#DEPOPULATION. Θεωρία συνομωσίας ή σημερινή πραγματικότητα;

Το #Depopulation είναι κρίση ή σχέδιο;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 8)

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Το καλό του κόσμου, της φύσης, του περιβάλλοντος και του πλανήτη είναι η βιοποικιλότητα. Όχι η απόλυτη κυριαρχία από τον εγωκεντρικό άνθρωπο.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.
Το depopulation είναι ανήθικο.
Τα μέτρα για τον περιορισμό των γεννήσεων όταν το rate είναι υπερβολικό, είναι πιο αποδεκτά, αρκεί να δικαιολογούνται, και να είναι λογικά.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,599 μηνύματα.
Το καλό του κόσμου και της φύσης είναι η βιοποικιλότητα. Όχι η απόλυτη κυριαρχία από τον άνθρωπο.
Ωστόσο, ο άνθρωπος αποτελεί απειλή για τη βιοποικιλότητα με την ανθρωπογενή του δραστηριότητα. Βιοποικιλότητα και ανθρώπινη παρουσία μπορούν να συνυπάρξουν με σεβασμό σε έναν ιδανικό κόσμο με ισόρροπη κατανομή των πόρων.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,276 μηνύματα.
Κι εγώ σας λέω πως σας έδωσαν να χάψετε το παραμύθι περί overpopulation για να μην σκεφτείτε τα πραγματικά αίτια και του ανθρώπινου πόνου και φτώχειας και καταστροφής του πλανήτη.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
To depopulation δεν είναι ανήθικο αφού η ίδια η ηθική είναι ανήθικη.

Το depopulation είναι βλακώδες αφού στο τέλος θα μας αφανίσει όλους ακόμα και τους λίγους της ελίτ που θα απομείνουν τελευταίοι.

To γιατί εν συντομία...

Lack of genetic variation is never good for species survival.

 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Το καλό του κόσμου, της φύσης, του περιβάλλοντος και του πλανήτη είναι η βιοποικιλότητα. Όχι η απόλυτη κυριαρχία από τον εγωκεντρικό άνθρωπο.

Αν είναι έτσι το setting του warhammer 40k και του star-wars είναι δυστοπικά μέλλοντα. Πρόκειται για δυστοπικές καταστάσεις.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,276 μηνύματα.
Το depopulation είναι βλακώδες αφού στο τέλος θα μας αφανίσει όλους ακόμα και τους λίγους της ελίτ που θα απομείνουν τελευταίοι.
To πρόβλημα ποιο είναι φίλε Νίκο, πως θέλουν να δημιουργήσουν εναν κόσμο για λίγους (όπως ήδη έτσι είναι και θα γίνει και χειρότερα) και να φάνε στο τέλος το κεφάλι τους.
Προσφανώς με το current world order είναι λογικό να νομίζουμε πως οι άνθρωποι περισσεύουν και πως δεν γίνεται αλλιώς επειδή έτσι είναι σε αυτή τη ρότα. όμως κανείς δεν μας λέει πως δεν μπορούμε να ανατρέψουμε αυτή την ανθρωπιστική ένδεια και να χτίσουμε εναν κόσμο στον οποίο χωράμε όλοι.

Αλλά οχι, μέχρι τότε, εγώ γραμμή δεν θα τραβήξω σε κανέναν άνθρωπο για να αγοράζει παλάτια ο Μπέζος και ο Μάσκ και να κάνουν τσιφλίκι τους τον πλανήτη όλο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Ωστόσο, ο άνθρωπος αποτελεί απειλή για τη βιοποικιλότητα με την ανθρωπογενή του δραστηριότητα. Βιοποικιλότητα και ανθρώπινη παρουσία μπορούν να συνυπάρξουν με σεβασμό σε έναν ιδανικό κόσμο με ισόρροπη κατανομή των πόρων.
Η ανθρωπογενή δραστηριότητα επηρεάζεται άμεσα από το overpopulation.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,599 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Θυσιάζει τα πάντα στο βωμό της " Ανάπτυξης", χωρίς ηθική.
Θεωρώ πως είναι ανήθικο να υπαρχουν πολλά ανθρώπινα εγώ και από την άλλη ελάχιστη βιοποικιλότητα. Ο άνθρωπος ήδη για να θρέψει τόσα δισεκατομμύρια άτομα αναγκάζεται να παρεμβαίνει όλο και περισσότερο στην φύση για να αυξηθεί η παραγωγή των ανθρωπίνων υλικών διαβίωσης.
...
Από την πλευρά των γατών βέβαια δεν υπάρχει υπαιτιότητα. Πάλι ο άνθρωπος είναι ο υπεύθυνος
 
Τελευταία επεξεργασία:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Αλλά οχι, μέχρι τότε, εγώ γραμμή δεν θα τραβήξω σε κανέναν άνθρωπο για να αγοράζει παλάτια ο Μπέζος και ο Μάσκ και να κάνουν τσιφλίκι τους τον πλανήτη όλο.

