#DEPOPULATION. Θεωρία συνομωσίας ή σημερινή πραγματικότητα;

Το #Depopulation είναι κρίση ή σχέδιο;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 8)

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Πες μου μερικούς καλούς λόγους για να γίνει αποπληθυσμός
@glayki o αποπληθυσμός γίνεται έτσι κι αλλιώς, καλπάζει στο παρασκήνιο. Βίαια, οικονομικά και με ένα σωρό άλλους απάνθρωπους τρόπους. Αρα η ερώτηση σου είναι να σου πώ έναν λόγο να γίνει ο αποπληθυσμός με παγκόσμια συμφωνία σε έλεγχο των γεννήσεων και σε βάθος 100 χρόνων αντί για όλο αυτό που γίνεται ήδη; Εσύ δεν βρίσκεις έναν ή και πολλούς;
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Οι αγέννητες ψυχές δεν έχουν ψυχή, δεν έχουν τιποτα, γιατί είναι ανυπαρκτες. Μετά που θα επιτευχθεί ο στόχος των 2,5 δις -αν τελικά ο κόσμος γίνει λίγο λογικός κι αποφευχθεί η γενική καταστροφή τώρα- πολλές καινούργιες ψυχές θα γευτούν έναν πολύ καλύτερο κόσμο.

Η σκέψη μου είναι πως οι αγέννητες ψυχές δεν είναι οτι δεν έχουν σκέψη είναι οτι δεν έχουν ύλη. Οι ζωντανοί έχουν το δώρο της ύλης. Αν και δεν είμαι βέβαιος για αυτά. Αλήθεια γιατί γράφεις μ' αυτή τη τεράστια γραμματοσειρά; Δε κάνει το μήνυμα σου πιο ζωντανό. Θα μας τυφλώσεις.

Καθένας στο κόσμο παίρνει αυτό που του αξίζει και του αναλογεί. Είτε το καταλαβαίνει είτε όχι.
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Κι εγώ σας λέω πως σας έδωσαν να χάψετε το παραμύθι περί overpopulation για να μην σκεφτείτε τα πραγματικά αίτια και του ανθρώπινου πόνου και φτώχειας και καταστροφής του πλανήτη.

Εχεις σκεφτεί ποτέ πως κάποιοι άνθρωποι έχουν πολύ μεγάλο contribution ενώ άλλοι είναι μόνο για τη πάρτη τους;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Screenshot_2024-03-22-07-25-32-955_com.android.chrome.jpg
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
@glayki o αποπληθυσμός γίνεται έτσι κι αλλιώς, καλπάζει στο παρασκήνιο. Βίαια, οικονομικά και με ένα σωρό άλλους απάνθρωπους τρόπους. Αρα η ερώτηση σου είναι να σου πώ έναν λόγο να γίνει ο αποπληθυσμός με παγκόσμια συμφωνία σε έλεγχο των γεννήσεων και σε βάθος 100 χρόνων αντί για όλο αυτό που γίνεται ήδη; Εσύ δεν βρίσκεις έναν ή και πολλούς;
Το ότι ήδη επιχειρείται με μεθοδεύσεις της βιομηχανίας φαρμάκων, της πολεμικής βιομηχανίας, των τράπεζων και του οικονομικού ελέγχου, των πετρελαϊκων, των κέντρων θρησκευτικής Εξουσίας κλπ που καθορίζουν τις τύχες της παγκόσμιας οικονομίας είναι αναμφισβήτητο.... Εγώ άλλο σε ρωτάω : γιατί θεωρείς πως είτε με τις υπάρχουσες ή με τη δική σου πρόταση και τη συνεργασία του παγκόσμιου πληθυσμού πρέπει απαραιτήτως να υπάρξει αποπληθυσμός
 

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Εγώ άλλο σε ρωτάω : γιατί θεωρείς πως είτε με τις υπάρχουσες ή με τη δική σου πρόταση και τη συνεργασία του παγκόσμιου πληθυσμού πρέπει απαραιτήτως να υπάρξει αποπληθυσμός
Δεν το θεωρώ απαραίτητο. Όμως 1) ήδη γίνεται η καταστροφή οπότε πρέπει επειγόντως να δωθεί τουλάχισττον μια άλλη πρόταση και 2) την ακόμη καλύτερη πρόταση, λύση δηλαδή χωρίς επιβεβλημένη μείωση των γεννήσεων, φοβάμαι ότι δεν πρόκειται να την δεχτεί η ελιτ ποτέ.

Σημ. Η μεγαλύτερη γραμματοσειρά νομίζω ότι είναι πιο ξεκουραστη στον αναγνώστη. Ενας χρήστης είπε οτι τον τυφλωνε, και εγω κάθε φορά πρεπει να κάνω δουλειά για να τη μεγαλώνω. Αν ενοχλεί καλύτερα για μενα τα μικρά. Τι νομίζεις;
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Το πιο σωστό είναι αυτό που υπόθηκε από τον γεροντολεβέντη Juste un instant. Για την βιοποικιλότητα. Μην μας διαφεύγουν αυτά.
 

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Βάζε και ένα "νομίζω", "κατα τη γνώμη μου" "θεωρώ".

 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
Δεν το θεωρώ απαραίτητο. Όμως 1) ήδη γίνεται η καταστροφή οπότε πρέπει επειγόντως να δωθεί τουλάχισττον μια άλλη πρόταση και 2) την ακόμη καλύτερη πρόταση, λύση δηλαδή χωρίς επιβεβλημένη μείωση των γεννήσεων, φοβάμαι ότι δεν πρόκειται να την δεχτεί η ελιτ ποτέ.

