Apple

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ένα πρόβλημα που αντιμετώπισα με το νέο μου iPhonι είναι ότι το steki και το discord δεν δέχονται τα screenshot της συσκευής λόγω μεγέθους.

Αυτό το shortcut κάνει resize τη φωτογραφία και μου έλυσε το πρόβλημα:
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Γνώμη για Iphone 14 Pro Max vs S22 Ultra vs Pixel 7 Pro?
Προσωπικά θα κοιτούσα για πιξελ, γιατί
- Δε ψήνω καμία από τις άλλες 2
- Μέχρι και bf έβρισκες πίξελ που έρχεται με δώρο ακουστικά
- Σου δίνει unlimited space σε google photos
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Το iPhone είναι πιο value4money από τα 3. Παρόλα αυτά είναι ακριβό. Το pixel δεν υποστήριζεται επίσημα Ελλάδα. Το S22 Ultra έχει σοβαρά θέματα αυτονομίας και συνδεσιμότητας. Δεν θα έπαιρνα κανένα από τα 3.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
Το iPhone είναι πιο value4money από τα 3. Παρόλα αυτά είναι ακριβό. Το pixel δεν υποστήριζεται επίσημα Ελλάδα. Το S22 Ultra έχει σοβαρά θέματα αυτονομίας και συνδεσιμότητας. Δεν θα έπαιρνα κανένα από τα 3.
Τι θέματα συνδεσιμοτητας και αυτονομίας έχει το ultra? Εντάξει μπορεί να χρειαστεί να το φορτίσεις μέσα στη μέρα καμια φορά στις 15 ωρες χρήσης, δε βγάζει δυό μέρες, αυτό εννοείς;

Το Pixel τι σημαίνει δεν υποστηριζεται επίσημα Ελλάδα; Και τι συνεπάγεται αυτό πρακτικά;

Οπότε ποιό κινητό άλλο προτείνεις; Θελω πολυ καλη οθόνη και κάμερα.
Και αν γίνεται οχι iPhone
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Τι θέματα συνδεσιμοτητας και αυτονομίας έχει το ultra? Εντάξει μπορεί να χρειαστεί να το φορτίσεις μέσα στη μέρα καμια φορά στις 15 ωρες χρήσης, δε βγάζει δυό μέρες, αυτό εννοείς;

Το Pixel τι σημαίνει δεν υποστηριζεται επίσημα Ελλάδα; Και τι συνεπάγεται αυτό πρακτικά;

Οπότε ποιό κινητό άλλο προτείνεις; Θελω πολυ καλη οθόνη και κάμερα.
Και αν γίνεται οχι iPhone
Δεν έχω προσωπική εμπειρία με το S22 Ultra αλλά αν κοιτάξεις σχόλια στο skroutz αναφέρουν αρκετοί τα πρόβλήματα αυτά. Πρόσεξε τα σχόλια που αναφέρουν για αδύναμο wifi και πρόβλημα στο σήμα.

Όταν φοράει 5000mah μπαταρία και σε μέγεθος είναι παντόφλα το να βγάζει οριακά την μέρα με μέτρια χρήση δεν είναι αρκετό. Πρέπει να έχει θέμα με το cpu (exynos) που έρχεται στα ευρωπαικά μοντέλα.

Προσωπικά Samsung δεν θα έπαιρνα γιατί δεν μου αρέσει το business plan και το marketing της εταιρείας. Αντιγράφει ακόμα και τα ονόματα από την Apple. Έβγαλε η Apple το όνομα Ultra στους cpu της (M1 Ultra) και καπάκι άλλαξε την ονομασία τη ναυαρχίδα της.

Φωτογραφία πρέπει το Pixel να είναι καλύτερο από όλα αλλά και τα τρία βγάζουν καλές φωτογραφίες:

