Apple

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,576 μηνύματα.
Να φανταστώ ότι έχεις τα ίδια μούτρα με το Avatar μόλις είδες τις 6 ώρες.😇😇
ΧΑΧΑΧ ναι πες το ψέματα :lol: τώρα λέει μόλις 4

Πάντως το έσωσα :lol: Νομίζω… Τώρα βρίσκεται προς το τέλος η μπλε γραμμή:

View attachment 108415
Κυρίες και κύριοι, το κινητό του Τζεφ Μπέζος από την Ισπανία σώζεται από βέβαιο θάνατο!
Τώρα ξεκίνησες τη διαδικασία;
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Εγώ πάντως λέω να περιμένω να για να πάρω το 13 pro max ελπίζω να πέσει η τιμή του ξανά κάποια στιγμή ….ποτε λέτε να πέσει ;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 634 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Ναι...Η αλήθεια είναι ότι φαίνεται λίγο χοντροκομμένο.
Αυτο δεν μαρεσει με τιποτα. Βλεπω μια βελτιωση ως προς την ταχυτητα παντως (iphone 12 mini) και περισσοτερη αντοχη στην μπαταρια. Ευχομαι να μην ειμαι η μονη
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Αυτο δεν μαρεσει με τιποτα. Βλεπω μια βελτιωση ως προς την ταχυτητα παντως (iphone 12 mini) και περισσοτερη αντοχη στην μπαταρια. Ευχομαι να μην ειμαι η μονη
Χμμμ εμένα δεν ξέρω προς το παρόν αν έχει βελτιωθεί η ταχύτητα…ίσως ακόμη βλέπω ένα μικρό κόλλημα. Τώρα το φορτίζω, οπότε δεν εχω να πω κάτι για τη μπαταρία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το σποτιφιφι δωρεάν είναι ρε :P
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
ΒΑΛΕ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ!!! ενα τυχαιο
XAXAXAXAXAXAXA, OKAY I’M SORRY, νόμιζα στο Apple music έπρεπε να πληρώσεις για να ακούσεις το κάθε τραγούδι. Spotify δεν έχω και ούτε θα κατεβάσω γιατί μου τρώει χώρο 🥲 Έβαλα πάντως το ραδιόφωνο από το Apple Music και όντως είναι χοντροκομμένο στην οθόνη κλειδώματος το layout.

ΕΠΙΣΗΣ, πηγαίντε ΤΩΡΑ στην συλλογή σας και κρατήστε παρατεταμένα φωτογραφία σας, του σκύλου σας, της γάτας σας, του πατέρα σας, οποιουδήποτε, και θα δείτε ότι αντιγράφεται και μπορείτε να την επικολλήσετε οπουδήποτε. Στην ουσία την κόβεις από το background και βάζεις ότι θες. Έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά σε αυτό το κομμάτι. Μπράβο τους!

1663055980827.png

(Αυτό είναι ένα τεστ, no comment :hehe:)
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,576 μηνύματα.
XAXAXAXAXAXAXA, OKAY I’M SORRY, νόμιζα στο Apple music έπρεπε να πληρώσεις για να ακούσεις το κάθε τραγούδι. Spotify δεν έχω και ούτε θα κατεβάσω γιατί μου τρώει χώρο 🥲 Έβαλα πάντως το ραδιόφωνο από το Apple Music και όντως είναι χοντροκομμένο στην οθόνη κλειδώματος το layout.

ΕΠΙΣΗΣ, πηγαίντε ΤΩΡΑ στην συλλογή σας και κρατήστε παρατεταμένα φωτογραφία σας, του σκύλου σας, της γάτας σας, του πατέρα σας, οποιουδήποτε, και θα δείτε ότι αντιγράφεται και μπορείτε να την επικολλήσετε οπουδήποτε. Στην ουσία την κόβεις από το background και βάζεις ότι θες. Έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά σε αυτό το κομμάτι. Μπράβο τους!

View attachment 108435
(Αυτό είναι ένα τεστ, no comment :hehe:)
Καλά τέλειο, δεν το είχα δοκιμασει! Ορίστε και η Πορτάρα στη Νάξο :lol:

1663056184675.png
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Πως είναι το 16αρι παιδιά;; Από bugs έχει θέμα η όχι;;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,576 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Λοιπόν αύριο θα κάνω αναβάθμιση, δεν μπορώ να περιμένω άλλο.

