Apple

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Έχω δοκιμάσει συσκευή VR και μου ήταν αδιαφορη. Δεν θα την αγόραζα εκτός αν είμαι gamer και δεν έχω να κάνω κάτι καλύτερο στη ζωή μου από το να αποβλακωνομαι.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
Αντι για VR πιο χρησιμα θα ηταν γυαλια με augmented reality οχι ολοκληρη κασκα
Σαν εκεινα τα google glass
Δεν ξερω τι εχει απογινει εκεινη η ιδεα
Γενικα το augmented εχει πολυ ενδιαφερον
Αλλα το προβλημα παραμενει, καποιος που φοραει ηδη γυαλια πώς θα το φοραει;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Έχω δοκιμάσει συσκευή VR και μου ήταν αδιαφορη. Δεν θα την αγόραζα εκτός αν είμαι gamer και δεν έχω να κάνω κάτι καλύτερο στη ζωή μου από το να αποβλακωνομαι.


Για μένα είναι must για ανθρώπους που ταξιδεύουν και μέχρι τώρα δούλευαν στην οθόνη ενός MacBook ή iPad. Κάθεσαι στο γραφειο ενος ξεονοδοχείο και δουλευεις κανονικά. Το θέμα ειναι να είναι ξεκούραστο στο μάτι που λόγω της 4k ανάλυσης το πιθανότερο ειναι να είναι.

Είναι αστείο αν το συγκρίνουμε με τη παρουσίαση Quest Pro:

Είναι πανάκριβο αλλά είναι ένα πιλοτικό προϊόν. Ο κόσμος είναι πολύ επιφυλακτικός και πρέπει να πείσει για να πουλήσουν αντίστοιχα μελόντικα πιο φθηνά μοντέλα.

Αντι για VR πιο χρησιμα θα ηταν γυαλια με augmented reality οχι ολοκληρη κασκα
Σαν εκεινα τα google glass
Δεν ξερω τι εχει απογινει εκεινη η ιδεα
Γενικα το augmented εχει πολυ ενδιαφερον
Αλλα το προβλημα παραμενει, καποιος που φοραει ηδη γυαλια πώς θα το φοραει;
Θα υπάρχει η δυνατότητα να προσθέσεις φακούς επί πληρωμή για μυωπία κ.λπ.

Σε άλλα VR φοράς τα γυαλιά από μέσα δεν ξέρω αν σου δίνει και αυτό και αυτή τη δυνατότητα.

Tα google glass πήραν απατα και απέτυχε το project επειδή δεν υπήρχε σωστή υποδομή. Η Αpple έχει δουλέψει χρόνια το Arkit framework και το έχει κανει να δουλεύει τέλεια στα τελευταία iPhone. Τώρα προσπαθεί να το εφαρμόσει στο σωστό προορισμό.

Κακά τα ψέματα χωρίς κάμερες, αισθητήρες και λοιπούς αισθητήρες να δώσουν τη σωστή εμπειρία χρήσης θα πήγαινε άπατο. Άρα αναγκαίος ο όγκος του.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,478 μηνύματα.
Λοιπόν, όπως μπορεί να θυμάστε εδώ και καιρό σκεφτόμουν να πάρω iphone, αλλά προβληματιζόμουν για το αν αξίζει όντως τα λεφτά του και τα σχετικά. Τον τελευταίο καιρό, όπως έχουν καταλάβει όσοι διαβάζουν την κουβεντούλα :laugh:, περνάω μία πάρα πολύ δύσκολη φάση και προσπαθώ να κάνω πράγματα που μου προσφέρουν χαρά, ακόμα και αν είναι παροδική, ακα έχω μετατραπεί σε μία κινούμενη σπατάλη χρημάτων, και για αυτό τόλμησα και πήρα τελικά iphone. Εκεί που θέλω να καταλήξω μετά από αυτόν τον τελείως περιττό πρόλογο είναι ότι σήμερα παρέλαβα το μωρό μου και δεν ξέρω τι να κάνω όσον αφορά την πρώτη του φόρτιση :prettyplz:. Διάβασα στο ίντερνετ μερικά πράγματα, αλλά δεν βρίσκω τις οδηγίες της apple, καλά δεν ξεσκίστηκα και στο ψάξιμο να λέμε την αλήθεια :P. Λοιπόν, σας ακούω.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Λοιπόν, όπως μπορεί να θυμάστε εδώ και καιρό σκεφτόμουν να πάρω iphone, αλλά προβληματιζόμουν για το αν αξίζει όντως τα λεφτά του και τα σχετικά. Τον τελευταίο καιρό, όπως έχουν καταλάβει όσοι διαβάζουν την κουβεντούλα :laugh:, περνάω μία πάρα πολύ δύσκολη φάση και προσπαθώ να κάνω πράγματα που μου προσφέρουν χαρά, ακόμα και αν είναι παροδική, ακα έχω μετατραπεί σε μία κινούμενη σπατάλη χρημάτων, και για αυτό τόλμησα και πήρα τελικά iphone. Εκεί που θέλω να καταλήξω μετά από αυτόν τον τελείως περιττό πρόλογο είναι ότι σήμερα παρέλαβα το μωρό μου και δεν ξέρω τι να κάνω όσον αφορά την πρώτη του φόρτιση :prettyplz:. Διάβασα στο ίντερνετ μερικά πράγματα, αλλά δεν βρίσκω τις οδηγίες της apple, καλά δεν ξεσκίστηκα και στο ψάξιμο να λέμε την αλήθεια :P. Λοιπόν, σας ακούω.
Το φορτίζεις μέχρι το 100% και το βγάζεις. Δεν χρειάζεται πλέον να περιμένεις 4 ώρες όπως τα παλιά κινητά καθώς έχει προχωρήσει η τεχνολογία πλέον. Μετά την πρώτη φόρτιση όμως πάντα θα το φορτίζεις μέχρι το 90% max ώστε να σου κρατήσει η υγεία της μπαταρίας περισσότερο.