Σημ. Η μεγαλύτερη γραμματοσειρά νομίζω ότι είναι πιο ξεκουραστη στον αναγνώστη. Ενας χρήστης είπε οτι τον τυφλωνε, και εγω κάθε φορά πρεπει να κάνω δουλειά για να τη μεγαλώνω. Αν ενοχλεί καλύτερα για μενα τα μικρά. Τι νομίζεις;
Ψηφίζω τη μικρότερη γραμματοσειρά.
Η πρόταση σου , όπως και οι πρακτικές που τεχνηέντως ακολουθούν ήδη οι ελίτ παραβιάζουν ανθρώπινα δικαιώματα, όποτε τίποτε δεν θα έπρεπε να είναι ηθικά εφαρμόσιμο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Όσο οι γυναίκες αποκτούν δικαιώματα και χειραφετουνται, τόσο θα μειώνονται οι γεννήσεις. Αυτό είναι καλό για να ανασανει ο πλανήτης και στις φτωχές χώρες που υποφέρουν από υπερπληθυσμό.
 

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
όποτε τίποτε δεν θα έπρεπε να είναι ηθικά εφαρμόσιμο.
Το καταλαβαίνω αυτο που λές, αυτό θα ήταν το τέλειο, όμως μπρός σ'αυτό που σου λέω; Δεν βλέπω να υπάρχει αυτή η επιλογή που λες. Αγωνιζομαι 25 χρονια σε ντιμπειτ με την ελίτ -με τεράστιο προσωπικό κόστος- κι αυτοί δεν καταλαβαίνουν τιποτα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Σημαντική σημείωση
Όσοι θέλουν να είναι όσο γίνεται ενήμεροι για το πώς κινείται αυτό το σύγχρονο κρεματόριο μπορούν να πάνε στα Google alerts και βάζοντας τη λέξη Depopulation θα λαμβάνουν κατ'ευθείαν στο εμαιλ τους οτι πιο πρόσφατο υπάρχει. (σίγουρα αυτό δεν απευθύνεται στον @juste un instant που αν απ ότι βλεπω απο το reaction του ξεκαρδίζεται στα γέλια με το ζήτημα)
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Σημαντική σημείωση
Όσοι θέλουν να είναι όσο γίνεται ενήμεροι για το πώς κινείται αυτό το σύγχρονο κρεματόριο μπορούν να πάνε στα Google alerts και βάζοντας τη λέξη Depopulation θα λαμβάνουν κατ'ευθείαν στο εμαιλ τους οτι πιο πρόσφατο υπάρχει. (σίγουρα αυτό δεν απευθύνεται στον @juste un instant που αν απ ότι βλεπω απο το reaction του ξεκαρδίζεται στα γέλια με το ζήτημα)
Ξέρεις πόσα δισεκατομμύρια άνθρωποι ζούνε στον πλανήτη γη σήμερα;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.


Οπαδός του Σώρρα στον Ενικό - YouTube
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
Ο κόσμος είναι αλλοτριωμένος, μισεί το έθνος του. Αυτό γίνεται για να προωθηθούν οι λαθρο και να επέλθει αλλοίωση του γενικού πληθυσμού.

Δεν θα το αφήσουμε έτσι.
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Ο κόσμος είναι αλλοτριωμένος, μισεί το έθνος του. Αυτό γίνεται για να προωθηθούν οι λαθρο και να επέλθει αλλοίωση του γενικού πληθυσμού.

Δεν θα το αφήσουμε έτσι.

Ο πατριωτισμός είναι αξία των φαύλων

Oscar Wilde
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Ο κόσμος είναι αλλοτριωμένος, μισεί το έθνος του. Αυτό γίνεται για να προωθηθούν οι λαθρο και να επέλθει αλλοίωση του γενικού πληθυσμού.

Δεν θα το αφήσουμε έτσι.
Σωστός, αλλά όχι όλος ο κόσμος. Ο δυτικός κόσμος και ειδικά η Ευρώπη. Πουθενά αλλού δεν υπάρχει τέτοια παράνοια, να μισείς την ίδια σου τη φυλή. Οι υπόλοιποι είναι πολύ πιο νορμάλ από εμάς. Έτσι και αλλιώς στη δύση παρουσιάζεται τόσο μεγάλη υπογεννητικότητα.
Είναι αυτό που έχω ξαναπεί, μπορούμε να το δούμε και σημειολογικά το «Γηραιά Ήπειρος»: Όταν σε μια κοινωνία υπάρχει τέτοια εκτράχυνση των ηθών, τέτοια ελευθεριότητα, τέτοια εκθήλυνση των αντρών (που θα αντικατασταθούμε, κάποια στιγμή από λάθρο, που είναι όντως άντρες, όχι σαν και εμάς), τέτοια απέχθεια προς τις ίδιες τις ιδέες της τάξης και της οργάνωσης, τέτοια αγάπη για τα δικαιώματα και μίσος για τις υποχρεώσεις και πολλά, πολλά ακόμα κακώς κείμενα, ενώ παράλληλα ο (αυθεντικός) πληθυσμός σου γερνάει και δεν αντικαθίστανται, μπορείς να καταλάβεις ότι έχεις διαβεί προ πολλού το κατώφλι της παρακμής σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top