Αν το δεις εντελώς αποστασιοποιημένα, depopulation εφαρμόζουμε εμμέσως κι εμείς. Ποιος θέλει πια να κάνει 2ο και 3ο παιδί; Για τις παλιές οικογένειες - κουνέλια, ούτε λόγος. Στις αφρικανικές χώρες βέβαια συνεχίζεται η αύξηση του πληθυσμού αφού το βιοτικό επίπεδο είναι τόσο χαμηλό που μόνο οι συνεχείς νέες γεννήσεις μπορούν να εξασφαλίσουν τη ζωή.

Δεν είναι θέμα Μπέζου, Μασκ, Γκέιτς ή Σόρος. Είναι μια βαθύτερη έκφανση του ανθρώπινου ψυχισμού, ένα σύνδρομο "μητέρα-Τερέζα", να καθαρίσω την αυλή μου. Λουλουδάτος κόσμος tik tok με δεντράκια, φύση, ρομποτάκια, γκατζετάκια, νεο-γιάπις, entrepreneurs, start-ups, φιλελέδια τριγύρω που δεν αντέχουν τις οσμές των άλλων. Τους αρέσει στα 60 να επιδεικνύουν τους κοιλιακούς και τη μαγειρική τους.

Αυτή είναι η βαθύτερη αιτία. Μια υποβόσκουσα άρνηση των ενστίκτων, ένα μισανθρωπικό μίσος για το λίμπιντο, ανώμαλο, παραφύση, διεστραμμένο από ένα σύστημα παρακμής.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Μπορω να γραψω μεγαλο κειμενο αλλα επειδη σε λιγο εχω σχολη θα πω οτι με τη φυση δεν μπορει κανενας ανθρωπος να τα βαλει. Ελπιζω να με πιανεις.

Όπως και με τις "ξαφνικές" απώλειες ισχυρών ανδρών που φαινομενικά στην εποχή μας μοιάζουν να παίζουν με την τράπουλα της ζωής του κόσμου.

Σε άλλες εποχές, ο Μέτερνιχ έμοιαζε να είναι ο παντοδύναμος πολιτικός εκφραστής της ελέω θεού μοναρχίας αλλά στο τέλος της ζωής του, αφενός ότι πέθανε απομονωμένος, αφετέρου η εποχή του τον ξεπέρασε αλλά όσο ζούσε στην επικαιρότητα της εποχής, ο κόσμος νόμιζε ότι είχε σταματήσει το χρόνο σε μια δική του θεωρία σκέψης, ζωής και πολιτικής τάξης. Κάτι ανάλογο και σήμερα. Προσωπικά δεν βλέπω να έχει μέλλον η τεχνητή νοημοσύνη γιατί τείνει να προβάλλεται ως πολιτική και όχι ως επιστήμη, επειδή 5-10 πανίσχυρες οικογένειες την προωθούν ως εμπορικό προϊόν. Αν το λογισμικό χαλάσει ή αν κάποιος Πούτιν βάλει το μακρύ χέρι του να χαλάσει, δεν είναι απίθανο να δούμε και τη χρεωκοπία εταιριών που μονοπωλούν σε αυτό το προϊόν - πολιτική. Θέλω να πω, ότι η πολιτική εξουσία είναι πιο ισχυρή και δεν έχει πει τον τελευταίο λόγο στους διαφόρους CEO όπου ανα πάσα ώρα μπορεί να τους στείλει στο δικαστήριο για οικονομικές αλλοιώσεις (και όχι μόνο) σε στοιχεία των εταιριών αυτών όπως και με τον τρόπο που δημιουργήθηκαν, που ο κόσμος ενδεχόμενα (και καλά κάνει) αγνοεί. Εννοείται ότι η κατάσταση θυμίζει ένα κυνηγητό γάτας με ποντίκι, όπου η γάτα δείχνει μια στάση αναμονής. Πάντα όταν η κατάσταση βγαίνει εκτός ελέγχου το σύστημα επανέρχεται στην ισορροπία.

