Big Brother 2020 - ΣΚΑΪ

Ποιός/α ΘΕΛΕΤΕ να είναι ο νικητής/τρια του Big Brother 2020; (όχι ποιος νομίζετε ότι θα είναι)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 8)
  • Χρήστος Βαρουξής

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Σοφία Δανέζη

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Θέμης Κανέλλος

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Γρηγόρης Τσεκούρας

    Ψήφοι: 0 0.0%

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.
Καλή αρχή, ελπίζω η κυβέρνηση και ο ΣΚΑΙ να διορθώσουν και άλλα πολλά και μεγαλύτερα λάθη τους πέρα από το Big Brother.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,980 μηνύματα.
Θα ηταν καλυτερο να βγάλει μια ανακοινωση η παραγωγη και να πει οτι αυτες οι ιδεες και οι αποψεις ΔΕΝ εκφράζουν το χαρακτηρα του παιχνιδιου και σε καμια περιπτωση τα μηνύματα που θέλει να περάσει στο τηλεοπτικο κοινο. Ζητούμε συγγνωμη για την απαράδεκτη συμπεριφορά του εν λογω ο οποιος και απομακρυνθηκε άμεσα απο το παιχνιδι για τους ανωτέρω λογους ! Την ιδια τύχη θα έχει και οποιοσδήποτε στο μέλλον εκφράσει οποιαδήποτε άποψη ρατσιστικη - σεξιστική και υποτιμητική - εγκληματικη για τις γυναικες ή τους άντρες καθως η παραγωγη δεν έχει κανεναν τέτοιο σκοπο παρά να διασκεδάσει το τηλεοπτικο κοινο και να το ψυχαγωγησει με σωστο και ευχάριστο τροπο.

Αυτο και τέλος. Κάθονται τωρα και κλεινουν ενα ολοκληρο παιχνιδι για εναν βλάκα. Αν ειναι έτσι να σταματησει και η λειτουργια της κοινωνιας με τους χιλιάδες βλάκες που κυκλοφορουν καθημερινά.

Εγω αν ήμουν υπευθυνος της παραγωγης αυτο θα προτεινα. Στον Πέτσα :P

Και γιατι οχι να το πάρω και πάνω μου οτι δεν θα ξανασυμβει. Σαν υπευθυνος πρέπει να παιρνεις και πάνω σου πράγματα. Σε αυτη τη περιπτωση θα ειχαμε κλεισιμο στις κάμερες και θα τους μαζευα σε ενα δωματιο.... να πουμε 2 κουβέντες :P
 
Τελευταία επεξεργασία:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ωραια κοψανε το μπιγκ μπράδερ. Προσωπικα δεν το έβλεπα... αλλα ποιος ο λογος;
επειδη ένας ανοητος - άξεστος αμορφωτος χωριάτης ειπε μια βλακεια για το βιασμο; ας τον πετουσαν έξω να τελειωσει το θέμα. Γιατι να την πληρώσουν ολοι;
Μια ζωη σε αυτη τη χωρα -> ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ. Ευθυνοφοβοι σε θέσεις κλειδιά.
Οι χωριάτες ετσι ειναι... πετάνε οτι ανοησια αφιλτράριστη τους έρθει στο μυαλο. (Οχι ολοι βεβαια)
Ίσως γιατί του έφυγαν καμιά 10αρια+ χορηγοί και φεύγουν και άλλοι
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,313 μηνύματα.
@giannhs2001 σε καταλαβαίνω και συμφωνώ σχεδόν σε όλα.

Τι ακριβώς μας πείραξε ; Τα λόγια του ; Κάθε μέρα αυτά ακούμε/ακούτε. Σας πείραξε που είπε ότι :
«με τις γκόμενες πάω με μία κάθε μέρα για να αδειάζει το πακέτο αλλιώς έχει βιασμό» . Σιγά την Αμερική που ανακαλύψατε. Ίσως η αντίδραση μας/σας θα ήταν ουσιαστικότερη αν κατακρίναμε τους λόγους για τους οποίους φτάσαμε έως εδώ.

