Asexual

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
O αριθμός παίζει ρόλο; Ας πούμε 20 χρόνια; 40 χρόνια; Τι αλλάζει; Αν δεν του αρέσει αυτό το είδος ανθρώπινης επικοινωνία που βλέπει γύρω του τι να κάνει; Δεν είναι κακό. Καλώς ή κακώς υπάρχουν άνθρωποι που δεν ταιριάζουν εύκολα με την γενική σούπα. Δεν σημαίνει ότι αυτό το πρωτόκολλο γνωριμιών στην σημερινή κοινωνία είναι και το πιο τέλειο. Πρέπει κάποτε να δεχθούμε ότι υπάρχουν αστοχίες. Οι συγκεκριμένοι άνθρωποι ξέρουν και πιστεύουν ότι υπάρχει η ξεχωριστή περίπτωση και θα την βρουν την άκρη. Απλά κάποιοι πάνε και με γ' διαλογής προσωπικότητες για να λένε ότι έχουν σχέση και να μην παθαίνουν σοκ οι άλλοι άνθρωποι μαθαίνοντας ότι έμειναν 130 χρόνια χωρίς σεξ.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Πολλοί άνδρες έχουν κάνει σεξ αλλά όχι με τον (ψευτοηθικά) κοινωνικά αποδεκτό τρόπο, δηλαδή, μόνο μέσω οίκων ανοχής. Δεν έτυχε να κάνουν σεξ μέσω σχέσης όπως την εννοούν οι άνθρωποι.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχει να κάνει με εγκράτεια όσο ότι δεν είναι σαβουρο-Μήτσουλας.
Kαι αυτο του παίρνει 30 χρονια ?

Μου αρεσει που προσπαθεις να δωσεις και λογικη εξήγηση ....
Δεν έχει βρεθεί η κατάλληλη γυναίκα που να ταιριάξει στο ανθρώπινο κομμάτι κυρίως.
Ναι μπορεις να το πει και αυτο ...αν ζει φυσικα καπου σε καμια σπηλια γιατι 30 χρονια να ψαχνεις και να μην βρισκεις καπως αλλιως λεγεται ...

ποιο τρολ πεθαινεις πραγματικα :bye2:
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Mαργαρίτα ξέρεις πολύ καλά ότι μεγάλο ποσοστό νέων ανθρώπων, δεν θέλουν να κάνουν σχέση. Δεν ξέρω τι και ποιος φταίει. Για να το πω κομψά, ζώντας στο εξωτερικό διαπιστώνω ότι γυναίκες από διάφορα έθνη του κόσμου απλά νιώθουν βαρεμάρα ή και πλήξη να κάνουν σχέση. Κάποιες προτιμούν μόνο με του ίδιου φύλου γνωριμίες ή και από τη φυλή τους αντιμετωπίζοντας ρατσιστικά το οτιδήποτε ξένο και άρα, πιθανόν ξενέρωτο. Σε μια τέτοια περίπτωση ήδη ξεκινούν με την προκατάληψη ότι απλά δεν ενδιαφέρονται για χίλιους λόγους που ο άλλος ποτέ δεν θα μάθει αλλά κινούνται σε αυτό το μήκος κύματος.

Οπότε προτιμούν να έχουν κάποιο κατοικίδιο που δεν φέρνει αντιρρήσεις σε ότι του λένε ή κάνουν και να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο. Σε όλες τις κοινωνικές δραστηριότητες για νέους όπως, περπάτημα, αθλητισμός, ανταλλαγή εκμάθησης γλώσσας, κτλ, τονίζεται με έντονα γράμματα ότι δεν επιδιώκουν καμία είδους γνωριμία ούτε καν σε φιλικό επίπεδο. Οπότε ναι, δεν είναι τυχαίο ότι ζούμε μια εποχή όπου δίπλα στους σχεσάκηδες έχουμε και τους ασέξουαλ. :give_rose:


Ότι μεταφέρω είναι από απόψεις και επιχειρήματα που μου έχουν πει γυναίκες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 207242

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μεγάλο πρόβλημα να μην έχεις ερωτική επιθυμία. Το αμέσως επόμενο είναι να μην μπορείς να έρθεις σε οργασμό. Είσαι κάτι σαν ανάπηρος. Οι άλλοι έχουν κάτι παραπάνω από 'σένα.
 

