Apple iPod

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πολύ όμορφα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τελικά και στην Ελλάδα ήρθαν στις ίδιες τιμές. Ρίξτε μια ματιά στην rainbow.gr. Σκέφτομαι να αγοράσω ένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

am_xmen

Νεοφερμένος

Η am_xmen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Στην Ελλάδα θα έρθουν στην διπλάσια τιμή αγοράς:P

Αν γίνει κάτι τέτοιο θα είναι κρίμα :cry_x: γιατί φαίνονται πολύ ωραία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Τελικά και στην Ελλάδα ήρθαν στις ίδιες τιμές. Ρίξτε μια ματιά στην rainbow.gr. Σκέφτομαι να αγοράσω ένα

Οριστε; Σε τι ηρθαν; :confused::whistle:


iPod touch 8GB​
Ελλαδα: 333,16?​
Η.Π.Α.: 215.48?​

+55% αυξηση, δεν ειναι και αμελητεα!!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγώ κοίταξα τα nano και το classic (αυτά με ενδιαφέρουν μόνο) και μου φάνηκαν λογικές οι τιμές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Τελικά και στην Ελλάδα ήρθαν στις ίδιες τιμές. Ρίξτε μια ματιά στην rainbow.gr. Σκέφτομαι να αγοράσω ένα

Κι εγώ σκέφτομαι να μου αγοράσει η αδερφή μου ένα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Εγώ κοίταξα τα nano και το classic (αυτά με ενδιαφέρουν μόνο) και μου φάνηκαν λογικές οι τιμές.

iPod classic 160GB​
Ελλαδα: 392.16?​
Η.Π.Α.: 252.00?​

55.6% αυξηση...

iPod nano 8GB​
Ελλαδα: 219.90?​
Η.Π.Α.:143.69?​

53% αυξηση...

Ή δεν τα κοιταξες καλα, ή εχουμε διαφορετικη αισθηση των λογικων αυξησεων! ;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το χειρότερο για εμένα είναι το χάλια service που παρέχει η Rainbow
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Το χειρότερο για εμένα είναι το χάλια service που παρέχει η Rainbow

Ευτυχως με ολα τα iPod μου δεν εχει τυχει να χρειαστει να τα επισκευασω. Εχεις καποια συγκεκριμενη εμπειρια; Παντως και εγω εχω ακουσει τα χειροτερα. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Όταν ήθελα να αγοράσω το iPod, που έχω ακόμη και σήμερα (ipod mini 4GB), τους κάλεσα τηλέφωνο. Δοκίμασα πάνω από 30 φόρες μέσα σε 2 μέρες αλλά είτε δεν το σήκωναν καθόλου είτε μου έλεγαν "Ένα λεπτό να σας συνδέσω με το υπεύθυνο τμήμα" (το υπεύθυνο τμήμα δεν το σήκωνε πότε). Τελικά το αγόρασα από τον Γερμανό.

Επίσης από διάφορα forum ακούω τα χειρότερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web designer. Έχει γράψει 198 μηνύματα.


Με πρώτη εταιρία το Πλαίσιο που έχει φέρει στην Ελλάδα τα νέα
iPod Shuffle, iPod nano, iPod Classic και το ολοκαίνουριο iPod touch μάθαμε και τις πρώτες τιμές τους που ούτε λίγο, ούτε πολύ τις θεωρώ ακριβές. Και εκεί μου δημιουργείτε το εξής ερώτημα: “Γιατί πάντα έτσι;”. Σε μια σύντομη σύγκριση με το νέα iPodTouchγια παράδειγμα με τις τιμές σε Αμερική φαίνετε πως απέχουμε πάρα πολύ και πρέπει να βάλουμε το χεράκι μας πιο βαθιά... στην τσέπη. Αμερική: Τελική Τιμή iPodTouch 299 USD (δηλαδή 285euro), Ελλάδα: 449euro.

Ποιος είναι ο λόγος λοιπόν που να δικαιολογεί αυτή την αύξηση; Με ποδήλατο τα φέρανε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.


Ποιος είναι ο λόγος λοιπόν που να δικαιολογεί αυτή την αύξηση; Με ποδήλατο τα φέρανε;
στη πλάτη κουβαλούσανε τις κούτες..όσο για τον ατλαντικό, εκεί να δεις ταλαιπωρία:P


είναι δυνατόν ο έλληνας έμπορος να μη βγάλει 100% κέρδος ποτέ???
είναι πάγια τακτική, δε συμβαίνει μόνο με τα ipods..
(πήρα αυθεντικά timberland στο new york σε ουτλετς, 40 ΔΟΛΛΑΡΙΑ. Μη πω πόσο έχουν εδώ στο factory outlet ε? θα συγκινηθείτε το ξέρω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.


Με πρώτη εταιρία το Πλαίσιο που έχει φέρει στην Ελλάδα τα νέα
iPod Shuffle, iPod nano, iPod Classic και το ολοκαίνουριο iPod touch μάθαμε και τις πρώτες τιμές τους που ούτε λίγο, ούτε πολύ τις θεωρώ ακριβές. Και εκεί μου δημιουργείτε το εξής ερώτημα: “Γιατί πάντα έτσι;”. Σε μια σύντομη σύγκριση με το νέα iPodTouchγια παράδειγμα με τις τιμές σε Αμερική φαίνετε πως απέχουμε πάρα πολύ και πρέπει να βάλουμε το χεράκι μας πιο βαθιά... στην τσέπη. Αμερική: Τελική Τιμή iPodTouch 299 USD (δηλαδή 285euro), Ελλάδα: 449euro.

Ποιος είναι ο λόγος λοιπόν που να δικαιολογεί αυτή την αύξηση; Με ποδήλατο τα φέρανε;


449 ευρώ; Αν είναι δυνατόν. :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
449 ευρώ; Αν είναι δυνατόν. :knife:


Και λιγα λες!!!

Προσωπικα εγω δεν θα τα εδινα για κανενα λογο!!! Μα να δωσεις 449 ευρω χωρις ουσιαστικα να υπαρχει λογος :hmm:;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Τελική Τιμή iPodTouch 299 USD (δηλαδή 285euro), Ελλάδα: 449euro.


1 ευρώ= 1,4 δολάρια

Οπότε η αμερικανική τιμή, είναι 214 ευρώ. Υπερδιπλάσια ήρθε στην Ελλάδα. Έλεος. Ποιος λογικός άνθρωπος θα το αγοράσει σε τέτοια τιμή??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Έλεος. Ποιος λογικός άνθρωπος θα το αγοράσει σε τέτοια τιμή??
όσοι αγοράζουν και άλλα προϊόντα made in εξωτερικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πιστεύω ότι η Rainbow από την Ελλάδα πρέπει να πάρει πόδι, αυτή κάνει την ζημία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τι είναι αυτή η rainbow?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Η επίσημη (και μοναδική) αντιπρόσωπος της Apple στην Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πιστεύω ότι η Rainbow από την Ελλάδα πρέπει να πάρει πόδι, αυτή κάνει την ζημία.

Δε ξέρω αν πρέπει να πάρει πόδι, αλλά σίγουρα πρέπει να αλλάξει τακτική διότι πνίγει μια απο τις καλύτερες φίρμες software & hardware.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top