Όσο αφορά το iPhone 14 έχουμε τα εξής. Το iPhone 14 pro max βγήκε πρώτο στις προπαραγγελίες σε ΗΠΑ και Καναδά παρολο που είναι το πιο ακριβό.

 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Το iPhone 14 pro max βγήκε πρώτο στις προπαραγγελίες σε ΗΠΑ και Καναδά παρολο που είναι το πιο ακριβό.
Φαντάζομαι ότι σκόπιμα με το μάρκετινγκ που έκαναν ώθησαν τους περισσότερους πελάτες να αγοράσουν τα πιο ακριβά μοντέλα (εφόσον αυτά φαίνονται ότι συμφέρουν πιο πολύ), για να έχουν μεγαλύτερο κέρδος.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Φαντάζομαι ότι σκόπιμα με το μάρκετινγκ που έκαναν ώθησαν τους περισσότερους πελάτες να αγοράσουν τα πιο ακριβά μοντέλα (εφόσον αυτά φαίνονται ότι συμφέρουν πιο πολύ), για να έχουν μεγαλύτερο κέρδος.
Θεωρώ ότι στο τέλος της χρονιάς η κατάταξη θα είναι η εξής όσο αφορά τις πωλήσεις. Δηλαδή οι πωλήσεις που θα γίνουν το τρίμηνο Οκτωβρίου-Δεκεμβρίου 2022.

1)iphone 14 pro.
2)iphone 14 pro max
3)iphone 13.
4)iphone 13 pro/ pro Max
5)iphone 14
6)iphone 12
7)iphone 14 plus.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Το 13αρι λίγες ώρες πριν πάει για αναβάθμιση.😉😉

41B7D65B-1C5E-4BB2-B75D-FC6627138D7F.jpeg
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Η χρηματοοικονομική πορεία της Apple σε σύγκριση με τις άλλες 4 βασικές αντιπάλους της. Τα στοιχεία για να φτιάξω τους πίνακες τα δανείστηκα από τα οικονομικά αποτελέσματα των ίδιων των επιχειρήσεων καθώς και από το Macrotrends.com

•Βλέπουμε ότι και οι 5 μεγάλες εταιρίες τεχνολογίας κατέγραψαν ισχυρή ανάπτυξη σε όλους τους τομείς σε σχέση με το 2015. Παρολο αυτα η Samsung είχε την μικρότερη ανάπτυξη σε σχέση με τις υπόλοιπες 4 εταιρείες ενώ η Amazon την μεγαλύτερη με διαφορά. Το προβλήματα των Amazon/ Google είναι η πολιτική των μηδενικών μερισμάτων που εφαρμόζουν εδώ και καμία 10αρια χρόνια με αποτέλεσμα μεγάλη μερίδα επενδυτών να μην τις εμπιστεύονται για επενδύσεις. Τέλος , αξίζει να σημειωθεί ότι οι εταιρείες τεχνολογίας μαζί με τις εταιρείες ενέργειας είναι με διαφορά οι πιο κερδοφόρες του πλανήτη με το μερίδιο κερδοφορίας τους να βρίσκεται στο 25-27% επι την εσόδων για τις εταιρίες τεχνολογίας και στο 10-13% για τις εταιρίες ενέργειας. Προφανώς όμως σαν μακροπρόθεσμη επένδυση οι εταιρείες τεχνολογίας είναι αρκετά πιο ασφαλής προορισμός καθώς είναι το μέλλον ενώ δεν εξαρτούνται από ένα εύθραυστο περιβάλλον όπως είναι οι τιμές ενέργειας.


BDFE12D8-591B-47C8-BAFC-834DACA3E71F.png
295D09FF-8AEC-4D5D-8CFF-1C77B7E23771.png
94CF36A3-BC36-43DE-8C85-B255DB0F2F79.png
2EAD54CE-101E-40A8-A891-0497F822DE8D.png
9ABDE168-40E1-45DE-983B-25834EBCAE4D.png
0CA53F55-D63C-4CBA-A3CD-E2138992C3D6.png
82D2357E-7CB3-4D2A-AA32-7477038BE5B4.png
8165D7E1-FFEE-4FE9-9CFD-DBEDFFF0959A.png
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top