FreeNotes

Νεοφερμένος

Ο FreeNotes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Μεγάλο πρόβλημα να μην έχεις ερωτική επιθυμία. Το αμέσως επόμενο είναι να μην μπορείς να έρθεις σε οργασμό. Είσαι κάτι σαν ανάπηρος. Οι άλλοι έχουν κάτι παραπάνω από 'σένα.
Πραγματικά Φοβερό σου καταρρίπτει κάθε δεδομένο για τον ρόλο του άντρα στην σχέση.

Αλλά αυτό είναι μια παθητική κατάσταση η οποία θέλει θέληση από τον παθόντα να ενεργοποιήσει την ερωτική του ζώνη και παρτενέρ που θα αποδεκτούν την σεξουαλικότητα του όταν έχει φτάσει μόνος του και θα του το ανταποδώσουν.

Εγώ θέλω να σε ρωτήσω για μια άλλη κατάσταση που στον κόσμο μας θεωρείτε έκφυλη και άρρωστη που είναι ο οργασμός στο επίπεδο που περπατάς στον δρόμο συναντάς γυναίκα βγάζεις το ρόπαλο την βαρας και συνεχίζεις .Αν παρατηρήσεις στην φύση είναι αποδεκτή σεξουαλικότητα στο ζωικό βασίλειο και στην κοινωνία μας είναι το παιχνίδι ρόλων και πολιτισμού το βλέπουμε καθημερινά στην τηλεόραση.

Άλλη έκφυλη σεξουαλικότητα είναι ο γάμος και τα παιδιά που τα γεννάς και ψάχνεις να τα μορφώσουν να τα ταΐσουν κ.λ.π αλλά έχει κεκαλιφτει από αυτούς που τα χρησιμοποιούν σαν σκλάβους και θεωρείτε άγιο δισκοπότηρο.

Γιατί δεν μπαίνει ένα θέμα για αυτούς που έχουν καταλήξει τη σημαίνει έρωτας για αυτούς .Αυτή είναι η πραγματική σεξουαλικότητα του καθενός που θα καταρρίπτει αμέσως με την μοναξιά η με μια σχέση με ένα ταίρι που θεωρεί κάποια άλλη κατάσταση διαφορετική για έρωτα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 207242

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Free notes σε αυτή τη περίπτωση δεν είσαι ανήρ που αναζητεί ταίρι. Είσαι η χρυσή αυγή.
 

FreeNotes

Νεοφερμένος

Ο FreeNotes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Free notes σε αυτή τη περίπτωση δεν είσαι ανήρ που αναζητεί ταίρι. Είσαι η χρυσή αυγή.

Ποτέ δεν μπορείς να σταματήσεις να αναζητάς ταίρι είναι αυτό που μας συμπληρώνει και τα πάντα φτιάχτηκαν για αυτήν την ένωση. Η οποία με τη σειρά της έσυρε και όλα τα κακά μαζί της ,τέλος πάντων .Για το χρυσή αυγή δεν ξέρω μπορεί, στον στρατό προσπάθησα να σκοτώσω κάποιον με την ξιφολόγχη γιατί κοιμόταν στην σκοπιά τελικά την γλύτωσε γιατί δεν κοιμόταν την είχε κοπανίσει αλλά εγώ ορκίστηκα ποτέ να μην πειράξω ξανά άνθρωπο και να μην επέμβω στις αποφάσεις κανενός η ζωή του καθένα είναι δική του.
 