Δεν μπορώ άλλο την υποκρισία και ειδικά των γυναικών.

Enough !

Το κόμπλεξ το έχουν όλοι όπως και μερίδιο ευθύνης. Έχω βαρεθεί όντως με την υποκρισία των ανθρώπων. Βέβαια για να είμαστε και αντικειμενικοι εδώ εννοείται δεν δικαιολογείται μια τέτοια συμπεριφορά, ακόμα και αν γενικά είχε τύχει σε κακιασμενες γυναίκες. Βιασμό ούτε στην χειρότερη εχθρό.
Μόνο αν οι άντρες αποτινάξουν κάποια φαλλοκρατικα κατάλοιπα και οι γυναίκες αποτινάξουν το σύγχρονο στιλ της ψηλομυτας θα επέλθει μια φυσιολογική ροή πραγμάτων χωρίς υπερβολές και ακρότητες από τις δύο μεριές.
Είναι αλήθεια ότι δεν βλέπω εχθρικά αυτό που ουσιαστικά είπε η Εχεμυθη " πρέπει να είναι όλοι και όλες φεμινιστες " αντιθέτως το υποστηρίζω με τα δικά μου κριτήρια τα οποία έθεσα για το τι εστί φεμινισμός στο 2020.
Με την φράση του δεν συμφωνώ γιατί ανέκαθεν εκραζα αυτούς ( και αυτές ) που δεν μπορούν να στεριώσουν με μία ή με έναν αντιστοιχα και πρέπει να αλλάζουν κάθε βδομάδα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,980 μηνύματα.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,980 μηνύματα.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
ε πες μου τωρα βαριέμαι να ψάχνω
1599506587778.png
1599506599281.png
1599506607670.png
1599506621576.png


Μερικές
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,313 μηνύματα.
Το ξέρουμε αυτό για τα μάτια του κόσμου. Όταν θα επιστρέψει με δήθεν ασφάλεια θα επιστρέψουν όλοι. Χαζομάρες. Κάτι δεν κολλάει στην όλη υπόθεση. Μια απλή παρεξήγηση που οδήγησε σε τέτοια καταστροφή ή ένα έξυπνο σχέδιο διαφήμισης και προβολής όλων;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,980 μηνύματα.
Καταλαβα. Για εναν βλάκα , ακυρωθηκε ΟΛΟ το παιχνιδι. Διαφωνω με ΟΛΟΥΣ.

Και με τους χορηγους. Τέρμα. Εγω θα ειχα δικη μου πορεια. Ναι μεν να φυγει ο παικτης. Και να καταδικαστει

αλλα οχι ΟΛΟΙ. Κτυπάω το χέρι στο τραπέζι και επιμένω.

Οπως καταλαβατε πάντα θα ειμαι ενας δυσκολος συνεργάτης :D
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Που διαβάσατε ότι ακυρώνεται τελείως το παιχνίδι; :)
Μόνο, προσωρινά, το live streaming ξέρω ότι σταμάτησαν.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,980 μηνύματα.

Griff

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Griff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Το πρόβλημα με ριάλιτι τύπου Big Brother δεν είναι μόνο αυτά τα ορισμένα, μεμονωμένα περιστατικά, αλλά ότι οι εκπομπές αυτές είναι εγγενώς δομημένες ώστε να οδηγούν σε τέτοιες συμπεριφορές.

Το κόνσεπτ του "κλείνω χ άτομα στον ίδιο χώρο για ψ χρόνο" από μόνο του είναι βαρετό, όπως αποδεικνύουν άλλωστε τα χαμηλά ποσοστά τηλεθέασης της Βουλής. Για αυτό, η εκάστοτε παραγωγή προσπαθεί να προσελκύσει κόσμο ακολουθώντας γνωστές και δοκιμασμένες συνταγές, όπως το να διασφαλίσει ότι οι παίκτες είναι αμφιλεγόμενοι, προκλητικοί σε ζητήματα προσιτά στον μέσο θεατή. Η ένταση αυτής της προσπάθειας οξύνεται και από το γεγονός ότι οι χαρακτήρες των παικτών είναι τόσο στερεοτυπικοί που η προσωπικότητά τους χάνεται πίσω από το ιδεότυπο που ενσαρκώνουν.