Αν όχι iPhone το Pixel αλλά η μη υποστήριξη στην Ελλάδα είναι πρόβλημα π.χ. το 5G δεν δουλεύει με ελληνικές κάρτες τουλάχιστο παλαιότερα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
Αν θέλεις να δώσεις πάνω από 700€ για smartphone δεν αξίζει καμία άλλη εταιρεία εκτός της Apple.
Γιατί;
Πχ S22 Ultra ή το επερχόμενο S23 Ultra
Με την προοπτική του να το κρατησεις για 4 χρονια τουλαχιστον, οχι να το ανταλλαξεις σε 1-2 χρονια για το επομενο, συνεπως η μεταπωλητικη αξια μου ειναι σχετικα αδιαφορη για το long term.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Γιατί;
Πχ S22 Ultra ή το επερχόμενο S23 Ultra
Με την προοπτική του να το κρατησεις για 4 χρονια τουλαχιστον, οχι να το ανταλλαξεις σε 1-2 χρονια για το επομενο, συνεπως η μεταπωλητικη αξια μου ειναι σχετικα αδιαφορη για το long term.
Γιατί το Android έχει σοβαρά θέματα αξιοπιστίας. Είχα το S20 FE που έκανε 700€ και πάνω στο χρόνο άρχισε να κολλάει υπερβολικά.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
Γιατί το Android έχει σοβαρά θέματα αξιοπιστίας. Είχα το S20 FE που έκανε 700€ και πάνω στο χρόνο άρχισε να κολλάει υπερβολικά.
https://www.reddit.com/r/GalaxyS20FE/comments/sjx81p
Πολυ πιθανο να ηταν κατι τετοιο, οχι θεμα samsung δλδ, αλλά εκδοσης android που βγηκε fix με update μετα.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γνώμη για Iphone 14 Pro Max vs S22 Ultra vs Pixel 7 Pro?
Προσωπικά η αγορά ακριβού android μου φαίνεται απίστευτα χαζή.

Το ακριβό κινητό το παίρνεις για την κάμερα και τα iphone έχουν πολύ καλύτερες κάμερες και πάρα πολύ καλύτερο integration με το instagram και άλλες εφαρμογές.

Αν δε θες το κινητό για την κάμερα και τα social media, τότε γτ να σκάσεις +500€ ή +800€; Για να χει λίγα παραπάνω χερτζ στην οθόνη που θα τη συνηθίσεις σε 3 ώρες; Για να παίζει καλύτερα παιχνίδια;

Δεν υπάρχει σοβαρός λόγος, μη γίνεις θύμα marketing.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
Το ακριβό κινητό το παίρνεις για την κάμερα και τα iphone έχουν πολύ καλύτερες κάμερες
Τα midrange android μπορει
Στα high end πώς κατεληξες σ'αυτο το συμπερασμα;
Πχ η καμερα του 22 ultra κοντραρει στα ισα την καμερα του 14 pro max και υστερει καπως ισως στο βιντεο
Λογικο ως ενα βαθμο, απο τη στιγμη που οι 2 ναυαρχιδες βγαινουν με μισο χρονο διαφορά, δλδ το 14 pro max ειναι μεταγενεστερο του ultra και ειναι αναμενομενο να εχει καλυτερα specs, καθως η Apple μεχρι το καλοκαιρι εχει το πλεονεκτημα να δει τι θα εχει βγαλει η Samsung μεχρι τον Φλεβαρη. Το 13 pro max στην καμερα υστερει αν δεις συγκριτικα reviews, το 22 ultra ειναι καλυτερο. Στο zoom ειναι ξεκαθαρος νικητης το 22 ultra απο την αλλη λογω του υβριδικου zoom 100x.
Στο 23 ultra αναμενεται αρκετα βελτιωμενη η καμερα.

Τη μερα ολα τα κινητα βγαζουν ικανοποιητικες φωτο, στο low light φαινεται η καλη η καμερα θαρρω.

Οσον αφορα το integration ειναι μεγαλη συζητηση

Επισης ολα τα S23 θα βγουν μονο με snapdragon, καθολου exynos
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
fffff.png

Το αριστερά είναι το S22 Ultra και το δεξιά το iPhone 14 Pro Max. Σκέψου ένα iPhone με 5000 mah μπαταρία και 12 gb RAM για να καταλάβεις το gap μεταξύ των 2 smartphone.

Για τις φωτογραφίες δεν ξέρω γιατίι δεν με ενδιαφέρουν. Γενικά θεωρώ μεγάλη βλακεία να δίνεις λεφτά για smartphone εκτός αν είσαι influencer ή ασχολεισαι με τις φωτογραφία.

Τα κινητά δεν είναι πιο ακριβά σε σχέση με παλαιότερα. Απλώς έχει αυξηθεί η διάρκεια ζωής τους. Ένα iPhone Xr (κινητό 4 ετών) είναι άψογο ακόμα και σήμερα.