Guest 207242

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@FreeNotes η ζωή θα ήταν πραγματικά βαρετή χωρίς το σεξ. Και άδεια. Οποιος σου στερεί αυτή την ευχαρίστηση σε πονά. Για το δεύτερο σκέλος, ούτε εγώ θα πείραζα άνθρωπο ποτέ. Μόνο οτι προβλέπει ο νόμος. Ο ανθρώπινος, αλλά πρωτίστως ο πνευματικός.
 

FreeNotes

Νεοφερμένος

Ο FreeNotes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Μεγάλο πρόβλημα να μην έχεις ερωτική επιθυμία. Το αμέσως επόμενο είναι να μην μπορείς να έρθεις σε οργασμό. Είσαι κάτι σαν ανάπηρος. Οι άλλοι έχουν κάτι παραπάνω από 'σένα.

Λοιπόν φίλε μου εχτές έκατσε η περίπτωση που έλεγες, κάτω από το καπό δεν υπήρχε τίποτα ένα σποράκι που δεν γινόταν λουλούδι με τίποτα.


Ασχολήθηκα με αυτό όλο το βράδυ τώρα που σου γράφω είμαι χαρούμενος εκεί κάτω έχω κυβικά και καθαρά και η ψυχούλα μου τιτίβισε όχι σαν να έζησα έναν μεγάλο έρωτα αλλά τόσο ώστε να είμαι χαρούμενος.


Γλίτωσα τα λεφτά να πάω σε μια πουτάνα, γλίτωσα την ταλαιπωρία να κάνω έναν γάμο, γλίτωσα να κάνω σχέση μια νύχτας με μια συφιλιδική που το επόμενο πρωί που την αφήνεις βάζει στόχο στην ζωή της να σου καταστρέψει την ζωή, και γλίτωσα να κάνω σχέση μιας νύχτα με κάποια με την ίδια κουλτούρα που θα κατακρινόταν από όλοι την κοινότητα για τους άσεμνους που πηδιούνται , .. Και μαζί γλίτωσα ψείρες αφροδίσια και AIDS μαζί με κορονοιο όπως και ψώρα στους αγκώνες που από ότι θυμάμαι στο 90% των σχέσεων κάτι από αυτά κερδίζεις
 

Guest 207242

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν μπορεί το μόνο που πήρες απ' τις σχέσεις σου να ήταν σύφιλη. Δεν σε αγάπησε κανείς?
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Γλίτωσα τα λεφτά να πάω σε μια πουτάνα, γλίτωσα την ταλαιπωρία να κάνω έναν γάμο, γλίτωσα να κάνω σχέση μια νύχτας με μια συφιλιδική που το επόμενο πρωί που την αφήνεις βάζει στόχο στην ζωή της να σου καταστρέψει την ζωή, και γλίτωσα να κάνω σχέση μιας νύχτα με κάποια με την ίδια κουλτούρα που θα κατακρινόταν από όλοι την κοινότητα για τους άσεμνους που πηδιούνται , .. Και μαζί γλίτωσα ψείρες αφροδίσια και AIDS μαζί με κορονοιο όπως και ψώρα στους αγκώνες που από ότι θυμάμαι στο 90% των σχέσεων κάτι από αυτά κερδίζεις
Είναι παράξενο που με το που διάβασα αυτό που γράφεις,μου ήρθε εμετός; :sick:
 

FreeNotes

Νεοφερμένος

Ο FreeNotes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Δεν μπορεί το μόνο που πήρες απ' τις σχέσεις σου να ήταν σύφιλη. Δεν σε αγάπησε κανείς?

Παλικάρι μου όση αγάπη και να δώσεις όση αγάπη και να πάρεις τελικά νικάει το κακό είναι ολοκληρωτικά αποδεδειγμένο από την πορεία της ανθρωπότητας. Και σύντροφος του κακού είναι και η συφιλιδική που μετά αλλάζεις όλη την ζωή σου μήπως προστατευτείς από αυτήν .


