Database problem?

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Παραποιείς τα λόγια μου...Δεν είπα να τα βάψουν μαύρα ή να πέσουν από καμια γέφυρα. Είπα ότι θα τους λείψει. Αυτό μπορεί εύκολα να το καταλάβει κάποιος από τη συχνότητα που μπαίνει κάποιος σε ένα φόρουμ. Και ναι υπάρχουν και άλλα φόρουμ και με το τσουβάλι μάλιστα. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι η ενασχόληση με κάτι άλλο μειώνει και το συναισθηματικό δέσιμο με κάτι άλλο που ασχολέισαι συνεχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
I'm with Crow on this one ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Να πάρει, ξανάγινε το ίδιο πρίν από λίγο. :( Πάνω που ετοιμαζόμουν να δημοσιεύσω την απάντησή μου σε ένα θέμα. Η απάντηση χάθηκε και ήταν και μεγάλη... :( :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
edit: Τελικα δικο μου διαστικο συμπερασμα ... δεν εχει να κανει με επιθεση ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το σημερινό δεν ήταν επίθεση, το χτεσινό ήταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Τελικά φαίνεται ότι το όλο πρόβλημα δεν έχει λυθεί οριστικά. :( Μου εμφανίστηκε χτές μια φορά (Αλλά δεν έδωσα σημασία καθώς ξεπεράστηκε αμέσως το όποιο πρόβλημα) και σήμερα ΑΡΚΕΤΕΣ, το μήνυμα ''There seems to be a problem with the database''. Είχε να κάνει με περιπτώσεις που προσπάθησα να μεταβώ σε κάποια μέρη του φόρουμ ή να δημοσιεύσω απάντηση (Αυτό είναι το πιο σπαστικό - όλος ο κόπος πάει χαμένος) :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Σήμερα υπάρχει σοβαρό πρόβλημα το οποίο προσπαθεί να λύσει ο exposed ενδιαμέσω του διαβάσματος του (δινει εξετάσεις) δεδομένου ότι η Michelle ταξιδεύει αυτή τη στιγμή.

Ελπίζουμε το όλο προβλημα να εχει λυθεί αυριο.
Ζητούμε συγγνώμη για την ταλαιπωρία από όλους.
Να ξέρετε ότι προσπαθεί για ότι καλύτερο δεδομένης της κατάστασης.

Αν δεν έχετε νεύρα κουρέλια, και θέλετε σώνει και ντε να γράψετε κάτι (όπως εγώ για παράδειγμα) προτού πατήσετε το κουμπι της καταχώρησης της απάντησης, εξασφαλίστε το γραπτό σας με ένα copy ώστε να κάνετε paste αν σας κάτσει η στραβή (που θα κάτσει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Και σε εμένα συνέβη να απαντήσω και να μου βγάλει μήνυμα λάθους, αλλά όταν πάτησα Back το κείμενο ήταν στη θέση του και μπόρεσα να απαντήσω... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Exposed αν δεις αυτό το μήνυμα να ξέρεις πως δεν πειράζει!
Το διάβασμά σου προέχει! Εμείς εδώ θα είμαστε!
Καλή επιτυχίαααα!!! :)

Να μπορούσαμε κάπως να βοηθήσουμε :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
μοπρα ειναι παιδια θα περασει που θα παει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τελικά ήταν επίθεση όπως αποδείχτηκε στις 2:08 το πρωί που ο τύπος αντικατέστησε την αρχική σελίδα του site με τη δική του στην οποία ...μας ζητούσε και συγγνώμη. :P
Το αξιοπερίεργο είναι οτι απ'οτι ψάξαμε φαίνεται οτι ο συγκεκριμένος cr@cker μαζί με την ομάδα του, χακάρουν κυρίως σελίδες που λένε οτι η Μακεδονία δεν είναι ελληνική και τέτοια. Είμαι περίεργη που είδε κάτι τέτοιο στο e-steki :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,387 μηνύματα.
Βασικά εγω το πέτυχα στις 2 παρα 5 και το τράβηξα μια φωτογραφία, για όσους έχουν την περιέργεια να δούν τι έγινε το κάνω και συννημένο (αν μπορέσω). Έβγαζε και κάτι στατιστικά επάνω, δεν ξέρω αν θα βοηθήσει αυτό σε κάτι.:hmm:

ΥΓ: Ρε Michelle, όχι και "μας ζητούσε συγγνώμη".:P Η σωστή μετάφραση είναι οτι "ο Κάγκρας νιώθει λυπημένος/λύπηση/οίκτο (σας λυπάται) για σας". Αυτό που είχαν γράψει κάποιοι στο in.gr παλιά ήταν πιο ποιητικό όμως (για όσους θυμούνται τι είχε γίνει όταν το χάκαραν).

