Crossfit vs Γυμναστήριο

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Nα μας λεει η @meetmeinmontauk τις εμπειριες της :D
Συνεχίζω το κροσφιτ και έχω δει μεγάλη αλλαγή στο σώμα μου. Μακράν καλύτερο από το γυμναστήριο για όλους τους λόγους που ανέφερε ο Libertus. Συνεχίζω να βλέπω πρόοδο ακόμη και σε αυτή την περίοδο της ζωής μου που κάνω παραπάνω ατασθαλίες από ο, τι συνήθως λόγω άγχους. Αλλά πιάσιμο, πολύ πιάσιμο.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Βασικά το κροσφιτ είναι απλά όνομα. Αποτελείται κυρίως από HIIT, HIRT και βάρη. Αυτό που κάνω και εγώ είναι ουσιαστικά CrossFit αλλά χωρίς το όνομα και συμφωνώ ότι βλέπεις διάφορα και είναι έντονο. Πιασμένη είμαι και εγώ σε καθημερινή βάση και έχω ξεχάσει πως είναι να κάθεσαι χωρίς να πονάς 🤣🤣🤣 Για αρχάριους συνιστώ να ξεκινήσουν με απλές ασκήσεις μέχρι να φτάσουν σε ένα χαμηλό προς μέτριο επίπεδο γιατί είναι πολύ demanding workout. Δεν το βαριέσαι όμως γιατί δεν κάνεις τα ίδια και τα ίδια. Ενας φίλος μου κάνει κροσφιτ και είναι φέτες παρόλο που δεν προσέχει ιδιαίτερα την διατροφή του. Τρώει τα πάντα και σαβουριαζει ότι βρίσκει.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,741 μηνύματα.
Το crossfit έχει πολυ απαιτητικα conventiontal & complex lifts :P

Snatch , Clean and Jerk κ πολλά άλλα.... χωρις να σε κοιτάει κάποιος συνεχώς απο πάνω ειναι πολύ ρισκο. ;)

Δεν προυποθέτει μονο τεχνική αλλα θέλει κ εμπειρια... να ξέρεις τι κάνεις και το γιατί αλλα και το πώς.

Πολυ ιδιαιτερη εκγυμναση.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Για αρχαριους οπως εγραψαν και παραπανω καλο ειναι το γυμναστηριο γενικα να ξεκινησεις,απο κει και περα ανεβαινοντας επιπεδο επιλεγεις και το κροσφιτ επειτα.Γιατι δεν θα σε καλυπτει ηδη το γυμναστηριο καταλαβες και θα θες κατι περισσοτερο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top