Και πολλούς άλλους που έχουν ενστερνιστεί αυτήν την κατάσταση


πραγματικά και αγάπησα πολύ και αγαπήθηκα πολύ αλλά τώρα έχει μείνει μόνο μίσος και μια άσχημη μυρωδιά που προσπαθεί να κατακτήσει το σώμα μου και το μυαλό μου. Δεν έχω ούτε την παραμικρή αγάπη ποια να θυμηθώ κάτι καλό.
 

Guest 207242

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορεί μεν να νικάει πάντα το κακό στο τέλος όμως αυτό δεν σημαίνει πως αυτό θα συμβαίνει για πάντα.
 

FreeNotes

Νεοφερμένος

Ο FreeNotes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Μπορεί μεν να νικάει πάντα το κακό στο τέλος όμως αυτό δεν σημαίνει πως αυτό θα συμβαίνει για πάντα.

Είχες στην οικογένεια σου κάποιο μάγο που μπορούσε να φέρει ζωή από το τίποτα .


Μάλλον όχι στην καλύτερη περίπτωση να είσαι εργάτης που προσπαθεί να συναρμολογήσει η να κουβαλάει ή να συντηρεί αυτά που κάποιος μάγος έφερε στον κόσμο.


Στη χειρότερη είσαι χέρι του κακοί και βάρος στους άλλους ανθρώπους.


Ζει ο παππού σου η γιαγιά σου ο προπάππους σου αν ζει ο πατέρας σου είναι αθάνατος εσύ είσαι αθάνατος .


Αυτό μας οδηγάει στον προορισμό μας, το κακό και μας πάει στο βασίλειο του των θάνατο.
 

FreeNotes

Νεοφερμένος

Ο FreeNotes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Είναι παράξενο που με το που διάβασα αυτό που γράφεις,μου ήρθε εμετός; :sick:

Chem2000 Πράγματι όλα αυτά είναι μια βρώμικη ζωή, που την έκανα γιατί ακολουθούσα ένα αστέρι, αυτό το αστέρι που θα είναι η ερωτική σύντροφος μου.


Την έψαξα παντού σε παλάτια σε καταγώγια σε ποταδικα στο τρένο στον πληρωμένο έρωτα στην Ελλάδα στο εξωτερικό, ήταν αυτή που θα γεννούσε όλα αυτά που τα μασάμε σαν τσίχλα κάθε μέρα είναι η φράση είσαι το άλλα μισό μου και θα σε προσέχω όπως προσέχω εμένα, είναι όταν το φως του έρωτα γεννάει την ισότητα τον σεβασμό την επικοινωνία και την αγάπη,είναι το ταίριασμα που ο Θεός το θέλει να κατοικίσει στον κόσμο του.





Δεν έχει σημασία αν εγώ τελικά το βρήκα αυτό, τι συνάντησα σε αυτό το νησί , αν έφτασα ποτέ εκεί .


Αν έπρεπε να το προδώσω γιατί υπήρχε μια δεύτερη γυναίκα στην ζωή μου η ίδια η ΖΩΗ που έπρεπε να βρομηστουμαι σε λατομία σε χωράφια στο πανεπιστήμιο,για να έχουμε ένα πιρούνι και ένα κολοκυθάκι να το τρώμε και να ερωτοτροπούμε.





Μετά από μένα είναι αυτός που κράτησε αυτήν την αγάπη σε αυτό το νησί και μαζί έφτιαξαν όλα αυτά που έχουμε γύρο μας, το γάλα που πίνουμε το πρωί, τα δημητριακά που τρόμε, τα φασολάκια το μεσημέρι, το παντελόνι που φοράμε για να μην κρυώσουμε, και την άμαξα για να πάμε ένα ταξίδι.





Αλήθεια επειδή κοντεύεις να ξεράσεις στο part1 τώρα που έμαθες το part 2 και το part 3 που ακολουθεί τι σου είθε.