ΥΓ1: Τελικά φαίνεται πρέπει να βρείτε παιδιά εναν προγραμματιστή που να ξέρει από βάσεις δεδομένων και τα συναφή γιατί θα το κάνουν τηγανίτα το στέκι.:(

ΥΓ2: Αφού είναι τρύπιο κι αλλού το στέκι, φέρτε πίσω το Φωνοκυτίον (Φωναχτήρι μου θυμίζει τη διαφήμιση "δεν έχ' πρζύμ' ":P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • hakarismenosteki.JPG
    hakarismenosteki.JPG
    32.6 KB · Εμφανίσεις: 82

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Υ.γ.1: Την database ουτε που την αγγιξε ... Το vbulletin σταθερο στην αξια ουτε ουτε που πειραχτηκε ... αυτο που φοβαμαι ειναι οτι φταιει καποιο κακογραμμενη προεκραταση που εχουμε βαλει στο vbulletin ...

(Προγραμματιστη εχει το e-steki και μαλιστα καλο ... την michelle) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ελπιζω να μην σου χαλασαμε το διαβασμα Πανο, και καλη τυχη btw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το διαβασμα δεν μου λεει κατι ... δεν ειμαι και πανελληνιες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν εισαι στης πανελληνιες αλλα μπορει να χρειαζεσε καπιον συγκεκριμενο βαθμο, που να ξερω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Υπάρχουν και τέτοιοι που κρακάρουν sites που λένε κάτι που δεν γουστάρουν;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Φυσικα και υπαρχουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
ΥΓ: Ρε Michelle, όχι και "μας ζητούσε συγγνώμη".:P Η σωστή μετάφραση είναι οτι "ο Κάγκρας νιώθει λυπημένος/λύπηση/οίκτο (σας λυπάται) για σας". Αυτό που είχαν γράψει κάποιοι στο in.gr παλιά ήταν πιο ποιητικό όμως (για όσους θυμούνται τι είχε γίνει όταν το χάκαραν).
Έλα τώρα βρε Βάλντερ. Φαίνεται (νομίζω...) και απο τον τρόπο που το έγραψα οτι ειρωνευόμουν!
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
ΥΓ1: Τελικά φαίνεται πρέπει να βρείτε παιδιά εναν προγραμματιστή που να ξέρει από βάσεις δεδομένων και τα συναφή γιατί θα το κάνουν τηγανίτα το στέκι.:(
Όπως είπε και ο Πάνος, η βάση δεδομένων ούτε που πειράχτηκε. Homepage defacement ήταν απλώς. Όπως είχαν κάνει και στο in.gr ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,078 μηνύματα.
Για όσους δεν κατάλαβαν ακριβώς τι έγινε, μπορείτε πολύ απλά να επισκεφτείτε αυτό το site [ένα ήδη χακαρισμένο το οποίο δεν έχει απενέλθει ακόμα]. :)

Απ' ότι παρατήρησα, η συγκεκριμένη ομάδα επιτίθεται κυρίως σε ξένα site και αφήνει το ''logo'' της όπως αυτή.

Τα sites που είναι βασισμένα στη μηχανή phpbb, διατρέχουν μεγαλύτερο κίνδυνο. Το phpbb είναι γνωστό για τα κενά ασφαλείας του. Χαρακτηριστικό παράδειγμα αποτελεί και αυτό το site [1016 μέλων], το οποίο είναι βασισμένο στη στο συγκεκριμένο software. Ο *****er όπως μπορείτε να δείτε, έσβησε όλα τα Fora και τα posts των μελών και έβαλε ως Forum title GREECE FOR EVER.

Δεν παρατήρησα να έχει καταφέρει να επηρεάσει database VBulletin Forums, άρα δεν πιστεύω να υπάρχει κίνδυνος. Τα συχνά database problems που αντιμετώπιζε το site πριν την αλλαγή της αρχικής σελίδας, ίσως να συνέβαιναν από αποτυχημένες απόπειρές του να κάνει κάτι παραπάνω.



Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top