;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Με ποια κριτήρια θα διαλέξεις αυτούς που θα εκλείψουν;
( σαφώς και δεν εννοώ τη μείωση γεννήσεων)
Όλοι θα εκλείψουμε καποτε δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Το ζήτημα είναι πως θα ζήσουμε εως τότε. Ότι τώρα το σύστημα φαίνεται να κάνει αυτό που λες. Μας παει για να εκλείψουμε οι περισσότερροι πριν της ώρας μας, να μας εκλείψουν δηλαδή. Όταν για τον στόχο 2,5 δις σε 100 χρόνια απλά αρκεί να συμφωνήσουμε όλοι στη μείωση των γεννήσεων και να μην εκλείψει βιαίως κανένας.Οπότε γιατί εσύ σαφώς ΔΕΝ εννοείς τη μείωση των γεννήσεων; Τι πρόβλημα έχεις μ'αυτό;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

να έχουν όλες οι ψυχές μια ευκαιρία να γευτούν αυτόν το κόσμο. (Οι αγέννητες).
Οι αγέννητες ψυχές δεν έχουν ψυχή, δεν έχουν τιποτα, γιατί είναι ανυπαρκτες. Μετά που θα επιτευχθεί ο στόχος των 2,5 δις -αν τελικά ο κόσμος γίνει λίγο λογικός κι αποφευχθεί η γενική καταστροφή τώρα- πολλές καινούργιες ψυχές θα γευτούν έναν πολύ καλύτερο κόσμο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν είναι θέμα Μπέζου, Μασκ, Γκέιτς ή Σόρος. Είναι μια βαθύτερη έκφανση του ανθρώπινου ψυχισμού, ένα σύνδρομο "μητέρα-Τερέζα", να καθαρίσω την αυλή μου.
Το αντίθετο, αυτό ακριβως είναι το θεμα όσων ανέφερες, ο σύγχρονος Ναζισμός. Αυτός όμως είναι ο δικός τους ψυχισμός όχι ο "ανθρωπινος" ψυχισμός όπως γράφεις, δηλαδή της πλειοψηφίας. Αυτοί οι συγκεκριμένοι νοιώθουν ανώτεροι και γι'αυτό δίκαιωμένοι τάχα να καθαρίσουν την αυλή τους -που θεωρούν όλον τον πλανήτη- απο τα μιασματα δηλαδή εμάς. Τότε ήταν οι Εβραιοι τώρα είναι όλοι όσοι δεν είναι εκατομμυριούχοι.


Αν το δεις εντελώς αποστασιοποιημένα, depopulation εφαρμόζουμε εμμέσως κι εμείς. Ποιος θέλει πια να κάνει 2ο και 3ο παιδί;
Εμείς δεν εφαρμόζουμε τίποτα. Ακολουθούμε το μαντρωμα που μας κανουνε. Απελπιζόμαστε και δεν κάνουμε παιδιά κάτω απο μια κρίση που μπορεί να μην είναι κρίση αλλά σχέδιο για να οδηγήσει ακριβώς σ'αυτό που λες. Ομως παλι καλά αν είναι μόνο αυτό το σχέδιο. Όμως δεν είναι μόνον αυτό. Αλλιώς θα το έλεγαν να συμφωνήσουμε όλοι να ξαμολήσουμε ελεύθερη την ΑΙ να δουλεύουν επιτέλους οι μηχανές για όλους μας και θα λύναμε όλοι το πρόβλημα της ζωής μας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θέλω να πω, ότι η πολιτική εξουσία είναι πιο ισχυρή και δεν έχει πει τον τελευταίο λόγο στους διαφόρους CEO όπου ανα πάσα ώρα μπορεί να τους στείλει στο δικαστήριο για οικονομικές αλλοιώσεις
Τι αισιόδοξος ! Ευχομαι να έχεις δίκιο όμως γιατι δεν το εχουν κάνει έως τώρα; Μήπως γιατί είναι δουλάκια μαριονέτες που ψηφίζουν ότι τους πληρώνουν αυτοί που λες; Αν τους χώσουν μεσα ποιοι θα τους λαδώνουν;
 
Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Τι αισιόδοξος ! Ευχομαι να έχεις δίκιο όμως γιατι δεν το εχουν κάνει έως τώρα; Μήπως γιατί είναι δουλάκια μαριονέτες που ψηφίζουν ότι τους πληρώνουν αυτοί που λες; Αν τους χώσουν μεσα ποιοι θα τους λαδώνουν;

Oι ισορροπίες ανατρέπονται εν μια νυχτί. Τα καλώδια και οι βίδες δεν γίνεται να υποκαταστήσουν την φυσική ροή της ανθρωπότητας. Η συνομωσιολογία απλά τρώει χρόνο. Προσωπικά, δεν έχω χρόνο να σκεφτώ γιατί η Τεχνητή Νοημοσύνη θέλει να με αφήσει άνεργο γιατί απλά, ψάχνω να κάνω αυτό που μου αρέσει ώστε να μην είμαι άνεργος. Μέχρι να το αποφασίσουν μπορεί να έχουν περάσει 4-5 χρόνια για πλάκα. Μέχρι τότε να κάθομαι άπραγος και να σκέφτομαι την ενδεχόμενη καταστροφή του κόσμου; :P