Πόσοι άνθρωποι νομίζεις κατοικούν σε αυτό το νησί,πόσοι άνθρωποι είναι σκηνικά και ψεύτες που μασάνε αυτά που θα διαβάσουν , πόσοι άνθρωποι ακόμα και οι ίδιοι οι γονείς μας λένε ψέματα ότι αγαπούν το άλλο μισό η μήπως όλα αυτά γύρο μας γίνονται για ένα πιάτο φαΐ μια προίκα η μια θέση που θα έχει κύρος και θα καταδικάζει την προηγούμενη ζωή αυτή που σε έκανε να ξεράσεις και θα καταστέλλει την αλητεία του έρωτα με το διάταγμα όποιος γαμάει παντρεύετε.


Και πόσοι από αυτούς που πάνε σε ένα κυριλέ εστιατόριο και ζητάνε μοσχαράκι κάτι έχουν κάτσει να καθαρίσουν ένα χωράφι από την πετρά και αυτήν την πέτρα να την κάνουν σπίτι αν μπορούν να το σκεφτούν.


Να φροντίσουν την γελάδα που ήρθε στην αυλή να καθαρίσουν τα σκατά της και να τα διαχειριστούν.


Να βρουν επιστήμη να φτιάξουν πόρτα και κάθισμα.


και όταν κάνουν όλο αυτό να τους έχει περισσέψει ένα ποτήρι γάλα ,και με αγάπη να βάλουν μια ταμπέλα το πουλάω σε έναν φίλο.





Chem2000 η ζωή όπως και ο ερωτάς που είναι αυτός που ευθύνεται και μας βάζει στο σπίτι της είναι κατή πολύ βρώμικο και ένα ταξίδι στο σκοτάδι που η θα χάσεις ή θα βρεις την ψυχή και την ζωή σου και θα προσπαθείς πάντα να πάρεις στην δική σου άβυσσο όλους αυτούς που σε αδίκησαν για να τους προστατεύεις πρέπει να έχεις φτάσει στο προηγούμενο νησί και να έχεις μάθει να αγαπάς και να σέβεσαι τις επιλογές τους.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 903 μηνύματα.
Chem2000 Πράγματι όλα αυτά είναι μια βρώμικη ζωή, που την έκανα γιατί ακολουθούσα ένα αστέρι, αυτό το αστέρι που θα είναι η ερωτική σύντροφος μου.


Την έψαξα παντού σε παλάτια σε καταγώγια σε ποταδικα στο τρένο στον πληρωμένο έρωτα στην Ελλάδα στο εξωτερικό, ήταν αυτή που θα γεννούσε όλα αυτά που τα μασάμε σαν τσίχλα κάθε μέρα είναι η φράση είσαι το άλλα μισό μου και θα σε προσέχω όπως προσέχω εμένα, είναι όταν το φως του έρωτα γεννάει την ισότητα τον σεβασμό την επικοινωνία και την αγάπη,είναι το ταίριασμα που ο Θεός το θέλει να κατοικίσει στον κόσμο του.





Δεν έχει σημασία αν εγώ τελικά το βρήκα αυτό, τι συνάντησα σε αυτό το νησί , αν έφτασα ποτέ εκεί .


Αν έπρεπε να το προδώσω γιατί υπήρχε μια δεύτερη γυναίκα στην ζωή μου η ίδια η ΖΩΗ που έπρεπε να βρομηστουμαι σε λατομία σε χωράφια στο πανεπιστήμιο,για να έχουμε ένα πιρούνι και ένα κολοκυθάκι να το τρώμε και να ερωτοτροπούμε.





Μετά από μένα είναι αυτός που κράτησε αυτήν την αγάπη σε αυτό το νησί και μαζί έφτιαξαν όλα αυτά που έχουμε γύρο μας, το γάλα που πίνουμε το πρωί, τα δημητριακά που τρόμε, τα φασολάκια το μεσημέρι, το παντελόνι που φοράμε για να μην κρυώσουμε, και την άμαξα για να πάμε ένα ταξίδι.





