Database problem?

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Από χτές το βράδυ, μου βγάζει αυτό το μηνυμα όταν πάω να μπω σε κάποιο θέμα:

"There seems to have been a problem with the e-steki forum database.
Please try again by clicking the Refresh button in your web browser.

An E-Mail has been dispatched to our Technical Staff, whom you can also contact if the problem persists.

We apologise for any inconvenience."

(Αν κάθε φορά που το βλέπω σας στέλνει και από ένα mail, θα πρέπει να σας έχει ταράξει) :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
κάντε ένα restart σε αυτή την τιμημένη database.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Και νομιζα οτι μονο εγω εχω προβλημα απο το πρωι.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πιθανότατα δεχτήκαμε επίθεση. Κάποιος εκμεταλλεύτηκε το shoutbox για να στέλνει συνέχεια ερωτήματα στη βάση και να ξεπεραστεί το όριο των queries ανα ώρα.
Προσωρινά το shoutbox απενεργοποιείται μέχρι να βρούμε χρόνο να κάνουμε κάποιες αλλαγές σε αυτό ώστε να καταστήσουμε μικρότερη την πιθανότητα να ξαναγίνει κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
:clapup: :clapup: Γιούπι!! :clapup: :clapup: Όλα λειτουργούν και πάλι κανονικά!

Το shoutbox να σας πω την αλήθεια δε θα μου λείψει και πολύ.
Θα προτιμούσα να δίναμε 1-2 φορές την εβδομάδα ραντεβουδάκι στο chat αντ' αυτού. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Όπως και η misslittledevil κι εγώ νόμιζα ότι το πρόβλημα ήταν δικό μου.Τέλος καλό όλα καλά.
Ωραία ιδέα αυτή για το ραντεβού στο chat.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
:clapup: :clapup: Γιούπι!! :clapup: :clapup: Όλα λειτουργούν και πάλι κανονικά!

Το shoutbox να σας πω την αλήθεια δε θα μου λείψει και πολύ.
Θα προτιμούσα να δίναμε 1-2 φορές την εβδομάδα ραντεβουδάκι στο chat αντ' αυτού. ;)


Γιες, γιες.. :clapup::thumbsup::group:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
σκεφτείτε και τα κακόμοιρα παιζάκια που ο κακός αδμίν της εταιρείας (μη ψαρώνετε εσείς:P),έχει βάλει φάιργουόλι και java chat ντεν έχει καρντιά μου :'( .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Καρδιοχτύπησα με αυτό το χτεσινό... Μου έβγαινε το μύνημα ότι υπάρχει σύντομη διακοπή, για επίλυση σοβαρού προβλήματος. Το μυαλό μου πήγε στο χειρότερο - Για σοβαρό περιστατικό που θα επηρέαζε για αρκετο καιρό την ομαλή λειτουργία του φόρουμ. Ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά. Ελπίζω να μη ξανασυμβεί κάτι ΄τετοιο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
sorry βρε Kinder αλλά εμένα γιατί όλα αυτά με κάνουν και γελάω?!:D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Που είναι το αστείο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν..δε θεωρώ το να μη μπορείς να μπεις σε ένα φόρουμ για μια -δυο ή και περισσότερες μέρες είναι και τόσο τραγικό...και απλά το τελευταιο ποστ που διάβασα (πριν το δικό μου εννοώ) μου εβγαλε μία τραγικότητα, απελπισία...τέλος πάντων..χαριτωμένο μου φάνηκε..όχι γελοίο..για να μην παρεξηγηθώ δηλαδή και χωρίς ουσιαστικό λόγο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έτσι όπως το είπες νόμιζα οτι σου φάνηκε γελοίο το ότι κάποιος έκανε επίθεση στο site για να του κάνει κακό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Έτσι όπως το είπες νόμιζα οτι σου φάνηκε γελοίο το ότι κάποιος έκανε επίθεση στο site για να του κάνει κακό. :)

όχι βρε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν... Διερωτώμαι αφού κάποια άτομα δεν θεωρούν και τόσο τραγικό να μη μπορείς να μπείς σε ένα φόρουμ για κάποιες μέρες, γιατί τους βλέπω εδώ επι καθημερινής βάσεως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
γιατί δεν έχουν κάτι καλύτερο να κάνουν μήπως?
γιατί δε θα τους λείψει και τόσο αν δεν μπουν καναδυό μέρες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
γιατί δεν έχουν κάτι καλύτερο να κάνουν μήπως?

Άρα το θεωρούν κάπως τραγικό να μη μπούν, απλά δε το παραδέχονται ευθέως. Αλίμονο αν δεν είναι κάτι όχι και τόσο ωραίο και δε σου στοιχίζει κάπως, το να μην έχεις να κάνεις κάτι καλύτερο από το να <<βαράς μύγες>> ;)

Αρχική Δημοσίευση από dooo:
γιατί δε θα τους λείψει και τόσο αν δεν μπουν καναδυό μέρες?

Αφού δε θα τους λείψει, γιατί μπαίνουν? Ξέρω, ξέρω, ξέρω..., δεν έχουν να κάνουν κάτι καλύτερο... Αρα η αλήθεια είναι ότι ΘΑ ΤΟΥΣ ΛΕΙΨΕΙ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά ακόμα και το πιο παρακμιακό φόρουμ που μπαίνω (ξέρουν μερικοί ποιό εννοώ) μου είχε λείψει όταν ήταν μερικές μέρες εκτός λειτουργίας και δεν ντρέπομαι να το παραδεχτώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Crow_of_Darkness:
Χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν... Διερωτώμαι αφού κάποια άτομα δεν θεωρούν και τόσο τραγικό να μη μπορείς να μπείς σε ένα φόρουμ για κάποιες μέρες, γιατί τους βλέπω εδώ επι καθημερινής βάσεως...

εάν αναφέρεσαι σε μένα..επειδή εγώ το έθιξα...
είμαι σε κάποιο φόρουμ γιατί απλά βρίσκομαι στο γραφείο και όταν είμαι χαλαρή ..καθ' αυτόν τον τρόπο εκτονώνομαι και κοινώς "σκοτώνω" την ώρα μου ευχάριστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
υπάρχουν και άλλα φόρα φίλε. Και ναι, μερικοί δεν το βρίσκουν τραγικό να μην μπουν για κάποιο διάστημα. Δε θα τους λείψει. Δε θα τα βάψουν μαύρα. Δε θα πέσουν από τη πρώτη γέφυρα που θα βρεθεί μπροστά τους (υπάρχουν και οι 3 γεφυρες, η μία μετά την άλλη, για όσους δεν το πετυχαίνουν με τη πρώτη).

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top