Aποτυχημένες αγορές! (Κλαίω τα λεφτά μου thread...)

dev

Νεοφερμένος

Η dev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Τουλαχιστον δικαιολογουνται οι 12ποντες γοβες να σου κανουν τα ποδια κομματια, εγω τι να πω που πηρα κατι ecco flats και ενω στο μαγαζι ηταν πολυ ανετα, οταν τα φοραω εξω με χτυπανε και βγαινουν και δεν μπορω να περπατησω; Δοκιμασα πατους, κατι gel αυτοκολλητα πισω για να μη βγαινει η φτερνα, επιθεματα για μη βγαινουν φουσκαλες αλλα τιποτα.

Γυαλια rayban. Εφυγε η επιστρωση στους φακους μεσα σε λιγοτερο απο 1 χρονο. Απαραδεκτο να ξεφλουδιζουν ετσι, χωρις να τα εχω κανει κατι. Τα καθαριζα με σκετο νερο.
Κι εγω με φλατ και τα ειχα ακριβοπληρωσει κιολας, κατι Camper σνικερς πανινα. Υποτιθεται καλη μαρκα. Μου εκαναν πληγη πανω απο την φτερνα καθε φορα. Μονο με αυτα τα αυτοκολλητα gel κι εγω μπορουσα καπως να τα περπατησω κ αυτο οχι για πολλα πολλα. Και μετα πηρα κατι παρομοια απο hm με 10 ευρω(!!) και ηταν τοσο ελαφρια και ανετα! Τα ειχα κρατησει για χρονια! Και μετα σου λεει οτι πληρωσεις παιρνεις. δεν ξερεις τι θα σου βγει
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η πιο άχρηστη αγορά μου φέτος ήταν αεροπορικά εισιτήρια για τον Μάρτιο και τον Μάιο.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Η πιο άχρηστη αγορά μου φέτος ήταν αεροπορικά εισιτήρια για τον Μάρτιο και τον Μάιο.

Ετσι. Για να μάθετε άλλη φορά όταν σας τη λέμε στο θρέντ με τα ταξίδια ότι είστε wannabes μες την πλεονεξία, να σέβεστε.:devil:

Δε σου φτανε ο Μάρτιος, ήθελες να μαδήσεις και το Μάη, παμφάγο! :bleh:
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Η πιο άχρηστη αγορά μου φέτος ήταν αεροπορικά εισιτήρια για τον Μάρτιο και τον Μάιο.
Δεν θα παρεις επιστροφη χρηματων; Η πιστωτικη σου δεν σου παρεχει travel insurance ωστε να παρεις πισω τα χρηματα σου; Αν οχι, δεν αγορασες travel insurance μαζι με τα εισητηρια; Την επομενη φορα να αγοραζεις, δεν κοστιζει πολυ και εισαι καλυμμενη σε τετοιες περιπτωσεις.
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ετσι. Για να μάθετε άλλη φορά όταν σας τη λέμε στο θρέντ με τα ταξίδια ότι είστε wannabes μες την πλεονεξία, να σέβεστε.:devil:

Δε σου φτανε ο Μάρτιος, ήθελες να μαδήσεις και το Μάη, παμφάγο! :bleh:
Ναι χτύπα τον πεσμένο. :ropalo:
Δεν θα παρεις επιστροφη χρηματων; Η πιστωτικη σου δεν σου παρεχει travel insurance ωστε να παρεις πισω τα χρηματα σου; Αν οχι, δεν αγορασες travel insurance μαζι με τα εισητηρια; Την επομενη φορα να αγοραζεις, δεν κοστιζει πολυ και εισαι καλυμμενη σε τετοιες περιπτωσεις.
Ναι, μην αγχώ, για την ψυχική οδύνη το ανέφερα. Του Μαρτίου μου τα έχουν βάλει ήδη. Για Μάη δεν ξέρω, αλλά δεν με νοιάζει και τόσο, Ryanair ήταν. Ευχαριστώ χίπισσα πλευρά μου που με έκανες να μην κλείσω δωμάτιο εγκαίρως.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δεν θα παρεις επιστροφη χρηματων; Η πιστωτικη σου δεν σου παρεχει travel insurance ωστε να παρεις πισω τα χρηματα σου; Αν οχι, δεν αγορασες travel insurance μαζι με τα εισητηρια; Την επομενη φορα να αγοραζεις, δεν κοστιζει πολυ και εισαι καλυμμενη σε τετοιες περιπτωσεις.
:scratchhead:Αφού δεν γίνονται οι πτήσεις, γιατί να μην αποζημιωθούν;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ναι χτύπα τον πεσμένο. :ropalo:

Ναι, μην αγχώ, για την ψυχική οδύνη το ανέφερα. Του Μαρτίου μου τα έχουν βάλει ήδη. Για Μάη δεν ξέρω, αλλά δεν με νοιάζει και τόσο, Ryanair ήταν. Ευχαριστώ χίπισσα πλευρά μου που με έκανες να μην κλείσω δωμάτιο εγκαίρως.
Τετοιο καιρο θα ημουν Ελλαδα, μεσα Μαιου Κορεα και αρχες Ιουνιου Χαλιφαξ. Θα εκλεινα για Χαλιφαξ τον περασμενο Νοεμβριο αλλα το ανεβαλλα για να τα κλεισω ολα μαζι τον Ιανουαριο. Τον Ιανουαριο αρχισαν να εμφανιζονται κρουσματα στην Κινα και επειδη ημουν σιγουρη οτι παμε για πανδημια, δεν εκλεισα τιποτα. Η φιλη μου εκλεισε για Κορεα παρολο που της ειπα να μην το κανει. Δεν ξερω αν πηρε επιστροφη χρηματων, λογικα φανταζομαι θα πηρε. Ουτε αυτη αγορασε travel insurance. Πιστευω θα ηταν πιο δυσκολα αν κλειναμε δωματια σε ξενοδοχειο. Το μονο θετικο ειναι οτι θα μεταφερω ολη την αδεια αυτου τους ετους στο επομενο και θα παω σε περισσοτερα μερη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

:scratchhead:Αφού δεν γίνονται οι πτήσεις, γιατί να μην αποζημιωθούν;
γιατι καποιες εταιριες αντι για επιστροφη χρηματων δινουν credit
 

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αχ, ξαναζωντάνεψε το αγαπημένο μου (κάποτε :P) thread.


Πλέον δεν κάνω αποτυχημένες αγορές, αλλά θέλω να μοιραστώ κάποια πράγματα. Τα παιχνίδια της γάτας είναι ένα απο αυτά, μιας και αρνείται να παίξει με οποιοδήποτε άρα πεταμένα λεφτά. Είχα πάρει και στη μετακόμιση μια τοστιέρα και μια απλώστρα, την τοστιέρα την έσπασε ο κολλητός μου (ακόμη δεν έχω καταλάβει πως) και η απλώστρα έσπασε απο τον αέρα.
Όχι αποτυχημένη, αλλά "κλαίω τα πόδια μου" αγορά είναι οι martens που αγόρασα πέρσι. Πήραν πάαααρα πολύ καιρό να ανοίξουν και να μην με πονάνε, πλέον τις φοράω κανονικά αλλά τις αποφεύγω για μεγάλες αποστάσεις. Άλλο παπούτσι που θεώρησα πως θα ήταν αποτυχημένη αγορά ήταν οι μπότες που αγόρασα για την ανασκαφή πέρσι, αλλά τελικά φορέθηκαν πάρα πολύ φέτος τον χειμώνα. Γενικά το κεφάλαιο ανασκαφή με πονάει, γιατί όλα όσα αγόρασα δε θα χρησιμοποιηθούν φέτος :(.
Πέρα απο αυτά, πήρα πρόσφατα σε ένα thrift shop ένα πουκάμισο παρδαλό για να κάνω ένα cosplay και επειδή γενικά δεν φοράω χρώματα δεν το έχω φορέσει πάλι. Θετικό του πουκαμίσου: έκανε μόνο 3 ευρώ και με μια μεταποίηση μπορεί να γίνει πολύ ωραίο φόρεμα.

Αυτά. :P
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Τα παιχνίδια της γάτας είναι ένα απο αυτά, μιας και αρνείται να παίξει με οποιοδήποτε άρα πεταμένα λεφτά.

Κράτα τα. Μπορεί να της έρθει η όρεξη στο άσχετο να παίξει με αυτά. Το βλέπω από τον Άρμιν μου.


(Αν και ένα τουνελ που του χα πάρει με κάτι πεταλουδίτσες που είναι από υλικό "σακούλα που κάνει χρίτσι χρίτσι" ακόμα να το αγγίξει. Θενξ μόλις μου θύμησες μια αποτυχημένη αγορά)
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ακουστικά μπλουτούθ και καλά για να τα βάζω στο γυμναστήριο, αλλά και για πιο βολικά. Δε με βόλεψαν καθόλου, ο ήχος μετριότατος και σα να μην έφτανε αυτό τα είχα αφήσει παρατημένα και καταλάθος σε κάποια στιγμή, έβαλά πάνω κάτι βαρύ και έσπασαν. Ακόμα κλαίω τα 40€.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κράτα τα. Μπορεί να της έρθει η όρεξη στο άσχετο να παίξει με αυτά. Το βλέπω από τον Άρμιν μου.


(Αν και ένα τουνελ που του χα πάρει με κάτι πεταλουδίτσες που είναι από υλικό "σακούλα που κάνει χρίτσι χρίτσι" ακόμα να το αγγίξει. Θενξ μόλις μου θύμησες μια αποτυχημένη αγορά)

Αρμιν από το ΑοΤ; :shifty:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Αχ, ξαναζωντάνεψε το αγαπημένο μου (κάποτε :P) thread.