To κυριότερο πλεονέκτημα των iPhone σε σύγκριση με τα Galaxy είναι είναι η after sale υποστήριξη αφού περάσει ο χρόνος. O κάτοχος ενός iPhone 8/X (2017) θα πάρει την αναβάθμιση του λειτουργικού την ιδια χρονική στιγμή με τον κάτοχο iPhone 14 Pro Max. Αντίθετα ο κάτοχος του S21 θα πάρει το major update αρκετά πιο μετά από ότι ο κάτοχος του S22.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα midrange android μπορει
Στα high end πώς κατεληξες σ'αυτο το συμπερασμα;
Πχ η καμερα του 22 ultra κοντραρει στα ισα την καμερα του 14 pro max και υστερει καπως ισως στο βιντεο
Λογικο ως ενα βαθμο, απο τη στιγμη που οι 2 ναυαρχιδες βγαινουν με μισο χρονο διαφορά, δλδ το 14 pro max ειναι μεταγενεστερο του ultra και ειναι αναμενομενο να εχει καλυτερα specs, καθως η Apple μεχρι το καλοκαιρι εχει το πλεονεκτημα να δει τι θα εχει βγαλει η Samsung μεχρι τον Φλεβαρη. Το 13 pro max στην καμερα υστερει αν δεις συγκριτικα reviews, το 22 ultra ειναι καλυτερο. Στο zoom ειναι ξεκαθαρος νικητης το 22 ultra απο την αλλη λογω του υβριδικου zoom 100x.
Στο 23 ultra αναμενεται αρκετα βελτιωμενη η καμερα.

Τη μερα ολα τα κινητα βγαζουν ικανοποιητικες φωτο, στο low light φαινεται η καλη η καμερα θαρρω.

Οσον αφορα το integration ειναι μεγαλη συζητηση

Επισης ολα τα S23 θα βγουν μονο με snapdragon, καθολου exynos
Δεν τα είχα ψάξει ενδελεχώς, αλλά αυτό με το ζουμ το βγάζαν όλοι τέρμα δευτερεύον, σε φάση αν φωτογραφίζεις πουλάκια και πρέπει να σαι από απόσταση τότε θα έχει διαφορά, αλλά πέρα απ' αυτό τίποτα. Και 'κει υποθέτω παίρνεις φωτογραφική μια και καλή.

Στο βίντεο η διαφορά είναι μεγάλη, αλλά το μεγάλο ζήτημα είναι τα integrations και εκεί το θέμα δεν είναι καθόλου controversial. Υπάρχει χαωτική διαφορά. Τα είχα δει σε comparisons και ήταν η μέρα με τη νύχτα. Γι' αυτό ποτέ μου δεν έχω γνωρίσει φωτογράφο, επαγγελματία ή χομπίστα, με android, προτιμούν iphone 5ετίας.

Ουσιαστικά, για μένα προσωπικά, το χτίσιμο και η ενασχόληση με τα social media αποτελεί το μόνο σοβαρό λόγο να σκάσει κάποιος τόσα χρήματα(στην Ελλάδα ένα +800€ είναι παραπάνω απ' το μέσο μισθό). 'Ισως σ' αυτά να βάλουμε και την ενασχόληση με φωτογραφία/βίντεο χωρίς ιδιαίτερο νοιάξιμο για τα social. Και μόνο φωτογραφίες να ήθελα όμως, χωρίς βίντεο και τραβώντας μόνο απ' την δοθείσα εφαρμογή(π.χ. της samsung), πάλι iphone θα έπαιρνα έναντι android, καθώς θα έβρισκα πολύ περισσότερα tips και επίσης αν δω μια καλή φωτογραφία από κινητό και θέλω να την κάνω reproduce, σχεδόν σίγουρα έχει τραβηχτεί με iphone.

Τώρα αν εσύ έχεις τα λεφτά και γουστάριες να τα δώσεις επειδή θες καλούς επεξεργαστές και άλλα τέτοια νερντουλίστικα, προφανώς κάνε ό,τι γουστάρεις. Απλώς με αυτά τα $$ εγώ θα έκλεινα ένα ταξίδι, θα έπαιρνα 1 καλό παλτό και θα πήγαινα σε ένα πολύ καλό εστιατόρειο μεταξύ άλλων.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
Το αριστερά είναι το S22 Ultra και το δεξιά το iPhone 14 Pro Max. Σκέψου ένα iPhone με 5000 mah μπαταρία και 12 gb RAM για να καταλάβεις το gap μεταξύ των 2 smartphone.
Τι να την κάνει την παραπάνω RAM αφού δεν την αξιοποιεί.
Αν δεν κάνω λάθος, μόνο μία εφαρμογή τρέχει ενεργά τη φορά. Αν στείλεις κάτι messenger ας πούμε και βγεις να κάνεις κάτι άλλο την παγώνει τη μεταφορά του μηνύματος και πρέπει να ξαναγυρίσεις στην εφαρμογή του messenger για να συνεχιστεί η αποστολή, να το κοιτάς να ανεβαίνει και να περιμένεις να ολοκληρωθεί.
Ούτε έχει πολλαπλά παράθυρα, πολύ σημαντικό feature.
Και σκέψου αν κάνει τώρα 1500-1700 με 6GB RAM, τι κόστος θα έχει η συσκευή στη διπλάσια RAM;

