Browsers' άπαντα

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Μακραν καλυτερος για browser τον οποιο τον χρησιμοποιω ανελλιπως εδω και πολλους μηνες και αξιζει με το παραπανω.ο κοσμος τον μαθαινει σιγα-σιγα κ τον προτιμα απο τον "γερασμενο" ΙΕ.
Οποιος θελει να ξεζουμισει το Internet o Firefox του δινει την καλυτερη ευκαιρια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από VarX:
Μακραν καλυτερος για browser τον οποιο τον χρησιμοποιω ανελλιπως εδω και πολλους μηνες και αξιζει με το παραπανω.ο κοσμος τον μαθαινει σιγα-σιγα κ τον προτιμα απο τον "γερασμενο" ΙΕ.
Οποιος θελει να ξεζουμισει το Internet o Firefox του δινει την καλυτερη ευκαιρια ;)
Πιστευω ότι μετα τον IE, Ολοι πάνω κάτω είναι ισάξιοι browser και ο καθενας επιλέγει ανάλογα με τα γουστα του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Πιστευω ότι μετα τον IE, Ολοι πάνω κάτω είναι ισάξιοι browser και ο καθενας επιλέγει ανάλογα με τα γουστα του
Προτιμω τον firefox για την τεραστια ευκολια που προσφερει με τα tabs και επισης το interface που παραπεμπει περισσοτερο με αναζητηση πληροφοριων και δεδομενων στο διαδικτυο και οχι απλα περιηγηση σε μερικες σελιδες για ενημερωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Eγώ απορώ πως μπορεί κάποιος συνειδητά να επιλέγει ΙΕ, παρ'οτι ξέρει οτι υπάρχουν και άλλοι browsers! Nαι, το έχω δει και αυτό! :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από VarX:
Προτιμω τον firefox για την τεραστια ευκολια που προσφερει με τα tabs
Ολοι οι browsers έχουν tabs εκτος απο τoν IE

Αρχική Δημοσίευση από VarX:
και επισης το interface που παραπεμπει περισσοτερο με αναζητηση πληροφοριων και δεδομενων στο διαδικτυο και οχι απλα περιηγηση σε μερικες σελιδες για ενημερωση.
τι εννοεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Eγώ απορώ πως μπορεί κάποιος συνειδητά να επιλέγει ΙΕ, παρ'οτι ξέρει οτι υπάρχουν και άλλοι browsers! Nαι, το έχω δει και αυτό! :blink:
Ξερεις οτι οι περισσότερες e-τραπεζες δουλευουν ΜΟΝΟ με IE; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Oτι ο ΙΕ ακομα δεν εχει tabs και αυτο το εχει κανει γερασμενο περιηγητη.

Επισης στον firefox με τις μηχανες αναζητησης στην πανω δεξια γωνια,την λιστα με ολα τα downloads, την πληθωρα των extensions κτλ. που εχουν κυκλοφορησει ειναι ικανα να δικαιολογησουν την παραπανω μου προταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Moυ κανει μεγαλη εντυπωση πως βολευονται ακομα...αλλα θα μου πειτε βλεπουν σελιδες μια-μια και αυτο με το back and forward αντι μεμονωμενα κ ολες ταυτοχρονα..:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από VarX:
Δεν αναφερθηκα καθολου σε αλλους browser παρα μονο στον ΙΕ και την συγκριση του με τον αναπτυσσομενο firefox
Α οκ, τότε οντως με οσα εχεις πει συμφωνω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
H Microsoft θα πρεπει να κανει πολυ καλη δουλια με τον 7 για να καταφερει να κρατιθει. Ο FF ειναι πολυ καλυτερος απο τον ΙΕ και σαφως οι μονοι χρηστες που θα συνεχισουν να δουλευουν με ΙΕ θα ειναι αυτοι που δεν ψαχνοντια καθολου σε τετια θεματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Παιδιά ενημερώστε και την άσχετη...εγώ τόσα χρόνια είχα ΙΕ και ακόμα αυτόν έχω. Δεν έβαλα άλλον γιατί δεν καταλαβαίνω τι διαφορά έχουν:confused:
Στην πράξη σε τι βολεύει ο FF?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Palladin:
Παιδιά ενημερώστε και την άσχετη...εγώ τόσα χρόνια είχα ΙΕ και ακόμα αυτόν έχω. Δεν έβαλα άλλον γιατί δεν καταλαβαίνω τι διαφορά έχουν:confused:
Στην πράξη σε τι βολεύει ο FF?
Βαλε τον FF αμεσως,δουλεψε τον λιγακι και θα καταλαβεις.Θα σου πω ενα πραγμα που θα σου αρεσει σιγουρα,οταν τον ανοιξεις πατα Ctrl+T για να δεις περι τινος μιλαμε.Μπορεις να εχεις οσες σελιδες θελεις χωρις να χανεσαι και αλλα πολλα...make a try :)