Οι πρόσφορες συνθήκες για υψηλή τηλεθέαση αφενός, οι απόλυτα στερεοτυπικοί χαρακτήρες των παικτών αφετέρου, αποτελούν επαρκείς αποδείξεις για την ζημιά που προκαλούν τέτοιες εκπομπές στο κοινωνικό σύνολο. Τα ριάλιτι αποτελούν δίαυλο για την μεταφορά υποσυνείδητων μηνυμάτων που έρχονται σε ευθεία σύγκρουση με το σύγχρονο ανθρωπιστικό εποικοδόμημα: ο "μάτσο κρητικός", η "χοντρή φεμινίστρια", ο "γκέι", παράγουν σεξιστικούς συσχετισμούς που ανατροφοδοτούν και νομιμοποιούν στην κοινή συνείδηση υφιστάμενα στερεότυπα. Τα δε περιστατικά, όπως το γνωστό, προκύπτουν νομοτελειακά από τέτοιες καρικατούρες.

Ακριβώς για τον παραπάνω λόγο η μαζική κοινωνική αντίδραση εδώ είναι αξιέπαινη. Ο διωγμός του τύπου ήταν μία ύσταση προσπάθεια της παραγωγής να συμμαζέψει τα ασυμμάζευτα, και ο χρόνος θα δείξει αν θα είναι αρκετή για να κατευνάσει την κατακραυγή. Πάντως, επειδή τέτοια περιστατικά και χαρακτήρες αποτελούν τον πυρήνα τέτοιων εκπομπών, κατ' εμέ το ριάλιτι πρέπει να ακυρωθεί και να επιβληθούν κυρώσεις στον ΣΚΑΙ, ο οποίος είναι αποκλειστικά υπεύθυνος για την επιλογή των παικτών.

Τέλος, για τους φιλελέδες που υπερασπίζονται την ελευθερία του λόγου και το δικαίωμα του τύπου να λέει ό,τι θέλει: δίνετε βήμα σε άτομα που, στην καλύτερη, θεωρούν τον βιασμό αστείο και, στην χειρότερη, σε επίδοξους βιαστές. Για άλλη μία φορά μας κάνετε περήφανους <3
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Εγώ θα το ξανά πω, πιστεύω ότι για τους συμμετέχοντες του Big Brother, η προβολή που δέχονται είναι αρνητική αφού πέφτει φουλ κανιβαλισμός στα social media. Δε νομίζω να πετύχουν το στόχο τους να βρουν πιο εύκολα δουλειά ή να γίνουν περιζήτητοι μετά το τέλος του παιχνιδιού. Οι εποχές που έπαιρνε στα σοβαρά ο κόσμος τέτοια ριάλιτι έχουν περάσει.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Εγώ θα το ξανά πω, πιστεύω ότι για τους συμμετέχοντες του Big Brother, η προβολή που δέχονται είναι αρνητική αφού πέφτει φουλ κανιβαλισμός στα social media. Δε νομίζω να πετύχουν το στόχο τους να βρουν πιο εύκολα δουλειά ή να γίνουν περιζήτητοι μετά το τέλος του παιχνιδιού. Οι εποχές που έπαιρνε στα σοβαρά ο κόσμος τέτοια ριάλιτι έχουν περάσει.