Αυτό που δεν μπορώ να αποδεχτώ στο iPhone είναι το οικοσύστημά του, ότι μετά μπαίνεις στο τριπάκι να πρέπει να αγοράσεις κι άλλα Apple προϊόντα και ο περίγυρός σου πρέπει να χει iPhone για ιδανικό user experience.
Έχει πολλά συμπράγαλα γύρω γύρω, πάρε και το apple watch, πάρε και ένα ipad, πάρε και airpods, πάρε και ειδικό φορτιστή μαζί, πάρε και συνδρομή στο iCloud γιατί το filesystem δεν είναι εδω οπως το ηξερες, βρες άλλη συσκευή Apple να στείλεις με Airdrop, κόψε το λαιμό σου να βρεις γρήγορο και unlimited internet και στο σπίτι και στα δεδομενα on the go για να μην έχεις θέμα με τα αρχεία που γίνονται sync, κλπ κλπ. Δηλαδή παντού θέλει να πληρώνεις μετά, λίγα απο δω λίγα απο κει, το συνολικο κόστος σε αυτο το i-μονοπατι αυξάνεται πολύ, δεν ειναι μονο το κινητο-iPhone και τελος.

To κυριότερο πλεονέκτημα των iPhone σε σύγκριση με τα Galaxy είναι είναι η after sale υποστήριξη αφού περάσει ο χρόνος. O κάτοχος ενός iPhone 8/X (2017) θα πάρει την αναβάθμιση του λειτουργικού την ιδια χρονική στιγμή με τον κάτοχο iPhone 14 Pro Max. Αντίθετα ο κάτοχος του S21 θα πάρει το major update αρκετά πιο μετά από ότι ο κάτοχος του S22.
Αυτό με την μακροχρόνια υποστήριξη updates σε όλα τα μοντέλα είναι πολύ γαμάτο το αναγνωρίζω, είναι μεγάλο αρνητικό στην samsung/android. Έχει ημερομηνία λήξης και μετά από 4-5 χρόνια θα αναγκαστείς σίγουρα να πάρεις ξανά κινητό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν τα είχα ψάξει ενδελεχώς, αλλά αυτό με το ζουμ το βγάζαν όλοι τέρμα δευτερεύον, σε φάση αν φωτογραφίζεις πουλάκια και πρέπει να σαι από απόσταση τότε θα έχει διαφορά, αλλά πέρα απ' αυτό τίποτα. Και 'κει υποθέτω παίρνεις φωτογραφική μια και καλή.

Στο βίντεο η διαφορά είναι μεγάλη, αλλά το μεγάλο ζήτημα είναι τα integrations και εκεί το θέμα δεν είναι καθόλου controversial. Υπάρχει χαωτική διαφορά. Τα είχα δει σε comparisons και ήταν η μέρα με τη νύχτα. Γι' αυτό ποτέ μου δεν έχω γνωρίσει φωτογράφο, επαγγελματία ή χομπίστα, με android, προτιμούν iphone 5ετίας.

Ουσιαστικά, για μένα προσωπικά, το χτίσιμο και η ενασχόληση με τα social media αποτελεί το μόνο σοβαρό λόγο να σκάσει κάποιος τόσα χρήματα(στην Ελλάδα ένα +800€ είναι παραπάνω απ' το μέσο μισθό). 'Ισως σ' αυτά να βάλουμε και την ενασχόληση με φωτογραφία/βίντεο χωρίς ιδιαίτερο νοιάξιμο για τα social. Και μόνο φωτογραφίες να ήθελα όμως, χωρίς βίντεο και τραβώντας μόνο απ' την δοθείσα εφαρμογή(π.χ. της samsung), πάλι iphone θα έπαιρνα έναντι android, καθώς θα έβρισκα πολύ περισσότερα tips και επίσης αν δω μια καλή φωτογραφία από κινητό και θέλω να την κάνω reproduce, σχεδόν σίγουρα έχει τραβηχτεί με iphone.
Δεν σας τις σπάνε οι περιορισμοί του iOS; Αυτο το σχολιο στο reddit το συνοψιζει πολυ καλα!
1670541106252.png

Αυτό είναι το κακό με το integration. Μπορεί να είναι πολύ αποδοτικό και να έχεις μια συσκευή απλή στη χρήση, αλλά είναι λες και απευθύνεται σε παιδάκια, θέτοντας κανόνες στο τι μπορείς να κάνεις και τι όχι και δεν έχεις την ελευθερία να κάνεις τα δικά σου.