Πλέον δεν κάνω αποτυχημένες αγορές, αλλά θέλω να μοιραστώ κάποια πράγματα. Τα παιχνίδια της γάτας είναι ένα απο αυτά, μιας και αρνείται να παίξει με οποιοδήποτε άρα πεταμένα λεφτά. Είχα πάρει και στη μετακόμιση μια τοστιέρα και μια απλώστρα, την τοστιέρα την έσπασε ο κολλητός μου (ακόμη δεν έχω καταλάβει πως) και η απλώστρα έσπασε απο τον αέρα.
Όχι αποτυχημένη, αλλά "κλαίω τα πόδια μου" αγορά είναι οι martens που αγόρασα πέρσι. Πήραν πάαααρα πολύ καιρό να ανοίξουν και να μην με πονάνε, πλέον τις φοράω κανονικά αλλά τις αποφεύγω για μεγάλες αποστάσεις. Άλλο παπούτσι που θεώρησα πως θα ήταν αποτυχημένη αγορά ήταν οι μπότες που αγόρασα για την ανασκαφή πέρσι, αλλά τελικά φορέθηκαν πάρα πολύ φέτος τον χειμώνα. Γενικά το κεφάλαιο ανασκαφή με πονάει, γιατί όλα όσα αγόρασα δε θα χρησιμοποιηθούν φέτος :(.
Πέρα απο αυτά, πήρα πρόσφατα σε ένα thrift shop ένα πουκάμισο παρδαλό για να κάνω ένα cosplay και επειδή γενικά δεν φοράω χρώματα δεν το έχω φορέσει πάλι. Θετικό του πουκαμίσου: έκανε μόνο 3 ευρώ και με μια μεταποίηση μπορεί να γίνει πολύ ωραίο φόρεμα.

Αυτά. :P
Κρυψτα και βγαζε τα ενα ενα και θα αρχισει να παιζει. Τα δικα μου, το ενα τα βαριεται και πρεπει να τα κρυβω, και το αλλο τα καταστρεφει μεσα σε 24 ωρες, οποτε παλι τα κρυβω.
Γαλοτσες hunter. Με το ζορι με εβγαλαν εναν χειμωνα. Απο τοτε δεν δινω για λαστιχο πανω απο $40.

Πρεπει να ανοιξουμε ενα θεμα για αγορες που αξιζαν τα λεφτα τους.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η πιο άχρηστη αγορά μου φέτος ήταν αεροπορικά εισιτήρια για τον Μάρτιο και τον Μάιο.
Να ακούτε τον Ακικο όταν λεει να μην ταξιδεύετε.
Για Μάη δεν ξέρω, αλλά δεν με νοιάζει και τόσο, Ryanair ήταν.
Είσαι και λαρτζ.
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ναι, μην αγχώ, για την ψυχική οδύνη το ανέφερα. Του Μαρτίου μου τα έχουν βάλει ήδη. Για Μάη δεν ξέρω, αλλά δεν με νοιάζει και τόσο, Ryanair ήταν. Ευχαριστώ χίπισσα πλευρά μου που με έκανες να μην κλείσω δωμάτιο εγκαίρως.
Κι εγώ έτσι την έπαθα. Η Ryanair θα σου στείλει voucher το οποίο μπορεί να χρησιμοποιηθεί εντός 12 μηνών από την έκδοση του. Μπορείς βέβαια να ζητήσεις και επιστροφή χρημάτων αλλά αυτό θα γίνει ΑΦΌΤΟΥ τελειώσει το όλο θέμα με τον κορονοϊο. Οπότε ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,048 μηνύματα.
Πρεπει να ανοιξουμε ενα θεμα για αγορες που αξιζαν τα λεφτα τους.

Τα τα!!!!
 

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Κάτι ρούχα που αγόραζα κάθε φορά και έλεγα "θα τα φορέσω όταν χάσω κιλά". Κοντεύει τριετία που το λέω αυτό, και όχι απλά δεν έχω χάσει ακόμη, αλλά είμαι και 10 κιλά βαρύτερη. 😂😂😂

Για καλλυντικά και κρέμες προσώπου μην μιλήσω καλύτερα.. Κάποια καλλυντικά δεν τα χρησιμοποιώ καν, γιατί κάθε φορά χρησιμοποιώ τα ίδια και τα ίδια, ενώ πολλές κρέμες προσώπου που έχω πάρει μου προκαλούν ενόχληση στο πρόσωπο μετά από 2-3 μήνες χρήσης, έτσι καταλήγω πάντα να ψάχνομαι...
 

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Κράτα τα. Μπορεί να της έρθει η όρεξη στο άσχετο να παίξει με αυτά. Το βλέπω από τον Άρμιν μου.


(Αν και ένα τουνελ που του χα πάρει με κάτι πεταλουδίτσες που είναι από υλικό "σακούλα που κάνει χρίτσι χρίτσι" ακόμα να το αγγίξει. Θενξ μόλις μου θύμησες μια αποτυχημένη αγορά)
Κρυψτα και βγαζε τα ενα ενα και θα αρχισει να παιζει. Τα δικα μου, το ενα τα βαριεται και πρεπει να τα κρυβω, και το αλλο τα καταστρεφει μεσα σε 24 ωρες, οποτε παλι τα κρυβω.

Τα παιχνίδια τα έχω 5 μήνες - στην αρχή ξετρελαινόταν και τώρα προτιμάει να παίζει με τα στυλό μου. :look:
Ευχαριστώ πάντως, θα δοκιμάσω να της τα κρύψω μπας και! :)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top