www.mozilla.org
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Palladin:
Παιδιά ενημερώστε και την άσχετη...εγώ τόσα χρόνια είχα ΙΕ και ακόμα αυτόν έχω. Δεν έβαλα άλλον γιατί δεν καταλαβαίνω τι διαφορά έχουν:confused:
Στην πράξη σε τι βολεύει ο FF?
Έτσι και μάθεις να δούλευεις tabs ποτε δεν θα γυρίσεις πίσω στον FF...
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
οι μονοι χρηστες που θα συνεχισουν να δουλευουν με ΙΕ θα ειναι αυτοι που δεν ψαχνοντια καθολου σε τετια θεματα.
Και αυτοί που χρειάζεται να μπαίνουν σε site που δουλευουν ΜΟΝΟ με IE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από VarX:

Palladin, για να μην χαθείς στο mozilla.org πήγαινε καλύτερα στο www.getfirefox.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Έτσι και μάθεις να δούλευεις tabs ποτε δεν θα γυρίσεις πίσω στον FF...

IE θες να πεις!

Εγω μόνο Firefox έχω στο pc μου!!!!!!:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Έτσι και μάθεις να δούλευεις tabs ποτε δεν θα γυρίσεις πίσω στον FF...

Και αυτοί που χρειάζεται να μπαίνουν σε site που δουλευουν ΜΟΝΟ με IE
Ε αυτοι θα εχουν και εναν αλλων browser και θα μπανουν με τον ΙΕ σε αυτες (αμα ψαχνονται παντα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Ε αυτοι θα εχουν και εναν αλλων browser και θα μπανουν με τον ΙΕ σε αυτες (αμα ψαχνονται παντα).
Δεν είναι τόσο εύκολο να δουλεύεις ταυτοχρόνος 2 browsers...
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
IE θες να πεις!
Σωστά :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Εγω μόνο Firefox έχω στο pc μου!!!!!!:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:

Aυτό μόνο όταν δεν έχεις καθόλου windows γίνεται. Απο τη στιγμή που έχεις windows, έχεις και ΙΕ, πακέτο πάνε και δεν μπορείς να τον βγάλεις. Απόδειξη οτι αν ανοίξεις πχ το My documents και στην μπάρα διεύθυνσης γράψεις ένα URL θα δεις να σε κοιτάει ο ΙΕ αυτοπροσώπως! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Ξερεις οτι οι περισσότερες e-τραπεζες δουλευουν ΜΟΝΟ με IE;
1) πλεον το φτιαχνουν
2) το οτι ανοιγεις για ενα συγκεκριμενο site αλλο browser δε παει να πει οτι θα τον χρησιμοποιεις και για τα αλλα. Κι εγω στο router μονο με ie μπαινω (καταραμένη cisco).

Aυτό μόνο όταν δεν έχεις καθόλου windows γίνεται.
H αμα έχει windows 9Χ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
2) το οτι ανοιγεις για ενα συγκεκριμενο site αλλο browser δε παει να πει οτι θα τον χρησιμοποιεις και για τα αλλα. Κι εγω στο router μονο με ie μπαινω (καταραμένη cisco).
Συμφώνω αλλά απο πολλούς έχω ακούσει ότι τους κουράζει να χρησιμοποιούν δυο browsers ταυτοχρόνος...

Αρχική Δημοσίευση από gademis:
H αμα έχει windows 9Χ
ή ΜΕ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top