Apple

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,561 μηνύματα.
Μια χαρά τότε. Τα 64 GB είναι καλά η να πάω σε 128Gb??
Είναι ξεκάθαρα υποκειμενικό αυτό, πόσες φωτογραφίες βγάζεις, ποιες εφαρμογές χρησιμοποιείς κ.λπ.

Εγώ, για παράδειγμα, την έκδοση των 64 έχω και με καλύπτει (25,6 GB σε χρήση). Οπότε για εμένα είναι μια χαρά.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,240 μηνύματα.
Είναι ξεκάθαρα υποκειμενικό αυτό, πόσες φωτογραφίες βγάζεις, ποιες εφαρμογές χρησιμοποιείς κ.λπ.

Εγώ, για παράδειγμα, την έκδοση των 64 έχω και με καλύπτει (25,6 GB σε χρήση). Οπότε για εμένα είναι μια χαρά.
Ξέρεις τι τώρα βρίσκω το 12 64Gb στα 790 και το 13 128GB στα 890. Δεν ξέρω μήπως περιμένω λίγο ακόμα μπας και πέσει η τιμή του.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
H Apple πέρασε τη Sony στην Ευρώπη:
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
ρε φωτη, παρε ενα πιξελ να ησυχασεις. Το 3 μου πηρε το 12 περυσι τον Οκτωβρη και δεν κολλαει καθολου. Τωρα εχω το 6 και ειναι τελειο. Κανενα απολυτως θεμα ουτε με το ενα ουτε με το αλλο και βγαζουν και καταπληκτικες φωτο. Η samsung ειναι χαλια. Στα ελεγα αλλα δεν ακουγες.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,240 μηνύματα.
ρε φωτη, παρε ενα πιξελ να ησυχασεις. Το 3 μου πηρε το 12 περυσι τον Οκτωβρη και δεν κολλαει καθολου. Τωρα εχω το 6 και ειναι τελειο. Κανενα απολυτως θεμα ουτε με το ενα ουτε με το αλλο και βγαζουν και καταπληκτικες φωτο. Η samsung ειναι χαλια. Στα ελεγα αλλα δεν ακουγες.
Απλά Νελη στην Ελλάδα δεν πωλείται επίσημα το Pixel και δεν ξέρω μήπως έχω θέματα με το service μετά.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
ε τοτε apple ειναι μονοδρομος.
Εγω παντως με το πιξελ ειμαι τερμα ευχαριστημενη. Οταν πηρα το 6 απλα συνδεσα τα 2 τηλεφωνα και μεσα σε 15 λεπτα το 6 ειχε ολα τα αρχεια, ρυθμισεις, κτλ απο το 3. Το πιξελ εχει απιστευτη εμπειρια χρησης. Κριμα που δεν πωλειται εκει
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
StatCounter-vendor-GR-monthly-202012-202112.png

Κορυφή η xiaomi για μια ακόμη χρόνια στην Ελλάδα
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,240 μηνύματα.
View attachment 95762
Κορυφή η xiaomi για μια ακόμη χρόνια στην Ελλάδα
Προφανώς στης Φτωχές χώρες της Ευρώπης η Xiaomi είναι Νο1. Όμως στην Βόρεια Ευρώπη, ΗΠΑ, Ιαπωνία και Αυστραλία η Apple και Samsung είναι Νο1. Πχ

•United Kingdom:
•Apple: 42,7%
•Samsung: 30%
•United States :
•Apple: 47%
•Samsung: 27%
•Canada:
•Apple: 52%
•Samsung: 32%
•Japan:
•Apple: 52,7%
•Samsung: 10%
•Australia:
•Apple: 40%
•Samsung: 31%
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Το istorm ενεργοποίησε το trade and upgrade υπηρεσία για έκπτωση στην αγορά νέου iPhone δίνοντας το παλιό.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Προφανώς στης Φτωχές χώρες της Ευρώπης η Xiaomi είναι Νο1. Όμως στην Βόρεια Ευρώπη, ΗΠΑ, Ιαπωνία και Αυστραλία η Apple και Samsung είναι Νο1. Πχ

•United Kingdom:
•Apple: 42,7%
•Samsung: 30%
•United States :
•Apple: 47%
•Samsung: 27%
•Canada:
•Apple: 52%
•Samsung: 32%
•Japan:
•Apple: 52,7%
•Samsung: 10%
•Australia:
•Apple: 40%
•Samsung: 31%
Φώτη εγώ έχω να κάνω μια ερώτηση


Τι παραπάνω μπορείς να κάνεις εσύ με Samsung (ή όταν πάρεις apple) από αυτούς που χρησιμοποιούν Xiaomi?:worry:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,240 μηνύματα.
Επέστρεψα στην Apple με iPhone 13.