Μόνο σε Ελληνικά blogs, και ΜΜΕ πουλάει το θέμα τόσο πολύ. Μπορεί να ξέρουν ότι οι Έλληνες πιστεύουν πιο εύκολα θεωρίες της ...κρύπτης, σε σχέση με άλλους λαούς. Η πολιτική όμως τάξη και το σύστημα δικτυωμένων εξουσιών δεν έχει πεί την τελευταία λέξη. Είδες πώς τον "πανίσχυρο" κύριο Ζάκενμπεργκ τον έσυραν σε εξεταστικές επιτροπές; Ακόμη και αν το θέμα δεν έκλεισε, η έρευνα συνεχίζεται ή αφήνουν να συνεχίζεται για το πολιτικό άλωθι. Δεν θα κλείσουν και το ουζερί του Μπάμπη. ;)

Mιλούν όλοι για μια επερχόμενη καταστροφή, υποπληθυσμό, οράματα του Παϊσιου, ενώ δεν μας λένε το κόψιμο του CEO Manager στο meeting από τα ληγμένα κρουασάν μπορεί να το διορθώσει η Τεχνητή Νοημοσύνη που πουλάει η εταιρία του;
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,599 μηνύματα.
και να μην εκλείψει βιαίως κανένας.Οπότε γιατί εσύ σαφώς ΔΕΝ εννοείς τη μείωση των γεννήσεων; Τι πρόβλημα έχεις μ'αυτό;
Η μείωση των γεννήσεων έχει καταλήξει για τους περισσότερους να είναι επιλογή σε ένα σύστημα που προωθεί την ατομική ευημερία ( ποιος να μοιράζεται τώρα τα υπάρχοντα του με ένα σωρό άλλα στόματα που κρέμονται από αυτόν για Χ χρόνια), ασε που να θέλει κιόλας, το πενιχρό εισόδημα ( για πολλούς) είναι απαγορευτικό.
Όταν για τον στόχο 2,5 δις σε 100 χρόνια απλά αρκεί να συμφωνήσουμε όλοι στη μείωση των γεννήσεων και να μην εκλείψει βιαίως κανένας.Οπότ
Οι αυτοκλητοι " Κυρίαρχοι " του πλανήτη δε θα καθίσουν να περιμένουν την εκατονταετία για να επιτευχθεί ο στόχος. Το πλάνο ήδη έχει τεθεί σε εφαρμογή με τεχνητές κρίσεις , πολέμους, πειραματικά σκευάσματα που υπόσχονται μακροημερευση, τροφές δηλητήρια και ένα σωρό άλλες μεθοδεύσεις.
 

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Η μείωση των γεννήσεων έχει καταλήξει για τους περισσότερους να είναι επιλογή σε ένα σύστημα που προωθεί την ατομική ευημερία ( ποιος να μοιράζεται τώρα τα υπάρχοντα του με ένα σωρό άλλα στόματα που κρέμονται από αυτόν για Χ χρόνια), ασε που να θέλει κιόλας, το πενιχρό εισόδημα ( για πολλούς) είναι απαγορευτικό.
Ρωτησα τι πρόβλημα έχεις με έναν νόμο που θα απαγόρευε τις γεννήσεις για όλους, δεν σε ρώτησα τι γινεται τώρα, αυτό το βλεπουμε όλοι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οι αυτοκλητοι " Κυρίαρχοι " του πλανήτη δε θα καθίσουν να περιμένουν την εκατονταετία για να επιτευχθεί ο στόχος. Το πλάνο ήδη έχει τεθεί σε εφαρμογή με τεχνητές κρίσεις , πολέμους, πειραματικά σκευάσματα που υπόσχονται μακροημερευση, τροφές δηλητήρια και ένα σωρό άλλες μεθοδεύσεις.
Αρα η απάντησή σου είναι ότι είναι σχέδιο και όχι κρίση.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,599 μηνύματα.
Ρωτησα τι πρόβλημα έχεις με έναν νόμο που θα απαγόρευε τις γεννήσεις για όλους, δεν σε ρώτησα τι γινεται τώρα, αυτό το βλεπουμε όλοι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αρα η απάντησή σου είναι ότι είναι σχέδιο και όχι κρίση.
Έχω πρόβλημα, καθώς δε μου αρέσει να μου επιβάλλουν τι θα κάνω με το σώμα μου. Ο νόμος αυτός αντίκειται στην αυτοδιάθεση μου και θυμίζει απολυταρχικό παγκόσμιο καθεστώς.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ρωτησα τι πρόβλημα έχεις με έναν νόμο που θα απαγόρευε τις γεννήσεις για όλους, δεν σε ρώτησα τι γινεται τώρα, αυτό το βλεπουμε όλοι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αρα η απάντησή σου είναι ότι είναι σχέδιο και όχι κρίση.
Ναι
 