Αλήθεια επειδή κοντεύεις να ξεράσεις στο part1 τώρα που έμαθες το part 2 και το part 3 που ακολουθεί τι σου είθε.





Πόσοι άνθρωποι νομίζεις κατοικούν σε αυτό το νησί,πόσοι άνθρωποι είναι σκηνικά και ψεύτες που μασάνε αυτά που θα διαβάσουν , πόσοι άνθρωποι ακόμα και οι ίδιοι οι γονείς μας λένε ψέματα ότι αγαπούν το άλλο μισό η μήπως όλα αυτά γύρο μας γίνονται για ένα πιάτο φαΐ μια προίκα η μια θέση που θα έχει κύρος και θα καταδικάζει την προηγούμενη ζωή αυτή που σε έκανε να ξεράσεις και θα καταστέλλει την αλητεία του έρωτα με το διάταγμα όποιος γαμάει παντρεύετε.


Και πόσοι από αυτούς που πάνε σε ένα κυριλέ εστιατόριο και ζητάνε μοσχαράκι κάτι έχουν κάτσει να καθαρίσουν ένα χωράφι από την πετρά και αυτήν την πέτρα να την κάνουν σπίτι αν μπορούν να το σκεφτούν.


Να φροντίσουν την γελάδα που ήρθε στην αυλή να καθαρίσουν τα σκατά της και να τα διαχειριστούν.


Να βρουν επιστήμη να φτιάξουν πόρτα και κάθισμα.


και όταν κάνουν όλο αυτό να τους έχει περισσέψει ένα ποτήρι γάλα ,και με αγάπη να βάλουν μια ταμπέλα το πουλάω σε έναν φίλο.





Chem2000 η ζωή όπως και ο ερωτάς που είναι αυτός που ευθύνεται και μας βάζει στο σπίτι της είναι κατή πολύ βρώμικο και ένα ταξίδι στο σκοτάδι που η θα χάσεις ή θα βρεις την ψυχή και την ζωή σου και θα προσπαθείς πάντα να πάρεις στην δική σου άβυσσο όλους αυτούς που σε αδίκησαν για να τους προστατεύεις πρέπει να έχεις φτάσει στο προηγούμενο νησί και να έχεις μάθει να αγαπάς και να σέβεσαι τις επιλογές τους.
Νομίζω ξεφεύγεις απ το θέμα asexual.
Εσύ μας εξηγείς, πώς ήταν για σένα ο έρωτας μια βρωμιά. Διαφωνώ βέβαια και μένα αυτες οι περιγραφες σου μου φέρνουν μια αηδία.
Αλλά εδώ μιλάμε για άτομα που δεν έχουν καν διάθεση. Και είναι πλέον κανόνας αυτός.
Βαριούνται να κάνουν φλερτ, διστάζουν να μιλήσουν πρώτοι, δεν είναι βέβαιοι. Και εφόσον μέχρι τα 35 τους πχ δεν έχουν κάνει καν σχέση, δεν έχουν μπει στο παιχνίδι της λαγνείας και δεν τους λείπει κάτι. Είναι μια χαρά. Ίσως η γενιά η δική μας να ήταν λάθος, που γύρευε έρωτα. Εσύ μας περιγράφεις το αποτέλεσμα του έρωτα δίχως ,....έρωτα! Λες τα σημερινά παιδιά να έχουν δίκιο;
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Το λάθος είναι ότι οι άνθρωποι προσπαθούν όλα να τα ερμηνεύουν και να δίνουν απαντήσεις με βάση τα δικά τους προσωπικά βιώματα. Δεν πάει έτσι, γιατί ο κάθε άνθρωπος είναι μια προσωπικότητα. Αν διαφωνείτε σε αυτή την υπόθεση, απαντήστε μου: οι άνθρωποι τελειώνουν τη ζωή τους με τον ίδιο τρόπο θανάτου; :hmm:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top