Ο συγκεκριμένος καταστράφηκε κοινωνικά και επαγγελματικά. Κανείς δεν θα θέλει να τον έχει στην δούλεψη του. Κανείς νορμάλ δεν θα θέλει να του μιλάει ή να σχετίζεται μαζί του με οποιονδήποτε τρόπο,φοβούμενος μην υποστεί κοινωνικό στιγματισμό. Ειλικρινά εαν είπε οτι είπε απλά για την δημοσιότητα,είναι τέρμα βλάκας. Υπήρχαν τόσα άλλα προκλητικά πράγματα που θα μπορούσε να πει, για να τραβήξει την προσοχή. Όπως κάνουν ούτως ή άλλως τόσοι άλλοι καραγκιόζηδες της τηλεόρασης τόσα χρόνια. Εαν τώρα ειλικρινά πιστεύει τα όσα είπε,τότε ο άνθρωπος είναι άρρωστος και πρέπει να παρακολουθηθεί οπωσδήποτε απο κατάλληλους επαγγελματίες ψυχικής υγείας. Το να τον κράξουμε δεν πρόκειται να του κάνει αίσθηση ούτε θα τον καταστήσει λιγότερο επικίνδυνο για την κοινωνία.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Νομίζω οτι παίρνεις λίγο λάθος τα λόγια μου. Το γεγονός ότι σε εμένα δεν αρέσει το σώμα της δε σημαίνει ότι πρέπει η ίδια να ντρέπεται για αυτό ή να την κατακρίνουν που φοράει μαγιό όπως κάνουν πιο πάνω. Όπως κάποιον μπορεί να μη του αρέσει η φάτσα μου τι δηλαδή να βάλω μπουργκα;

Το λέω γιατί και στα σοσιαλ έχουν κολλήσει στο ότι η Αφροδίτη κυκλοφορεί ελαφρά και δεν θα έπρεπε. Βασικά δεν θα έπρεπε να λένε πως να κυκλοφορεί. Μπορεί να μην αρέσει σε κάποιον αλλά μέχρι εκεί όπως μπορεί να σχολιαστεί σε κάποιον άλλον πως δεν του αρέσουν τα τατουάζ ή οτιδήποτε.
Όσο για το αδιάφορο εντάξει νομίζω ότι είναι λίγο υποκριτικό αυτό. Βλέπεις κάτι και σκέφτεσαι αν σε αρέσει ή όχι λογικό είναι. Δεν κανω την ευαίσθητη να λέω όλα τα σώματα είναι όμορφα και τέτοια γιατί δεν το πιστεύω αλλά παρόλο που για μενα δεν είναι ωραίο δεν την κράζω για το πώς θέλει να ντύνεται.
Καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις. Για αυτό και η απάντηση μου δεν ήταν απαραίτητα προσωπική.
Ουσιαστικά δύο πράγματα είπα:
1. Η προσωπική μας προτίμηση δεν έχει θέση σε ένα επιχείρημα του στυλ "ο καθένας μπορεί να φοράει ο, τι θέλει όπως κι αν είναι". Μπορεί να την θεωρούμε άσχημη την κοπέλα, μπορεί και να την θεωρούμε όμορφη. Είναι ανθρώπινο να διαφέρουν οι απόψεις. Εγώ στάθηκα στο "κι εγώ βρίσκω απαίσιο το σώμα της αλλά....". Κατ' εμέ, η σωστή διατύπωση είναι "η κοπέλα ας φοράει ο, τι θέλει". Το αν εγω την βρίσκω τοφαλο ή οδοντογλυφιδα περισσεύει. Τέλος πάντων, το τραβάω από τα μαλλιά νιώθω οπότε το αφήνω εδώ.
2. Καμία ψευδοευαισθησια ως προς την αισθητική του καθενός. Υπάρχει ένα γενικότερο πρότυπο ομορφιάς το οποίο αποτελεί μετρό σύγκρισης και αναγνωρίζω πως υπάρχει και πως με επηρεάζει. Αλλά το πως είναι το σώμα του καθενός θα έπρεπε να μας είναι αδιάφορο. Το να μπαίνουμε στην διαδικασία να χρησιμοποιήσουμε μια τόσο βαριά λέξη όπως το "απαίσιο" για έναν άνθρωπο (είτε για το σώμα είτε για την προσωπικότητα) δεν το καταλαβαίνω. Για να κλείσω το μήνυμα (επειδή με κούρασε η τόση ανάλυση και εμένα την ίδια), το να σου περνάει αδιάφορο δεν ισούται με το να μην έχεις προτίμηση. Σημαίνει απλά ότι σου περνάει απαρατήρητο και δεν ενδιαφέρεσαι αρκετά ώστε να το σχολιάσεις. Simple as that.
 