20220309_122817.jpg
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Εχτές ανακοινώθηκε νέο Apple device.
444445.png


444.png

Eπαγγελματικό Apple mini. Σε επιδόσεις είναι καλύτερο από το Apple Mac Pro χωρίς να αντικαθιστά το Mac Pro, o οποίος είναι ο μόνο Mac πλέον που δεν φορά arm cpu.

Τώρα θα το κράξω...

Ρε Αpple βάλε 8 thunderbolt θύρες. Τι μου βάζεις usbA. Έλεος. Το καλώδιο ρεύματος το αφήνω ασχολίαστο.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,571 μηνύματα.
Δώστε μου τα φώτα σας, oh great iPhone owners.

Έχω το iPhone SE (2020) από τον Φλεβάρη του 2021 :) Τον πρώτο μήνα η υγεία μπαταρίας κατέβηκε κατά 2%. Λέω εντάξει, it probably doesn’t matter, διότι το φόρτιζα και με τον φορτιστή της αδελφής μου, που έχει του iPhone 7 Plus.

Από όσο ξέρω, το δικό μου κινητό είναι compatible με Type-C, τον οποίο πήρα περίπου 1,5 μήνα πριν (?) και να μην τα πολυλογώ, πριν 1,5 μήνα είχα 91% υγεία μπαταρίας και τώρα έχω 88%. Παίζει να είναι λόγω του φορτιστή; Όταν το χρησιμοποιώ κατεβαίνει με lightning speed.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Δώστε μου τα φώτα σας, oh great iPhone owners.

Έχω το iPhone SE (2020) από τον Φλεβάρη του 2021 :) Τον πρώτο μήνα η υγεία μπαταρίας κατέβηκε κατά 2%. Λέω εντάξει, it probably doesn’t matter, διότι το φόρτιζα και με τον φορτιστή της αδελφής μου, που έχει του iPhone 7 Plus.

Από όσο ξέρω, το δικό μου κινητό είναι compatible με Type-C, τον οποίο πήρα περίπου 1,5 μήνα πριν (?) και να μην τα πολυλογώ, πριν 1,5 μήνα είχα 91% υγεία μπαταρίας και τώρα έχω 88%. Παίζει να είναι λόγω του φορτιστή; Όταν το χρησιμοποιώ κατεβαίνει με lightning speed.

Το φορτίζω χρόνια (iPhone 8) με fast charger του iPad και είναι στο 79% η μπαταρία μετά από 4.5 χρόνια λειτουργίας.

Μήπως είναι η μπαταρία του τηλεφώνου ελαττωματική;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,571 μηνύματα.
Μήπως είναι η μπαταρία του τηλεφώνου ελαττωματική;
Μάλλον… Απλά μου φαίνεται κουλό. Γνωστός μου έχει το ίδιο μοντέλο με εμένα αλλά από τον Σεπτέμβρη του ‘20 και ακόμα έχει 95-96%.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Λοιπόν παρουσιάζω τις δικές μου καταγραφές στη υγεία μπαταρίας (iPhone 7).

1234.png


Φυσιολογικά μου φαίνονται οι τιμές σου. Πρέπει στα 2 χρόνια να είναι πάνω από 80%. Δεν νομίζω να σου καλύψουν νέα μπαταρία μόλις πας στο σέρβις. Εγώ θα περίμενα να πάει 79% και μετά θα πήγαινα σε επίσημο service και θα την άλλαζα.

Τη μπαταρία φόρτισε την καλύτερα με 1Α φορτιστή. Το βύσμα δεν έχει σημασία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μπορείς να βρεις τους κύκλους της μπαταρίας σου εδώ:
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Λάθος ότι η Apple μετά το iPhone δεν καινοτόμησε και ότι ο Cook δεν ακολούθησε τη νοοτροπία το Steve Jobs.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Καινοτομεί....θα βγάλει αμάξι και γυαλιά για μεταβερς
Με το Arkit η Αpple έδωσε τις βάσεις για το AR πολύ πριν το επικοινωνήσει με άθλιο τρόπο η Μετα. Η Apple δεν ανακοινώνει πράγματα που δεν μπορεί να υλοποιήσει στο άμεσο μέλλον.

Αυτοκινήτο δεν έχει ανακοινώσει ακομα αλλά στο πρόσφατο παρελθόν είχαμε iCloud, Siri, Messages, TouchID, 1ο 64bit arm cpu, lighting/thunderbolt θύρες, Apple Pay, Face ID, touchbar, AirPods και τη μετάβαση των Mac σε Arm αρχιτεκτονική.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top