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Έχω πρόβλημα, καθώς δε μου αρέσει να μου επιβάλλουν τι θα κάνω με το σώμα μου. Ο νόμος αυτός αντίκειται στην αυτοδιάθεση μου και θυμίζει απολυταρχικό παγκόσμιο καθεστώς.
Οπότε άτομα σαν κι εσένα θα σαμποτάριζαν το σχέδιο, και αν η πλειοψηφία σκέφεται σαν εσένα ο αποπληθυσμος θα γίνει μόνο βίαια. Δηλαδή όπως γίνεται ήδη, με τα ψέματα και όλες τις πιέσεις στο παρασκήνιο. Το προτιμάς;

Με το σώμα σου φυσικά και έχεις το απόλυτο δικαίωμα να κάνεις ότι θέλεις. Με το σώμα κάποιου αλλου όμως δεν έχεις κανένα δικαίωμα πόσο μάλλον με τη ζωή τους ολόκληρη. Εν προκειμένω ενος αγέννητου ακόμη παιδιού που θα το φέρεις εκβιαστικά και αυθαιρετα σε εναν κόσμο που εσύ με τις επιλογές σου θα κρατάς τόσο ασχημο όσο τον περιεγραψες. Αφου βέβαια άλλος κόσμος με έλεγχο των γεννήσεων και αλλος όπου τους σκοτώνουμε μυστικά όλους.



Οι αυτοκλητοι " Κυρίαρχοι " του πλανήτη δε θα καθίσουν να περιμένουν την εκατονταετία για να επιτευχθεί ο στόχος. Το πλάνο ήδη έχει τεθεί σε εφαρμογή με τεχνητές κρίσεις , πολέμους, πειραματικά σκευάσματα που υπόσχονται μακροημερευση, τροφές δηλητήρια και ένα σωρό άλλες μεθοδεύσεις.
Τότε βάλε τη ψήφο σου στο "Σχέδιο" στη δημοσκόπηση γιατι άλλοι 3 έβαλαν οτι είναι τάχα "κρίση" χωρίς όμως να μας εξηγήσουν ακομη γιατί δεν γίνεται τίποτα για να αντιμετωπιστεί αλλά την αφήνουν να καλπάζει.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,599 μηνύματα.
Οπότε άτομα σαν κι εσένα θα σαμποτάριζαν το σχέδιο, και αν η πλειοψηφία σκέφεται σαν εσένα ο αποπληθυσμος θα γίνει μόνο βίαια. Δηλαδή όπως γίνεται ήδη, με τα ψέματα και όλες τις πιέσεις στο παρασκήνιο. Το προτιμάς;

Με το σώμα σου φυσικά και έχεις το απόλυτο δικαίωμα να κάνεις ότι θέλεις. Με το σώμα κάποιου αλλου όμως δεν έχεις κανένα δικαίωμα πόσο μάλλον με τη ζωή τους ολόκληρη. Εν προκειμένω ενος αγέννητου ακόμη παιδιού που θα το φέρεις εκβιαστικά και αυθαιρετα σε εναν κόσμο που εσύ με τις επιλογές σου θα κρατάς τόσο ασχημο όσο τον περιεγραψες. Αφου βέβαια άλλος κόσμος με έλεγχο των γεννήσεων και αλλος όπου τους σκοτώνουμε μυστικά όλους.




Τότε βάλε τη ψήφο σου στο "Σχέδιο" στη δημοσκόπηση γιατι άλλοι 3 έβαλαν οτι είναι τάχα "κρίση" χωρίς όμως να μας εξηγήσουν ακομη γιατί δεν γίνεται τίποτα για να αντιμετωπιστεί αλλά την αφήνουν να καλπάζει.
Πες μου μερικούς καλούς λόγους για να γίνει αποπληθυσμός και μη μου πεις πως με δίκαιη κατανομή πόρων και διάθεση κεφαλαίων για αντιμετώπιση επισιτιστικων κρίσεων και για τη βελτίωση της παγκόσμιας υγείας δε θα μπορούσαμε να πορευτούμε
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top