Τώρα αν εσύ έχεις τα λεφτά και γουστάριες να τα δώσεις επειδή θες καλούς επεξεργαστές και άλλα τέτοια νερντουλίστικα, προφανώς κάνε ό,τι γουστάρεις. Απλώς με αυτά τα $$ εγώ θα έκλεινα ένα ταξίδι, θα έπαιρνα 1 καλό παλτό και θα πήγαινα σε ένα πολύ καλό εστιατόρειο μεταξύ άλλων.
Καλά ναι αυτό είναι γενικό θέμα του αν θα δώσεις τόσα λεφτά για να πάρεις ένα κινητό, είτε αυτό είναι iPhone είτε κάποιο Android. Ωστόσο αν σκεφτείς ότι είναι προέκταση του χεριού μας και κάνεις πόσα με αυτό καθημερινά, είναι ένα είδος επένδυσης που θα σου μείνει για 4-5 χρόνια. Μέχρι πριν κανα χρονο κι εγω ημουν της αποψης οχι πανω απο 500 για κινητο, αλλά πλεον μπορω να πω οτι το βλεπω λιγο πιο ελαστικα, αν και παλι θα εχω τυψεις αν δωσω τοσα λεφτα για ενα κινητο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν σας τις σπάνε οι περιορισμοί του iOS; Αυτο το σχολιο στο reddit το συνοψιζει πολυ καλα!

Αυτό είναι το κακό με το integration. Μπορεί να είναι πολύ αποδοτικό και να έχεις μια συσκευή απλή στη χρήση, αλλά είναι λες και απευθύνεται σε παιδάκια, θέτοντας κανόνες στο τι μπορείς να κάνεις και τι όχι και δεν έχεις την ελευθερία να κάνεις τα δικά σου.
Μου τη σπάει πολύ η apple και γι' αυτό μέχρι τώρα δεν έχω αγοράσει κανένα προιόν της, αλλά από τη στιγμή που είναι τόσο ανώτερη σ' αυτό το θέμα, you suck it up.

Καλά ναι αυτό είναι γενικό θέμα του αν θα δώσεις τόσα λεφτά για να πάρεις ένα κινητό, είτε αυτό είναι iPhone είτε κάποιο Android. Ωστόσο αν σκεφτείς ότι είναι προέκταση του χεριού μας και κάνεις πόσα με αυτό καθημερινά, είναι ένα είδος επένδυσης που θα σου μείνει για 4-5 χρόνια. Μέχρι πριν κανα χρονο κι εγω ημουν της αποψης οχι πανω απο 500 για κινητο, αλλά πλεον μπορω να πω οτι το βλεπω λιγο πιο ελαστικα, αν και παλι θα εχω τυψεις αν δωσω τοσα λεφτα για ενα κινητο.
'Ολα τα κάνεις πολύ καλά με το 200€ xiaomi που είχα πάρει το καλοκαίρι. Η μπαταρία κρατάει ακόμα πάνω από μέρα, η οθόνη είναι μια χαρά, το finger thingy δουλεύει πολύ καλά, δεν είναι πως αργεί κλπ.
Τα +500€, +800€ κινητό έχει καλύτερη κάμερα και άλλα τελείως δευτερεύοντα πράγματα όπως καλύτερες επιδόσεις στα παιχνίδια.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δεν σας τις σπάνε οι περιορισμοί του iOS; Αυτο το σχολιο στο reddit το συνοψιζει πολυ καλα!
View attachment 111486
Αυτό που λέει ο τυπάς είναι αλήθεια. Πρέπει να αλλάξεις τις συνήθειες σου και το τρόπο που κάνεις κάποια πράγματα σε αυτά που προτείνει η Apple. Σύντομα καταλαβαίνεις ότι αυτός ο τρόπος είναι ο ιδανικός και κάποια χρόνια μετά εφαρμόζονται και από τους άλλους.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top