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις. Για αυτό και η απάντηση μου δεν ήταν απαραίτητα προσωπική.
Ουσιαστικά δύο πράγματα είπα:
1. Η προσωπική μας προτίμηση δεν έχει θέση σε ένα επιχείρημα του στυλ "ο καθένας μπορεί να φοράει ο, τι θέλει όπως κι αν είναι". Μπορεί να την θεωρούμε άσχημη την κοπέλα, μπορεί και να την θεωρούμε όμορφη. Είναι ανθρώπινο να διαφέρουν οι απόψεις. Εγώ στάθηκα στο "κι εγώ βρίσκω απαίσιο το σώμα της αλλά....". Κατ' εμέ, η σωστή διατύπωση είναι "η κοπέλα ας φοράει ο, τι θέλει". Το αν εγώ την βρίσκω τόφαλο ή οδοντογλυφίδα περισσεύει. Τέλος πάντων, το τραβάω από τα μαλλιά νιώθω οπότε το αφήνω εδώ.
2. Καμία ψευδοευαισθησία ως προς την αισθητική του καθενός. Υπάρχει ένα γενικότερο πρότυπο ομορφιάς το οποίο αποτελεί μετρό σύγκρισης και αναγνωρίζω πως υπάρχει και πως με επηρεάζει. Αλλά το πως είναι το σώμα του καθενός θα έπρεπε να μας είναι αδιάφορο. Το να μπαίνουμε στην διαδικασία να χρησιμοποιήσουμε μια τόσο βαριά λέξη όπως το "απαίσιο" για έναν άνθρωπο (είτε για το σώμα είτε για την προσωπικότητα) δεν το καταλαβαίνω. Για να κλείσω το μήνυμα (επειδή με κούρασε η τόση ανάλυση και εμένα την ίδια), το να σου περνάει αδιάφορο δεν ισούται με το να μην έχεις προτίμηση. Σημαίνει απλά ότι σου περνάει απαρατήρητο και δεν ενδιαφέρεσαι αρκετά ώστε να το σχολιάσεις. Simple as that.

Η αισθητική του σώματος ανάγεται στον αριθμό Φ, ως εκ τούτου η παχυσαρκία είναι αντιαισθητική. Επίσης σύμφωνα με τον ΠΟΥ αποτελεί χρόνιο νόσημα, κατά συνέπεια οι παχύσαρκοι άνθρωποι χρήζουν ιατρικής υποστήριξης και όχι κοινωνικής απαξίωσης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Η αισθητική του σώματος ανάγεται στον αριθμό Φ, ως εκ τούτου η παχυσαρκία είναι αντιαισθητική. Επίσης σύμφωνα με τον ΠΟΥ αποτελεί χρόνιο νόσημα, κατά συνέπεια οι παχύσαρκοι άνθρωποι χρήζουν ιατρικής υποστήριξης και όχι κοινωνικής απαξίωσης. Τέλος, οι θρησκείες δεν βασίζονται τυχαία στην πρακτική της νηστείας.
Την πρώτη πρόταση δεν την κατάλαβα. Αν θες, επεξηγείς.
Το ότι είναι θέμα υγείας είναι κατανοητό αλλά είναι επίσης και προσωπική υπόθεση. Αν θέλει να καταστρέφει την υγεία της, δεν μπορούμε εμείς να κάνουμε κάτι για αυτό όσο κι αν κουνάμε το δάχτυλο (που μεταξύ μας το κουνάμε επειδή το πρόβλημα είναι αισθητικό και όχι υγείας).
Η πρακτική της νηστείας έχει πράγματι οφέλη αλλά δεν καταλαβαίνω που κολλάει στην συζήτηση. Είναι επίσης προσωπική επιλογή. Η συγκεκριμένη κοπέλα από ο, τι φαίνεται δεν θέλει να το κάνει. Εμάς τι μας κόφτει;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Σε λίγο θα μας πείτε ότι η χοντρή προσβάλλει και τη δημόσια αιδώ και να πάρει πρόστιμο ο ΣΚΑΪ :P
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Πότε μπήκε η δεύτερη παίκτρια με παραπάνω από το φυσιολογικό κιλά;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top