους τα εχωσα, μου αφαιρεσαν τα $65. Ελεος δηλαδη. Ουτε καν χρειαζεται να παρω την πιστωτικη τηλεφωνο. Με τετοιες πρακτικες δεν παιζει να κρατησουν πελατες ακομα και αν το προιον τους ειναι αψογο.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
7E271D8D-50B2-4D25-B929-B65DC90DA0FF.jpeg

skroutz plus
🤑
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Τον ένα χρόνο που είχα εγώ skroutz plus και τίναξα την μπάνκα στον αέρα!
Untitled.jpg
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,588 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,830 μηνύματα.
Ξέρω ότι δεν είναι πολύ τίμιο από μεριάς του καταναλωτή, αλλά θέλω να το ρωτήσω γιατί στη σελίδα του site του Πλαισίου τα λένε λίγο μασημένα.
Θέλω να ρωτήσω αν το Πλαίσιο δέχεται επιστροφή ανοιγμένου προϊόντος (smartwatch) με επιστροφή χρημάτων.

Νομίζω τα - πρώην - Media Markt το δεχόντουσαν και χωρίς να κατσουφιάζουν ή να σε περνάνε από σαράντα κύματα.

Δεν έχω κάνει κάποια αγορά που θέλω να επιστρέψω, απλά θέλω να ενημερωθώ για την πολιτική του Πλαισίου και αν υπάρχει τέτοιο δικαίωμα. :)
Γενικά στα τόσα χρόνια μόνο ένα pc case είχα επιστρέψει, στο e-shop πριν καμιά 10 ετία.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top