Καλορίζικο εύχομαι. Ποιο μοντέλο αγόρασες τελικά;;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,478 μηνύματα.
Το φορτίζεις μέχρι το 100% και το βγάζεις. Δεν χρειάζεται πλέον να περιμένεις 4 ώρες όπως τα παλιά κινητά καθώς έχει προχωρήσει η τεχνολογία πλέον. Μετά την πρώτη φόρτιση όμως πάντα θα το φορτίζεις μέχρι το 90% max ώστε να σου κρατήσει η υγεία της μπαταρίας περισσότερο.

Καλορίζικο εύχομαι. Ποιο μοντέλο αγόρασες τελικά;;
Το 14. Στο ιντερνετ διάβασα ότι είναι ήδη φορτισμένο περίπου στο 50% με 60%. Ακόμα δεν το έχω ανοίξει, του έβαλα τζαμάκι και θήκη και απλά κάνουμε eye contact :laugh:

Υ.Γ Η Τζότζι μου είπε να ρωτήσω και σένα @Samael.
 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
Το φορτίζεις μέχρι το 100% και το βγάζεις. Δεν χρειάζεται πλέον να περιμένεις 4 ώρες όπως τα παλιά κινητά καθώς έχει προχωρήσει η τεχνολογία πλέον. Μετά την πρώτη φόρτιση όμως πάντα θα το φορτίζεις μέχρι το 90% max ώστε να σου κρατήσει η υγεία της μπαταρίας περισσότερο.

Καλορίζικο εύχομαι. Ποιο μοντέλο αγόρασες τελικά;;
Πάντως σε κάθε περίπτωση έχουν την πιο αργή φόρτιση σε σχέση με τα android
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το 14. Στο ιντερνετ διάβασα ότι είναι ήδη φορτισμένο περίπου στο 50% με 60%. Ακόμα δεν το έχω ανοίξει, του έβαλα τζαμάκι και θήκη και απλά κάνουμε eye contact :laugh:
Κάνετε eye contact??? Xaxaxaxa
Το κοιτάζεις
Σε κοιτάζει
Γιατι δε φορτιζομαστε?

Μάγκα μου είσαι για μια σελφι που ποτέ κανείς δε θα μας την το ξεχάσει?
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Το 14. Στο ιντερνετ διάβασα ότι είναι ήδη φορτισμένο περίπου στο 50% με 60%. Ακόμα δεν το έχω ανοίξει, του έβαλα τζαμάκι και θήκη και απλά κάνουμε eye contact :laugh:

Υ.Γ Η Τζότζι μου είπε να ρωτήσω και σένα @Samael.
Μέχρι το 100% και μετά το βγάζεις. Από την δεύτερη φόρτιση και μετά θα έχεις την μπαταρία μεταξύ του 20-90% καθώς θα σου κρατήσει περισσότερα χρόνια.

Καλορίζικο ξανά 😉😉.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
@Pak Με γειά σου και καλοδουλεμενο να βγει να το χαρείς!
Πώς και δεν πήρες κάποια ναυαρχίδα samsung?
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,478 μηνύματα.
@Pak Με γειά σου και καλοδουλεμενο να βγει να το χαρείς!
Πώς και δεν πήρες κάποια ναυαρχίδα samsung?
Όλα τα κινητά μου, πέρα από το πρώτο πρώτο που ήταν nokia, ήταν samsung και είπα να αρχίσω να κάνω αλλαγές στη ζωή μου για κάποιον δικό μου χαζό λόγο :laugh:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
@Pak Με γειά σου και καλοδουλεμενο να βγει να το χαρείς!
Πώς και δεν πήρες κάποια ναυαρχίδα samsung?
Γιατί θέλει να ακουμπάει πάνω στο τραπέζι της καφετέριας ενώ πίνει καφέ χωρίς να ντρέπεται.


Βρήκα το απόλυτο κόλπο για να διατηρήσεις την υγεία του iPhone υψηλή.
Παίρνεις έναν τέτοιο (5W) και το φορτίζει με αυτόν
32131313.png

Μετά 184 κύκλους φόρτισης είμαι >100%.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,478 μηνύματα.
Eπίσης πως μπορώ να ελέγξω αν ο φορτιστής που πήρα είναι λέτζιτ;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,478 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
30 έδωσα γτ δεν είχα υπομονή να παραγγείλω από πουθενά, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι όντως πήρα λέτζιτ.
Αν μπορείς να στείλεις την συσκευασία. Πάντως εκεί κοντά κάνει και ο αυθεντικός της Apple.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,478 μηνύματα.
Αν μπορείς να στείλεις την συσκευασία. Πάντως εκεί κοντά κάνει και ο αυθεντικός της Apple.
Ναι το ξέρω, αλλά και πάλι μπορεί να μου πούλησαν μαϊμού για αυθεντικό. Στο ίντερνετ βρήκα μόνο πως να ελέγξω τον σειριακό αριθμό της συσκευής, όχι των αξεσουάρ. Θες να σου γράψω τον σειριακό;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Ναι το ξέρω, αλλά και πάλι μπορεί να μου πούλησαν μαϊμού για αυθεντικό. Στο ίντερνετ βρήκα μόνο πως να ελέγξω τον σειριακό αριθμό της συσκευής, όχι των αξεσουάρ. Θες να σου γράψω τον σειριακό;
Ναι ναι.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top